Odadaki Bu Giriş DSL Kablosu Girişi mi?

Bu konuyu okuyanlar

Dentist23

Doçent
Reaksiyon puanı
165
İyi forumlar arkadaşlar. Modemin dsl girişini 3 bacaklı telefon girişi üstünden sağlıyorum ve bu giriş tek odada var. Diğer 2 odada ise resmini attığım bu giriş bulunmakta. Bu girişlere elimdeki uygun kabloyu taktığımda modemde dsl ışığı yanmamakta. Bu giriş tam olarak ne girişidir, ne işe yarar, neden bu girişle internete bağlanamıyorum. Cevaplayan herkese teşekkür ederim :) 2. bir sorum ise adsl-vdsl girişleri aynı mıdır? Turknete bugün itibariyle geçtim ama henüz vdsl portuna geçişim sağlanmadı. 3 bacaklı kabloyla vdsl e bağlanabilir miyim?
WhatsApp Image 2017-11-02 at 19.24.01.jpeg

nextman

Müdavim
Reaksiyon puanı
567
bu giriş T11 ve diğer bir değişle RJ11 uçlu telefon girişidir. arka kısımdan sökülerek ana binadan gelen ADSL hat girişi bağlandıktan sonra standart kablo ile direk modeme veya spliter'a doğru bağlanır.

Adsl bağlantı tipinin bir üst sınıfı Vdsl bağlantı modemleri farklı olsa da genelde firmaların belirli tip modemleri kullanmasından dolayı son kullanıcı tarafından değişen birşey olmaz.

size verilen modem kablosunu bu prize takmanız ve gerekli bağlantıları yapmanız sonucunda interneti kullanabilirsiniz.

eski tip telefon bağlantı prizi de bu şekilde ben bu prizden direk modeme giriş sağlıyorum.

priz.PNG

Dentist23

Doçent
Reaksiyon puanı
165
bu giriş T11 ve diğer bir değişle RJ11 uçlu telefon girişidir. arka kısımdan sökülerek ana binadan gelen ADSL hat girişi bağlandıktan sonra standart kablo ile direk modeme veya spliter'a doğru bağlanır.

Adsl bağlantı tipinin bir üst sınıfı Vdsl bağlantı modemleri farklı olsa da genelde firmaların belirli tip modemleri kullanmasından dolayı son kullanıcı tarafından değişen birşey olmaz.

size verilen modem kablosunu bu prize takmanız ve gerekli bağlantıları yapmanız sonucunda interneti kullanabilirsiniz.

eski tip telefon bağlantı prizi de bu şekilde ben bu prizden direk modeme giriş sağlıyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 29287
cevabiniz icin tesekkur ederim oncelikle. Bende bu girisle baglaniyorum ama tek odada bu giris var ve merkezi bir oda degil. Diger odalardaki giris ne girisi onu merak ediyorum.

nextman

Müdavim
Reaksiyon puanı
567
cevabiniz icin tesekkur ederim oncelikle. Bende bu girisle baglaniyorum ama tek odada bu giris var ve merkezi bir oda degil. Diger odalardaki giris ne girisi onu merak ediyorum.
Rica ederim görselini verdiğiniz girişte zaten sizi etkileyecek voltaj yok yine de dikkatlice sökerseniz arkasında bir bağlantı olup olmadığını görebilirsiniz.Bu bağlantı eski tip priz ile birleştirilmişse internet olması gerekiyor yok ise bir elektrikçiden yardım alarak bağlantıları birleştirebilirsiniz.Genelde bu prizlerin arka bağlantıları yapılmıyor evlere konulmasının sebebi ise iki tip bağlantı yapılmak istenmesi

Dentist23

Doçent
Reaksiyon puanı
165
Rica ederim görselini verdiğiniz girişte zaten sizi etkileyecek voltaj yok yine de dikkatlice sökerseniz arkasında bir bağlantı olup olmadığını görebilirsiniz.Bu bağlantı eski tip priz ile birleştirilmişse internet olması gerekiyor yok ise bir elektrikçiden yardım alarak bağlantıları birleştirebilirsiniz.Genelde bu prizlerin arka bağlantıları yapılmıyor evlere konulmasının sebebi ise iki tip bağlantı yapılmak istenmesi
almak istedigim tüm cevapları verdiniz. oldukça aydınlatıcı oldu. ilgilendiginiz icin cok tesekkur ederim :)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
telefon var mı? çalışıyor mu? yoksa telefon hattı kısmı boşta adsl-vdsl olmaz.

Dentist23

Doçent
Reaksiyon puanı
165
Telefon yok evde ama internet var. 3 bacakli giristen splittersiz internete baglanabiliyorum.

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
O kabloların birleştiği bir buat kesin vardır o buat ta bunlar paralel bağlanırsa bütün prizlerde modem çalışır (aynı anda iki veya üç modem çalışmaz) Ayrıca modem başka odada iken diğer odadaki prizlere telefon takılabilir (yalın internet değilse)

Namelessadmin2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar konuyu büyük bir şekilde hortlatıyorum ama bir sorum var. Ev interneti için Türk telekoma gittiğimde altyapı yok dediler ve evimde o tarz bir giriş var. O girişin olup olmaması fark eder mi yoksa gerçekten altyapı yok mu?

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Arkadaşlar konuyu büyük bir şekilde hortlatıyorum ama bir sorum var. Ev interneti için Türk telekoma gittiğimde altyapı yok dediler ve evimde o tarz bir giriş var. O girişin olup olmaması fark eder mi yoksa gerçekten altyapı yok mu?
O girişin alt yapı ile ilgisi yok, port mu yok dedi yoksa alt yapı mu?

Namelessadmin2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Bulunduğun yerde vdsl alt yapı var, 44 megabitte hız alabilirsin.
Kesin olarak emin misiniz? Bu konuda cahil sayılabilirim. Eğer öyleyse birçok kişi tarafından sevilen Türknet ev internetinden almak istiyorum. Galiba şubeleri yokmuş.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Kesin olarak emin misiniz? Bu konuda cahil sayılabilirim. Eğer öyleyse birçok kişi tarafından sevilen Türknet ev internetinden almak istiyorum. Galiba şubeleri yokmuş.
Evet şubeleri yok, ben kullanıyorum memnunum. Türknetin sitesinden sorgulayın adresinizi görürsünüz zaten.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Evet altyapı var. En iyisi superonline dan devam edin türknete bulaşmayın bence. İlla ki bulaşacaksanız 1 aylığına 180 tl verin veya memnun kalırsanız kullanın.
Ama şunu unutmayın türknet sorunlu. Hem sistemi hem interneti. Karşınızda muhattap yok.

Namelessadmin2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Evet şubeleri yok, ben kullanıyorum memnunum. Türknetin sitesinden sorgulayın adresinizi görürsünüz zaten.
Anladım teşekkürler baya bir eskiydi konu dönüş beklemiyordum son bir sorum var binadaki portun olup olmadığını görebiliyor muyuz? Çünkü herhangi bir kutu yok apartmanda.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Anladım teşekkürler baya bir eskiydi konu dönüş beklemiyordum son bir sorum var binadaki portun olup olmadığını görebiliyor muyuz? Çünkü herhangi bir kutu yok apartmanda.
Bina girişinde ankastre kutusu vardır. Zaten adresinizi sorgulattığınız da çıkıyor yoksa size bağlantı veremeyiz derdi. Bina girişine dikkat ederseniz kapalı kapaklı bir ankastre kutusu görürsünüz zaten. Binada internet kullanan varsa orda kablolar da çakılıdır.

Namelessadmin2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Bina girişinde ankastre kutusu vardır. Zaten adresinizi sorgulattığınız da çıkıyor yoksa size bağlantı veremeyiz derdi. Bina girişine dikkat ederseniz kapalı kapaklı bir ankastre kutusu görürsünüz zaten. Binada internet kullanan varsa orda kablolar da çakılıdır.
Bina girişinde hiçbir kutu yok bomboş resmen

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Bina girişinde hiçbir kutu yok bomboş resmen
Emin misiniz? Kesinlikle olmalı sizin adresinizi yazıp çıkan sonuçlar bu alt yapı var demekki bu sonuçları veriyor bina girişinde ankastre olmalı ki bağlantı çekebilesiniz. İnternet için başvurunca onlar gelip bağlıyorlar.

Namelessadmin2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Emin misiniz? Kesinlikle olmalı sizin adresinizi yazıp çıkan sonuçlar bu alt yapı var demekki bu sonuçları veriyor bina girişinde ankastre olmalı ki bağlantı çekebilesiniz. İnternet için başvurunca onlar gelip bağlıyorlar.
O yüzden emin olmamıştım zaten bina girişinde hiçbir kutu yok