Note 8 mi iPhone 8 Plus mı

Sizce

• Note 8

Kullanılan: 11 68.8%
  • Iphone 8 plus

Kullanılan: 5 31.3%

• Kullanılan toplam oy
    16

Bu konuyu okuyanlar

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Iphone 8 plus neden alınır kamerası ve bataryası gayet başarılı parmak izi okuyucu hızı çok başarılı. Müzik dinlerken oyun oynarken filim izlerken vs çok kaliteli ve yeterli ses veren bir çıkışa sahip malzeme kalitesi metal kalitesi sağlam bir his veriyor ve işçiliği gayet başarılı. Ayrıca ıos sistemi güncelleme konusunda verdiği güvenlik hissi konusunda rakipsiz. Note. 8 neden alınır Tasarım olarak rakipsiz ekran gövde oranı mükemmel işçilik çok iyi kamera konusunda gayet başarılı. Ekran olarak da çok kaliteli bir ekrana sahip olduğunu söylemeden geçmemek lazım ayrıca sPen olarak kullanımı inanılmaz rahat ve son derece başarılı. İşlemci konusunda her iki cihazda kendi alanlarında yapamayacak. Hiç bir iş Yok yani kağıt üstünde bakıp ya bu çok iyi bu çok kötü demek olmaz. yazılım ile ilgilenenler bilir kaliteli bir sisteme kötü bir yazılım yazarsın o performansı Yok ede bilirsin ya da güçsüz sisteme basit ama kullanışlı bir yazılım yazarsın uçurursun resmen neyse o konu ile kafa karıştırmamak lazım. Sonuç olarak her 2 cihazda başarılı her 2 telefonun da artısı eksisi var burda ıphone için yazdığım özellik Samsung için de geçerli sözü fazla uzatmamak için eklemek istemedim. Mesela bana göre önemli olan tasarım ve yazılım yani masaya koyduğum zaman bune denilecek bir cihaz olsun isterim bu yüzden tercihim kesinlikle note 8 olurdu kendim yıllarca ıphone serisi kullanan biriyim 6 dan sonra bu klasik tasarım anlayışını apple bozmazsa işleri çok zor zamanında Samsung işçilik konusunda kötüydü hatta çok kötüydü ama note 4 den sonra büyük ilerleme kaydetti aynı şekilde android işletim sistemi de kendini çok yeniledi. Şahsen bugün telefon alacak olsam sıralamam şöyle olurdu hani hangisini alayım diye kararsız kalan arkadaşlar için diyorum. S7,s8,nota8 (yazımı yoğunken yazdığımdan dolayı eksiğim varsa eğer lütfen tamamlarsanız sevinirim her 2 telefonun da özelliği çok fazla olduğu içi aklıma gelenleri yazdım ) ayrıca samsung telefonlarda hızlı şarj için 1 haftaya yakın askeri ücret parasını harcamanıza gerek Yok bu da büyük bir artı

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
Ben samsung u tercih etmeyeceğim için iphone 8 plus dedim fakat kesinlikle samsungun kötü olduğu için değil bu tamamen kişisel tercih yoksa note 8 in ne kadar güçlü ve güzel bir telefon olduğunu tartışmaya gerek yok.

TeknoBoss32

Müdavim
Reaksiyon puanı
494
Iphone 8 plus neden alınır kamerası ve bataryası gayet başarılı parmak izi okuyucu hızı çok başarılı. Müzik dinlerken oyun oynarken filim izlerken vs çok kaliteli ve yeterli ses veren bir çıkışa sahip malzeme kalitesi metal kalitesi sağlam bir his veriyor ve işçiliği gayet başarılı. Ayrıca ıos sistemi güncelleme konusunda verdiği güvenlik hissi konusunda rakipsiz. Note. 8 neden alınır Tasarım olarak rakipsiz ekran gövde oranı mükemmel işçilik çok iyi kamera konusunda gayet başarılı. Ekran olarak da çok kaliteli bir ekrana sahip olduğunu söylemeden geçmemek lazım ayrıca sPen olarak kullanımı inanılmaz rahat ve son derece başarılı. İşlemci konusunda her iki cihazda kendi alanlarında yapamayacak. Hiç bir iş Yok yani kağıt üstünde bakıp ya bu çok iyi bu çok kötü demek olmaz. yazılım ile ilgilenenler bilir kaliteli bir sisteme kötü bir yazılım yazarsın o performansı Yok ede bilirsin ya da güçsüz sisteme basit ama kullanışlı bir yazılım yazarsın uçurursun resmen neyse o konu ile kafa karıştırmamak lazım. Sonuç olarak her 2 cihazda başarılı her 2 telefonun da artısı eksisi var burda ıphone için yazdığım özellik Samsung için de geçerli sözü fazla uzatmamak için eklemek istemedim. Mesela bana göre önemli olan tasarım ve yazılım yani masaya koyduğum zaman bune denilecek bir cihaz olsun isterim bu yüzden tercihim kesinlikle note 8 olurdu kendim yıllarca ıphone serisi kullanan biriyim 6 dan sonra bu klasik tasarım anlayışını apple bozmazsa işleri çok zor zamanında Samsung işçilik konusunda kötüydü hatta çok kötüydü ama note 4 den sonra büyük ilerleme kaydetti aynı şekilde android işletim sistemi de kendini çok yeniledi. Şahsen bugün telefon alacak olsam sıralamam şöyle olurdu hani hangisini alayım diye kararsız kalan arkadaşlar için diyorum. S7,s8,nota8 (yazımı yoğunken yazdığımdan dolayı eksiğim varsa eğer lütfen tamamlarsanız sevinirim her 2 telefonun da özelliği çok fazla olduğu içi aklıma gelenleri yazdım ) ayrıca samsung telefonlarda hızlı şarj için 1 haftaya yakın askeri ücret parasını harcamanıza gerek Yok bu da büyük bir artı
Hocam ne yaptın savaş kalmadı :)

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Hocam ne yaptın savaş kalmadı :)
Bitmez vallahi abicim bu savaş telefonu parça parça yapıp anlatsan yine soran olur en büyük algısı insanların aklında o eski kalitesiz Samsung ve hantal android işletim sistemi kalmış. Note 4 de bu kalitesiz algıyı Samsung bir tık yıktı ama note 5 de bana göre yerle bir etti tasarım ve kalite anlamında
Ben samsung u tercih etmeyeceğim için iphone 8 plus dedim fakat kesinlikle samsungun kötü olduğu için değil bu tamamen kişisel tercih yoksa note 8 in ne kadar güçlü ve güzel bir telefon olduğunu tartışmaya gerek yok.
Eyvallah saygımız sonsuz zaten kötü bir seçim değil ama tasarım da bir fark yaratamadan yani ekran gövde oranı çok büyük bir eksi bu apple için tamam ıphone x de bunu yaptılar ama Türkiye piyasasına baktığım zaman mükemmel fiyat farkı gidiyor araya bir askeri ücretlinin 1 aylık maaşı var ve onu hakedecek çok birşey Yok ortada

BabaSchtroumpf

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Apple'in oyle bi marka degeri var ki piyasada, 3310'un arkasina elma logosu koysan satilir,samsung'un marka degeri bu kadar bi algi yapmiyor insanlar uzerinde bunun sebebi yine samsung'un satis politikalari misal guncelleme destegi 2 yilla sinirli,telefonda olasi sorunlarda musteri hizmeti apple'inki gibi degil,samsung malzeme kalitesini s6 ile bariz bi sekilde artirsada uzun omurlu kullanimda insanlar yinede apple'a yoneliyor cunku telefonlari pil performansi haric sorunsuz ve stabil calisiyor.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Iphone 8 plus neden alınır kam Öerası ve bataryası gayet başarılı parmak izi okuyucu hızı çok başarılı. Müzik dinlerken oyun oynarken filim izlerken vs çok kaliteli ve yeterli ses veren bir çıkışa sahip malzeme kalitesi metal kalitesi sağlam bir his veriyor ve işçiliği gayet başarılı. Ayrıca ıos sistemi güncelleme konusunda verdiği güvenlik hissi konusunda rakipsiz. Note. 8 neden alınır Tasarım olarak rakipsiz ekran gövde oranı mükemmel işçilik çok iyi kamera konusunda gayet başarılı. Ekran olarak da çok kaliteli bir ekrana sahip olduğunu söylemeden geçmemek lazım ayrıca sPen olarak kullanımı inanılmaz rahat ve son derece başarılı. İşlemci konusunda her iki cihazda kendi alanlarında yapamayacak. Hiç bir iş Yok yani kağıt üstünde bakıp ya bu çok iyi bu çok kötü demek olmaz. yazılım ile ilgilenenler bilir kaliteli bir sisteme kötü bir yazılım yazarsın o performansı Yok ede bilirsin ya da güçsüz sisteme basit ama kullanışlı bir yazılım yazarsın uçurursun resmen neyse o konu ile kafa karıştırmamak lazım. Sonuç olarak her 2 cihazda başarılı her 2 telefonun da artısı eksisi var burda ıphone için yazdığım özellik Samsung için de geçerli sözü fazla uzatmamak için eklemek istemedim. Mesela bana göre önemli olan tasarım ve yazılım yani masaya koyduğum zaman bune denilecek bir cihaz olsun isterim bu yüzden tercihim kesinlikle note 8 olurdu kendim yıllarca ıphone serisi kullanan biriyim 6 dan sonra bu klasik tasarım anlayışını apple bozmazsa işleri çok zor zamanında Samsung işçilik konusunda kötüydü hatta çok kötüydü ama note 4 den sonra büyük ilerleme kaydetti aynı şekilde android işletim sistemi de kendini çok yeniledi. Şahsen bugün telefon alacak olsam sıralamam şöyle olurdu hani hangisini alayım diye kararsız kalan arkadaşlar için diyorum. S7,s8,nota8 (yazımı yoğunken yazdığımdan dolayı eksiğim varsa eğer lütfen tamamlarsanız sevinirim her 2 telefonun da özelliği çok fazla olduğu içi aklıma gelenleri yazdım ) ayrıca samsung telefonlarda hızlı şarj için 1 haftaya yakın askeri ücret parasını harcamanıza gerek Yok bu da büyük bir artı

Güncelleme de iyi mi İos'un verdiği güvenlik hissi rakipsiz mi? Nedense her sene her yen ios güncellemesinde ilk sürümde telefonlar sapıtıp çöküş altına giriyor o kadar güvenliki İphone kullanan ünlülerin ve bir çok kişinin Icloud hesapları falan kırılıp ifsa edilebiliyor ses kalitesine gelirsek hoparlörleri Önceki nesile göre biraz daha iyileştirilme yapılmış yani çok iyi falan değil Arka kameranın da mikrofonu 5 metre ilerdeymiş gibi ses algıyaşı yok mu
Note 8 in eksileri Android kullanması Tizen kullanıp Google dan bağını koparsa Telefon uçucak daha sık güncelleme alıcak
Kameradaki renk dengelemesi biraz beyaza kaçıyor İphone dan 3000 mAh pil kapasite koymasını beklerdim o koskoca kasaya 2800 mAh sığdırması gülünç Kutu içeriğine gelirsek Apple her zamanki gibi şirinlerin fön makinesi lighting kablolu kulaklık veriyor o kadar para veriliyor yani Air pords falan koyma veya hediye etme gibi niyetleri yok hızlı şarj desteği veriyor ama hızlı şarj için adaptör ve kablo vermiyor Note 8 in kutu içerisinden ise Her bölgeyede plastik arka yüz kılıf vermesini isterdim bazı özel bölgelerde veriliyormuş Özet geçersek Note 8 İphone 8 Plus tan bir çok artısı var ama önemli eksileri de Hız , işlemcinin performansı ve kamera lenslerinin daha iyi olamaması son olarak ta 4k 60 fps video kayıt yapamaması Övmeden net bir şekilde gerçekleri anlattım eksiğim varsa Murat Burç arkadaşımız konuya baktığında anlatır :)

CrussheN

Asistan
Reaksiyon puanı
91
Apple'in oyle bi marka degeri var ki piyasada, 3310'un arkasina elma logosu koysan satilir,samsung'un marka degeri bu kadar bi algi yapmiyor insanlar uzerinde bunun sebebi yine samsung'un satis politikalari misal guncelleme destegi 2 yilla sinirli,telefonda olasi sorunlarda musteri hizmeti apple'inki gibi degil,samsung malzeme kalitesini s6 ile bariz bi sekilde artirsada uzun omurlu kullanimda insanlar yinede apple'a yoneliyor cunku telefonlari pil performansi haric sorunsuz ve stabil calisiyor.
Yeni surumle sorunsuz calisiyor demek yanlis olur apple insanlari iphone 8 e yonlendirmek istiyor eski cihazlarin sahipleri bukonuda cok muzderip durumdalar donmalar sarjin plusta bile 5 saate dusmesi gibi sorunlar mevcut yani iphonenunda 8 den asagisi sorunlu ios 11 ve gelecek surumlerde.

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Güncelleme de iyi mi İos'un verdiği güvenlik hissi rakipsiz mi? Nedense her sene her yen ios güncellemesinde ilk sürümde telefonlar sapıtıp çöküş altına giriyor o kadar güvenliki İphone kullanan ünlülerin ve bir çok kişinin Icloud hesapları falan kırılıp ifsa edilebiliyor ses kalitesine gelirsek hoparlörleri Önceki nesile göre biraz daha iyileştirilme yapılmış yani çok iyi falan değil Arka kameranın da mikrofonu 5 metre ilerdeymiş gibi ses algıyaşı yok mu
Note 8 in eksileri Android kullanması Tizen kullanıp Google dan bağını koparsa Telefon uçucak daha sık güncelleme alıcak
Kameradaki renk dengelemesi biraz beyaza kaçıyor İphone dan 3000 mAh pil kapasite koymasını beklerdim o koskoca kasaya 2800 mAh sığdırması gülünç Kutu içeriğine gelirsek Apple her zamanki gibi şirinlerin fön makinesi lighting kablolu kulaklık veriyor o kadar para veriliyor yani Air pords falan koyma veya hediye etme gibi niyetleri yok hızlı şarj desteği veriyor ama hızlı şarj için adaptör ve kablo vermiyor Note 8 in kutu içerisinden ise Her bölgeyede plastik arka yüz kılıf vermesini isterdim bazı özel bölgelerde veriliyormuş Özet geçersek Note 8 İphone 8 Plus tan bir çok artısı var ama önemli eksileri de Hız , işlemcinin performansı ve kamera lenslerinin daha iyi olamaması son olarak ta 4k 60 fps video kayıt yapamaması Övmeden net bir şekilde gerçekleri anlattım eksiğim varsa Murat Burç arkadaşımız konuya baktığında anlatır :)
Uzun süre ıos kullanan birisi bunu çok iyi bilir apple ilk sürümleri sıkıntılı oluyor mesela ıos 10 ıos 9 ıos 8 sorunları en büyük örneği ama final sürümü örneğin ıos 10.3.3 gibi bu sorunu çözüyod tabi gönül sorunsuz olsun ister. Neyse güncelleme konusunda kötü demek içim çıkan sorunlar ile ilgili sessiz kalıp o şekilde bırakması lazım ama apple sorunlu sürüm olsun 1 ay demeden 1 den fazla güncelleme veriyor sorunu çözmek için. Tabi bunda Apple'ının ya da diğer firmaların suçu yok en iyi deneyim kullanıcı testi ve geri dönüşleri kimsenin değişik cihazlar ile aylarca test yapma imkanı Yok eğer bu soruna geri dönüş yapıyorsa sıkıntı Yok

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Çok güzel bi yazı olmuş eline sağlık benim tercihim note 8 olurdu

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
ıhone 8 plus tasarım konusunda hiç başarılı değil.biraz daha göze hitap edecek telefonlar üretmeli.sırf bu yüzden almak istemedim.tasarım konusunda samunsgu örnek almaları lazım.onlarda sadece s modellerinin tasarımı güzel.ama tasarımı güzel olan dayanıklılığı pek iyi olmuyor gibi.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Sorunlarını çözüyor ama sorunsuz yapamıyor Apple Her yeni İos güncellemesinde ve o kadar zamanı varken yani

Bareth Gale

Müdavim
Reaksiyon puanı
300
iPhone'u hiçbir şeye değişmem. 8 Plus benim tercihim. Note 8'i de çok beğeniyorum ama iPhone sevgim başkadır.

burakaltun

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Iphone 7 plus son telefonum hep iphone kullandim. Android olarak g1 ve note 4 almistim ama biktim iphone dan ekstra bise yok evirip cevirip ayni teli satiyolar. Hatuna verdim 7plus ı s8 aldim gayette guzel sorun yok hangisi iyi umrumda degil tasarimi cok guzel gerisi testler vs ne varsa sacma mili sn testleri yapiliyo sarji azmi gidiyo bilmem hemen sarj oluyoda x cikardilar centik var ustunde tasarim nerde yok apple sadece aliskanlik ama yil 2018 oluyo yeter aldik aldik ama sende bi tasarima zaman ayir neyse s8 guzel sikilirsamda note 8 ddniycem

CrussheN

Asistan
Reaksiyon puanı
91
Note 8 suanda 7.1.1 de ve sorunsuz bugsuz sekilde calisiyor eminimki 8.0 gelincede sorunsuz calisacaktir apple bi final surumu veya ne deniyorsa ona heryerinden bug hata uygulamadan atma falan filan bugdan hatadan gecilmiyor yapamiyorlar abi samsung sadece ayda bir veya 2 ayda bir guvenlik guncellemesi veriyor onun haricinde yazilimsal eksikliklerden dolayi verdigi guncelleme verdigi pek nadir apple hergun veriyormus banane kendi hatasini kapatmaya calisiyor o kapaniyor baska bisey basliyor.