Nvidia mı AMD mi tercih edilmeli?

Bu konuyu okuyanlar

Jupiter11

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hangi ürünü almalıyım?

Oyun oynanmayacak, günlük işler : ofis, internet, yahoo da satranç, tavla, Sabit diskten video izleme, telefon / fotoğraf makinesinden pc ye video-resim depolamak gibi işlemler...
Seçtiğim ürünlerde, i3 işlemcide NVIDIA GT920MX
i5 işlemcide : Radeon 530 AMD Ekran kartı bulunuyor.
Masaüstümde bulunan Nvidia da, şimdiye kadar hiç sorun yaşamadım ve memnunum. AMD yi hiç kullanmadım. i5 de Nvidia olsa hiç düşünmeden alırım ama AMD var. AMD tavsiye eder misiniz?

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
amd ekran kartlarında pişmanlıktır. en pahalıları bilmem ama ...

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
i3 de işe yarar üç haneli olmadığı sürece bi takılma filan fişman olmaz.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Son düzenleme:

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
o işlmeciler ryzen lerdir. masaüstü işlemcileri. ryzen masaüstü alınacaksa kabul ama dizüstünde intel kalite demektir.

Jupiter11

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Üstad, Ekran kartı AMD görünüyor. Bu fiyat bandında Nvidia ekran kartı olursa düşünebilirim. Lenovo harici de olabilir. Tekrar ediyorum oyun falan oynayamayacağım. Günlük işler yeterli..
İşte oyun oynamayacağınız için zaten AMD ekran kartlı ürün öneriyorum böylece işlemciye ağırlık verilebiliyor. Oyun ile işiniz yoksa ekran kartı pekte önemli değil.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
i3, i5 demişsiniz. Serisini belirtmemişsiniz. İşlemcinin kaçıncı seri olduğu da önemli.

Jupiter11

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İşte oyun oynamayacağınız için zaten AMD ekran kartlı ürün öneriyorum böylece işlemciye ağırlık verilebiliyor. Oyun ile işiniz yoksa ekran kartı pekte önemli değil.
Anladım, bunu da listeye alıyorum o halde. Fiyatı takip ederim.

---- Mesajlar birleştirildi ----

i3, i5 demişsiniz. Serisini belirtmemişsiniz. İşlemcinin kaçıncı seri olduğu da önemli.

LENOVO IDEAPAD 320 CORE İ5 7200U 2.5GHZ-4GB RAM-1TB HDD-15.6''-2GB-W10
LENOVO IDEAPAD 320 CORE İ3 6006U 2GHZ-4GB RAM-1TB HDD-15.6"-2GB-W10 NOTEBOOK
Linkler burada üstad.
Tekrar edeyim, hızlı pc olmasından ziyade, uzun süre sıkıntı yaşamadan götürmesi önemli. Eski nesil olması sorun olmaz. Önemli olan donanımsal problem çıkarmayacak olması. Tam bir ürün almaya karar veriyorum, bir yorum okuyorsun haydi sil baştan.

Son düzenleme:

BlondRookie

Asistan
Reaksiyon puanı
112
Anladım, bunu da listeye alıyorum o halde. Fiyatı takip ederim.

---- Mesajlar birleştirildi ----

LENOVO IDEAPAD 320 CORE İ5 7200U 2.5GHZ-4GB RAM-1TB HDD-15.6''-2GB-W10
LENOVO IDEAPAD 320 CORE İ3 6006U 2GHZ-4GB RAM-1TB HDD-15.6"-2GB-W10 NOTEBOOK
Linkler burada üstad.
Tekrar edeyim, hızlı pc olmasından ziyade, uzun süre sıkıntı yaşamadan götürmesi önemli. Eski nesil olması sorun olmaz. Önemli olan donanımsal problem çıkarmayacak olması. Tam bir ürün almaya karar veriyorum, bir yorum okuyorsun haydi sil baştan.
Görkem Say'ın önerdiği dizüstü en mantıklısı bencede..

Batın Efe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Günlük işlerde ekran kartı pek önemli değil zaten tabiki insanlar kendisinde nd varsa o onun için en iyisidir bütçe kısıtlıysa amd almanı öneririm aynılar ama amd eski olsa bile perfomans sürümleri gelir Nvidia da ise yok boyle durum amd hızlı ısınır Nvidia ise çok problem çıkartır aöa performansları aynıdır artıdan bide Nvidia nın 4 k grafikleri ile amd yi karşılaştırırsan benim için grafik çooook önemli diyorsan parana kıyıp nvidia alabilirsin önerim amd dir daha az bütçe aynı performans zaten 2 saat ağır oyunları rahatlıkla da oynayabilirsin seçim senin

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,202
Günlük işlerde ekran kartı pek önemli değil zaten tabiki insanlar kendisinde nd varsa o onun için en iyisidir bütçe kısıtlıysa amd almanı öneririm aynılar ama amd eski olsa bile perfomans sürümleri gelir Nvidia da ise yok boyle durum amd hızlı ısınır Nvidia ise çok problem çıkartır aöa performansları aynıdır artıdan bide Nvidia nın 4 k grafikleri ile amd yi karşılaştırırsan benim için grafik çooook önemli diyorsan parana kıyıp nvidia alabilirsin önerim amd dir daha az bütçe aynı performans zaten 2 saat ağır oyunları rahatlıkla da oynayabilirsin seçim senin
Reis... konu 2 yıl önceye ait. :(