Notebook ram destek bilgisi

Bu konuyu okuyanlar

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Arkadaşlar ASUS F3F notebook

acaba en fazla kaç gb ram destekliyor?

her bir ram slot u en fazla kaç gb ram destekliyor? (Örneğin toplamda sadece 2gb destekliyorsa bunu sadece 1 + 1 mi yapabilirm yoksa sadece bir slota 2gb takabilir miyim?)

En fazla kaç Mhz destekliyor

gibi sorularıma yanıt alabileceğim bir program var mı ya da içinizden bu konuda fikri olan var mı?
para oldukça önce rami hızlandırmayı ve yükseltmeyi daha sonra harddiski 7200 e çıkarmayı düşünüyorum da almadan önce bilgi sahibi olmak iyi olur... ;););)

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
En fazla 667MHz yi destekliyor. 2 gb detekliyor. 1 + 1 şeklinde kullanabilirsin. Yada tek 2 gb takabilirsin.

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
himmm teşekkür ederim :)

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Dear Valued Customer,

Thank you for contacting ASUS Customer Service.

My name is Vivian and it's my pleasure to help you with your problem.

For the RAM, please be informed that the main memory of F3F is DDR2 533/667MHz SDRAM, 2x SO-DIMM socket expandable to 2GB.
So I suggest you don't use 800 MHz and update more than 2 GB RAM.

If you still have any problem, please feel free to contact me.
Best regards &Happy New Year!
Vivian

ASUS Customer Service Center

14samet

Asistan
Reaksiyon puanı
2
slm arkadaşlar bende arçelik anb575n model laptop var.en fazla ne kadar ram destekler beni bilgilendirebilir misiniz?şimdi 512 mb lik laptopta var.yeni alacak olursam nasıl yapayım.eski rami çıkarıp sadece yeni ram mi takayım yoksa üstüne takviye mi yapayım?yardım ederseniz sevinirim.

YoungClever

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
slm arkadaşlar bende arçelik anb575n model laptop var.en fazla ne kadar ram destekler beni bilgilendirebilir misiniz?şimdi 512 mb lik laptopta var.yeni alacak olursam nasıl yapayım.eski rami çıkarıp sadece yeni ram mi takayım yoksa üstüne takviye mi yapayım?yardım ederseniz sevinirim.
enfazla ne kadar destekler bilmiyorum ancak,
eskisinin üzerine aynı frekansta 1 gb daha eklersen uzun süre idare eder.. büyük ihtimalle 512mb ram in olduğuna göre xp kullanıyorsun.. 1.5 gb ram seni bayaa bi götürür xp ile...

14samet

Asistan
Reaksiyon puanı
2
enfazla ne kadar destekler bilmiyorum ancak,
eskisinin üzerine aynı frekansta 1 gb daha eklersen uzun süre idare eder.. büyük ihtimalle 512mb ram in olduğuna göre xp kullanıyorsun.. 1.5 gb ram seni bayaa bi götürür xp ile...
öncelikle ilgilendiğin için teşekkür ederim.doğru tahmin ettin xp kullanıyorum.her yerde araştırıyorum senin tavsiyeni de göz önünde bulunduracağım.tekrar teşekkür ederim.

cihaneski

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar benim fujitsu-siemens amılo pi 1505 laptopum var 2 ram slotu var biri 512mb diğeri ise boş bunu cpu-z programını yardımıyla öğrendim içinide açıp baktım boş ram slotunu gördüm şimdi ben o boş slota 2 gb takmayı düşünüyorum da desteklermi o slot 2gb kaldırırmı yoksa 1 gb mi takayım toplam 1,5 gb ram olsun?

YoungClever

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
arkadaşlar benim fujitsu-siemens amılo pi 1505 laptopum var 2 ram slotu var biri 512mb diğeri ise boş bunu cpu-z programını yardımıyla öğrendim içinide açıp baktım boş ram slotunu gördüm şimdi ben o boş slota 2 gb takmayı düşünüyorum da desteklermi o slot 2gb kaldırırmı yoksa 1 gb mi takayım toplam 1,5 gb ram olsun?

elde ettiğim bilgilere göre snn laptop max 2gb destekliyor. bu durumda tek modül olarak 2 gb takazsın.
ya 1gb daha ekleyip 1.5 gb kullanırsın yada eskisini kaldırıp 2 tane 1 gb alırsın.. xp kullanıyorsan 1.5 sana yeter.. hee bu arada, yeni alacağın ram eskisi ile aynı frekansta olsun..

cihaneski

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
vista kurdum çok kastığı için tekrar xpye döndüm şimdi windows 7 yükledim vista gibi kasmıyo acaba 1.5 gb ram vista için yeterlimi? teşekkürler.

the grudge

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
öncelikle ilgilendiğin için teşekkür ederim.doğru tahmin ettin xp kullanıyorum.her yerde araştırıyorum senin tavsiyeni de göz önünde bulunduracağım.tekrar teşekkür ederim.
everest home yada ultimate ile bak ona göre al rami...