Note 8 mi mate 10 pro mu ?

Bu konuyu okuyanlar

gokhangem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Abim note 8 kullanıcısı bu tamamen benim şahsi deneyimim eksisi artısı yada gözden kaçırdığım şeyler olabilir ama ikisi arasında kıyaslama yapınca gerek kendi uygulamaları, gerekse diğer uygulamalar arasında geçişler arayüz geçişleri daha stabil.
buna cevap veririm ama önce sormam lazım fotoğrafı çeken kişiyi tanıdığınız bildiğiniz birimi ?
1,5 günlük kullanım

barış kabasakal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
bu sorunun kesin ve net cevabı huawei mate 10 pro dur
bikere s8 plus ve note8 sorunlu cihazlardır s8plus kapanma sorunu var note8 de ise ekran kasa
arasında ışık sızma sorunu var bizzat her iki telefonu kulllandım ve bu sorunları yaşadım
s8 plus da lexar 633x 256gb hafıza kartı denedim kaldırmadı kastı
note8 de ışık sızması yaşadım iade ettim ve sonunda mate 10 pro aldım
mate10 pro ekran fhd+ s8 ve note8e göre düşük evet ama kimse OLED ekrandan bahsetmemiş önce oled ve amoled arasındaki farkı öğrenin youtobede note8 ve mate10 proda bir video izleyin ondan sonra karar verin hangisi daha doğal ve canlı bence kesinlikle mate 10 pro
hafıza kartı olayına gelince 128gb gayet yeterli bir alan onu doldurmak zaten mesele
ayrıca malzeme kalitesi samsunga göre daha stabil huawei de hiçbir telefonda olmayan
  • 4G İndirme1200 Mbps
  • 4G Karşıya Yükleme150 Mbps
  • 4G TeknolojisiLTE (Cat.18) var
  • Hİ slicon kirin 970 işlemci exynıs ve sd885den daha üstün bir işlemcidir
  • 12mp ve 20mp 1.6df leica kamera performansı 98 puanla google pixel2 nin ardından 2. sırada yer almaktadır
  • dünyanın ilk yapay zeka olma telefonu olma özelliği bu telefondadır oreo 8 emuı 8.0 arayüz ve kızılötesi özelliği harikadır daha samsung nougat7 kullanıyor
  • en önemlisi servis şu an dünyada en iyi servis huawei ve iphone de
kısaca tercih kesinlikle mate 10 pro olmalıdır

Son düzenleme:

nilgunakbas

Müdavim
Reaksiyon puanı
95
Mate 10dan vazgectim.eksileri agırbastı
Parmak izi okuyucu arkada olusu.hafiza karti olmayisi,kulaklik girişi olmayisi.bunlardan dolayi almayi dusunmuyorum.p10 plus suan icin dusundugum.note 8de sesi cok duşükmuş deneme firsati buldumda.ayrica tutuş hissi hic güven vermiyor her an elinden kaycakmiş gibi.onunda parmak izi okuyucu arkada.ayrica cok uzunmuş note 8.hoslanmadim.
Parmak izi okuyucunun önde olmasi beni p10 plusa yönlendirdi.degerli yorumlariniz icin tekrar teşekkur ederim saygilar.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Mate 10dan vazgectim.eksileri agırbastı
Parmak izi okuyucu arkada olusu.hafiza karti olmayisi,kulaklik girişi olmayisi.bunlardan dolayi almayi dusunmuyorum.p10 plus suan icin dusundugum.note 8de sesi cok duşükmuş deneme firsati buldumda.ayrica tutuş hissi hic güven vermiyor her an elinden kaycakmiş gibi.onunda parmak izi okuyucu arkada.ayrica cok uzunmuş note 8.hoslanmadim.
Parmak izi okuyucunun önde olmasi beni p10 plusa yönlendirdi.degerli yorumlariniz icin tekrar teşekkur ederim saygilar.
P10 Plus almak yerine yeni cihazları (LG G7, S9, Yeni Sony Xperia vb.) bekleyin derim tanıtılmalarına 1 ay kaldı.

nilgunakbas

Müdavim
Reaksiyon puanı
95
P10 Plus almak yerine yeni cihazları (LG G7, S9, Yeni Sony Xperia vb.) bekleyin derim tanıtılmalarına 1 ay kaldı.
Murat bey sony arayuzunu kullanimini begenmiyorum hic dikkatimi cekmedi s9da da parmak izi okuyucu yine arkada.birde samsungun ses kalitesi cok dusuk ya.calistigm ortamda duyamiyorum s8 plus kullandm'bir aRa hep tlfonlari acmaya gec kaliyordum mono hoparlör kullaniyor samsung.ama yinede canli incelemek icin bekleyebilrim.4binden duşük cikmaz sanirim

M

Murat Burç

SDN Okuru
Murat bey sony arayuzunu kullanimini begenmiyorum hic dikkatimi cekmedi s9da da parmak izi okuyucu yine arkada.birde samsungun ses kalitesi cok dusuk ya.calistigm ortamda duyamiyorum s8 plus kullandm'bir aRa hep tlfonlari acmaya gec kaliyordum mono hoparlör kullaniyor samsung.ama yinede canli incelemek icin bekleyebilrim.4binden duşük cikmaz sanirim
Note 8 5500 TL resmi fiyatı o fiyatlarda çıkar.

gokhangem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Düz mate 10 ülkede satılsa sizin için çok iyi alternatif olurmuş parmak izi önde hafıza kartı girişi var kulaklık girişi vs ama maalesef Türkiyede resmi olarak satılmıyor

nilgunakbas

Müdavim
Reaksiyon puanı
95
Düz mate 10 ülkede satılsa sizin için çok iyi alternatif olurmuş parmak izi önde hafıza kartı girişi var kulaklık girişi vs ama maalesef Türkiyede resmi olarak satılmıyor
Keşke olsaymiş süper olurmuş ya.

caseyryback

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Bende kararsız kaldim.Su an hb da 2 telefonda aynı fiyat neredeyse .batarya daha on planda isim gereği.

nilgunakbas

Müdavim
Reaksiyon puanı
95
Mate 10 pro güzel cok güzel ama keşke hafiza karti olsaydi ya.128 gb deniyor ama face instgram,whatsap birsuru uygulamalar zaten yer kaplicak birde muzik,video resim.yeterli gelcekmi acaba.artik kulaklik girisini es gectim.oyle almayi bile göze aldim ama aklima hafiza takildi :)

M

Murat Burç

SDN Okuru
Mate 10 pro güzel cok güzel ama keşke hafiza karti olsaydi ya.128 gb deniyor ama face instgram,whatsap birsuru uygulamalar zaten yer kaplicak birde muzik,video resim.yeterli gelcekmi acaba.artik kulaklik girisini es gectim.oyle almayi bile göze aldim ama aklima hafiza takildi :)
128 GB yeter.

nilgunakbas

Müdavim
Reaksiyon puanı
95
Hmm yeter diyorsunuz yani.yoksa direk p10 plusa yönelcem

nilgunakbas

Müdavim
Reaksiyon puanı
95
Anliyorum.mate 10 pro ya yönelmeliyim yani

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
Ben olsam Note 8 alırdım.Eğer aceleniz yoksa S9+ beklerdim.

nilgunakbas

Müdavim
Reaksiyon puanı
95
Ben Note'cuyum :D Note >Diğerleri o yüzden bence Note 8 :D
Ya note 8 cok uzun bir tlfn seri kullanim hissi ni begenmedim.elden dusecek gibi bir hisse kapildim ve dusurmekten korktum.fotograf cok kullaniyorum egerki zorlancaksam anlami yok almamin.ama hala aklimin birköşesindede durmuyor degil

---- Mesajlar birleştirildi ----

Ben olsam Note 8 alırdım.Eğer aceleniz yoksa S9+ beklerdim.
S9a'gücüm yetmez cok ucuk cikacak gibi.

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
Ya note 8 cok uzun bir tlfn seri kullanim hissi ni begenmedim.elden dusecek gibi bir hisse kapildim ve dusurmekten korktum.fotograf cok kullaniyorum egerki zorlancaksam anlami yok almamin.ama hala aklimin birköşesindede durmuyor degil

S9a'gücüm yetmez cok ucuk cikacak gibi.
Çıktıktan sonra 1-2 ay beklenirse HB de çok düşer.Misal Mate 10 Pro ilk çıktığında 4400 TL idi şuan HB de Huawei TR garantilisi 3750 TL.

Bareth Gale

Müdavim
Reaksiyon puanı
300
Ablacım al Mate 10 Pro rahatına bak. Hiç kimse 128 GB kapasiteyi tam olarak dolduramaz. Bilgisayar mı bu? :D Gerçi HDMI kabloyla bilgisayar da yapabiliyorsun telefonu öyle manyak bir şey. :D Note 8 de gidicen bir de DeX'e para bayılcan falan uzun iş.

ersahh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Mate 10 pro bence note 8 e rakip değil performans pil ve kamera konusunda başarılı olsada örneğin ekranı pixel yoğunluğu çok düşük 4400tl lik cihazda 402 ppi nedir yani iç çerçeve de var oda dahil buna.eleştirilen LG bile v30 da 537 ppi sunuyo note 8 al geç mate 10 pro alacağına hatta s8 plus bile alabilirsin

Kamera performans ve pil gibi günlük kullanımda hiçbirşey farkettirmeyecek boş özelliklerde mate10 pro önde olsa da ppi yoğunluğu gibi önemli bir noktada note8 öndeyken ve 1 ppi eksik olsa farkeden şeyler ortadayken mate10 pro almak saçmalık

TeknoBoss32

Müdavim
Reaksiyon puanı
494
mate 10'nun artısı batarya
note 8'in artısı s-pen,daha yüksek çözünürlüğe sahip ekran (mate 10 pro vr kullanımı dışında yeterli olacaktır) ve video performansı
geri kalan çoğu özelliği eşit veya telefon aldıracak kadar önemli özellikler değil hangi özellikler daha önemliyse onu al

Kamera performans ve pil gibi günlük kullanımda hiçbirşey farkettirmeyecek boş özelliklerde mate10 pro önde olsa da ppi yoğunluğu gibi önemli bir noktada note8 öndeyken ve 1 ppi eksik olsa farkeden şeyler ortadayken mate10 pro almak saçmalık
batarya performansı günlük kullanımda fark ettirmeyecek mi?haklısınız altı üstü mate 10 pro'yu belli bir süre geçtikten sonra kullanabilirken note 8'de arama bile yapamayacak.Üstelik mate 10 pro'nun ekranı VR dışında gayet yeterli.

Son düzenleme: