Öğrenciyim Bütçem Fazla Yok Bana Bi Ses Sistemi önerirmisiniz ?

Bu konuyu okuyanlar

oguzhan432

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Merhaba,
Ben apartmanda oturuyorum sadece yazları müstakil eve geçebiliyorum ama genede 2+1 alıcam çünkü daha ucuzlar.:thumbup1:
ailemden para almıycam kendi harçlığım ile almayı düşünüyorum bi miktar biriktirdim:)70 lira felan ayırdım kenara.:blush:
Ben çok yüksek seste dinleyecek değilim ama bası masayı titretsin güzel olsun istiyorum alma sebebim subwooferı zaten.Ses sitemi ile daha etkiliyici oluyor.
Bana 50-100 lira arası şöyle güzel bi donanım önerirmisiniz.

Ben daha önce hiç ses sistemi almışlığım yok evimde felan da yok yani pek anlamıyorum bu işten.:(

Bir de şuı konu var asus p5ld2-x anakartın kendi onboardı iyimidir bilmiyorum.Bu durum hakkındada yorum yaparsanız çok sevinirim.Sizce özel bir ses kartıda alıyımmı fiyatları çok fazlamı_?:confused1:

---------- saat 01:08 eklendi ---------- önceki mesaj saat 01:06 eklenmişti ----------

Hepsiburadada en çok satan ses sistemi bu aslında fiyatıda cazip hemd creative ama bu paraya bi şeyde beklenmez tabi.
Sizce nasıl
Hepsiburada.com : Creative Sbs A300 2+1 Speaker - Siyah | Bilgisayar

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
o sistemden fazla bir şey bekleme alacaksan logitech s220 var ondan al :)

oguzhan432

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Verdiğin ürün daha cazip fiyatta da pek fark yok ayrıca masaüstü için kumanda gibi şeyi de var.

Bilmiyorum daha küçük acaba daha kaliteli mi.

Ama siz tavsiye ettiyseniz alabilirim.Peki 70-80 liralık lardan bi öneriniz varmı

bLaCkSouL

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Ayırdığın bütçe ile aynı gösterdiğin gibi 2+1 ya da woofersız satılan ikili hoparlör setlerinden alabilirsin. Bu sistemlerde kullandığın anakartın ses çıkışı yeterli olacaktır. Zaten fark yaratacak ses kartları uçuk fiyatlardan satılmakta. 2+1 sistemlerde ben şu ana kadar philips, creative ve microlab gördüm. Üçü de yeterli seviyedeydi. Hangisini önerirsin dersen kalite olarak creative öneririm. Ama creative beğenmeyip microlab alan arkadaşlarım da vardı. Bence seslerini duymadan karar verme. Netten almak yerine elden görerek al :)

mperk

Profesör
Reaksiyon puanı
55
Microlab M820
Bende almadan önce bayağı araştırmışım ve bunu aldım

oguzhan432

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Ya ben subwooferı hissetmek istiyorum normalde zaten 20 liralık creative 2 li hopörler kullanıyorum böyle bassı hissetmek için alıyorum.
Microlab a bakıyım bi

oguzhan432

Asistan
Reaksiyon puanı
4
yoğun bas temiz treble diyor treble nedir ya
Bu microlab güzel gibi valla kafam karıştı ya hangisini alıyım diye.

---------- saat 01:19 eklendi ---------- önceki mesaj saat 01:17 eklenmişti ----------

böyle bir ürün hem kumandalı hem 5+1 hemde 70 lira bence bu çok kötü ses verir.Ne biliyim bu fiyata bukadar şey:
Hepsiburada.com : Piranha PRN-5500 Soundmaster

---------- saat 01:20 eklendi ---------- önceki mesaj saat 01:19 eklenmişti ----------

Ses kartını şöyle yapmayı düşünüyorum eğer sesi beğenmezsem alırım diye düşünüyorum.Ya da onu 2.elden ayarama imkanımda var.

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
Hepsiburada.com : Logitech S220 2+1 Speaker (980-000021) | Bilgisayar tavsiye ederim diğerlerine bakma zaten indirimdeymiş kaçırma derim :) microlab creative bu fiyat aralığında olanlar çok berbat hafif sesi yükseltinde ses inanılmaz bozuluyor :) bu s220 1 senede yüzlerce satmış biri olarak 1 tanesi bile geri dönmedi :)

Piranha PRN-5500 sakın ama sakın alma ben bu kadar kıytırık bir ürün görmedim :D ses kartı işine bulaşma derim boşuna masraf yapmış olursun :)

bLaCkSouL

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Sen dediğim gibi git yerinde görüp al orada karar verirsin. Creative, microlab ve logitech güzel markalardır. Ama fiyat seviyelerine göre nasıllar bilemem. Söylediğim markaların tamamının pahalı ama güzel örnekleri var. Ucuz ama kaliteli olanı görüp bulman lazım.

mperk

Profesör
Reaksiyon puanı
55
yoğun bas temiz treble diyor treble nedir ya
Bu microlab güzel gibi valla kafam karıştı ya hangisini alıyım diye.

Microlabın öyle resimlerde kütük gibi duruşuna bakma gerçeği gayet güzel görünümü
Ayrıca bası mükemmel bas ayar düğmesi falan da var
Kablolu kumandası gayet işini görür
Normalde ben sesini daha son sese açıp duramadım çok ses oldğundan malum evden atılırz :) ve ayrıca sesi açsanda ses bozulmuyor..
Bunlar kendi kullanımımdan çıkardığım sonuçlar araştır kararını ver :)

oguzhan432

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Ya arkadaşalr kocaelide oturuyorum Derince ilçesinde
Koskoca derincede adam gibi bilgisayarcı yok.Hiçbiri bi şeyden anlamıyo.Derincede bios update yapan yer yok düşünün hepsi parça satışından başka bi şey bilmiyor.

Yerinde duyup alşmam daha mantıklı olacak

acabuco4

Profesör
Reaksiyon puanı
23
bence benim önerdiğim logitech 5+1 i al , kullan , olmadı ses kartınıda sonra alırsın . alıcaksan biraz parana kıy logitech al , 150 tl verip .

oguzhan432

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Evi discoya çevirmiycem 5+1 i boşuna alıyomuş gibi olurum sadec temiz ses istiyorum ben.Ama önerdiğin sistemi de beğendim.

Microlabı öneren arkadaşa a da şunu söyleyeyim.Eğer izmitte bu modelden kolay bulursam bakıcam belki de çok daha iyidir diğerlerinden.

---------- saat 01:28 eklendi ---------- önceki mesaj saat 01:25 eklenmişti ----------

bence benim önerdiğim logitech 5+1 i al , kullan , olmadı ses kartınıda sonra alırsın . alıcaksan biraz parana kıy logitech al , 150 tl verip .

Bilmiyorum ama bazı 5+1 ler varmış mesela 2+1 lerden den daha az ses veriyomuş 5+1 almaya kalkarsam 200 lira ya da üstü modellere bakmayı tercih ederim.Çünkü bu sefer çok iyi bi şey almama gerekecek.5+1 lerin gidipte en ucuzlarında almak mantıklı gelmiyor bana.

acabuco4

Profesör
Reaksiyon puanı
23
logitechin 5+1 olarak en pahalı 2.modeli sana önerdiğim.

oguzhan432

Asistan
Reaksiyon puanı
4
700-800 liralık 5+1 modeller var adam evinde son ses açamamış sesi en fazla yarıya kadar açabilmiş camlar felna titremiş.Ben 150 liralık bir ses sisteminin 2.olduğunu düşünmüyorum ya

---------- saat 03:46 eklendi ---------- önceki mesaj saat 01:58 eklenmişti ----------

hepsiburadada olmayabilir ama z serisinin bissürü modeli var 5050 ler var galiba.
Fakat hepsiburadada en pahalı 2.ürün.Belki bunu alırım.Yarın deneyip alıcam

oguzhan432

Asistan
Reaksiyon puanı
4
creative a200 85 lira:) başka bir bilgisayrcda logitech s220 72 lira yuh diyorum hepsine ya iki üründe hepsiburada da 45 lira civarında satılıyor.Kararım logitech s220 arkadaşlar hepsiburadada indirimde yüzde 21 ind. ve 49 lira bunu almayı düşünüyorum.

Fakat diğer yandan da aklım creative a300 de hangisi olsun bilmiyorum.

Wooferın küçük olması beni sanki daha az bass verecdekmiş gibi hissettiriyor.

lazerboy

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Hocam Edifier'e bakmayı da unutma :)

Hepsiburada.com : Edifier M1335 2+1 Speaker | Bilgisayar

Bu benim kullandığım.Çeyrek seste masa titriyor zaten son ses açamadım görünümü gayet güzel gerek uydular olsun gerekse subwoofer olsun :) Benim tavsiyem budur.Yorumları da okursan anlarsın.Zaten yorumlar üzerine aldım ama pişman olmadım hiç :)

Ha bu arada subwooferı sona getirdim bassta bozulma olmadı camlar titriyodu :D

oguzhan432

Asistan
Reaksiyon puanı
4
ya havaleyi yapmadım dha zaten bi bakıyım seninkinede

---------- saat 19:36 eklendi ---------- önceki mesaj saat 19:34 eklenmişti ----------

verdiğin üründe gerçekten güzel ama diğerleri indirimde ya o yğzden onları tercşh ettim ben senin bu ürün hoşuma gitti hepsiburada bile ayrıntılarına varana kadar incelemiş arka girişlerinin incelemesini bile koymuş.Dememkki daha güzel.Valla almayı düünüyorum siparişi iptal edicem

keyloger

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
235
Eğer 5+1 alıyor olsaydın, creative alma git logitech al 1000kat daha iyi derdim. Ancak s220 ile a300 arasında soruyorsan a300 al derim, basa önem veriyormuşsun, bası çok daha sağlam s220 ye oranla ki benim bildiğim 2+1 lerde alınabilecek en iyi bas bu şu anda. (bu fiyat aralığında.)

oguzhan432

Asistan
Reaksiyon puanı
4
s220 nin basını duydum aslında normal seviylerede a300 ü bilmiyorum ama arada kaldım zaten wooferı küçük olduğu için s220 yi beğenmedim.A300 düşünüyorum şu an bi de şu eifier ide önerdi bi risi ütte modeli var onu da almayı düşünüyorum

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
a300 daha doldun bas veriyor ama düşük seste veriyor sesi biraz açtın mı hırlamaya başlıyor.

keyloger

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
235
a300 daha doldun bas veriyor ama düşük seste veriyor sesi biraz açtın mı hırlamaya başlıyor.

bildiğim kadarıyla a500 ile aynı wooferı kullanıyor, yurtta geçen yıl son ses vererek bütün blogu uyandırma çalışması yapmıştık, seste bir sıkıntı yoktu ancak odadaki aluminyum tezgahta hareketlilik vardı epey bi. :D

oguzhan432

Asistan
Reaksiyon puanı
4
piranha hayatta almam zaten çin malı hemde en kalitesizi

Ya bu işin sonu kararsızlığa varacak ben a300 alıyorum en iyisi o zaten creative

POWER

Rektör
Reaksiyon puanı
161
Logitech'in x serisinden seç bence. Bas ı en sağlam o :)