NR1 TV'den HD kalitesinde yayın!

Bu konuyu okuyanlar

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Numberone TV, Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyor. Dünya listelerindeki en yeni müzik klipleri ve konserleri HD kalitesinde artık Numberone Tv ekranında olacak.

20112009163827.jpg

HD (high definition/yüksek çözünürlük) yayına geçen ilk müzik kanalı olan Numberone Tv, dünyaca ünlü sanatçıların HD kliplerini son videolarını, en canlı renklerle televizyon seyircisine izleme şansı sunuyor. Sevilen sanatçıların ses getiren konserleri ve canlı performansları da artık yüksek görüntü teknolojisiyle izleyiciyle buluşacak.

Numberone Tv’nin Müzik Direktörü Mert Hakan, Türkiye’de bir ilk gerçekleştirdikleri için mutlu olduklarını belirterek, ”Yabancı kliplerin çoğu artık HD formatında çekiliyor. Buna kayıtsız kalamazdık. HD yayına geçmek için alt yapı çalışmalarımızı tamamladık. Bundan sonra kanalımızı izleyenler klipleri yüksek çözünürlük kalitesinde izleyecek ve şarkıların içinde daha çok olacaklar” diye konuştu.

KAYNAK

gvn

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
onlar istedigi kadar hd yayın yapsın :D benim 37 ekran televizyonum hd yayını desteklemiyor :p

ATmaCA53

Müdavim
Reaksiyon puanı
35
kanalda şuan hd yazısı var :D kalite hd kalitesi değil

screenshot2wn.jpg

screenshot1dm.jpg

nevrans

Asistan
Reaksiyon puanı
6
neresı hd yaw hd yayın yapmıyorkı sacmalamıslar

|BeyabaN|

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
benim bilgisayarım hd yi desteklemiyor televizyonum mu destekleyecek:D

|BeyabaN|

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
benim bilgisayarım hd yi desteklemiyor televizyonum mu destekleyecek:D

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
palavra...
önemli olan uydudaki yayının HD çözünürlüğünde (1920x1080) olması. standart yayında istedikleri kadar HD klip oynatsınlar. izleyici yayını normal (720x576) kalitesinde izliyor. sıkıyor tabi uydudan yeni ve geniş bir frekans kiralayıp gerçek HD yayına başlamak. onun için stüdyodaki kameralar da dahil herşeyi yenilemek gerek. bunu yapamadıklarından böyle izleyicinin gözünü boyamaya çalışıyorlar.

ATmaCA53

Müdavim
Reaksiyon puanı
35
HD yayını yok bende inanmadım ama görüntü kalitesi çok hoş beğendim doğrusu

yasar1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eskiye göre çok değişmiş görüntü kalitesi FULLHD olmasada yabancı kliplerdeki kalite farkı açıkca anlaşılıyor.

---------- saat 16:22 eklendi ---------- önceki mesaj saat 14:40 eklenmişti ----------

***Arkadaşlar bi ton kötüleyip durmuşsunuz Numberone'ı ben baktım gerçekten görüntü kalitesi değşmiş.pırıl pırıl tertemiz,adamlar bizden paramı istiyorlarki bizi kandırsınlar ortada parayla satılan bir yayın yok bedavadan 10 numara izliyoruz en sevdiğimiz tüm yeni videoları .Bence bu video klipleri HD kalitesinde yayınladıkları için onlara teşekür edip bu kriz ortamında yatırım yapıp bize daha net görüntü sağladıkları için teşekür etmeliyiz.

OnurAbi

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Hiç değişiklik olmadı ya da ben farketmedim yukarıda HD yazıo ama bilmidiğimiz NR1

karakanat29

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hdmı kablosu ile yayınların kalitesini artırabilirsiniz...37'' tv full hd LG 37lh5000 veya 37lh7020 LCD TV YE uygun fiyat seçenekleri ile sahip olabilirsiniz. full hd lcd tv ve plazmalar iistanbul bilişimde... :) daha iyi bir çözünürlük herşeyi affeder.. 1920x1080 çözünürlük...

tedirginnn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yayın kaliteleri biraz daha iyi olmuş ama kesinlikle hd değil

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
bu mu full hd :D yemesinler bizi hani nerde 1920 * 1050 :D sadece ufak bi düzeltme yapılmış oda çok fark etmiyor açıkçası :)

KAZUYA

Doçent
Reaksiyon puanı
20
palavra...
önemli olan uydudaki yayının HD çözünürlüğünde (1920x1080) olması. standart yayında istedikleri kadar HD klip oynatsınlar. izleyici yayını normal (720x576) kalitesinde izliyor. sıkıyor tabi uydudan yeni ve geniş bir frekans kiralayıp gerçek HD yayına başlamak. onun için stüdyodaki kameralar da dahil herşeyi yenilemek gerek. bunu yapamadıklarından böyle izleyicinin gözünü boyamaya çalışıyorlar.

Fena sallamissin birader. HD yayin izlemek icin once FuLL HD televizyonun olmasi lazim.ayrica kameralari neden degistirecekler onu anlamadim? sana hazir klip izletiyorlar kamera ile cekilen goruntuler zamanla oturur

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Fena sallamissin birader. HD yayin izlemek icin once FuLL HD televizyonun olmasi lazim.ayrica kameralari neden degistirecekler onu anlamadim? sana hazir klip izletiyorlar kamera ile cekilen goruntuler zamanla oturur
asıl sallayan sensin. ben iletişim fakültesi mezunuyum. biliyorum da konuşuyorum. senin full hd televizyonun olsa da uydudaki yayın hd olmadıkça yayını yine standart izlersin. ayrıca NR1 sadece klip yayınlamıyor. stüdyo programları da var. Patlican, 35 mm, YounGo gibi... gerçek hd yayın yapabilmeleri için kameralardan başlayarak tüm yayın eklipmanını hd uyumlu hale getirmeleri lazım.

KAZUYA

Doçent
Reaksiyon puanı
20
asıl sallayan sensin. ben iletişim fakültesi mezunuyum. biliyorum da konuşuyorum. senin full hd televizyonun olsa da uydudaki yayın hd olmadıkça yayını yine standart izlersin. ayrıca NR1 sadece klip yayınlamıyor. stüdyo programları da var. Patlican, 35 mm, YounGo gibi... gerçek hd yayın yapabilmeleri için kameralardan başlayarak tüm yayın eklipmanını hd uyumlu hale getirmeleri lazım.

Uydudaki yayin neden HD olmasin.Sen bunu nereden biliyorsun? iletisim fakultesini gec istersen nukleer fizik oku. Elindeki uydu alicisinin ozelligi HD destekli degilse ve evindeki televizyon Full HD degilse tabiki bu yayini izleyemezsin

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
iyide arkadaş zaten aynı şeyi söylemiş :D full hd tv niz var ama recever yoksa izleyemezsiniz hd recever varsa hd tv yoksa görüntü daha net olacaktır ama kesinlik hd nimetlerinden faydalanamazsınız olay bu :D tabi crt lerde hiç bir şekilde fark etmiyor orası ayrı :D

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
anlatamadım galiba veya bazıları anlamak istemiyor. NR1 tv nin şu anki uydu yayını standart PAL yayın. HD değil. isteyen turksat sitesindeki kanal listesinden incelesin. bunu anlamak zor birşey değil. video klibi istedikleri kadar HD oynatsınlar, fark etmez. yayının kalitesini belirleyen uydu çıkışıdır. uydudan kaç kb/s lik yayın yapıyorsun, o önemlidir.

kaldıki günümüzde Kurtlar vadisi, Aşkı Memnu dahil, pek çok dizi HD çekiliyor ve HD yayınlanıyor. ama ben hiçbir kanalın "biz HD yayına geçtik, HD yayın yapıyoruz" diye reklam yaptığını görmedim. sadece kanal D, dizilerinin HD Smart kanalından aynı anda HD kalitesinde izlenebildiğini altyazı geçerek belirtiyor. o kanalı da sadece DSMART HD kutu sahipleri izliyor.

bilmeden, etmeden gelip burda tartışma yaratmayın lütfen. burası bir bilgi paylaşım sitesi. polemik sitesi değil.

cycloner

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Hd smartı olanlar ne kadara aldınız? Bende normal d-smart var acaba hd-smarta geçiş yapsak ne kadar ücret öderiz?

ss2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sd yayın üzerine hd yazmakla hd olmuyor maalesef.ayrı bir kanal açıp ayrı bir tp den dvb-s yada dvbs 2 formatında yayın yapmaları gerekir gerçek hd yayın için.1920*1080 p olursa daha iyi olur tabi..