Note 8 Amoled Yanığı

Bu konuyu okuyanlar

løvenkrands

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Arkadaşlar merhaba

Yaklaşık 4 ay gibi bir süredir note 8 kullanıyorum. Bir süredir uygulamada ya da ana ekranda ( olmasi farketmiyor) ekranın belirli (sabit bir kac) bölgesinde kendi kendine işlem yaptığını (tuşların kendi kendine bastığını) farkettim. Bunun üzerine önce üstündeki ekran koruyucu çıkarıp o şekilde kullanmaya devam ettim ama fayda etmedi. Son bir deneme olarak dün gece telefona hard reset yapıp uygulamaları sıfırdan kurup o şekilde çözüm üretmeye çalıştım (işlemle birlikte toplamda 5-6 saat kullanımım oldu) çok şükür şimdilik dokunmatik sorunu ile karşılaşmadım.

Yalnız resetleme işlemi esnasında daha beter bir sorunla karşı karşıya olduğumun farkına vardım. hard reset ekranında işlemin tamamlanmasını beklerken (mavi android ekranında iken) ekranın üst ve alt kısımlarında ciddi derece amoled yanıkları olduğuna şahit oldum(alt navigasyon ana,geri,içerik tuş bölümü ve üstteki saat şebekeyi gösteren panel sanki duruyormuş gibi).

S8 plus ve note 8 den önce apple kullanıcısıydım ilk kez böyle bir sorunla karşılaşıyorum ve inanın şu an ne yapacağımı bilemez bir haldeyim :(

Bu yüzden forumdaki bilirkişilerin yardımına ihtiyacım var;

Amoled yanığı gibi durumlar garantiyi kapsıyor mu?

Ya da bir süre daha cihazı bu şekilde kullanmaya devam mı etmeliyim?

Kullanmaya devam edersem bu sorun başka donanımsal sorunlar ortaya çıkarır mı? Cevap evet ise farklı sorunlar meydana getirdiğinde cihaz garanti dışı kalır mı?

Ürünü aralık ayında teknosa dan aldım 1 yıl tekno kask ve +1 yıl uzatılmış garantisi mevcut.

Ne gibi bir yol izlememi önerirsiniz?

ilginiz icin simdiden teşekkür ederim
20180509_121306.jpg

Edit : acaba almış olduğum screen shot ile bu yanıklar neden gözükmüyor

løvenkrands

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Yıl olmuş 3030 hala ekran görüntüsü alıpta telefonun ekranındaki sorunu anlatmaya çalışan var.

Bilmiyorsak elestirmenin ne anlami var?

Omrumuzu senin gibi android kullanarak ya da forumlarda arastirma yaparak gecirmedik. Bir cevabin var ise buyur yoksa iyi sana iyi gunler...

løvenkrands

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Ek olarak su an bulundugum konum itibariyle en yakin teknosa 75 km samsung sevisi 120 km uzagimda o yuzden konu acip sizlerden bilgil alma ihtiyaci duydum.

Nokia facilarinin ustune 2009 kullanmaya basladigim iphone 3 ile birlikte baslayan iphone seruvenimde cok sukur bugune kadar hic servis yuzu gormemistim. Simdi aradan gecen 10 sene ve samsung ile birlikte servise gitme zorunlulugum dogdu. Samsung un yasatmis oldugu bu (rezil) olay vesileyle bahsetmis oldugun screen shot olayini biraz arastir bilgi sahibi olurum ve bundan sonraki acacagim konu(lar)da daha dikkatli olurum beyefendi !

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,357
Arkadaşlar merhaba

Yaklaşık 4 ay gibi bir süredir note 8 kullanıyorum. Bir süredir uygulamada ya da ana ekranda ( olmasi farketmiyor) ekranın belirli (sabit bir kac) bölgesinde kendi kendine işlem yaptığını (tuşların kendi kendine bastığını) farkettim. Bunun üzerine önce üstündeki ekran koruyucu çıkarıp o şekilde kullanmaya devam ettim ama fayda etmedi. Son bir deneme olarak dün gece telefona hard reset yapıp uygulamaları sıfırdan kurup o şekilde çözüm üretmeye çalıştım (işlemle birlikte toplamda 5-6 saat kullanımım oldu) çok şükür şimdilik dokunmatik sorunu ile karşılaşmadım.

Yalnız resetleme işlemi esnasında daha beter bir sorunla karşı karşıya olduğumun farkına vardım. hard reset ekranında işlemin tamamlanmasını beklerken (mavi android ekranında iken) ekranın üst ve alt kısımlarında ciddi derece amoled yanıkları olduğuna şahit oldum(alt navigasyon ana,geri,içerik tuş bölümü ve üstteki saat şebekeyi gösteren panel sanki duruyormuş gibi).

S8 plus ve note 8 den önce apple kullanıcısıydım ilk kez böyle bir sorunla karşılaşıyorum ve inanın şu an ne yapacağımı bilemez bir haldeyim :(

Bu yüzden forumdaki bilirkişilerin yardımına ihtiyacım var;

Amoled yanığı gibi durumlar garantiyi kapsıyor mu?

Ya da bir süre daha cihazı bu şekilde kullanmaya devam mı etmeliyim?

Kullanmaya devam edersem bu sorun başka donanımsal sorunlar ortaya çıkarır mı? Cevap evet ise farklı sorunlar meydana getirdiğinde cihaz garanti dışı kalır mı?

Ürünü aralık ayında teknosa dan aldım 1 yıl tekno kask ve +1 yıl uzatılmış garantisi mevcut.

Ne gibi bir yol izlememi önerirsiniz?

ilginiz icin simdiden teşekkür ederim Ekli dosyayı görüntüle 39807

Edit : acaba almış olduğum screen shot ile bu yanıklar neden gözükmüyor
Samsung Türkiye Amoled yanık tarzı fabrikasal hataları karşılıyor. En uygun zamanda durumu açıklayıp garantiye yollayın.

løvenkrands

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Vaktinizi aldim oncelikle tesekkur ederim. Dokunmatik kaynakli bazi yazim hatalari olmus. Kusura bakmayin. Bu ekran tft ymis amoledmis hic arastirma geregi duymamistim simdi yoneticiniz vesilesiyle bunlari tek tek arastiriyorum :) ogrenmemin yasi yok diye bosa demiyorlar. Sizden son ricam;

konuyu kilitleyip bana sınırsız uzaklastirma verebilirmisiniz?

Sayın yöneticim @Death Mark

Iyi gunler iyi forumlar.

Frosa

Profesör
Reaksiyon puanı
1,414
Aynı soruna sahip kişiler konuya göz atıp cevap yazabilme durumları olacağından, aynı konuyu tekrar açmak kurallar gereğince yasak olduğundan, konu kilitlenmemiştir. Fakat üyenin kendi isteği sebebiyle uzaklaştırma isteği işleme alınmıştır.

İyi forumlar...

Son düzenleme:

fbsempatizani

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
S8 plusta başıma geldi götürdüm ekran varsa serviste aynı gün geri alırsın batarya ve ekranı değiştiriyorlar sıkıntı yapma.Üstelik benim telefonumun ekranı çizik doluydu ve darbe vardı . Bakırköy incirlideki servise götürdüm.

dabann

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Bilgi sahibi değilim ama belki LG G2 lerdeki ekran problemi gibi ise samsung direk değiştiriyor olabilir