OEM RX 460 a uyacak ANAKART ve İŞLEMCİ

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Hocam 100TL az vermek için daha az performans, 2.el bir işlemci ve çok daha kalitesiz bir anakart almanızı önermem. Ayrıca P45'ler 1333MHz dolaylarında besliyor. Tabi seçim sizde. X4 845'i 2.el alırsanız aynı fiyata geliyor hatta.
peki tdw değeri düşük bi işlemci sizin dediğiniz gibi varmı 330 350 TL varmı

Transistor

Profesör
Yasaklı
Hocam anakart performans fark ediyormu bide ileriye dönük kasa değil bu bırak yükseltmeyi bidaha içini açmayacağım peki tdw değeri düşük bi işlemci sizin dediğiniz gibi varmı 330 350 TL varmı
65W TDPsi. toplam 650TL'ye sıfır, güzelinden anakart ve işlemci. O.C yapmasan bile 1080P'de ucu ucuna besleyebilecek bir işlemci. 720p'de O.C yapman gerekir. Bu bütçede en kral f/p bu işlemci.

O.C yapacaksan 220watt yetmez. Bir de PSU çıkış değerlerine bakmak lazım. Hatta hesapladım 300w gerek en az. İyi bir O.C istiyorsan 350W.
Bir o.c 200 wattı 300 e nasıl çıkarıyor ya ben sertifikalı altın sertifikalı falan 220 watt alacaktım olmazmı şu en kaliteli olanlardan

met 35

Profesör
TDP yazılan değerlere bakma. O işlemcinin veya ekran kartının termal dizayn poweridir. Yani yayabileceği ısının, watt cinsinden değeri.Çektiği güç ile pek alakası yok.Anakartın TDP si olmaz zaten,anakartlar sistem yükte iken ortalama 40 watt civarı bi harcama yapar.
Böyle bi sistem için kaliteli bi 350 watt,en azından ,şart. Daha düşük powerler ile çaıştıramazsın ve çok riskli olur.
xeon alırsan, 400 watt düşünmen lazım hatta.

TDP yazılan değerlere bakma. O işlemcinin veya ekran kartının termal dizayn poweridir. Yani yayabileceği ısının, watt cinsinden değeri.Çektiği güç ile pek alakası yok.Anakartın TDP si olmaz zaten,anakartlar sistem yükte iken ortalama 40 watt civarı bi harcama yapar.
Böyle bi sistem için kaliteli bi 350 watt,en azından ,şart. Daha düşük powerler ile çaıştıramazsın ve çok riskli olur.
xeon alırsan, 400 watt düşünmen lazım hatta.
Ben düşük watt isteyen bir kasa toplayacaktım oyüzden bu ekran kartını seçtim olmaz ozaman parçaları düşürme şansımız varmı bide riskli derken ne demek risk

met 35

Profesör
Oem 460 aldınmı. Risk demek,powerin bozulur,bozulurken de pc nin bazı bileşenlerinide bozabilir.

stat counter