Öğrenci Affı-Yorum Önemli!!!

Öğrenci affıyla geri dönersem yaşayacağım durumlar nelerdir?

• Kullanılan toplam oy
    10

Bu konuyu okuyanlar

unsur

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Arkadaşlar yaş 38'e çok az kaldı. Bırakmak zorunda kaldığım Tarih Bölümü 4.sınıftan 7 dersim (belki +2 ) var. Evli değilim, memur adamım gündemde af var. 3-4 yıldır dönmeyi çok istiyordum. Aha o gün geldi çattı ve benim elim ayağım dolanmaya başladı heyecandan, başarabilir miyim sorusundan ziyade bu yaşta üniversitede işten sonra okula gidip kalan derslerim için sınıfa girdiğimde ne hissederim, seneler sonra gittiğimde hala orada olan hocalarım ne düşünür ve 20'li yaşların başındaki sınıf arkadaşlarımın 40'a 2 kalmış bana bakış açısı nasıl olur? öyle bir gözümü korkutuyor ki bu sorular bilemedim. Evet lütfen sizden gerçekten bana yardımcı olabilecek cevaplar ve varsa bu durumda kalmışlardan örnekler rica ediyorum. Sınıftaki halimi göz önüne getirmeye bile çekiniyorum :) . YORUMLAR Lütfen.....

Son düzenleme:

mobiluzman26

Asistan
Reaksiyon puanı
94
bizim gecen donem mat 1 alan bi abi vardi
yaş rahat 45 , görünüsünden belli
adam düzgunce gelip ders dinliyodu
istedikden sonra neden basaramayasin ki, 38 yasindayim diyosun, 20 li yaslardaki genclerden mi utaniyosun, ben olsam hala okuma hevesim istegim oldugu icin o yasta okula gururla giderdim

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Moralinizi bozmayın devam edin okumanın yaşı yoktur ben 44 yaşındayım sizin yerinizde olsam okurum ve kafaya takmam okumak çok güzeldir. Okuyun ve bitirin.

unsur

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Moralinizi bozmayın devam edin okumanın yaşı yoktur ben 44 yaşındayım sizin yerinizde olsam okurum ve kafaya takmam okumak çok güzeldir. Okuyun ve bitirin.
Benim bildiğim toplam 7 ders belki +2 olabilir hatırlamadığım varsa, zaten son sınıftım, 1. sınıftanda başlamayacağım nasılsa bir yıl belki bir dönemde fazladan görüşünüz için teşekkür ederim. Siyah.... :)

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Yaşı bence dert etmemelisin, önemli olan derslerine yeteri kadar vakit ayırıp ayıramayacağın. Derslerini verebileceğine inanıyorsan bence bu fırsatı değerlendir. Kaybedeceğin bir şey olmaz; yine olmazsa da, en azından "denedim" dersin. Bol şans.
A bu arada, öğrenmenin yaşı yok, dimi malum teknoloji çağındayız, her an yeni bir şey öğreniyoruz. :)

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Benim bildiğim toplam 7 ders belki +2 olabilir hatırlamadığım varsa, zaten son sınıftım, 1. sınıftanda başlamayacağım nasılsa bir yıl belki bir dönemde fazladan görüşünüz için teşekkür ederim. Siyah.... :)
Beyazzz….. Başarılar diliyorum size.:);)

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Bizim bir akrabamız 45 yaş civarında iki çocuklu bayan o yaşta ingilizce tarih okuyor hazırlık dahil 4 sene oldu şu an 3. Sınıf isteyince neden olmasın ki sınıfta da baya seviliyor hocalar falan hocam diyormuş :) sizin az kalmış hiç dert etmeyin lise de kimya hocamızında içinde kalmış inşaat müh okumak istiyordu ikinci öğretim kazandı okudu yani :) artık öyle garipsenen bir durum değil bitirirsinz inşallah

unsur

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Bizim bir akrabamız 45 yaş civarında iki çocuklu bayan o yaşta ingilizce tarih okuyor hazırlık dahil 4 sene oldu şu an 3. Sınıf isteyince neden olmasın ki sınıfta da baya seviliyor hocalar falan hocam diyormuş :) sizin az kalmış hiç dert etmeyin lise de kimya hocamızında içinde kalmış inşaat müh okumak istiyordu ikinci öğretim kazandı okudu yani :) artık öyle garipsenen bir durum değil bitirirsinz inşallah
Gerçekten, sizin sayenizde ve önceki mesajlarda yazan arkadaşlar sayesinde cesaretlenmeye başladım yani en azından parıltı oluşmaya başladı gözümde.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Gerçekten, sizin sayenizde ve önceki mesajlarda yazan arkadaşlar sayesinde cesaretlenmeye başladım yani en azından parıltı oluşmaya başladı gözümde.
Okul heyecanı, telaşesi bir başkadır. Şimdiden başarılar, yolun açık olsun. ;)

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Hocam şıklarda bi tane olumlu ihtimal yok, napıyon sen ya :D

Blue Stack

Doçent
Reaksiyon puanı
253
Merhaba abi. Bende üniversite öğrencisiyim. Sınıfımızda sizin yaşlarda birisi vardı bizimde. İlk önce görünce sende takdir edersin ki bir garip geliyor ama sadece bu kadarıyla sınırlı. Biliyorsun ki orası lise değil ve herkese yaş sınırı olmaksızın kapısı açık olan bir kurum. O yüzden bizim tarafımızdan senin yaşlardaki birine bakış açısında en azından ben tanıdığım çevrem kadarıyla bir sıkıntı göremedim, hatta şahsım adına o yaşlarda bir insanın hala öyle yada böyle kendini daha iyi bir konuma getirmek için geliştirmeye çalışmasını hoş bulurum. Sınıfında kendini bilmezler çıkarsa bile bunda senin bir kusurun olmayacak, onlardan her yerde var ve takılacak insanlar değiller. Elindeki fırsatı ilerde bunun için pişman olmaman için değerlendirmeni dilerim abi, başarılar.

unsur

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Hocam şıklarda bi tane olumlu ihtimal yok, napıyon sen ya :D
sanırım 2 tane koymuştum oralarda bir yerde olacak. :) 2. ve 5. şık olumlu gibi sanki :)

---- Mesajlar birleştirildi ----

Merhaba abi. Bende üniversite öğrencisiyim. Sınıfımızda sizin yaşlarda birisi vardı bizimde. İlk önce görünce sende takdir edersin ki bir garip geliyor ama sadece bu kadarıyla sınırlı. Biliyorsun ki orası lise değil ve herkese yaş sınırı olmaksızın kapısı açık olan bir kurum. O yüzden bizim tarafımızdan senin yaşlardaki birine bakış açısında en azından ben tanıdığım çevrem kadarıyla bir sıkıntı göremedim, hatta şahsım adına o yaşlarda bir insanın hala öyle yada böyle kendini daha iyi bir konuma getirmek için geliştirmeye çalışmasını hoş bulurum. Sınıfında kendini bilmezler çıkarsa bile bunda senin bir kusurun olmayacak, onlardan her yerde var ve takılacak insanlar değiller. Elindeki fırsatı ilerde bunun için pişman olmaman için değerlendirmeni dilerim abi, başarılar.
Teşekkür ederim, evet biliyorum mutlaka bir iki tane arkadaş çıkacaktır. "Kesme eşeğin kuyruğunu kimi uzun der kimi kısa" diye atasözü durumu.

Son düzenleme:

alig_6

Doçent
Reaksiyon puanı
27
Benim annem 42 yaşında. Ablamla birlikte 2. üniversitesini okudu, Hacettepe'yi bölüm birinciliğiyle bitirdi. Şimdi de yüksek lisans için ALES'e giriyor. Yani okumanın yaşı yok.

unsur

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Benim annem 42 yaşında. Ablamla birlikte 2. üniversitesini okudu, Hacettepe'yi bölüm birinciliğiyle bitirdi. Şimdi de yüksek lisans için ALES'e giriyor. Yani okumanın yaşı yok.
Ooo0 gerçekten azimli bir anneye sahipmişsin, herşey annenin istediği gibi yine güzel gider umarım. Bu tarz örnekleri duyunca ister istemez motive oluyorum.

POH

Asistan
Reaksiyon puanı
78
şu açtığın ankette ki seçenekleri görünce seni 10 yaşında bi çocuk sandım. garip

unsur

Asistan
Reaksiyon puanı
106
şu açtığın ankette ki seçenekleri görünce seni 10 yaşında bi çocuk sandım. garip
Garip olan nedir? İçimdeki tarif edilmesi zor duyguları, biraz çocuksu espriyle karışık yazıya dökmemin nesi garip? Kocaman 38 yaşına merdiven dayamış bir adamın içinde çocuksu bir taraf olması mı garip anlamadım. Sizinle isterseniz olgun şekilde fikir alışverişinde bulunabilirim. Buyrun konu hakkında fikrinizi belirtin lütfen.

adanr1907

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar meraba, ben iki sene hazırlıkta kaldığım için okulla ilişiğim kesildi. Afta yararlandım varsayarak soruyorum. Aftan sonra tekrar hazırlık mı okuyacağım yoksa direk bölüme mi geçeceğim? Bu konuda bilgisi olan var mı?

unsur

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Arkadaşlar meraba, ben iki sene hazırlıkta kaldığım için okulla ilişiğim kesildi. Afta yararlandım varsayarak soruyorum. Aftan sonra tekrar hazırlık mı okuyacağım yoksa direk bölüme mi geçeceğim? Bu konuda bilgisi olan var mı?
Eğer bölümünde hala hazırlık sınıfı varsa ve kaldırılmamışsa sanırım kaldığın yerden devam edeceksin. Resmi gazetede açıklandı 18.05.2018 tarihli resmi gazetede.
Benim gibi dönme arzusunda başka kimse var mı ve acaba ne düşünüyorlar, korkuları ne?