Note 8 mi mate 10 pro mu ?

Bu konuyu okuyanlar

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,369
Konu uçmuş gitmiş artık herşey konuşulmuş bir mi 6 eksik kalmış .d

ekok01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Yapay zeka uzun kullanımda ne kadar etki ediyor kullanıma alışkanlıklarına göre kullanıcıya özel içerik sunuyor mu vs bilmiyoruz

Mi6 ya geçecek konu demiştim

Bu arada note 4 kullanıyorum ve çoğu zaman çekim sorunu yaşıyorum o yüzden değiştirmek istiyorum ama muadili yok. Pili değişen telefon olmaması çok kötü. Şeytan diyor iki hatta geç internet vb. İşlemler için note 4 konuşmak için iPhone se al ama iki telefon taşımak yorucu

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
13
Bir alternatif olarak Huawei P10 Plus denemenizi tavsiye ederim. Mate 10 Pro'dan daha iyi ve kamera olarak en iyi telefonlardan biri.
Şarj olarak sürekli whatsapp kullanmama rağmen 1,5 güne yakın gidiyor.
Cihazın ısınması hiç yok.Ben bir tütlü başaramadım.
4,5V 5A ile şarj oluyor orjinal şarj aleti ile 1 saatte full doluyor. Normal şarj aletleri ile de şarj oluyor o zaman da 2,5 saat yaklaşık.
ama hangi telefonu seçerseniz seçin İthalatçı garantili almayın. En ufak sorunda destek alamaz ve cihazınızı yaptıramazsınız.
Huawei Türkiye bu konuda çok iyi. bulunduğun yerden alıp tekrar aynı yere bırakıyor...
Delta Servis , EVO ...vs ise hepsi yetersiz ve umursamazlar.
www.sikayetvar.com ' a gir Delta Teknik Servis... Son 1 yıl 1022 şikaet %1 teşekkür oranı
Evo BT... son 1 yıl 516 şikayet %1 teşekkür oranı...

ekok01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Aslında distribütör garantili ürünlerde farklı değil . şikayet/memnuniyet /teşekkür sayıları htc 3419/ 9/2 LG 1704/8/1 Huawei 1317 /38 /9 Samsung 10572/17/4
Netice itibariyle memnuniyet oranı itibariyle Huawei durumu kurtarıyor gibi görünse de 1317 kişi şikayet etmiş ve yaklaşık 500 kişinin şikayeti memnuniyet ile sonuçlanmış. Maalesef distribütör garantisi de amann aman değil. Elektronik şans işi gerçekten. Samsung servisi yada Nokia mın anlaşmalı olduğu teleservice ile yaşadığımı bir ben bilirim birde kendileri. Sadece Apple var bu konuda iyi olan yalnızca 231 şikayet almış ki bu sadece cep telefonu şikayeti sayısı değil ama oda baştan zaten düşük donanmı yüksek fiyatla satarak peşin alıyor servis bedelini. Keşke Apple da biraz özgürlükçü olabilse
Screenshot_2018-02-05-07-50-57.png
Screenshot_2018-02-05-07-59-27.png

Screenshot_2018-02-05-07-51-09.png
Screenshot_2018-02-05-07-52-37.png
Screenshot_2018-02-05-07-51-43.png
Screenshot_2018-02-05-07-51-27.png
Screenshot_2018-02-05-07-51-09.png
Screenshot_2018-02-05-07-50-57.png

Ncakar

Asistan
Reaksiyon puanı
60
Övülen yapay zeka işlemciside palavra galiba :)

Mate 10pro yu inceleme fırsatım olduysa da uzun kullanma şansım olmadı ancak hiç de palavra olduğunu sanmıyorum zira mate 9 kullanıcısı olarak AI olmayan deep learning bile insanı şaşırtan işler yapıyor. Bu konuda herhangi bir komut vermememe rağmen eve geliş saatimde wi fi yi aktif hale getirip, evden çıktığımda kapatmak gibi güzel işler yapabiliyor.

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,369
Mate 10pro yu inceleme fırsatım olduysa da uzun kullanma şansım olmadı ancak hiç de palavra olduğunu sanmıyorum zira mate 9 kullanıcısı olarak AI olmayan deep learning bile insanı şaşırtan işler yapıyor. Bu konuda herhangi bir komut vermememe rağmen eve geliş saatimde wi fi yi aktif hale getirip, evden çıktığımda kapatmak gibi güzel işler yapabiliyor.

Deneysel çalışıyor gelecek yıl iddialı olucaklar

furkantr55

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Eğer pro modda iyi fotoraflar çekebilirsen mate 10 pro da efsane fotoraflar çekebilirsin

nilgunakbas

Profesör
Reaksiyon puanı
95
Bir alternatif olarak Huawei P10 Plus denemenizi tavsiye ederim. Mate 10 Pro'dan daha iyi ve kamera olarak en iyi telefonlardan biri.
Şarj olarak sürekli whatsapp kullanmama rağmen 1,5 güne yakın gidiyor.
Cihazın ısınması hiç yok.Ben bir tütlü başaramadım.
4,5V 5A ile şarj oluyor orjinal şarj aleti ile 1 saatte full doluyor. Normal şarj aletleri ile de şarj oluyor o zaman da 2,5 saat yaklaşık.
ama hangi telefonu seçerseniz seçin İthalatçı garantili almayın. En ufak sorunda destek alamaz ve cihazınızı yaptıramazsınız.
Huawei Türkiye bu konuda çok iyi. bulunduğun yerden alıp tekrar aynı yere bırakıyor...
Delta Servis , EVO ...vs ise hepsi yetersiz ve umursamazlar.
www.sikayetvar.com ' a gir Delta Teknik Servis... Son 1 yıl 1022 şikaet %1 teşekkür oranı
Evo BT... son 1 yıl 516 şikayet %1 teşekkür oranı...

Yok o konuda yanlişıniz var dun 2sinide deneyimledim.mate 1tık daha kaliteli cekim yapiyor.yanyana cekim yaptim mate 10 daha iyi.ilk etapta p10 plusta dusunmustum ama yanyana koyunca mate 10agır basıyor

ekok01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
N11 3000 tl üzeri telefonlara 100 tl indirim kuponu veriyor. Mate 10 pro ithalatçı (3294-175 (kupon+n11 Bonuscard)) 3119 tl Note 8 ithalatçı ise indirimlerle ( 3318-175 = 3143) tl geliyor. Bu akşam kart dönüyo yarım alsam mı artık diyorum kadamak limit 3000 di ama epeyce yaklaştı fiyatlar ama hangibi kararsızlık sürüyor

---- Mesajlar birleştirildi ----

N11 3000 tl üzeri telefonlara 100 tl indirim kuponu veriyor. Mate 10 pro ithalatçı (3294-175 (kupon+n11 Bonuscard)) 3119 tl Note 8 ithalatçı ise indirimlerle ( 3318-175 = 3143) tl geliyor. Bu akşam kart dönüyo yarım alsam mı artık diyorum kadamak limit 3000 di ama epeyce yaklaştı fiyatlar ama hangibi kararsızlık sürüyor

Benim mesaj nasıl alta yazıldı birleşti ben bile anlamadım düzenleme de yapılmıyor. Sanırım mesaj düzenlemek için belli süre olıyor.

Son düzenleme:

nilgunakbas

Profesör
Reaksiyon puanı
95
Üzerine basa basa söylüyorum Note 8 al emin ol S8 plus ın kamerası bile Huawei den daha iyi. Diger Performansları hemen hemen birbirine yakın.
Yok note 8i eledim.tutuş hissi cok kötu ayrica cok uzun.selfie cekerken cok zor oluyor.onu eledim.

ekok01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Yok note 8i eledim.tutuş hissi cok kötu ayrica cok uzun.selfie cekerken cok zor oluyor.onu eledim.
Daha önce de yazmıştım note 8 düşecek gibi duruyor elde ama Huawei marka olarak güven vermiyor Huawei marka telefona 3000 İ aşan bir para vermek komik geliyor. Keşke iphone nin verdiği kısıtlılığa takılmayn insanlardan olsaydım. Dosya Yöneticisi olmaz mı bir akıllı telefonun yani

Ncakar

Asistan
Reaksiyon puanı
60
Huawei aklınızda marka olarak kesinlikle soru işareti bırakmasın. Bir kere servisleri muhteşem çalışıyor ve servis merkezlerndeki VIP hava insanı mutlu ediyor. Herhangi bir sıkıntıda diğer markalardaki gibi günlerce serviste kalması gerekmiyor telefonunun 40-60 dk. arasında sorunu çözüp teslim ediyorlar ve eğer beklemek istersen çay kahve ikram edilip telefonun tamir aşamasını cam platform arkasından izleyebiliyorsun. İstersen gelp telefonunu evinden teslim alıp yine aynı gün içerisinde evine teslim edebiliyorlar. Eğer beklemek istemezsen de telefonun tamir aşamasını, verdiğin başka bir numaraya adım adım bildirim göndererek sana haber veriyorlar. Aynı şekilde ister online yardım yoluyla istersen sosyal platformlardan çok kısa süre içerisinde sorularına cevap alabiliyorsun. Diğer markaları da kullanmış olan birisi olarak söylüyorum ki eğer telefona yüksek ücret ödeyeceksen bu kesinlikle Huawei olmalıdır. Diğer markalardaki android kaynaklı problemleri (Uygulama kapatıldı, durduruldu, yanıt vermiyor gibi)hiç yaşamayacaksın, hatta bırak mate 10'u, p9 bile alsan bunları görmeyeceksin. Telefou kullandıkça sıkılmak yerine her geçen gün daha da çok seveceksin. Bir kere bu markayı kullandığında aklında hiçbir ön yargı kalmayacak ve diğer markalarla harcadığın vaktin sadece kayıp olduğunu kendin yaşayarak deneyimleyeceksin.

ekok01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Huawei aklınızda marka olarak kesinlikle soru işareti bırakmasın. Bir kere servisleri muhteşem çalışıyor ve servis merkezlerndeki VIP hava insanı mutlu ediyor. Herhangi bir sıkıntıda diğer markalardaki gibi günlerce serviste kalması gerekmiyor telefonunun 40-60 dk. arasında sorunu çözüp teslim ediyorlar ve eğer beklemek istersen çay kahve ikram edilip telefonun tamir aşamasını cam platform arkasından izleyebiliyorsun. İstersen gelp telefonunu evinden teslim alıp yine aynı gün içerisinde evine teslim edebiliyorlar. Eğer beklemek istemezsen de telefonun tamir aşamasını, verdiğin başka bir numaraya adım adım bildirim göndererek sana haber veriyorlar. Aynı şekilde ister online yardım yoluyla istersen sosyal platformlardan çok kısa süre içerisinde sorularına cevap alabiliyorsun. Diğer markaları da kullanmış olan birisi olarak söylüyorum ki eğer telefona yüksek ücret ödeyeceksen bu kesinlikle Huawei olmalıdır. Diğer markalardaki android kaynaklı problemleri (Uygulama kapatıldı, durduruldu, yanıt vermiyor gibi)hiç yaşamayacaksın, hatta bırak mate 10'u, p9 bile alsan bunları görmeyeceksin. Telefou kullandıkça sıkılmak yerine her geçen gün daha da çok seveceksin. Bir kere bu markayı kullandığında aklında hiçbir ön yargı kalmayacak ve diğer markalarla harcadığın vaktin sadece kayıp olduğunu kendin yaşayarak deneyimleyeceksin.
Önyargıları yıkmak kolay değil ben şimdi bir karar arefesindeyim ve önyargı yüzünden beni distribütör garantili telefonlardan soğutan samsung un ithalatçı garantili note 8 ini alacağım.

ersahh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teyzecim lütfen alın şu telefonu artık forum 1 aydır kavga ediyor şu başlıkta :)

weezer009

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ben de uzun süredir araştırıyorum mate 10 pro, iphone 8 ve note 8'in önünde hala. bi tık fiyatları düşürseler ah süper satacaklar

caseyryback

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Note 8 tek eksiği bataryası onun haricinde samsung markası kalitesiyle on planda.

nilgunakbas

Profesör
Reaksiyon puanı
95
P10 kullandim ben huawei sevdim.evet cok başarılı

Teyzecim lütfen alın şu telefonu artık forum 1 aydır kavga ediyor şu başlıkta :)
Haddini aşma.begenmiyorsan takibi birak bildirimin gelmesin.bu platformda degilde başka platformda yazsaydin haddini bildirirdim senin ama burda seviyesizlik yapmicam.bu konunun takibini birakin.kavgalari okumayın anlaşildimi

Son düzenleme:

Birkan Öztürk

Doçent
Reaksiyon puanı
154
Note 8 öneririm. Yani batarya konusu evet arada 700 mAh fark var da Kirin 970 su gibi içiyor testlerde de görüyoruz yani Note 8 gerisinde kalmıyor o kadar. Onun dışında kamera olarak Mate 10 pro birazcık iyi ama video tarafında leş OIS çöp cidden yani videolarını izleyebilirsiniz bıngır bıngır sallanıyor ( terim bulamadım :D ) onun dışında S-Pen bence çok kullanışlı öyle yani günlük kullanımda da iki cihazda zaten sıkıntı yaşamazsınız diye düşünüyorum.

nilgunakbas

Profesör
Reaksiyon puanı
95
Note 8 öneririm. Yani batarya konusu evet arada 700 mAh fark var da Kirin 970 su gibi içiyor testlerde de görüyoruz yani Note 8 gerisinde kalmıyor o kadar. Onun dışında kamera olarak Mate 10 pro birazcık iyi ama video tarafında leş OIS çöp cidden yani videolarını izleyebilirsiniz bıngır bıngır sallanıyor ( terim bulamadım :D ) onun dışında S-Pen bence çok kullanışlı öyle yani günlük kullanımda da iki cihazda zaten sıkıntı yaşamazsınız diye düşünüyorum.

Bataryayı takmiyorum aslnda ama seri kullanimda rahatlik hissini alamadim ben.tabiki göreceli bi kavram bu ama ben rahat tutamadim hoşlanmadim üzgünüm

Birkan Öztürk

Doçent
Reaksiyon puanı
154
Bataryayı takmiyorum aslnda ama seri kullanimda rahatlik hissini alamadim ben.tabiki göreceli bi kavram bu ama ben rahat tutamadim hoşlanmadim üzgünüm
Anladım dediğiniz doğru olabilir ama şöyle açıklayayım belki az da olsa fikriniz değişebilir. Ben S7 edge kullanıyorum 1.5 yıldır ve ilk aldığım da elim durmadan bakın durmadan edge ekranına değiyordu ve işte kamera da yanlış odaklanma youtube da yanlış video açma vsvs. bir sürü sorun yaşıyordum ve lanet olsun diyordum ama şimdi düz ekranlı telefonları tutamıyorum özledim S7 edge yi :D. Yani böyle çok rahatsız olduysanız almayın ama bence alışabilirsiniz.

ersahh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
P10 kullandim ben huawei sevdim.evet cok başarılı

Haddini aşma.begenmiyorsan takibi birak bildirimin gelmesin.bu platformda degilde başka platformda yazsaydin haddini bildirirdim senin ama burda seviyesizlik yapmicam.bu konunun takibini birakin.kavgalari okumayın anlaşildimi
Vallahi terbiyesizlik yapmak istemedim belli ki nasıl olduğunu anlamasamda yanlış anlaşılmışım özür dilerim onun için de

nilgunakbas

Profesör
Reaksiyon puanı
95
Anladım dediğiniz doğru olabilir ama şöyle açıklayayım belki az da olsa fikriniz değişebilir. Ben S7 edge kullanıyorum 1.5 yıldır ve ilk aldığım da elim durmadan bakın durmadan edge ekranına değiyordu ve işte kamera da yanlış odaklanma youtube da yanlış video açma vsvs. bir sürü sorun yaşıyordum ve lanet olsun diyordum ama şimdi düz ekranlı telefonları tutamıyorum özledim S7 edge yi :D. Yani böyle çok rahatsız olduysanız almayın ama bence alışabilirsiniz.
Ois konusunda volkan manav videosunda gördum evet biraz fazla sarsnti var ama.arayuzu samsungtan daha güzel geliyor p10dan biliyorum.oyuzden mate 10a daha yatkinim şimdilik

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,369
Ois konusunda volkan manav videosunda gördum evet biraz fazla sarsnti var ama.arayuzu samsungtan daha güzel geliyor p10dan biliyorum.oyuzden mate 10a daha yatkinim şimdilik

Video ile işiniz yoksa mate 10 pro alabilirsin