Note 8 Çıkana Kadar İdareten Telefon Önerisi?

Bu konuyu okuyanlar

kndogruer

Asistan
Reaksiyon puanı
1
2buçuk yıldır kullandığım Note 4 ümün ekranı kırıldı ekran değişimi için 700₺ istediler. yaptırmaya değer görmedim. şu anda iyi bi telefonda almak istemiyorum. türkiyeye gelip gelmeyeceği belli olmayan note 7 fe veya henüz ne zaman çıkacağı belli olmayan note 8 çıkana kadar orta seviye bi telefon almayı düşünüyorum. sizce note 4ün ekranınımı yaptırmalıyım yoksa tavsiye edeceğiniz bi telefonmu almalıyım?

şimdiden teşekkürler..

M

Murat Burç

SDN Okuru
Note 4ün ekranı yaptırmak daha mantıklı olabilir iyi bir orta segment cihaz 1500 tl tutar size
Veya Xiaomi Mİ5S alabilrsiniz 1300e

Son düzenleyen moderatör:

kndogruer

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Note 4ün ekranı yaptırmak daha mantıklı olabilri iyi bir orta segment cihaz 1500 tl tutar size
Veya Xiaomi Mİ5S alabilrsiniz 1300e
belki yanlış bi düşünce ama yıllardır kendini kanıtlamış markaların dışında bi cihaz düşünmüyorum. belki gerçekten çok kaliteli ve tatmin edebilecek bi cihazdır ama ısınamadım bitürlü. eğer alacak olursam samsung veya samsunga tekrar dönmek üzere lg olabilir..

Not: samsunsung fanlığı içerir. :D:D

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Öncelikle geçmiş olsun.

Yeni telefon alacak olursanız; note 4 ün tamir edilip satış fiyatını ederini çöpe atmak gibi olur.
Mantıklı olan şdareten ekranı tamir ettirip kullanmaya devam etmek.
Fahiş bir fiyat çekmişler size. Çevrenizde eli alet edevat tutan biri varsa ekranı sipariş edip yaptırmanız
daha makul olacaktır.

kndogruer

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Ekranını yaptırmak mantıklı olur.

yaptırdım diyelim. istediğim telefon çıktığında kaç liraya satabilirim? sonuçta 3 yıllık bi cihaz ve tamir görmüş olacak
--- Gönderi Güncellendi ---
Öncelikle geçmiş olsun.

Yeni telefon alacak olursanız; note 4 ün tamir edilip satış fiyatını ederini çöpe atmak gibi olur.
Mantıklı olan şdareten ekranı tamir ettirip kullanmaya devam etmek.
Fahiş bir fiyat çekmişler size. Çevrenizde eli alet edevat tutan biri varsa ekranı sipariş edip yaptırmanız
daha makul olacaktır.
az çok elimden gelir öyle işler ama internette izlediğim kadarıyla ekran ısıtılıp sökülüyor. o kısımda güvenemiyorum biyerine zarar veririm diye

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
yaptırdım diyelim. istediğim telefon çıktığında kaç liraya satabilirim? sonuçta 3 yıllık bi cihaz ve tamir görmüş olacak

Zamanı gelince, esnaflardan fiyat sorarsınız buna göre uygun bir fiyat etiketiyle internetten ilan verirsiniz.
Telefonculara satarsanız düşük fiyat çekerler.

az çok elimden gelir öyle işler ama internette izlediğim kadarıyla ekran ısıtılıp sökülüyor. o kısımda güvenemiyorum biyerine zarar veririm diye

Korkulacak birşey yok köşeleri dikkatlice ısıtıp çıkarırsınız fön makinasıyla.

kndogruer

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Zamanı gelince, esnaflardan fiyat sorarsınız buna göre uygun bir fiyat etiketiyle internetten ilan verirsiniz.
Telefonculara satarsanız düşük fiyat çekerler.

Korkulacak birşey yok köşeleri dikkatlice ısıtıp çıkarırsınız fön makinasıyla.

peki internetten alacağım ekranın kalitesine nası güvenebilirim?

kndogruer

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ekran fiyatlarına baktım. bana işçilikle bareber verdikleri fiyata sadece parça fiyatı yazmışlar:rage::rage::rage:
telefonu kırılmadan önce satsam ancak o kadar veya çok az bi yüksek fiyat eder arkadaş bu nası bi parça piyasasıdır.....

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
ekran fiyatlarına baktım. bana işçilikle bareber verdikleri fiyata sadece parça fiyatı yazmışlar:rage::rage::rage:
telefonu kırılmadan önce satsam ancak o kadar veya çok az bi yüksek fiyat eder arkadaş bu nası bi parça piyasasıdır.....

Reaksiyon puanı
222
orta düzey bir j7 almak mantıklı değil note 4 den sonra, xiaomi mi5s alırsanız eğer gerçekten note 8 e bile ihtiyaç duymazsınız fiyatı düşünce alırsınız yinede siz bilirsiniz kırık note 4 j7 den iyidir

alphabet

Asistan
Reaksiyon puanı
86
Önerim size ekran fiyatı 700 Tl çekildiyse maksimum 700 TL lik bir telefon alın idareten. Note 8 çıktığında Note 8 alırsınız, idareten kullandığınız cihazı ister yedek telefon yapar ister satarsınız ve yine Note 4 'ü de bu haliyle satarsınız, yedek parça veya ekranı yapıp satmak için alacak telefoncular muhakkak olur. Ben olsam stratejim böyle olurdu :D

çünkü her halükarda Note 8 alacaksınız anladığım kadarıyla. En azından idarelik telefona çok para vermeyin ve de Note 8 aldığınızda duruma göre elinizde satacak iki cihazınız olsun ya da yedek bir telefonunuz. Note 4'ü şimdi yaptırıp satsanız da düşük bir fiyat verirler zaten, yormayın onu yaptırmakla kendinizi.

Akif52

Müdavim
Reaksiyon puanı
110
mi6 falan alsa bi bakıyomuşsun arkadaşın sonraki telefon alma planları note 10'a falan kalıyormuş . .

alphabet

Asistan
Reaksiyon puanı
86
mi6 falan alsa bi bakıyomuşsun arkadaşın sonraki telefon alma planları note 10'a falan kalıyormuş . .

Xiaomi'yi inovatif ürün yelpazesi ile seviyorum ve hatta en sempati duyduğum marka, akıllı bilekliktir powerbanktir ürünlerini kullanıyorum. Ama mobil pazardaki ürünleri halâ çokta sorunsuz değil, belli zaman sonra hatalar verebiliyor ve donanımsal arızalar çıkarabiliyor. Tabii ki tüm markalarda da başımıza gelebilecek durumlar bunlar ama Xiaomi'de servis konusunda ithalatçıyla muhatap olmak +1 handikap bence.

O yüzden taze Mi6 kullanıcılarının uzun kullanım sonrası deneyim, görüş ve geri bildirimlerini almadan Mi6 alınmamalı bence. (Ki şu zamanlarda alınacak Mi6'lar için muhatap alınacak bir İthalatçı dan da söz etmek mümkün değil çünkü daha resmî yollarla giriş yapmadı model ülkemize.)

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
2buçuk yıldır kullandığım Note 4 ümün ekranı kırıldı ekran değişimi için 700₺ istediler. yaptırmaya değer görmedim. şu anda iyi bi telefonda almak istemiyorum. türkiyeye gelip gelmeyeceği belli olmayan note 7 fe veya henüz ne zaman çıkacağı belli olmayan note 8 çıkana kadar orta seviye bi telefon almayı düşünüyorum. sizce note 4ün ekranınımı yaptırmalıyım yoksa tavsiye edeceğiniz bi telefonmu almalıyım?

şimdiden teşekkürler..

Madem ki bütçen var üst seviye bir telefon alacaksın benden sana tavsiye orta segmente çıkıncaya kadar birtane j2 al çok temiz çiziksiz bir şekilde kullanmaya çalış en azından aldığın fiyattan 200 tl aşağısına da olsa satarsın çok bir Zararın olmaz. Note 4 yaptırmak çok aklıma yatmadı takılan ekran orijinal olacak mı olmayacak mı bir de ekran değişince fiyatı çok düşecek 2. El de satarken sıkıntı bayağı yaptığın masrafı çıkartırsın rahat rahat ama düzen tutmazsa sana zararı 700 tl olur

-Altar-

Asistan
Reaksiyon puanı
30
Eğer o telefonu satıp üstüne para koyup Note 8 alacaksan orta segment bir telefon alınabilir. Onun dışında ne tamir ettirmeni tavsiye ederim yada yeni bir telefon almanı.