Notebook önerisi ? Cs go ve internet

Bu konuyu okuyanlar

ilkerb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
iyi akşamlar arkadaşlar sizden bir ricam var iki gündür kafam baya karışık :) yeni bir notebook istiyorum şuanki bayabi eskidi :) oyun olarak bir cs go oynarım o kadar ve youtube facebook film izlerim extra bişi yapmam.:) limitm 3.000 tl :) fikirlerinizi bekliyorum

ilkerb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
tesekkurler ama bunun gibi birda 8gb ram olsa daha iyi olur gibi geldi

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
920m CS:GO için gayet yeterli bence, 950m'e kadar çıkmak ne kadar mantıklı bilmiyorum;

920m cs go - Google'da Ara

Diğer video'lara da bakabilirsin, oyun oldukça akışkan. Bu oyunu daha önce 920m bir cihazda oynamışlığım da var. Forumda söylendiği kadar kötü bir kart değil. Giriş seviyesi bir kart ama CS:GO oynamak için yeterli.

- Konfor için (ve biraz da ileriye dönük kullanımlar için) 940m düşünebilirsin.
- En azından bir i5 işlemci almanı her ihtimale karşın öneririm. 920m ile i5'e kadar çıkmana gerek var mı ? Yok, i3 de iş görür senin kullanımın için.

Neden i5 ?
Yarın öbürgün bir okul ödevi yada yapman gereken bir proje, video editi vs. olursa biraz daha performansa hayır demezsin.

Kaç GB ram'e ihtiyacın var ?
CS:GO ve internet için 4GB ram iş görecektir.

Peki 920m'i bu kadar övdüm, neden 940m li bir cihaz linki veriyorum ?
İleriye dönük kullanımda biraz ekstra performansa hayır diyeceğini düşünmüyorum ve 920m ve 940m'li modellerde fiyat olarak 940m almak daha mantıklı duruyor çünkü aralarındaki fiyat farkı çok çok az. Ancak 940m'in performansı neredeyse 920m'in 2 katı.

ASUS TP501UB CORE İ5 6200U 2.3GHZ-4GB RAM-500GB HDD-2GB-15.6" TOUCH-W10 NOTEBOOK

Asus Vivobook TP501UA review - 15-inch convertible notebook

İncelemeden gördüğüm kadarıyla son derece serin, hızlı ve batarya performansı iyi bir cihaz. Sessiz bir cihaz diyemem ve kamerasının kalitesini bu incelemeyi yapan test merkezi beğenmemiş. Göz önünde bulundurmak isteyebilirsin bu cihazı.
--- Gönderi Güncellendi ---
cs go 940m - Google'da Ara

ve tabii ki de 940m notebookcheck sonuçları;
NVIDIA GeForce 940M

fragger

Dekan
Reaksiyon puanı
3,061
Monster veya msi cihazlarına bakmanı öneririm :))

52SakocaN52

Profesör
Reaksiyon puanı
738
Bu pek şaka değil bence hocam, çünkü bugün bir MSI alacak para kimsede yok :D

Bende 1.5 sene önce GE60 Apache vardı GTX 850 M DDR 5 li. Çok afaki değil fiyatlar ya.
2870 e almıştım. Diğerlerine göre pahalı tabii ama ;)

Black15

Asistan
Reaksiyon puanı
151
920m CS:GO için gayet yeterli bence, 950m'e kadar çıkmak ne kadar mantıklı bilmiyorum;

920m cs go - Google'da Ara

Diğer video'lara da bakabilirsin, oyun oldukça akışkan. Bu oyunu daha önce 920m bir cihazda oynamışlığım da var. Forumda söylendiği kadar kötü bir kart değil. Giriş seviyesi bir kart ama CS:GO oynamak için yeterli.

- Konfor için (ve biraz da ileriye dönük kullanımlar için) 940m düşünebilirsin.
- En azından bir i5 işlemci almanı her ihtimale karşın öneririm. 920m ile i5'e kadar çıkmana gerek var mı ? Yok, i3 de iş görür senin kullanımın için.

Neden i5 ?
Yarın öbürgün bir okul ödevi yada yapman gereken bir proje, video editi vs. olursa biraz daha performansa hayır demezsin.

Kaç GB ram'e ihtiyacın var ?
CS:GO ve internet için 4GB ram iş görecektir.

Peki 920m'i bu kadar övdüm, neden 940m li bir cihaz linki veriyorum ?
İleriye dönük kullanımda biraz ekstra performansa hayır diyeceğini düşünmüyorum ve 920m ve 940m'li modellerde fiyat olarak 940m almak daha mantıklı duruyor çünkü aralarındaki fiyat farkı çok çok az. Ancak 940m'in performansı neredeyse 920m'in 2 katı.

ASUS TP501UB CORE İ5 6200U 2.3GHZ-4GB RAM-500GB HDD-2GB-15.6" TOUCH-W10 NOTEBOOK

Asus Vivobook TP501UA review - 15-inch convertible notebook

İncelemeden gördüğüm kadarıyla son derece serin, hızlı ve batarya performansı iyi bir cihaz. Sessiz bir cihaz diyemem ve kamerasının kalitesini bu incelemeyi yapan test merkezi beğenmemiş. Göz önünde bulundurmak isteyebilirsin bu cihazı.
--- Gönderi Güncellendi ---
cs go 940m - Google'da Ara

ve tabii ki de 940m notebookcheck sonuçları;
NVIDIA GeForce 940M

940m önerecektim ancak bütçe varken ileriye dönük bir cihaz alması bence daha iyi olur.
tesekkurler ama bunun gibi birda 8gb ram olsa daha iyi olur gibi geldi

Zaten önerdiğim cihazın RAM' i 8gb.

Son düzenleme:

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
940m önerecektim ancak bütçe varken ileriye dönük bir cihaz alması bence daha iyi olur.
Sadece CS:GO ve internet amaçlı alıyor ama bunu, şu an kullanım amacı bu. İleride 950m ne kadar edecek ? Bana verilen kullanım amacı, koşulları ne ? CS:GO ve film/internet. Biraz pil ömrü elbette isteyecek, senin demek istediğini de anladım ama dediğin tersine işler çünkü bugünlerde teknoloji hızlı gelişiyor ve fiyatlar çabuk oynuyor. Sen bir tane alsın, uzun süre götürsün, boşuna bir daha para vermesin mantığındasın ve iyi düşünüyorsun ama bundan 2 sene sonra çıkacak işlemciden sonra bile bugünün işlemcilerinin yüzüne bakmayacaz zaten :D Gerçek bu :D 4. nesillere ne oldu ? Aynısı 7. nesillere de olacak :D Peki hangi ileriye dönük oldu bu ? :D İhtiyaç/Amaçtan fazla ileriye dönük bahanesi ile cihaz alınmasına karşıyım çünkü boşa para harcatıyor bu mantık, test edildi onaylandı hocam :D