Öğrenci İçin Telefon Önerisi

Bu konuyu okuyanlar

Knock0ut

Asistan
Reaksiyon puanı
60
Merhabalar. Ben uzun süredir Note5 kullanıcısıyım. Telefonumun garantisi bittiği için satıp garantisi olan başka bir ikinci el telefona geçmek istiyorum.

Ögrenci olarak belirtmemin sebebi şu, telefonda çok yoğun şekilde word, internet vb. Kullanmaktayım. Bunlara yanıt verebilecek, hantal olmayan bir telefon aramaktayım. Kamerası da iyi olursa biraz, sık sık not fotoğrafı çektiğim için, çok memnun kalırım.

Bütçem maksimum 2000 lira. Tercihim ise 1600-1700 civarı. Aklımda iPhone 6S var ancak tereddüt ediyorum office dosyalarında, pdflerde sıkıntı yaşar mıyım diye.

Herhangi bir marka fanatikliğim yok. Telefondan beklentilerim de belli. Yanıtlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim. İyi forumlar.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Merhabalar. Ben uzun süredir Note5 kullanıcısıyım. Telefonumun garantisi bittiği için satıp garantisi olan başka bir ikinci el telefona geçmek istiyorum.

Ögrenci olarak belirtmemin sebebi şu, telefonda çok yoğun şekilde word, internet vb. Kullanmaktayım. Bunlara yanıt verebilecek, hantal olmayan bir telefon aramaktayım. Kamerası da iyi olursa biraz, sık sık not fotoğrafı çektiğim için, çok memnun kalırım.

Bütçem maksimum 2000 lira. Tercihim ise 1600-1700 civarı. Aklımda iPhone 6S var ancak tereddüt ediyorum office dosyalarında, pdflerde sıkıntı yaşar mıyım diye.

Herhangi bir marka fanatikliğim yok. Telefondan beklentilerim de belli. Yanıtlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim. İyi forumlar.
Nokia 8 ve XZ1 varo fiyata tasarım dışında çok iyi cihazlar. Snapdragon 835 ve 4GB RAM ikilisi üstelik sade arayüze sahipler uzun süre üzmezler.

tb2dlh

Doçent
Reaksiyon puanı
194

Merhaba,
Dostum 6s kullanıcısıyım PDF gibi dosyaları açmak için uygulama var ben kullanıyorum sıkıntı yaşamıyorum 3-4 sene oldu tavsiye ederim.

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
İphone 6s kesinlikle alınmaz. Okulla ilgili hiçbir işinizi göremezseniz

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Daha detaylısı yok. Fakat kamera, donanım, pil ve oyun performansı çok daha iyidir.
O yüzden Nokia 8 alması daha mantıklı. :)
Ben daha iOS 11 e bile geçmedim aldığında iOS sürümünü düşürürse hiç bir sıkıntı yaşamaz. Ben pil sorunu yaşıyorum evet. Kamera rezil derken bir rezillik göster bana. Daha say bakayım dinliyorum.

tb2dlh

Doçent
Reaksiyon puanı
194
Daha detaylısı yok. Fakat kamera, donanım, pil ve oyun performansı çok daha iyidir.
Ben ne dedim başka telefon alma direk 6s mi al dedim? Ben kullanıyorum öneririm dedim.

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
Ben de iphone 6s kullanıyorum hocam sorun olursa sor üstte yazmayı unutmuşum acele yazmıştım biraz.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Ben daha iOS 11 e bile geçmedim aldığında iOS sürümünü düşürürse hiç bir sıkıntı yaşamaz. Ben pil sorunu yaşıyorum evet. Kamera rezil derken bir rezillik göster bana. Daha say bakayım dinliyorum.
Geçen ay 6s aldım, o anki en güncel sürümle geliyor, bana 11.3.1 ile gelmişti (ikinci el değil jelatini bile açılmamış kutuydu)

Son düzenleme:

tb2dlh

Doçent
Reaksiyon puanı
194
Ben de iphone 6s kullanıyorum hocam sorun olursa sor üstte yazmayı unutmuşum acele yazmıştım biraz.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Geçen ay 6s aldım, o anki en güncel sürümle geliyor, bana 11.3.1 ile gelmişti (ikinci el değil jelatini bile açılmamış kutuydu)
Biliyorum son sürüm ile geliyor.

Aldıktan sonra dedim düşürebilirse iyi diye.

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Boşver bunlara laf anlatamazsın :) iPhone 6s 1900tl olsa alınır, 2500TL'ye 6S almanın hiçbir mantığı yok. Nokia 8 hem daha ucuz, hem de daha performanslı.

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
iPhone 6 öldü afedersiniz apple öldürdü neymiş 1000hz den 500hz ye falan
en-cok-ariza-yapan-iphone.jpg

Yılmaz İpek

Asistan
Reaksiyon puanı
24

kardeşim o dediğin işlemleri yapan çok telefon var ama bence 6s falan alma ilemleri yaparken ekranı çok küçük bende iphone 6 var ben onu satmayı düşünüyorum bence 2000 tl nokia 8 kesinlikle hiç aksama yapmadan hızlı performans sergiler istersen mate 10 lite yada istersen 1600 tl ye kadar bulunabilen vestel venüs z20 bile iyi işini halledebilir ama sakın 6s alma tasiye etmem

mzuri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
nokia 8 güzel telefon. huawei mate 10 lite kullanıyorum çok akıcı ve hızlı şarjı da güzel gidiyor ama ön kamerası güzel değil arka kamerayı kullanıyorsan güzel işler başarıyor

Akif52

Müdavim
Reaksiyon puanı
110
Oneplus 5/5T çok güzel telefon yurtdısı fiyatları ucuz olduğundan çok uygundu tr'de olsun yurtdısında olsun. ama dolar uçtuğundan yapacak bişey yok zaten yeni tel'leri alamazsın istersen xiaomi mi6 8 gb 128 al...

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
Oneplus 5/5T çok güzel telefon yurtdısı fiyatları ucuz olduğundan çok uygundu tr'de olsun yurtdısında olsun. ama dolar uçtuğundan yapacak bişey yok zaten yeni tel'leri alamazsın istersen xiaomi mi6 8 gb 128 al...
Mi 6 8/128 yok 4/64 6/64 6/128 var.
OP5T 8/128 var.