Note FE mi, Huawei Mate 10 Pro ya da P20 (pro değil) mi?

F/P açısından hangi telefon alınır?

• Samsung Galaxy Note FE

Kullanılan: 8 32.0%
  • Huawei Mate 10 Pro

Kullanılan: 10 40.0%
  • Huawei P20 (Lite ya da Pro değil)

Kullanılan: 7 28.0%

• Kullanılan toplam oy
    25
  • Anket kapatılmış .

Bu konuyu okuyanlar

DeniseMenace

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Herkese merhaba arkadaşlar,
Telefonum çalındığı için yeni telefon alacağım. Samsung note fe ile huaweinin mate 10 pro ya da p20 (pro değil) nin 128gb olan modelleri arasında kaldım.
Note fe 2500 civarı iken bu telefonlar 3500 civarı. Arada 1000TL lik bir fark var. Aslında bütçe açısından huawei alamayacaktım ama ticari kartla 12 taksitle alma imkanım doğdu o nedenle şu an kararsızım.
Benim gördüğüm avantajlar;
öncelikle huawei türkiye garantisi, note fe yalnızca ithalatçı garantisi ile alınabiliyor.
Onun dışında huawei kameraları her iki modelde de olağanüstü, p20 ön kamerada bir adım daha da önde.
Belki p20 ile olan işlemci farkı çok fazla hissedilmez; onda da ram 4gb olduğu için bilemiyorum sizlere danışıyorum ama Mate 10 pronun rom ve ram üstünlüğü bariz.
Mate 10 Pro da olan bir diğer üstünlük 4000mAh lik batarya.
Onun dışında p20 açısından çentik sevmiyorum ama kapatılabiliyor, kısaca dert değil. Bir de p20 18:8ken diğer telefonlar 16:9, bu format açıkçası benim daha çok hoşuma gidiyor. Video ve oyunlarda 18:9 ekranlarda yanlarda siyah bant çıkması durumu ve ekranın küçülmesi hep oluyor mu, kullanıcılar bu konuda da yorum yazarlarsa sevinirim.
Sonuç olarak bu 1000 liralık farka değer mi?
Sizce kameralar arasında çok büyük fark var mı? Daha doğrusu şöyle sorayım, note fe nin kamerası tatmin etmez mi? Videodan ziyade fotoğraf amaçlı kullanacağımı ve düşük ışıkta çekim performansına önem verdiğimi söyleyeyim.
Onun dışında huaweileri elde rahat kullanım açısından beğendim ama note fe yi elime alma şansım hiç olmadı, gittiğim migrosta yoktu diğer teknomarketlerde satışı zaten yok. Ekran kasa oranı olarak kıyaslarsak rahatsız edici olur mu (Örneğin iphone 6 plusı rahat kullanamayan biriyim, ikisine baktığımda iphone6nın ekranı daha küçük olmasına rağmen kasa oranı daha büyük olduğu için ölçüleri biraz daha büyükmüş) ?
Son olarak kullanıcı arkadaşlar tavsiyelerine ek olarak benim saymadığım sebepler varsa belirtirlerse çok sevinirim. Uzun yazdım kusura bakmayın. Teşekkürler şimdiden.

mapavrili

Profesör
Reaksiyon puanı
1,444
Not fe kullanıcısı olarak ben sana Huawei Mate 10 Pro ya da Huawei p20 al derim.

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,356
Bütçen Galaxy S9+ almaya yetiyorsa alabilirsin.
Fiyat performans olarak Note Fe daha uygun olur. Pil konusunda Mate 10 pro daha başarılı.

DeniseMenace

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Not fe kullanıcısı olarak ben sana Huawei Mate 10 Pro ya da Huawei p20 al derim.
Neden Note fe den memnun değil misin? Onlar daha mı iyi?
Ben de merak ettim hocam, sebeplerini söyler misiniz? Açıkçası benim en byük çekincem garanti olayı...

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bütçen Galaxy S9+ almaya yetiyorsa alabilirsin.
Fiyat performans olarak Note Fe daha uygun olur. Pil konusunda Mate 10 pro daha başarılı.
Maalesef hocam s9+ biraz aşıyor. Teşekkürler

Son düzenleme:

mapavrili

Profesör
Reaksiyon puanı
1,444
O cihazları hiç kullanmadım ama kullanıcı yorumlarına göre pil ömrü ve kamera olarak daha iyiler, ben kullanmış olduğum Note FE nin kamerasını ve pil ömrünü yeterli bulmuyorum ve tasarımsal olarak ön kısmı çok iyi yalnız arka kısmını görmek bile istemiyorum:)

Erkam376

Doçent
Reaksiyon puanı
165
O cihazları hiç kullanmadım ama kullanıcı yorumlarına göre pil ömrü ve kamera olarak daha iyiler, ben kullanmış olduğum Note FE nin kamerasını ve pil ömrünü yeterli bulmuyorum ve tasarımsal olarak ön kısmı çok iyi yalnız arka kısmını görmek bile istemiyorum:)
Note fe yerine düz P20 daha mı iyi diyorsun yani?

KNMX

Dekan
Reaksiyon puanı
3,747
OnePlus 5T bahsettiğiniz telefonlardan daha üstün bir cihaz.

Erkam376

Doçent
Reaksiyon puanı
165
Bence p20 daha iyi tabiiki, ama arada epey bi fiyat farkı var, ben hatta geçen gün mate 10(düz pro değil) kafa kafaya takas teklif ettim adam kabul etmedi.
Bende iPhone 8 yerine Note fe düşündüm de öncesinde P20 düşündüm (pro değil) iPhone 8 den p20 ye geçilmez dediler. Bu arada birde Samsung S8 kullanıyorum

Güzel telefonlar ama tek sıkıntı boyutu işte alabileceğimiz çok güzel telefonlar var piyasada bütçe sıkıntısı yok ama boyut farkı olunca küçük elli biriysen çok zor ?

Son düzenleme:

mapavrili

Profesör
Reaksiyon puanı
1,444
Valla ben dediğim pil, kamera, tasarım(arka kısım)ses( kulağa gelen ses ve harici hoparlör sesi) konularında memnun değilim.

Ama gerçek olan şu, her telefonun mutlaka eksi bir yönü oluyor,mutlaka o cihazlarında bize göre eksi yönleri mutlaka çıkacaktır, bu durumun bir nedeni de bence, bizler beklentilerimizi çok mu yüksek tutuyoruz acaba:)

Son düzenleme:

DeniseMenace

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Hocam orası öyle katılıyorum, şu an oneplus 6 'nın 64 gb ı da sahibindende vs satılmaya başlandı ama o cihazı garantili şekilde almanın yolu nedir? Ben sadece garantisiz alabiliyoruz diye anladım yaptığım araştırmadan. Yanlışsam düzeltin. Beni bu yazdığım modeller arasındaki 1000 liralık farkı vermeye iten en büyük nedenlerden biri de garanti mevzusu zira okuduğum forumlarda note fe ekran batarya vs değişimlerinde bulunamadığı için sorun yaşayanlar olmuş. Çalınan telefonum iphone 6s idi, spigen neo hybrid kılıf kullandığım halde bir kere ekranı kırıldığı için tamamen yenisiyle değiştirilmişti bir kere de batarya değişim indirim programı dahilinde bataryasını değiştirmiştim. Ondan önce de htc telefonumu gittiğim mekandaki garson masadan düşürmüştü ve ekranı kırılmıştı. Haliyle böyle şeylerden korkuyorum. Benim başıma gelir yani...

Valla ben dediğim pil, kamera, tasarım(arka kısım)ses( kulağa gelen ses ve harici hoparlör sesi) konularında memnun değilim.

Ama gerçek olan şu, her telefonun mutlaka eksi bir yönü oluyor,mutlaka o cihazlarında bize göre eksi yönleri mutlaka çıkacaktır, bu durumun bir nedeni de bence, bizler beklentilerimizi çok mu yüksek tutuyoruz acaba:)
Anlıyorum hocam teşekkürler. Açıkçası hiç note serisi kullanmadım, kalem olayına da özeniyorum biraz. Ama dediğiniz durumlar da var. Huaweilerin sesi nasıl hiç bilmiyorum, note fe ye göre üstün müymüş ki acaba? Bir de pil açısından ne kadar ekran süresi alıyorsunuz? P20 nin de batarya kapasitesi çok yüksek değil ama mate 10 pro bu anlamda çok başarılı.
Bence p20 daha iyi tabiiki, ama arada epey bi fiyat farkı var, ben hatta geçen gün mate 10(düz pro değil) kafa kafaya takas teklif ettim adam kabul etmedi.
Hocam şu anda p20 ile mate 10 pronun fiyatları her ikisi de huawei tr garantili olarak aynı. İkisi arasında tercihiniz ne olurdu peki?

Anlıyorum hocam teşekkürler. Açıkçası hiç note serisi kullanmadım, kalem olayına da özeniyorum biraz. Ama dediğiniz durumlar da var. Huaweilerin sesi nasıl hiç bilmiyorum, note fe ye göre üstün müymüş ki acaba? Bir de pil açısından ne kadar ekran süresi alıyorsunuz? P20 nin de batarya kapasitesi çok yüksek değil ama m
Bende iPhone 8 yerine Note fe düşündüm de öncesinde P20 düşündüm (pro değil) iPhone 8 den p20 ye geçilmez dediler. Bu arada birde Samsung S8 kullanıyorum

Güzel telefonlar ama tek sıkıntı boyutu işte alabileceğimiz çok güzel telefonlar var piyasada bütçe sıkıntısı yok ama boyut farkı olunca küçük elli biriysen çok zor ?
Evet küçük elliyim. Note fe bile düşündürüyor bu açıdan.

Son düzenleme:

Erkam376

Doçent
Reaksiyon puanı
165
Güzel telefonlar ama tek sıkıntı boyutu işte alabileceğimiz çok güzel telefonlar var piyasada bütçe sıkıntısı yok ama boyut farmı
Hocam orası öyle katılıyorum, şu an oneplus 6 'nın 64 gb ı da sahibindende vs satılmaya başlandı ama o cihazı garantili şekilde almanın yolu nedir? Ben sadece garantisiz alabiliyoruz diye anladım yaptığım araştırmadan. Yanlışsam düzeltin. Beni bu yazdığım modeller arasındaki 1000 liralık farkı vermeye iten en büyük nedenlerden biri de garanti mevzusu zira okuduğum forumlarda note fe ekran batarya vs değişimlerinde bulunamadığı için sorun yaşayanlar olmuş. Çalınan telefonum iphone 6s idi, spigen neo hybrid kılıf kullandığım halde bir kere ekranı kırıldığı için tamamen yenisiyle değiştirilmişti bir kere de batarya değişim indirim programı dahilinde bataryasını değiştirmiştim. Ondan önce de htc telefonumu gittiğim mekandaki garson masadan düşürmüştü ve ekranı kırılmıştı. Haliyle böyle şeylerden korkuyorum. Benim başıma gelir yani...

Anlıyorum hocam teşekkürler. Açıkçası hiç note serisi kullanmadım, kalem olayına da özeniyorum biraz. Ama dediğiniz durumlar da var. Huaweilerin sesi nasıl hiç bilmiyorum, note fe ye göre üstün müymüş ki acaba? Bir de pil açısından ne kadar ekran süresi alıyorsunuz? P20 nin de batarya kapasitesi çok yüksek değil ama mate 10 pro bu anlamda çok başarılı.

Hocam şu anda p20 ile mate 10 pronun fiyatları her ikisi de huawei tr garantili olarak aynı. İkisi arasında tercihiniz ne olurdu peki?

Anlıyorum hocam teşekkürler. Açıkçası hiç note serisi kullanmadım, kalem olayına da özeniyorum biraz. Ama dediğiniz durumlar da var. Huaweilerin sesi nasıl hiç bilmiyorum, note fe ye göre üstün müymüş ki acaba? Bir de pil açısından ne kadar ekran süresi alıyorsunuz? P20 nin de batarya kapasitesi çok yüksek değil ama m

Evet küçük elliyim. Note fe bile düşündürüyor bu açıdan.
p20 de güzel ele oturuyor ama tutuşu çok güzel

Tugay27

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Ben P20 kullanıyorum almak isteyen kişiler soru sorabilir.

Erkam376

Doçent
Reaksiyon puanı
165
Ön kamerası nasıl sıkıntılı olduğu söyleniyor

nurdede1986

Asistan
Reaksiyon puanı
9
blackbery priv:) dam üstünde saksağan vur beline kazmayı oldu ama. performans telefonu istiyorum dersen p10 pro
diğerleri zaten birbirine çok benzer. telefonu kullanma amacına göre telefon seçmelisin.

DeniseMenace

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Ön kamerası nasıl sıkıntılı olduğu söyleniyor
P20 nin mi ?

Hocam memnun olmadığınız yönleri var mı, varsa neler? Cihazı alırken siz de hiç düşünmüş müydünüz mate 10 pro mu alsam diye? Şahsen fiyatlarının aynı olması ama mate 10 pro da 6gb ram olması ve 4000mAh batarya olması, bir de ekranın 16:9 olması beni mate 10 proya iten nedenler. Öte yandan p20 de ön kamerasıyla ve tasarımı, daha zarif tutuşu ile öne çıkıyor. Bunlar dışarıdan gördüğüm şeyler ancak kullanıcı tecrübleri, yazılım güncellemeleri vs bu konularda yeşillenmeye ihtiyacım var.

Son düzenleme:

DeniseMenace

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Hocam memnun olmadığınız yönleri var mı, varsa neler? Cihazı alırken siz de hiç düşünmüş müydünüz mate 10 pro mu alsam diye? Şahsen fiyatlarının aynı olması ama mate 10 pro da 6gb ram olması ve 4000mAh batarya olması, bir de ekranın 16:9 olması beni mate 10 proya iten nedenler. Öte yandan p20 de ön kamerasıyla ve tasarımı, daha zarif tutuşu ile öne çıkıyor. Bunlardan dışarıdan gördüğüm şeyl
blackbery priv:) dam üstünde saksağan vur beline kazmayı oldu ama. performans telefonu istiyorum dersen p10 pro
diğerleri zaten birbirine çok benzer. telefonu kullanma amacına göre telefon seçmelisin.
Mate 10 pro demek istediniz heralde? Zaten kullanım amacıma göre indirgedim telefonları. Mate 10 pronun da p20nin de arka kameraları canavar. Fark yaratabilcek şeyler dışardan göründüğü kadarıyla ön kamera (p20) ve ram(mate10 pro) farkı ama kullanım amacımı ne kadar etkiler bilemiyorum. Oynadığım gpu yu zorlayacak tek bir oyun var o da realtime 3d grafik işliyor, iphone6s de gayet rahat oynuyordum, huawei p9 lite var annemde onda oynanmıyor oyun haliyle. Kullanımla ilgili ilk mesajımda uzun uzun açıkladım zaten düşük ışıkta fotoğraf önemli. Gerisi, doktora öğrencisiyim, pdf, mail vs çok işim oluyor, ekran bölmenin, spen in de bu nedenle işimi görebileceğini düşünmüştüm.

Ne gibi sorun hocam? Ben de ön kamerası mate 10 prodan daha iyi diye onu artı yazmıştım p20ye.

Son düzenleme:

Fener34

Asistan
Reaksiyon puanı
17
kamerasi suanda hala iyi ( on kamera haric )
pil evet yeterli degil
arka kisimini parmak izinden dolayı begenmiyorsan suanda piyasada olan tum telefonlar parmak izi bitakir cam sonuçta birde siyah olursa normal .

p10 pro ? ?

Son düzenleme:

Tugay27

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Hocam memnun olmadığınız yönleri var mı, varsa neler? Cihazı alırken siz de hiç düşünmüş müydünüz mate 10 pro mu alsam diye? Şahsen fiyatlarının aynı olması ama mate 10 pro da 6gb ram olması ve 4000mAh batarya olması, bir de ekranın 16:9 olması beni mate 10 proya iten nedenler. Öte yandan p20 de ön kamerasıyla ve tasarımı, daha zarif tutuşu ile öne çıkıyor. Bunlardan dışarıdan gördüğüm şeyl

Mate 10 pro demek istediniz heralde? Zaten kullanım amacıma göre indirgedim telefonları. Mate 10 pronun da p20nin de arka kameraları canavar. Fark yaratabilcek şeyler dışardan göründüğü kadarıyla ön kamera (p20) ve ram(mate10 pro) farkı ama kullanım amacımı ne kadar etkiler bilemiyorum. Oynadığım gpu yu zorlayacak tek bir oyun var o da realtime 3d grafik işliyor, iphone6s de gayet rahat oynuyordum, huawei p9 lite var annemde onda oynanmıyor oyun haliyle. Kullanımla ilgili ilk mesajımda uzun uzun açıkladım zaten düşük ışıkta fotoğraf önemli. Gerisi, doktora öğrencisiyim, pdf, mail vs çok işim oluyor, ekran bölmenin, spen in de bu nedenle işimi görebileceğini düşünmüştüm.

Ne gibi sorun hocam? Ben de ön kamerası mate 10 prodan daha iyi diye onu artı yazmıştım p20ye.
Suanlik hoslanmadigim bir durum yok.Tabiki düşündüm.Ama P20 un yeni bir model olması ve tasarımının daha güzel olmasından dolayı P20 yi seçtim.Kuskunuz olmasın ön kamerasi ve arka kamerasi cok iyi. Parmak izi ve Face ID i mükemmel çalışıyor.Sadece ilerde batarya eskidiginde sıkıntı olacak gibi ama sunu söylemeliyim, %20 den %100 e tam 1 saat 15 dakikada doluyor.

DeniseMenace

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Suanlik hoslanmadigim bir durum yok.Tabiki düşündüm.Ama P20 un yeni bir model olması ve tasarımının daha güzel olmasından dolayı P20 yi seçtim.Kuskunuz olmasın ön kamerasi ve arka kamerasi cok iyi. Parmak izi ve Face ID i mükemmel çalışıyor.Sadece ilerde batarya eskidiginde sıkıntı olacak gibi ama sunu söylemeliyim, %20 den %100 e tam 1 saat 15 dakikada doluyor.
Teşekkürler hocam. Bataryayı da vakti geldiğinde servis değiştirir, garanti de bu yüzden önemli bir faktör bence ve de samsung iphone gibi cihazlardan çok daha ucuza. Huaweinin parçalarının uygun olduğu söyleniyor bu da bir artı.

Erkam376

Doçent
Reaksiyon puanı
165
IPhone 8 den iyi midir? IPhone diyorlar ama bilemedim

Reaksiyon puanı
15

Tugay27

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
IPhone 8 den iyi midir? IPhone diyorlar ama bilemedim
Şunu acik söylemeliyim.IOS her zaman Android den daha stabil çalışan bir sistemdir.P20 en fazla 2 sene götürebilecek bir telefondur çünkü ilerde 4 Gb ram in ve bataryanin illaki sıkıntısı cikacak.Huawei bu telefona kac sene güncelleme verecek bu soru işareti.Eger 4-5 sene kullanicam diyorsanız kesinlikle İPhone 8.Ama ben tasarım güzel olsun, 4 gb ram in hakkini versin.Mukemmel fotoğraflar çekeyim, Face ID im ve parmak izim harika olsun, 1 saat 15 dakikada şarjım dolsun diyorsanız P20 tercih etmelisiniz.

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,146
Bana da o ağır basıyor gibi. Ram, batarya ve ekran üstünlüğü dışında sizin sebep olarak düşündüğünüz bir şey varsa belirtirseniz sevinirim.
Tasarımı kendine özğü kamerası güzel fiyatıda p20 ye göre daha ucuz ve ip x çakması değil

DeniseMenace

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Tasarımı kendine özğü kamerası güzel fiyatıda p20 ye göre daha ucuz ve ip x çakması değil
Teşekkür ederim hocam ben de bugün gidip baktım tekrar her iki telefonu da elime aldım , mate 10 pro dediğiniz gibi tekrar gönlümü çeldi. Bakalım bilgilendiriyor olacağım.

Gkhndmr1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bende çok sık telefon değişiyorum. Bütçem 2200 tl idi note fe aldım mavi renk olan. Telefon çok iyi güzel hızı kamerası olsun memnunum. Ama iş değişikliği yaptım pil süresi artık yetersiz geliyor konum v.s den dolayı. 4 5 saat felan bu yüzden bende mate 10 pro almak istiyorum 4000 mah herhalde daha uzun süre gidecektir. Fiyat olarak internetten bakıyorum 3600 tl felan. Bütçeniz yeterse mate 10 proyu deneyin derim. Son karar sizin tabi...