Notebook a ne tür oyunlar yükleyebiilirim

Bu konuyu okuyanlar

mevlut_u

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iyi günler

notebook a ne tür oyunlar yükleyebiilirim normal pc ye göre neler deişir
örenebilrmiyim

şimdedn tşkl :)

titanyum

Profesör
Reaksiyon puanı
7
sana sunduğu özellikler masa üstü pc den farksız ama tabi uzun süre oyun oynamamanda fayda var çobuk ısınıyo en büyük kaybı da bu zaten bi pil

keyloger

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
235
sistem özelliklerine göre değişir ben mesela acer 4920g de her türlü oyunu oynuodum taki ses cıkısı bozulana kadr:) simdi garantiye gitti bakalım ne kdr sürede ne sekilde gelecek tpmteknolojiden sikayet varda cok sikayet etmisler ama hayırlısı bakalım..

PcMaSTeR

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Bana Özelliklerini Söyle, Sana Ne Oynayabileceğini Söylüyeyim :D

canseven

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
512 ram 128 ekran kartı inrel dual core 2 ile
Tom Raider Anniversary
Need for speed pro street
prince pf persia warrior within
knight online :D
ve solitaire oynayabiliyorum.
Daha bir çok oyunu kaldıracağına emınımde vakit yok işte :D

mertcem47

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
oyun satın alınca yada internetten temin edeceğin zaman en iiside oyunun resmi sitesinde sistem gereksinimşleri yazan bir link e tıklayarak bilgisayarının oyunu kaldırıp kaldırmayacağını öğrenebilirsin...
Ayrıca oyun oynarken bilgisayarın pilini çıkarıp elektrikten direkt kullanırsan pilin ömrünüde uzatabilirsin.

ENtoBis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar bazı yerlerde bu pil çıkarıp direk elektrikle kullanmanın sakıncalı olabileceği yazıyor. Bilgi verebilir misiniz?

dnzz

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ben bir knight onlıne oynayamıyorum... oyun oynayacagım dıyorsan alma kardes laptop falan.. son 5saattır knıghtı ayarlamaya calısıoum o bıle olmadı. sacımı basımı yolmayacagım dıyorsan alma laptop..

calvaria

Profesör
Reaksiyon puanı
9
dnzz dedi ki:
ben bir knight onlıne oynayamıyorum... oyun oynayacagım dıyorsan alma kardes laptop falan.. son 5saattır knıghtı ayarlamaya calısıoum o bıle olmadı. sacımı basımı yolmayacagım dıyorsan alma laptop..
valla ben cok da güzel oynuyorum :D simdiye kadar yükleyipde oynayamadıgım oyun yok...12 saat knight oynadıgımı hatırlıyorum cok da fazla ısınmamıştı...
bu arada asus f3sv kullanıyorum...

PC MERAKLISI

Dekan
Reaksiyon puanı
2
keyloger dedi ki:
sistem özelliklerine göre değişir ben mesela acer 4920g de her türlü oyunu oynuodum taki ses cıkısı bozulana kadr:) simdi garantiye gitti bakalım ne kdr sürede ne sekilde gelecek tpmteknolojiden sikayet varda cok sikayet etmisler ama hayırlısı bakalım..

en az 3 haftada gelir(yani en azından benimki öyleydi)

ENtoBis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bendede Asus f3sr200dr var 1 gb ram ilave ettim. Valla açmadığı oyun yok gibi.. CRYSİS açmadı tabi. Ama Call Of Duty 4 te hiç bir sorun yok..

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
ENtoBis dedi ki:
arkadaşlar bazı yerlerde bu pil çıkarıp direk elektrikle kullanmanın sakıncalı olabileceği yazıyor. Bilgi verebilir misiniz?

ben laptopu aldığımdan beri masaüstü bilgisayar gibi kullandığım için pili takmadan kullanıyorum... pil takılı kullanıldığında pilin durmadan bir kullanım ,içinde olmasından kaynaklanan bir yıpranması olacaktır ve pilin ömrü azalacatır... ben ihi haftada bir pili takıyorum tamamen boşaltıp tekrar doldurup bilgisayardan çıkarıyorum... zaten laptoplar adaptör ile beslendiği için yüksek ya da alçak gerilim diye bir şey de olmayacağından pille ya da adaptörle çalışması farketmez... pilin sürekli takılı kalması pil ömrünü kısaltır özellikle toshiba bilgisayarların pil ömürleri sırf bu sürekli takma meselsi yüzünden 3o dakiaknın altına düşüyor... ben pili kullanmıyorum iki haftada bir takıyorum ve 3 saat DVD izlediğim oldu elektrik gitmişti... anlayın artık...

oyun konusuna gelince
1 gb ram core 2 duo işlemci 128 ekran kartı ile most wanted fifa serisi pes 5 moto gp 3 gibi oyunları hiç kasmadan oynayabiliyorum hatta şöyle söyleyeyim pentium 4 3.0 ghz işlemcili masa üstü pc den çok daha rahat oynayabiliyorum karşılıklı lan oyun yaptığımızda ben çok daha seri oynayabiliyorum... ısınma sorunun gelince sıcak ortamda ve yazalrı daha çabuk ısınır ama kışın o kadar ısınma problemi yaşamıyorum mostwanted 1 saatten fazla oynadım bilgisyarı kapatıp alt tarafını kontrol ettim normal zamanlardaki ısınmasından daha fazla bir ısınma yoktu... eskiden laptoplarla oyun oynanmaz denildiği için hala akıllarda şüphe war benim yan odadaki arkadaş gece gündüz fifa oynuyor... anlayın artık... ha ama illa benim içi oyun çok önemli diyorsan ekran kartı ve ram i iyi olan bir masaüstü bilgisayar al daha iyi derim...

asi_53

Asistan
Reaksiyon puanı
3
bende hp compaq var gayet güzel istediğim oyunu oynayabiliyorum amd işlemci var ısınıyor bile

calvaria

Profesör
Reaksiyon puanı
9
ENtoBis dedi ki:
Bendede Asus f3sr200dr var 1 gb ram ilave ettim. Valla açmadığı oyun yok gibi.. CRYSİS açmadı tabi. Ama Call Of Duty 4 te hiç bir sorun yok..
valla ben crysis bilem oynadım tabi ekran ayarlarını kısmam gerekmişti:D f3sr ile f3sv arasında sadece işlemci farkı var die biliyorum svler 2.4 srler 2.0 die hatırlıyorum.

asusların en güzel özelliklerinden biride power4gear yani güç kaynagı kontrol paneli baya güzel...

ekran parlaklıgı yarı seviyenin biraz altındayken %100 sarj ile 3saat i gördüm biraz ama full ekran ışıgı ve bircok gereksiz programla 1 saat 45 dakkaya kadar düşüyo...

bide arada bi fan yollarını temizlemek lazım benim eski laptop cok ısınınca acar temizlerdim yeni bilgisayar gibi olurdu...çok zor bi işlem deil zaten işlemcinin üstünde max 4 vidalı bi kapak olur başka hiç biseyi acmadan fanın hava yollarını temizleyebilirsiniz...ha bu arada garanti kapsamını iyi okuyun cogu markada bu işlem garanti kapsamından cıkmasına yol açar...

ahky

Profesör
Reaksiyon puanı
65
Elbruz46 dedi ki:
ENtoBis dedi ki:

ben laptopu aldığımdan beri masaüstü bilgisayar gibi kullandığım için pili takmadan kullanıyorum... pil takılı kullanıldığında pilin durmadan bir kullanım ,içinde olmasından kaynaklanan bir yıpranması olacaktır ve pilin ömrü azalacatır... ben ihi haftada bir pili takıyorum tamamen boşaltıp tekrar doldurup bilgisayardan çıkarıyorum... zaten laptoplar adaptör ile beslendiği için yüksek ya da alçak gerilim diye bir şey de olmayacağından pille ya da adaptörle çalışması farketmez... pilin sürekli takılı kalması pil ömrünü kısaltır özellikle toshiba bilgisayarların pil ömürleri sırf bu sürekli takma meselsi yüzünden 3o dakiaknın altına düşüyor... ben pili kullanmıyorum iki haftada bir takıyorum ve 3 saat DVD izlediğim oldu elektrik gitmişti... anlayın artık...

oyun konusuna gelince
1 gb ram core 2 duo işlemci 128 ekran kartı ile most wanted fifa serisi pes 5 moto gp 3 gibi oyunları hiç kasmadan oynayabiliyorum hatta şöyle söyleyeyim pentium 4 3.0 ghz işlemcili masa üstü pc den çok daha rahat oynayabiliyorum karşılıklı lan oyun yaptığımızda ben çok daha seri oynayabiliyorum... ısınma sorunun gelince sıcak ortamda ve yazalrı daha çabuk ısınır ama kışın o kadar ısınma problemi yaşamıyorum mostwanted 1 saatten fazla oynadım bilgisyarı kapatıp alt tarafını kontrol ettim normal zamanlardaki ısınmasından daha fazla bir ısınma yoktu... eskiden laptoplarla oyun oynanmaz denildiği için hala akıllarda şüphe war benim yan odadaki arkadaş gece gündüz fifa oynuyor... anlayın artık... ha ama illa benim içi oyun çok önemli diyorsan ekran kartı ve ram i iyi olan bir masaüstü bilgisayar al daha iyi derim...
pilini çıkararak kullanman zararlı olabilir elektrik kesintisinde bilg.zarar verebilirsin.ben sürekli bu şekilde kullanıyorum..

Son mesajlar