Notebook klavye tuşları sorunu

Bu konuyu okuyanlar

adoganses

Doçent
Reaksiyon puanı
28
Asus f3sc serisi notebook.
Klavyemde Fn (fonksiyon) tuşu ile F10, F11, F12 tuşları ile ses açıp kapama görevini yapamıyorum. Ekranda fonksiyon tuşunun aktif olduğunu gösteren şekil oluşuyor, fakat görev yapılmıyor yani ses açılıp kapanmıyor.
Üstelik düzelteyim diye uğraşırken ekran daki fonkisyonun çalıştığını gösteren şekil ( animasyon, imge vs... neyse) sol üst köşeye basit bir düzen kare şeklinde bir moda dönüştü (nasıl becerdiysem !) düzeltemiyorum.

......acil yardım..... lütfen bir yorum yapabilirmisiniz

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332
Sürücüsünü kur düzelir. Bende M50V var aynı şekilde sol üst köşede görünüyordu bir ara. Sürücüsünü kurdum düzeldi. Eski modellerdeki/sürücülerdeki görüntüsü o şekildeydi.

Ayrıca başlıktan dolayı kilitlenebilir konu. :)

adoganses

Doçent
Reaksiyon puanı
28
söylemesi ayıp ben sürücüsünü kurmayı bilmiyorum. 2 cd si var elimde ama. yeniden format atmak gibi bişimi bu kurma işlemi. bilgilerim kaybolurmu. hangi dosyası kurulacak?..

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332
Format atmak gibi değil. Sadece Keyboard sürücüsünü kuracaksın. Birinci CD Windows kurtarma CD'sidir. İkinci CD sürücü CD'sidir.

Sürücü CD'sini (üzerinde driver/Utility yazıyor) takıp keyboard ya da ona benzer isimli sürücüyü kuracaksın. CD'yi taktığında zaten sürücü listesi otomatik gelmesi lazım. Eğer otomatik açılmıyorsa Cd içersinden Setup dosyasını çalıştır. Açılan pencereden gerekli sürücüyü seçip kura tıklayacaksın.
ATK HotKey, ATK Media, OSD2 gibi sürücüler var. Onlardan hangisi tam olarak bilmiyorum.

adoganses

Doçent
Reaksiyon puanı
28
kardeş driver yazan cd de keyboard diye bi dosya yok. başka bir isim olabilirmi?
ATK HotKey, ATK Media, OSD2 gibi dosyalar var bunalarımı diyosun?
diğer cd dediğim dvd olan recovery dvd diyo( onla ilgisi yok herade)

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332
kardeş driver yazan cd de keyboard diye bi dosya yok. başka bir isim olabilirmi?
diğer cd dediğim dvd olan recovery dvd diyo( onla ilgisi yok herade)

Yukarıda mesajımda düzenleme yaptım. Sürücülerin isimlerini tam hatırlayamamıştım.

ATK HotKey
ATK Media
OSD2 gibi sürücüler var onlar bu tuşlarla ilgili. Tam olarak hangisi bilmiyorum.

CD'nin üzerinde Driver/Utility yazıyor.

adoganses

Doçent
Reaksiyon puanı
28
ATK HotKey
ATK Media
OSD2 gibi dosyaları yeniden kurdum yine olmadı :(

fogu78

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Sistem Geri Yükleme yapabilirsen sorununa çözüm olabilir.

adoganses

Doçent
Reaksiyon puanı
28
Sistem Geri Yükleme yapabilirsen sorununa çözüm olabilir.
çok sağol Allah razı olsun sorunu çözdüm amma velakin şimdi daha büyük bir sorun çıktı bu işlemden sonra
windows defender açılmıyor yok olmuş gibi, ikonu var kendi yok :huh:
şimdi ne olacak lütfen acil yardım!...

fogu78

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Denetim Masası'na bir bak. Orada Windows Defender olmalı. Oradan çalıştır olumsuz bir şey varsa oradan anlarsın en azından.

muratpalio16

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
başlık olarak açmak istemedim aynı sorun bendede var asus f3sc modeli notebook'da Fn+ses tuşları çalışmıyor diger arkadaşların dediklerini yaptım ama olmuyor sistemi geri bile aldım arkadaşlar bu sistemsel bi sorunmu yoksa bu modellerdemi yapıyor bunu ? bilgilerinizi bekliyorum ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:unsure:benimki sony vaio . mesela y harfine bastığımda z oluyor .nasıl düzeltebilirim?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar leptop aldik bi şekilde orta dokimatik yeri kapatmişim nasi açacam blen leptoun marasi acer