Numaramı değiştirmek istiyorum

Bu konuyu okuyanlar

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882
Dostlar uzun zamandır aynı numarayı kullanıyorum. Arkadaş çevrem olsun çoğu gereksiz insanla arama mesafe koydum fakat her gün biri arıyor mesaj atıyor çart edıyor curt ediyor. Telefonla iletişim kurduğum ailem ve nişanlım. Birde samimi olduğum 1 2 kişi.
O yüzden hayatımda gereksiz yerlere zaman harcayacağıma telefon numaramı değiştirmek istiyorum.
Yalnız birinden bişey duydum bazı numaralar kişilere aitken sonra sana geçiyor eğer eski sahibi üzerine bir aksi durum varsa sıkıntı olabilir diye.
Şimdi beyler ben temizinden bir hat almak istiyorum. Başımın ağrımasınıda istemiyorum açıkcası. Direk gidip aveaya veya türktelekoma bir hat istesem kullanılmış mı verirler ?
Bu konularda aşırı cahilim sizlere bir sorayım dedim

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Dostlar uzun zamandır aynı numarayı kullanıyorum. Arkadaş çevrem olsun çoğu gereksiz insanla arama mesafe koydum fakat her gün biri arıyor mesaj atıyor çart edıyor curt ediyor. Telefonla iletişim kurduğum ailem ve nişanlım. Birde samimi olduğum 1 2 kişi.
O yüzden hayatımda gereksiz yerlere zaman harcayacağıma telefon numaramı değiştirmek istiyorum.
Yalnız birinden bişey duydum bazı numaralar kişilere aitken sonra sana geçiyor eğer eski sahibi üzerine bir aksi durum varsa sıkıntı olabilir diye.
Şimdi beyler ben temizinden bir hat almak istiyorum. Başımın ağrımasınıda istemiyorum açıkcası. Direk gidip aveaya veya türktelekoma bir hat istesem kullanılmış mı verirler ?
Şöyle bir durum var. Bir numara sahibi tarafından kapattirildiktan belli bir süre sonra tekrar sıfır hat olarak satılmaya başlıyor. Böyle bir numara bir tanıdığıma denk gelmişti.

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882
Şöyle bir durum var. Bir numara sahibi tarafından kapattirildiktan belli bir süre sonra tekrar sıfır hat olarak satılmaya başlıyor. Böyle bir numara bir tanıdığıma denk gelmişti.
Hat sıfır olarak satılmaya başlayınca hat geçmişinde yaşanan ters bir durum varsa da siliniyor mu peki hocam ?

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Sıfır numara alacağım diye söyleseniz belki yardımcı olurlar.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Hat sıfır olarak satılmaya başlayınca hat geçmişinde yaşanan ters bir durum varsa da siliniyor mu peki hocam ?
Daha önce bir olay yaşanmışsa seni bağlamaz, çünkü senin hattı, aldığın tarih belli sonuçta. Aldığın tarihten sonrası seni ilgilendiriyor.

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882
Daha önce bir olay yaşanmışsa seni bağlamaz, çünkü senin hattı, aldığın tarih belli sonuçta. Aldığın tarihten sonrası seni ilgilendiriyor.
Hocam verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Hocam verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim
Şöyle bir olanak var bazı operatörlerde. Operatör üzerinden direk numara değiştirme servisi var 40 TL yeni hat parası ödeyeceğine 20 TL di sanırım numara değiştirme servisi onu araştır istersen. Türk telekomda bu özellik vardı. Diğer operatörlerde de var mı bilmiyorum.

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882
Şöyle bir olanak var bazı operatörlerde. Operatör üzerinden direk numara değiştirme servisi var 40 TL yeni hat parası ödeyeceğine 20 TL di sanırım numara değiştirme servisi onu araştır istersen. Türk telekomda bu özellik vardı. Diğer operatörlerde de var mı bilmiyorum.
Hocam sayende kaarlı çıkıcaz bu işten. Öğrenci adamım zaten parayı kitaba yatırıyorum sürekli :D

DarKeN

Profesör
Reaksiyon puanı
88
Benim şu anki kullandığım numarayı benden önce iki kişi kullanmış benden öncekinin önceki sahibi bi sürü borç yapmış benden öncekinin üzerine kalmış borçlar o da ödemeyince borç sarka sarka hattın şimdiki sahibi yani bana geldi tabi. Savcılığa ifade vermek için çağrılmıştım sebebini bilmiyordum 3 gün boyunca uykusuz geceler geçirdim beni niye çağırabilirler savcılığa diye ifade günü ancak ne için ifade vereceğimi öğrenebildim. Durumu izah ettim hattı aldığım yeri, hangi tarihte aldığımı vs. aldığım yerdeki şube de ifademi onayladı hakkımdaki dava düşmüştü. Burası Türkiye her şeyi bekliyorum burda her şey gelebilir insanın başına yani siz de şaşırmayın böyle bişeyle karşılaşabilirsiniz

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882
Benim şu anki kullandığım numarayı benden önce iki kişi kullanmış benden öncekinin önceki sahibi bi sürü borç yapmış benden öncekinin üzerine kalmış borçlar o da ödemeyince borç sarka sarka hattın şimdiki sahibi yani bana geldi tabi. Savcılığa ifade vermek için çağrılmıştım sebebini bilmiyordum 3 gün boyunca uykusuz geceler geçirdim beni niye çağırabilirler savcılığa diye ifade günü ancak ne için ifade vereceğimi öğrenebildim. Durumu izah ettim hattı aldığım yeri, hangi tarihte aldığımı vs. aldığım yerdeki şube de ifademi onayladı hakkımdaki dava düşmüştü. Burası Türkiye her şeyi bekliyorum burda her şey gelebilir insanın başına yani siz de şaşırmayın böyle bişeyle karşılaşabilirsiniz
İşte tamda benim tahmın ettiğim şeyi yaşamışsın sen. Geçmiş olsun tekrar hocam.
Peki siz bu hattı nasıl aldınız ? Yani direk gidip bana yeni bir hat mı verin dediniz yoksa hiç kullanılmamış sıfır bir hat mı sitiyorum dediniz ?

DarKeN

Profesör
Reaksiyon puanı
88
İşte tamda benim tahmın ettiğim şeyi yaşamışsın sen. Geçmiş olsun tekrar hocam.
Peki siz bu hattı nasıl aldınız ? Yani direk gidip bana yeni bir hat mı verin dediniz yoksa hiç kullanılmamış sıfır bir hat mı sitiyorum dediniz ?
Normal bi cep shop'a gittim yeni numara almak istiyorum dedim rastgele adam çıkarıp vermişti bir paket işte daha 2012 sıralarıydı sanırım

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882
Normal bi cep shop'a gittim yeni numara almak istiyorum dedim rastgele adam çıkarıp vermişti bir paket işte daha 2012 sıralarıydı sanırım
Hocam sizdede ne şans varmış be. Piyango size vurmuş :(
O kadar hattın içinde belalısı bulmuş sizi

DarKeN

Profesör
Reaksiyon puanı
88
Hocam sizdede ne şans varmış be. Piyango size vurmuş :(
O kadar hattın içinde belalısı bulmuş sizi
Ben almasam başka biri alacaktı sonuçta numaralar çok kafiyeli gelmişti 5 tane hat arasında bunu seçmiştim :)

Reaksiyon puanı
10,325
Yahu aslında hiç hat değiştirmene falan gerek bırakmayacak bir özellik vardı Samsung telefonlarda.
Rehber bölümü ayarlarında ismini çıkaramadım bi türlü, bir özellikti bu. Onu ayarlayınca sadece 20 kişinin adını işaretliyorsun, bu kişilerin dışında ne seni bir başkası arayabiliyor, ne de sen bir başkasını arayabiliyorsun.

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Yahu aslında hiç hat değiştirmene falan gerek bırakmayacak bir özellik vardı Samsung telefonlarda.
Rehber bölümü ayarlarında ismini çıkaramadım bi türlü, bir özellikti bu. Onu ayarlayınca sadece 20 kişinin adını işaretliyorsun, bu kişilerin dışında ne seni bir başkası arayabiliyor, ne de sen bir başkasını arayabiliyorsun.
Kara liste gibi bir şey mi bu dediğiniz?
Daha doğrusu beyaz liste oluyor sanırım.

Son düzenleme:

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882
Hocam Lg markasına böyle bir özellik mevcut mu ? Bir bilginiz mi var mı acaba ?

Reaksiyon puanı
10,325
Kara liste gibi bir şey mi bu dediğiniz?

Yok abicim, kara liste değil... İstediğin en fazla 20 kişi dışında o ayar durduğu sürece kimseyle bağlantı kuramıyorsun. Bu mesela kızları sürekli rahatsız eden çakallar için kullanılan bir özellikti. Yani senin ismini kabul ettiğin kişiler dışında kim varsa hepsi kara liste olmuş oluyordu bir yerde. :)
--- Gönderi Güncellendi ---
Hocam Lg markasına böyle bir özellik mevcut mu ? Bir bilginiz mi var mı acaba ?

Maalesef o konuda bir bilgim yok, ben sürekli Samsung kullandığım için orda görürdüm o özelliği... LG kullanan arkadaşlar bilebilirler bunu, umarım yazar yardımcı olurlar size.

cevizlirose

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende online numara almak istiyorum acaba eski numarama ne oluır yani birisi kullanır mı

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
Bende yıllardır halamın numarası kayıtlıydı sonra dan numarasını kapattı yine telefon dan silmemiştim geçen aylarda whatapp dan baktım başka birisi kullanıyor profil resmi falan koymuş yani öyle ola biliyor hatlarda ama nasıl oluyor uzun bir süreden sonra mı satılıyor bilemem. Sen lik bir sıkıntı olmaz çok aşırı rahatsız eden olursa eğer hattın geçmişin den dolayı bence aldığın şirket sana Yen'i hat vermek zorun da diye biliyorum durumu belirttikten sonra

uydu3405

Doçent
Reaksiyon puanı
115
Türk Telekom Online işlemlerden numara değiştirme özelliğide bulunuyor bilginiz olsun yani bayiye gitmeyede gerek yok direkt ordan sim değişmeden numara değişebiliyor.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Türk Telekom Online işlemlerden numara değiştirme özelliğide bulunuyor bilginiz olsun yani bayiye gitmeyede gerek yok direkt ordan sim değişmeden numara değişebiliyor.
Şu ek bilgiyi ekliyelim.

Faturalı Hatlar için Numara Değişikliği

22 Ekim 2015 itibari ile numara değişikliği işleminin ücreti faturalı hatlar için KDV ve ÖİV dahil 20TL'dir.. Bu ücret yeni numara için gönderilen ilk faturaya yansıtılır.

Hat alındıktan sonra ilk fatura kesilmeden numara değişikliği yapılırsa numara değişikliği ücreti eski numaraya çıkan faturaya yansıtılır.

Numara değişikliği işlemi Avea Müşteri Hizmetleri, Avea Bayileri, Online İşlem Merkezi aracılığıyla bir fatura döneminde 1 kez yapılabilir.
22 Ekim 2015 itibari ile numara değişikliği işleminin ücreti faturalı hatlar için KDV ve ÖİV dahil 20TL olacaktır.

Faturasız Hatlar için Numara Değişikliği

12 Kasım 2015 itibariyle, işlem ücreti vergiler dahil 20 TL'dir. İşlemin gerçekleşmesi için hatta işlem tutarı kadar bakiye TL bulunması yeterlidir.

Faturasız hatlar için numara değişikliği işlemi ayda 1 kez yapılabilir.

Numara taşıma işlemi ile Avea’ya gelen müşterilerimiz, 6 aylık süre sonrasında numara değişikliği yaptırabilirler.

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
aynısı bana da oldu hattı kapattım ben de, üstüne yine borç bana geldi turkcell bayinden itiraz ettim, sosyal medya hesabından da itiraz ettim sonra dedim askere gidiyorum ne yaparsanız yapın , o ara çözdüler galiba.
normalde borçlu hattı satışa çıkarmıyorlarmışmış da bindebir benim başıma gelmişmiş de hikaye...