Nova Rom'dan v10c Rom'a Dönüş?

Bu konuyu okuyanlar

gunen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar soru başlıkta mevcut. telefonumu nova romdan nasıl kurtarıp eski haline getirebilirim? Lütfen yardım edin.

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
Arkadaşlar soru başlıkta mevcut. telefonumu nova romdan nasıl kurtarıp eski haline getirebilirim? Lütfen yardım edin.

hayırdır nesinden memnun değilsin? ben çok memnun kaldım..

blackmamba07

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
[h=2]
icon2.png
Optimus Black Nova Rom Yüklemesi ! (Alıntı)[/h]
İşlemi Yapmak Genel Anlamda 3 Aşamadan Oluşuyor

1- Telefona Root Özelliği Kazandırma
2- CWM Recover Kurma
3-Recoveryden Rom Kurma

Telefonu Root İle Yetkilendirme

Telefondaki yazılımınız v10b veya aşağısı ise:

a. GingerBreak >uygulamasını< indirin ve telefona gönderin.
b. (Ayarlar > Uygulamalar > Bilinmeyen kaynaklar seçeneğini tikleyin.
c. (Ayarlar > Uygulamalar > Geliştirme > USB hata ayıklama seçeneğini tikleyin.
d. Cihazınızda SD kartınız takılı ve kullanıma hazır olsun.
e. Polaris office veya bir dosya yöneticisi ile (astro, vb) telefona attığınız gingerbreak uygulamasını(a maddesi) kurun ve çalıştırın.
f. root yazan ikonua basın.
g. Telefon kendisini baştan başlatacak ve root hakları kazanmış olacaksınız her şey düzgünse. Menüde kurukafa ikonu çıkarsa olmuş demektir.

Telefondaki yazılımınız v10c veya üstü ise:

Dosyayı indirelim ve arşivden çıkartalım:
Multiupload.com - upload your files to multiple file hosting sites!

İşleme başlamadan USB sürücülerinin kurulu olduğundan, ayrıca telefonun ayarlar > uygulamalar bölümünden güvenilmeyen kaynaklar ve hata ayıklamanın etkin olduğundan emin olalım.

Cihazı bilgisayara bağlayıp SuperOnceClick 2.1.1 programını çalıştırın. Exploit: Auto modundayken(zaten böyle açılıyor) Shell Root tuşuna basın. 4. adımda program yanıt vermemeye başlayacak. Görevi sonlandırın.

Aynı programı tekrar açın. Exploit ayarını psneuter olarak değiştirip Shell Root'a basın. Cihazınızın root olduğuna dair onay alacaksınız. Ama olmadı. SuperOnceClick 2.1.1 programını kapatmadan SRP programını çalıştırın. Komut satırı birşeyler yapıp cihazınızı resetleyecek. Şimdi Root haklarıkazandınız.

2. CWM Recovery

a. Öncelikle: pc USB sürücüleri kurulu olmalı. Cihaz root'lu olmalı ve (Ayarlar > Uygulamalar > Geliştirme > USB hata ayıklama seçeneği tiki olmalı.
b. Telefonu PC'ye takın ve sürücüleri yüklemesini bekleyin.(İlk bağlantı ise)
c. CWM 3.2 Uygulamasını PC'ye >indirin< ve PC'den çalıştırın.
d. Telefon ekranında bir onay penceresi çıkacak. Onayı verin. (Allow)
e. İşlem tamam. Marketten indirebileceğiniz >Ezboot< uygulaması ile Recovery'ye girebilirsiniz.

CWM kurulumunu yapmadan ezboot ile recovrye girerseniz telefonunuz hard reset atar haberiniz olsun arkadaşlar...

3. Nova ROM Kurulumu

Bu işlem sırasında cihazdaki tüm veriler silinecek. Yedeklerinizi alın.

a.
Nova Rom v8yi indirin ve SD kartınızın kök dizinine atın.
b.
daha önce indirdiğiniz Ezboot uygulaması ile "Recovery" moda girin.

Bundan sonraki adımlarda ses tuşları ile aşağı - yukarı hareket edip güç düğmesi ile seçeneği seçiyoruz

1- install zip from sd card
2- choose zip from sd kart
3- nova-eigth.zip
4- bir sürü no arasından yes olanı getir ve seç
5- işlem bittiğinde reboot system now yani yeniden başlat.
6- telefon açılınca tekrar bir yeniden başlatın romunuz hayırlı olsun.

Olası sorunlar Olarak:

1. Diyelim ki Nova'yı beğenmediniz ve orijinal ROM'a döndünüz. Cihaz dahili hafızanızı 0mb olarak görüp program kurmanıza izin vermeyebilir. Bunu düzeltmek için yeni ROM'unuzu kurduktan sonra 3845#*970# kodu ile çıkan menüden veya Ayarlar > Gizlilik menüsünden cihazı fabrika ayarlarına döndürmeniz yeterli.

2. Türkçe sesli arama ve yazı yazmayı etkinleştirmek için:
-Voice Search uygulamasını indirin ve hafıza kartınızda nova/appinj/myapps klasörüne atın.
- menüden terminali açın ve sırasıyla su ve nova komutlarını girin. Hata mesajı aldınız mı diye soracak. Almadıysanız n ile devam edin.
- seçeneklerden app inj bölümüne girin ve myapps kısmından kurulumu y ile onaylayın.
- artık türkçe ses tanıması etkin.

3. Superuser hata veriyorsa bu dosyayı indirin ve bilgisayarınızda bir klasöre çıkartın. Telefonun usb hata ayıklama modunu açıp pc'ye bağlayın. Klasörden su fixer bat dosyasını çalıştırın.

Sarj Simgesi Değiştirme

normalde xda da işlem daha karmaşık anlatılmıştır fakat ben işinizi kolaylaştırmak için anlatılan karmaşık kısmını kendim hallettim siz direk indirip yöntem ile kurun
dosyayı indirin ve hafıza kartının ana dizinine kopyalayın:http://hotfile.com/dl/130355668/bfc2...mev15.zip.html

ezboot programı ya da kapatma tuşuna uzun süre basarak recovery moduna geçin ve nova romu yükler iken izlediğiniz adımların aynısını izleyin telefonu yeniden başlatın yeni batarya simgeniz hayırlı olsun..

mod yükleme işlemi aynı nova8 rom yükleme kısmındaki gibidir arkadaşlar.

1- install zip from sd card
2- choose zip from sd kart
3- ..........zip (indirip hafıza kartına kopyaladığınız mod)
4- bir sürü no arasından yes olanı getir ve seç
5- işlem bittiğinde reboot system now yani yeniden başlat.

Bu arada bu yöntemle her önünüze gelen batarya modunu ve ya herhangi başka bir modu kurmaya çalışmayın arkadaşlar yeniden rom kurmak zorunda kalabilirisiniz !!!!!!!

"G" tuşu işlevini değiştirme
bu işlemi nova rom olmadan da yapabilirisiniz fakat cihazınızın ROOT yetkilerine sahip olmasıgerekir...

- Telefonunuzda ES File Explorer uygulamasını açın, yoksa Android Market' ten indirin.

- Uygulama açıldığında hafıza kartını gösterir. Fakat biz işlemleri telefon hafızasında yapacağız bu sebeple en üstteki butonlar arasında en soldaki 1. butona basın, butona basınca buton ev resmi olur yani telefonun kendi hafızasını gösterir. Klasörler içinden önce system daha sonra usr ve ondan sonrada keylayout klasörüne girin.

- Klasörün içindeki TWL4030_Keypad.kl dosyasına tıklayın Text seçeneğini seçin ve ES Note Editor' e basın. Karşınıza parametreler çıkacaktır. En alttan 3.sırada " 95 GESTURE" adına bir satır olacaktır.

Eğerki G butonu kamera uygulamasını açma butonu olarak kullanmak istiyorsanız bu satırı
95 CAMERA WAKE_DROPPED
olarak değiştirin.

Eğerki G butonu, ekranı kilitleme/açma işlemi için kullanmak istiyorsanız
95 POWER WAKE_DROPPED
olarak değiştirin

Ardından menü tuşuna basın ve Save seçeneğine basın ve telefonu kapayıp açın.

!!!!!! işlemleri yapmak için es file explorere root yetkilerini ayarlar kısmından vermelisiniz...

Arkadaşlar tamamiyle alıntıdır.
Ancak kendi telefonumda denedim türkçe karakterleri mevcut değil,ama görüntü çok hoş oldu kesinlikle denemenizi tavsiye ederim :)

tekrar ediyorum konu tamamiyle alıntıdır. ancak denenmiştir....

arkadaşım bu işlemin aynısını yapacaksın. yapman gereken tek şey buradaki nova rom'un yerine v10c kullanman. bu arada arkadaşıma da nova rom yükledik fakat o gayet memnun. smartphone'un hızı falan bayağı arttı onda. ekran görselleri falan gayet iyiydi. sen neden geri dönüş itiyorsun öğrenebilir miyim? merak ettim de.​

vladislav

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
V10 c'ye geçip sonra resmi yazılım güncellemesi yapın telefondan normale dönecektir.

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
V10c ye geçtikten sonra, telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürün daha sonrasında güncelleme yapın :)

gunen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Nova romdan tekrar v10cye gecmek istememin nedeni telefonla konustuktan sonra kulagimdan cekince sensorun ekrani tekrar acmamasi. Bundan dolayida telefonu gorusme sonrasi kapatamiyorum. Belkide bir ayari vardirda ben bulamadim.

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
ayarlardan ekran ayarlarına gel sensör ayarlarına bak ;)