Oğlunuz Gay mi ?

Bu konuyu okuyanlar

rozabay

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
34
file.ashx

Bir Fransız tarafından geliştirilen ve çeşitli sorulara dayanarak bir kişinin gay olup olmadığı hakkında sonuca varan bir android uygulaması tepkilere yol açtı.

Oğlunuz müzik divalarının şarkılarını mı dinliyor? Burnunda piercing mi var?... Bu sorular Android'le çalışan 2.69 dolarlık bir uygulamadan... Bu uygulamanın özelliği bu sorulara dayanarak size, oğlunuzun gay olup olmadığını söylemesi.

Fransızlar tarafından yapılan uygulama kesin bir sonuca ulaşmasa da size bir fikir veriyor.

"Mon fils est-il gay?" ya da Türkçesiyle "Oğlum gay mi?" adıyla Android Market'lerde satılan uygulama Fransa'daki LGBT federasyonunun tepkisini çekti.

LGBT adına konuşan Stephane Corbin, uygulama için "Kesinlikle saçma" yorumunda ublundu.

Corbin cinsiyetle ilgili soruların bu uygulamadakinden çok daha fazla aşamalı olduğunu kaydederek bunun homofobinin bir sonucu olduğunu söyledi.

Uygulamayı yapan Christophe de Baran ise, programının annelerin oğullarının seksüel tercihlerini kabul etmesine yardımcı olmayı amaçladığını anlattı. Baran programın bilimsel olmadığını, çok fazla ciddiye alınmaması gerektiğinin de altını çizdi.

Fransa'dan İngilizce yayın yapan The Local haber sitesi Google Fransa'nın uygulamayı izlemeye aldığını yazdı.

Pek popüler olamayan uygulamanın Fransız versiyonuna sadece 5 yorum yapılmış. İngilizce olarak ise herhangi bir dönüş yaşanmamış.
KAYNAK

Mirack1907

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
57
Aboo :D Uygulamaya gel :D

ReDo

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Uuu yandık o zaman :p

Bir arada cenabet uyguLaması vardı :D

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Oğlunuz müzik divalarının şarkılarını mı dinliyor?

Bülent Ersoy?
Zeki Müren?

:D

SARKAT

Müdavim
Reaksiyon puanı
68
Yılmaz Morgül olmaz mı, ya da Fatih Ürek, Kuşum Aydın :)

kuntakinte

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
o değilde İzmire gittiğimde kuaförüme gittim adam! aynı kuşum Aydın'a benzetmiş kendini oje sürdürüyordum geldi bıyıklarını sirle aldı karşımda :D üst dudağınıda şişittirmiş ıyy :D

DarKeN

Müdavim
Reaksiyon puanı
88
Oğlunuz müzik divalarının şarkılarını mı dinliyor?

Bülent Ersoy?
Zeki Müren?

:D
Bunu ben de bir yerde okumuştum ama şimdi hatırlayamadım bilimsel bir makale gibi bir şeydeydi yani bu diva dinleme meselesini bu madde bilimsel olarak da kabul ediliyor bir bireyin eşcinsel olduğunu anlamada yani eğer oğlunuz varsa ve bu britney spears, madonna, rihanna , lady gaga , beyonce gibi müzik divası kabul edilen şarkıcıları dinliyorsa gay olduğu konusunda endişelenmeye başlayabilirsiniz :)

IThelp

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
Bu uygulama bizim türkiye de cok işe yarar Bu programı kulanan coğu anne babaların coğu şok bir gercekle karşılaşa bilirler :)

BrknEs

Müdavim
Reaksiyon puanı
166
oğlunuz telefonunu titreşimde kullanıp arka cebinde mi taşıyor??? :D:D:D:D

sdmh

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Zaytung haberi sandım bir an :mrgreen: