Oğlum okul gitmek istemiyor

Bu konuyu okuyanlar

MehmetTuran61

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Oğlum 6'ya gidiyor okul gitmek istemiyor. Okul laf atıyor biraz zor kalkıyor Napmalıyım?

Son düzenleyen moderatör:

#ExYoung

Asistan
Reaksiyon puanı
140
Hiç birimiz gitmek istemiyor ama sabahın köründe kalkıp gidiyoruz yani geleceğimiz için.

MehmetTuran61

Asistan
Reaksiyon puanı
12
İki takat at, bir bağır. Bir daha söylenmez. Geceleri de erken yatır. Çocuk dediğin en geç saat 21:00 de uyumuş olmalı. Bilgisayarı, tableti ve telefonu varsa, onları da al elinden.
Hocam uyuma konu iyiyim ama neyse sizin dediğinizi dinliyim

Boyga TV

Doçent
Reaksiyon puanı
275
Bu yaşlarda çocuklara sert davranacaksın abi. Ben 30 yaşımdayım, babam beni korkutarak büyüttü. En güzel büyütme şekli, ayıbı da öğrendim, yanlış olan şeyleri yapmamayı da. Şimdi ki söylenenlere bakma; "yok psikolojisi bozulur, aman çocuğa öyle davranılmaz." Sert davran abi sonra o da ilerde iyi ki babam bana böyle davranmış diyecektir, aynı benim gibi.

Behzat Ç.

Doçent
Reaksiyon puanı
107
Hocam uyuma konu iyiyim ama neyse sizin dediğinizi dinliyim
Kardeş ingilizceyi türkçeye çevirir gibi topluyoruz senin yazdıklarını

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bu yaşlarda çocuklara sert davranacaksın abi. Ben 30 yaşımdayım, babam beni korkutarak büyüttü. En güzel büyütme şekli, ayıbı da öğrendim, yanlış olan şeyleri yapmamayı da. Şimdi ki söylenenlere bakma; "yok psikolojisi bozulur, aman çocuğa öyle davranılmaz." Sert davran abi sonra o da ilerde iyi ki babam bana böyle davranmış diyecektir, aynı benim gibi.
Bende 12 yaşındayım abi 7 yaşında falan herhalde çocuğa hiç dur demiyorlardı bir şey oldu (anlatılacak gibi değil tüm forum ağlar) yine aynılar her seferinde çocuğu öldürmek istiyorum.

MehmetTuran61

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Denedim ağladı geber dedi bana

#ExYoung

Asistan
Reaksiyon puanı
140
Ben kendimden örnek veriyorum döverdim bi güzel sonra okula bikaç gün göndermezdim harçlık vermezidm kötü davranırdım istediği şeyleri almazdım
Birde çocuk ergenlik dönemlerine giriyor fazla üstüne gitmeyin derim bence.

MehmetTuran61

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Ben kendimden örnek veriyorum döverdim bi güzel sonra okula bikaç gün göndermezdim harçlık vermezidm kötü davranırdım istediği şeyleri almazdım
Hocam onun telefon ve pc sakladım 1 ay yasakladım. Eğer okul gitmezse diye iyi davranmazsa 1 ay yasak ona. İyi davranırsa yasağı kaldıracağım.

Boyga TV

Doçent
Reaksiyon puanı
275
Ağlasın abi biz de çok ağladık. İlerde gülmesi için biraz da ağlasın sıkıntı yok. Sadece dövmek değil olay daha çok korkutmak maksat. Otorite kurmak yani.

Behzat Ç.

Doçent
Reaksiyon puanı
107
Hocam onun telefon ve pc sakladım 1 ay yasakladim eğer okul gitmezse diye iyi davranmassa 1 ay yasak ona iyi davranırsa yasak kaldiricam
Abi bide telefonmu ben 7 gidiyorum daha ortada telefon yok

Ağlasın abi biz de çok ağladık. İlerde gülmesi için biraz da ağlasın sıkıntı yok. Sadece dövmek değil olay daha çok korkutmak maksat. Otorite kurmak yani.
Bizim dilimiz yandı çocuğa terbiye vermediler hiç bişey demediler tepemize çıktı

Son düzenleme:

MehmetTuran61

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Abi bide telefonmu ben 7 gidiyorum daha ortada telefon yok

Bizim dilimiz yandı çocuğa terbiye vermediler hiç bişey demediler tepemize çıktı
Telefon ben aldim ona Samsung Galaxy Note9 ders iyi degil ama belki teknoloji iyi olur diye

MehmetTuran61

Asistan
Reaksiyon puanı
12
:eek:hocam her istediğini alırsanız çocuk şımarık olur tahminen çocuk tek galiba başka çocuk yok
4 çocuğum var. 1.si 28 yaşında 2.si 26 yaşında. 3.sü 15 yaşında 4.sü 11 yaşında.

MehmetTuran61

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Ayn abi sen çocuğu çok şımartmıssın baba bana telefon alamaz şuan ama alsa bile benim ders çalışmayacağımı bibliyo o yüzden almıyor.
Ben çocuğumun kopya çekmesine izin veriyorum ama okula niye gitmiyor? onu anlamıyorum. Liseyi bitirsin daha okumasın istiyorum daha ne yaparsa yapsın.

Behzat Ç.

Doçent
Reaksiyon puanı
107
kopya çekme izni derken ?

Ben çocuğuma kopya cekme izin veriyom ama okul niye gitmiyor onu anlamıyorum lise bitirsin daha okumasin istiyorum daha ne yaparsa yapsin
Çocuk okumadın mı yine senin başın derde girecek.

Son düzenleme:

MehmetTuran61

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Abi sen ona yalvarma o sana yalvarsın sınavlardan düşük aldınmı çok büyük cezalar ver harçlık verme okula yürüyerek gidip gelsin.
Ben not onemsemiyom onun bu arada 3 sınıf beri hep taktir alıyor hiç çalıştığı yok kopya çekerek aliyor ama ben ona iyi birsey solecegim

Behzat Ç.

Doçent
Reaksiyon puanı
107
Ben not onemsemiyom onun bu arada 3 sınıf beri hep taktir alıyor hiç çalıştığı yok kopya çekerek aliyor ama ben ona iyi birsey solecegim
Abi iyi misin naeden kpya çekmesine izin veriyorsun dülşük aldığında ona kaba sert davran büyük cezza ver

Neden not önemsemiyorsun.

Son düzenleme:

MehmetTuran61

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Abi iyi misin naeden kpya çekmesine izin veriyorsun dülşük aldığında ona kaba sert davran büyük cezza ver

Neden not önemsemiyorsun.
Hocam kopya cekme iyi bide iyi notlar aliyor bide ders calismak zaman alıyor o kendisi yapmak istemiyor bu arada dün fen 100 almış bide

Behzat Ç.

Doçent
Reaksiyon puanı
107
Hocam kopya cekme iyi bide iyi notlar aliyor bide ders calismak zaman alıyor o kendisi yapmak istemiyor bu arada dün fen 100 almış bide
Ders çalışmak zaman alıyor diye bişey mi var kul hakkı öbür dünyada ders çalışmak zaman alıyodu dersin

Drangleic

Müdavim
Reaksiyon puanı
263
Çocuğa ceza kesmeden önce o çocuk neden sevmiyor okulu onu anlamak gerek arkadaşları tarafından dışlanıyor olabilir veya kötü bir olay yaşamış olabilir ama yok haylazlıktan gitmiyorsa yaptırım uygulamak gerek tabii... Kopya çekme olayına gelince eğer ders çalışmamaya ve hazıra konmaya şimdiden alışırsa daha ileri yaşlarda telafisi zor olur benden tavsiye özellikle bu konuda disiplinli olunmalı.