Notebook Tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

mhalx105k42

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar,
Yeni bir bilgisayar almaya karar verdim. Mühendislik programlarını sorunsuz çalıştırabilecek, java, c++, NetCAD gibi yazılımları rahatça kullanabileceğim ve arada sırada oyun oynayabileceğim(Fifa-Pes-GTA-COD tarzı oyunlar) bir notebook almaya karar verdim. Maksimum fiyat aralığı 2500-2700 Tl dir.

HP PAVILION GOLD 15-AU002NT CORE İ5 6200U 2.3GHZ-8GB-1TB+8GBSSD-15.6"-2GB-W10

ASUS K555UB CORE İ5 6200U 2.3GHZ-12GB RAM-1TB HDD-2GB-15.6"W10 NOTEBOOK

ben bu 2 bilgisayarı beğendim.
Ama HP'nin özellikleri daha iyi Asus'a göre. DDR4 olması,Full HD ekrana sahip olması.
Asus'un sadece HP'ye özellik bakımından 12 GB ram avantajı var.

Normalde HP alacaktım ama aklımda takıntılar var. İnternette araştırmalar yaptım. HP'in ısınma problemleri olduğundan bahsediliyor. Ben daha önce HP marka kullanmadım. Bazı yorumlarda HP'nin ısınma problemini çözdüğünü okudum. O yüzden kararsız kaldım.
HP marka laptop kullanan forumda arkadaşlar varsa deneyimlerini yazabilirler mi ?

Teşekkürler...

Batuhan Turhan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Çok geç oldu ama:tearsofjoy: bende netcad kullanıyorum. Aslında 4 gb ve nvdia geforce serisi bir ekran kartı ile core i7 alman daha iyi olur. Bilgisayar tercihi olarak da bence asus almalısın. Çünkü; hp de büyük bir ısınma ve kasma problemi oluyor özellikle netcad gibi programları kullanırken oluyor bu.

Son mesajlar