Nvidia ve AMD Ekran Kartı Sürücüleri (Driverlar) Nasıl Güncellenir?

Bu konuyu okuyanlar

Alecont

Müdavim
Reaksiyon puanı
509
Yeni bir ekran kartı satın aldığımızda ilk yapmamız gereken şeylerden biri de sürücü güncellemektir. Genellikle Windows Update kullandığınızda sürücüler yüklenmiş olur ama yüklenmemişse bunu elle yapmak gerekir. Güncellemek oldukça kolay olsa da acemi olanlar için bir rehber hazırlamayı mantıklı buldum.

Öncelikle Nvidia ile başlayalım;

1) İlk olarak bu linke giriyoruz: Drivers - Download NVIDIA Drivers

Adsız.png

2) Ardından "Product Series" kısmından ekran kartımızın serisini ve "Product" kısmından ekran kartımızı seçiyoruz. Muhtemelen "Operating System" kısmında işletim sisteminiz seçilmiş olur ama seçilmemişse siz işaretleyin. Son olarak "Search"e tıklayın. Karşınıza böyle bir ekran gelecek;

Adsız.png

3) Kabul et ve yükleye tıklayın. İndirme işlemi bittiğinde ise sürücünüzü kurun.

Şimdi sıra AMD' de;

1) İlk olarak bu linke giriyoruz: Download Drivers

Adsız.png

2) Ardından işlemcimizin serisini ve ürünümüzü seçiyoruz. Son olarak ise işletim sistemimizi. Sonuç ekranına tıklıyoruz.

Adsız.png

3) Download'a tıklayın. En üsttekini indirdiğinizden emin olun. İnen sürücüyü kurun. Ve işlemimiz bitti :)

okinkurt

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,233
Eline sağlık güzel konu.

burhan_52

Asistan
Reaksiyon puanı
14
r7 m360 ya sürekli güncelleme geliyor bunların performansa ne gibi katkısı oluır

Alecont

Müdavim
Reaksiyon puanı
509
r7 m360 ya sürekli güncelleme geliyor bunların performansa ne gibi katkısı oluır
Güncellemeler belli başlı sebeplerden dolayı gelir. Bunlardan bazıları;

1) Yeni çıkan bi ekran kartı ise uygulamalarda uyumsuzluk veya tam performanslı çalışamama gibi durumlarda
2) Yeni çıkan işletim sistemlerine uyum sağlayamaması durumunda
3) Son gelen güncellemede sorun var ise

Ve bir kaç başka nedenden dolayı ekran kartınıza güncelleme gelebilir. Güncellemeler genellikle performansı arttırsa da bazen sorunlu olup ters etki yapabiliyor. Ama yine de bu ihtimal düşük olduğu için en son güncellemeleri yüklemenizi öneriyoruz.

burhan_52

Asistan
Reaksiyon puanı
14
Güncellemeler belli başlı sebeplerden dolayı gelir. Bunlardan bazıları;

1) Yeni çıkan bi ekran kartı ise uygulamalarda uyumsuzluk veya tam performanslı çalışamama gibi durumlarda
2) Yeni çıkan işletim sistemlerine uyum sağlayamaması durumunda
3) Son gelen güncellemede sorun var ise

Ve bir kaç başka nedenden dolayı ekran kartınıza güncelleme gelebilir. Güncellemeler genellikle performansı arttırsa da bazen sorunlu olup ters etki yapabiliyor. Ama yine de bu ihtimal düşük olduğu için en son güncellemeleri yüklemenizi öneriyoruz.
teşekkürler cevabınız için