Note 8 & Note 9

Hangisini alırdınız Note 8 mi note 9 mu?

• Kullanılan toplam oy
    16

Bu konuyu okuyanlar

Joness01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba note 9 çıkış fiyati ve hediyeleri ile beraber note 8 ile kısa bir fiyat karşılaştırması yaptim. Note 8 alacaktım note 9 çıkınca kafam biraz karıştı. Doviz kurlarinin zamana paralel arttigi bu gunlerde yeni telefon alacak kullanicilar icin ne yapmamiz gerektiği ile ilgili değerli yorumlarinizi bekliyorum. Teşekkür ederim.
note8 & note9.png

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,310
Merhaba note 9 çıkış fiyati ve hediyeleri ile beraber note 8 ile kısa bir fiyat karşılaştırması yaptim. Note 8 alacaktım note 9 çıkınca kafam biraz karıştı. Doviz kurlarinin zamana paralel arttigi bu gunlerde yeni telefon alacak kullanicilar icin ne yapmamiz gerektiği ile ilgili değerli yorumlarinizi bekliyorum. Teşekkür ederim.Ekli dosyayı görüntüle 47325
Yapılacak pek bir şey yok. Bütçeniz yüksekse, Galaxy Note 9'u ön siparişle satın alıp yanın gear iconX kazanabilirsiniz. :)

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
Note 8 kullanıyo olsam note 9 a sadece 4000 lik batarya için geçmeyi düşünürdüm

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Note 9'da vir sürü hediye veriyor sizin de gösterdiğiniz gibi ama yine de fark büyük. Batarya önemliyse note9 değilse note 8i tercih edebilirsiniz aman aman bir fark yok çünkü

Joness01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Note 9'da vir sürü hediye veriyor sizin de gösterdiğiniz gibi ama yine de fark büyük. Batarya önemliyse note9 değilse note 8i tercih edebilirsiniz aman aman bir fark yok çünkü
4000 mah bataryanın gerçek kullanım performansını görmemiz lazım. Test takibinden sonra gerçekten rahatlıkla 1 günü çıkarabilirse note 8'e tercih edilebilir diye düşünüyorum. Kamerasi s9+ ile aynı seviyede , 128gb ile geliyor , test sonuçları önemli...

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,310
4000 mah bataryanın gerçek kullanım performansını görmemiz lazım. Test takibinden sonra gerçekten rahatlıkla 1 günü çıkarabilirse note 8'e tercih edilebilir diye düşünüyorum. Kamerasi s9+ ile aynı seviyede , 128gb ile geliyor , test sonuçları önemli...

Note serisinde en memnun edebilecek seri Note 9'dur. Günlük kullanımda zaten başka telefonu aratacak bir pişmanlığa neden olmayacaktır. O yüzden gönlünüz rahat olsun. :)

ARTIK UZAKLARDA

Asistan
Reaksiyon puanı
44
Note 8'in üstüne 1000-1500 TL koyup note 9 alınabilir. Bütçeniz varsa tabiki note 9. Ama note 8 daha uygun geliyor derseniz; ufak tefek değişiklikler için bu kadar para verilmez. Bana göre note 9'un kayda değer tek farkı BT'li kalemi. Ki sabah akşam sunum yapan biri olmadığımıza göre pek bir anlam ifade etmiyor. Selfie çekilirmiş falandı boş.

Harnapazade

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,442
Sıfırdan alıyorsunuz o yüzden Note 9 diyebiliriz fakat bence bu paralar verilmez. Beklemekte fayda var. Döviz yükselişte olsa da ben fiyatın düşeceğini düşünüyorum sonuçta sen ben o satın almazsa mecbur düşürecekler. İlla Note serisi istiyor olsaydım Note 8 alırdım geçerdim benim için fazla fazla yeterli bi telefon açıkçası 4000 mAh pil benim için geçme sebebi değil.

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

İPHONE 15 PRO MAX 512 GB BLUE TİTANYUM KULLANICISI
Reaksiyon puanı
4,169
Note 9 öneririm,
CPU Frekansı : 2.7 GHz ( Note 8 de 2.3 GHz )
batarya kapasitesi : 4000 mAh ( Note 8 de 3300 mAh )
İşletim Sistemi Versiyonu : Android 8.1 (Oreo) ( Note 8 de Android 7.1.1 (Nougat) )
Kullanıcı Arayüz Versiyonu : Samsung Experience 9.5 ( Note 8 de Samsung Experience 8.5 )
Kamera özellikleri : Note 9 da
1.4µm PikselCoğrafi konum etiketlemeDepth of Field (DOF)Dual Pixel KameraElle OdaklamaGeniş Açılı (77°)Haraketli Panorama (Motion Panorama)HDRHızlı OdaklamaOdak TakibiOtomatik odaklamaPanoramaPhase Detect Auto-Focus (PDAF)Phase Detect Auto-Focus - PDAF (Dual Pixel)Portre ModuRAW Kayıt YapabilmeSeçimsel OdaklamaSeri Çekim (Burst) ModuSesli komutTam Manuel KontrolYapay Zeka (AI) Sahne AlgılamaYüz AlgılamaZamanlayıcı

Note 8 de,
1.4µm PikselCoğrafi konum etiketlemeDepth of Field (DOF)Dual Pixel KameraElle OdaklamaGeniş Açılı (77°)Gülümseme yakalamaHaraketli Panorama (Motion Panorama)Hareketli Fotoğraf (Motion Photo)HDRHızlı OdaklamaOdak TakibiOtomatik odaklamaPanoramaPhase Detect Auto-Focus (PDAF)Phase Detect Auto-Focus - PDAF (Dual Pixel)Portre ModuRAW Kayıt YapabilmeSeçimsel OdaklamaSeri Çekim (Burst) ModuSesli komutTam Manuel KontrolYüz AlgılamaZamanlayıcı

Video FPS Değeri : 60 fps ( Note 8 de 30 fps)
Yonga Seti : Samsung Exynos 9 Series 9810 ( Note 8 de Samsung Exynos 9 Octa 8895 )
4G Teknolojisi : LTE (Cat.18) ( Note 8 de (Cat.16) )
Ekran boyutu & piksel yoğunluğu : 6.4 İnç & 516 PPI Note 8 de Ekran boyutu & piksel yoğunluğu 6.3 İnç & 521 PPI

Tony Stark

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,315
Merhaba note 9 çıkış fiyati ve hediyeleri ile beraber note 8 ile kısa bir fiyat karşılaştırması yaptim. Note 8 alacaktım note 9 çıkınca kafam biraz karıştı. Doviz kurlarinin zamana paralel arttigi bu gunlerde yeni telefon alacak kullanicilar icin ne yapmamiz gerektiği ile ilgili değerli yorumlarinizi bekliyorum. Teşekkür ederim.Ekli dosyayı görüntüle 47325
Öncelikle görsel gayet açıklayıcı olmuş.
Evet Note 9 bu durumda

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Yeni alacak olan birisi için note 9 tabi ki iyi bir seçim olacaktır ama note 8 kullanıp note 9 modeline geçmeye çok da gerek yok zaten her sene gün geçtikçe daha iyileri çıkıyor. Yeni bir telefon alacak olsam note 9 alırım ama elimdeki telefon zaten üst seviye bir telefonsa seneye çıkacak modelleri beklerim

---- Mesajlar birleştirildi ----

Benim daha öncede dediğim gibi benim gözümde çıktığı günden bu güne kadar note serisi hep bir başkası yani Samsung bu çizgisini bozmazsa eğer ben bile ileride telefon değiştirecek olduğum zaman note serisine gözüm kapalı geçerim. Geçen sene de yorumlarım da belirttim note 8 modelin kalem kullanımı hissedilir derecede arttığını belirttim. @tolgacem bey de video da bahsetmişti iğleştirme olduğunu ben en çok kalem hissini merak ettim zaten note 8 süperdi daha ne koyabilmişler üzerine görmek isterim.

Son düzenleme:

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Note8 e o para artık verilmez...
P20 proya bile 5000 veriliyorsa Note 8 e gözü kapalı 4500 verilir ama o fiyatlara s9 plus almak daha mantıklı orası ayrı mesele

Ön sipariş verenlere hediyeler olduğu için ucuza geliyor aslında note 8 'le arasındaki fiyat farkını bu şekilde kapatmış olursun ben note 8 kullanan biri olarak kesinlikle note 9 diyorum ciddi iyileştirmeler mevcut

Son düzenleme:

TeknoBoss32

Müdavim
Reaksiyon puanı
494
Note 9 almak daha mantıklı.Hem dediğiniz hediyeleri var ve cihaz olarak daha iyi kamera daha iyi işlemci daha iyi tasarım, daha iyi spen, streo hoparlör gibi artılara sahip

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

İPHONE 15 PRO MAX 512 GB BLUE TİTANYUM KULLANICISI
Reaksiyon puanı
4,169
P20 proya bile 5000 veriliyorsa Note 8 e gözü kapalı 4500 verilir ama o fiyatlara s9 plus almak daha mantıklı orası ayrı mesele

Ön sipariş verenlere hediyeler olduğu için ucuza geliyor aslında note 8 'le arasındaki fiyat farkını bu şekilde kapatmış olursun ben note 8 kullanan biri olarak kesinlikle note 9 diyorum ciddi iyileştirmeler mevcut

Kesinlikle katılıyorum :)

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
Note 9 güzel olmuş. Bence alınır. Sadece arkadaki parmak izi ve kameranın yerini beğenmedim. S9 plustaki gibi olabilirmiş.

Reaksiyon puanı
892
Note 9 note 9 note 9......
Aşık oldum mükemmel görüyorsunuz anlatmaya gerek yok konuşmuyorum:D

stinghardyzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
747
Note 9 al hele fenerliyse sari mavi olan cok şik duruyor

Note 8 alirken iconx haric 128 gb hafiza karti kilif ve kablosuz cihazi samsung bedavaya vermişdi bana

Son düzenleme:

AdminisTraktör

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,171

Note serisi alacaksan en üst model alacaksın.
Samsung telefonları çıkış tarihinden 3 yıl sonra düzenli olarak bitiriyor. Onun yerine 3000-4500tl bandı arasında sd845 li telefon çok daha mantıklı.

Tony Stark

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,315
Samsung telefonları çıkış tarihinden 3 yıl sonra düzenli olarak bitiriyor. Onun yerine 3000-4500tl bandı arasında sd845 li telefon çok daha mantıklı.
3Yıl sonra bitirmeden kastın sadece güncellemedir umarım.Çünkü S6'yı çıktığından beri kullanan ve hala canavar gibi çalışan birçok insan var

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Her modelin en son çıkanını alacaksın bu sadece note için geçerli değil.Sırf işlemcisi bi tık yukarda diye note dan vazgeçip Xiaomi one plus asus gibi markalara yönelmem Note un verdiği deneyimin 10 da birini veremezler

AdminisTraktör

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,171
Her modelin en son çıkanını alacaksın bu sadece note için geçerli değil.Sırf işlemcisi bi tık yukarda diye note dan vazgeçip Xiaomi one plus asus gibi markalara yönelmem Note un verdiği deneyimin 10 da birini veremezler
Note 8 in donanımı minimum 5 yil göturebilecek durumda ancak samsung saolsun 3 buçuk yılda cihazları bitiriyor. Eğer ki bir cihaza 4000tl vereceksem bu cihaz beni minimum 3 4 yıl götürsün isterim(bunu s9 ve n4 kullanıcısı olarak yazıyorum)

3Yıl sonra bitirmeden kastın sadece güncellemedir umarım.Çünkü S6'yı çıktığından beri kullanan ve hala canavar gibi çalışan birçok insan var
Bana bu insanları tarif etme şuan note4 yanımda bizzat canlı deneyim şansı yaşayabiliyorum.

Son düzenleme:

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Note 8 in donanımı minimum 5 yil göturebilecek durumda ancak samsung saolsun 3 buçuk yılda cihazları bitiriyor. Eğer ki bir cihaza 4000tl vereceksem bu cihaz beni minimum 3 4 yıl götürsün isterim(bunu s9 ve n4 kullanıcısı olarak yazıyorum)
2 yıllık s7 edge oreo güncellemesiyle şaha kalktı bence ortada kasıtlı yapılan bi durum yok 3 yıldır note 5 kullanıp hala memnun olan kullanıcılar var birisi benim arkadaşım bizzat şahidim note 8 den önce bende note 5 kullanıyodum taş gibi telefondu

AdminisTraktör

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,171
2 yıllık s7 edge oreo güncellemesiyle şaha kalktı bence ortada kasıtlı yapılan bi durum yok 3 yıldır note 5 kullanıp hala memnun olan kullanıcılar var birisi benim arkadaşım bizzat şahidim note 8 den önce bende note 5 kullanıyodum taş gibi telefondu
S7 hala üretilen ve satışı bulunan bir telefon. Üretim durduktan sonra bakalım neler olacak...

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
Sorulması bile abes. Arada bin lira fark bile olsa 9 elbette istisnasız tercih sebebidir.