Note 7 vs İphone 6s Speed Test

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

FOM

Profesör
Onursal Üye
Note 7'nin çıkmasıyla birlikte iphone 7'nin daha çıkmamış olması ve tasarım tarafında iphone 6 serisiyle çok benzer olması aynı zamanda da İphone 7'nin yüksek bir fiyatla çıkabilicek olası ihtimali de apple veya samsung tarafından yeni amiral gemi telefon alıcak kullanıcıların kafalarında şu sorunun belirmesine sebep oldu;

Samsung Galaxy Note 7 vs İphone 6s mı !

Bu video bizlere kafamızda ki soru işaretlerini çözmemize yardımcı olacaktır.

Son düzenleme:
Snapdragon 820li bu telefon 6s plus değil 6s exynoslu modelle snapdragon arasında çok ciddi fark var örnek Note 7 1 turu bitireseiye s7 edge iki tur bitiriyor bilmem anlatabiliyormuyum
En çokta şu forumun moderatörlerini seviyorum kavga çıkmarya çalışan biri oldumu raplorluyorum siliniyor ne güzel

Son düzenleme:
şu kenarda dursun note 7 nin 720pdeki hızını düşünemiyorum veya 1080p sonuçta karşısında full hd bile olmayan 1334*768lik bir ekran var :)
@FOM bunun üzerine ne yorum yaparsın ?

Türe

Asistan
Yalnız şunu da anlamıyorum 820 iyi optimize edilmedi şu iyi değil bu iyi değil. Arkadaşlar olabilirdi o zaman değil mi ? Bu iyi değil şu öz. kötü kıyaslamayalım demekle olmuyor malesef. Objektif bir şekilde yaklaşalım.

Batu97han

Doçent
Note 7'nin çıkmasıyla birlikte iphone 7'nin daha çıkmamış olması ve tasarım tarafında iphone 6 serisiyle çok benzer olması aynı zamanda da İphone 7'nin yüksek bir fiyatla çıkabilicek olası ihtimali de apple veya samsung tarafından yeni amiral gemi telefon alıcak kullanıcıların kafalarında şu sorunun belirmesine sebep oldu;

Samsung Galaxy Note 7 vs İphone 6s plus' mı !

Bu video bizlere kafamızda ki soru işaretlerini çözmemize yardımcı olacaktır.
Videonun özeti:Birinci belli ikinci kim.:)

Yalnız şunu da anlamıyorum 820 iyi optimize edilmedi şu iyi değil bu iyi değil. Arkadaşlar olabilirdi o zaman değil mi ? Bu iyi değil şu öz. kötü kıyaslamayalım demekle olmuyor malesef. Objektif bir şekilde yaklaşalım.
Valla haklısınız ama şimdi snapdragon da sadece 3 yerde satılıyor kanada Amerika ve Japonya ülkemizde exynos var

FOM

Profesör
Onursal Üye
Snapdragon 820li bu telefon 6s plus değil 6s exynoslu modelle snapdragon arasında çok ciddi fark var örnek Note 7 1 turu bitireseiye s7 edge iki tur bitiriyor bilmem anlatabiliyormuyum
En çokta şu forumun moderatörlerini seviyorum kavga çıkmarya çalışan biri oldumu raplorluyorum siliniyor ne güzel
Diğer örnekleri atıyor olmanız güzel zaten bu konu bu tarz kafasında soru işareti olucak insanlara yardımcı olması sebepten açılmıştır bunlarında olması daha da iyi oldu.

Burada herkes her konu hakkında seviyeli olmak şartıyla tartışabilir hiç bir üyemizin zor durumda kalmasını göz yummayız burada herkes eşit ve özgür bir biçimde düşüncelerini söyleyebilir sitemizinde bu kadar sevilmesinin başlıca sebeplerinden geliyor herkesin burda özgür olması. En güzelini yapıyorsunuz raporlayarak ki bizde uyarımızı yapalım ki birdaha o üyemiz görüşünü dile getirirken başka bir üyemizi incitmeden hakaret etmeden güzel bir üslupla dile getirsin.

Türe

Asistan
Valla haklısınız ama şimdi snapdragon da sadece 3 yerde satılıyor kanada Amerika ve Japonya ülkemizde exynos var
Exynoslu S7 Edge ile yapılan test de aynı şekilde 6S'in önderliğiyle sonuçlanıyor. Açıkçası gayet de normal. Arayüz daha sade ve Note 7 daha çok özelliğe sahip.

Exynoslu S7 Edge ile yapılan test de aynı şekilde 6S'in önderliğiyle sonuçlanıyor. Açıkçası gayet de normal. Arayüz daha sade ve Note 7 daha çok özelliğe sahip.
Söylemeliyim ki note 7 arayüzü daha başarılı bu bir defa gerçek itiraf etmeliyim ki exynos lu sürümün quad hde çözünürlükte 6s plus a atabileceği fark en fazla 10 saniye taş çatlasın burda iosun a9unun uygulamalara aşırı optimize olması eğer note 7 720pye alınırsa orda birica fark olunacağını düşünüyorum bu ayrı mesela fark edbeliecginiz gibi exynos s7 edge ile s7 edge snapdrqgon arasında ciddi manada ram yönetimi multitasking aşamasında fark var birisi 35 saniye birisi 1 dk 5 saniye gibi rezil bir rakam bu multitaskingi aşaması yanlış hatırlamıyorsam 6s Plusta 32 33 saniyeyi exynos ile a9lu cihazlar arasında multitasking arasında bir fark yok burda farkı a9un uyumluluğu attırıyor ama karşında en az onun kadar hatta ondan daha fazla mağazasına uyumlu 820 var niye bu fark açıkçası burda suçlu samsung niye böyle birşey yapıyor bilmiyorum exynos daha hızlı çalışıyor her yönden videoyu izlerseniz zaten anlarsınız birde moderator Görkem exynoslu samsunglar in snapdragonlulara göre daha iyi önbellege ve Ram sahip denildi ram kısmında emin olmasaydı on bellek konusunu söyledi şimdi dediğim gibi exynos dikkate almak daha mantıklı bana kalırsa
Şimdi ana konuya dönersek ben demiyorum note 7 iphone 7 plus tan hızlı olmayacak büyük ihtimal note 7 yi 1080p veya 720 pye getirmeden iphone 7 büyük ihtimal daha hızlı çalışacak ama burda telefonları karşılaştırıeken hıza bakmak artık ne kadar mantıklı onu bilemiyorum.
Çünkü exynos s7 edge vs 6s Plusta öyle deli gibi farklar yok bunlar tolere edilebilecek farklar bizim burda bu telefonları karşılaştırırken hızı bir kenara bırakmamız lazım zaten bu seviyede hepsi belli bir hız sunuyor bize burda diğer etkenleri hesaba katarak karşılaştırma yapmak daha mantıklı değil mi bakın açıkçası iphone7 nin iphone ler in en kötü serisi olacağını düşünüyorum bakın bir cihaz çıkmadan yorum yapmak ne kadar mantıklı bilmiyorum şimdi diyecekler iphone 7 neden en kötü serisi olucak bunu nasıl cikarabiliyorsun tamam da arkadaş her sene devrimsel diyebileceğimiz her zaman birşeyler koyardı ortaya hiç olmadı performans farkını atardı mesela 6s plusun benchmarklafını iken bilir en yakın rakibı note 5 i nasıl geçti ama bu sene 7 serisi olması o kadar büyük performans artışı olurmu muamma çünkü 6 ile 6s arasında ciddi fark var ama 5s ile 6 arasında o kadar fark yok 7 bunun gibi birşey olucak şunu anlamayız her cihaz artık yüksek hızlarda sunuyor bunu günlük kullanımda yeterli bizi memnun eden bir hız sunuyor iphone 7 yine hız bakımından bir iphone olucak orası inkar edemeyeceğim bir gerçek ama diğer konularda ne kadar başarılı olur asıl kaderini o belirleyecek çünkü dediğim gibi günlük kullanımda note7 ile s7 edge ailesi ile v20 ile htc 10 ile 820li nexuslarla yakın performanslar sunacak itiraf edelim beyler eğer diğer konularda bu cihazları yakalayamaz veya üstlerine geçmezse yada aha yenilikçi ruhu geri geldi tarzı bir yenilik yapamazsa bu sefer işi zor bu benim düşüncem herkes katılacak diye bir kaide yok katılmayan niye katılmadığını söylerse sakın bir şekilde tartışabiliriz

MR.Anonymous

Dekan
Note ile iPhone hız karşılaştırmak yanlış. İkisi ayrı platformlar.

Bu çok bişeyi değiştirmez sanıyorum ki. Aşırı bir fark yok.
Ram yönetimi biraz daha iyi işlemciye daha optimize edilmiş diyorlar(exynosa) ve 1080p 720p seçenekleri vr daha seri çalışabilir. Ya şöyle söyleyenler var s7 ailesine nazaran daha temiz bir arayüz saf androide daha yakın

Türe

Asistan
Ram yönetimi biraz daha iyi işlemciye daha optimize edilmiş diyorlar(exynosa) ve 1080p 720p seçenekleri vr daha seri çalışabilir. Ya şöyle söyleyenler var s7 ailesine nazaran daha temiz bir arayüz saf androide daha yakın
Onunla ilgili bir video izledim en iyi performansı şaşırtıcı bir şekilde Quad HD'de veriyor.

Onunla ilgili bir video izledim en iyi performansı şaşırtıcı bir şekilde Quad HD'de veriyor.
Evet bende izledim geekhbench 3 testi ama geekbench sadece işlemciyi ölçer ekran çözünürlüğü vb etkilenmez o test yanlış bir test gfx bench 3dmark antutu gibi grafik ölçen yerlerde test etmek gerekiyor ekran cozunurlugunun performansa etkisini

Türe

Asistan
Evet bende izledim geekhbench 3 testi ama geekbench sadece işlemciyi ölçer ekran çözünürlüğü vb etkilenmez o test yanlış bir test gfx bench 3dmark antutu gibi grafik ölçen yerlerde test etmek gerekiyor ekran cozunurlugunun performansa etkisini
Ben şahsen bunun nedenini tasarruf modu üzerinden aktifleştirilmesi olarak görüyorum.

Türe

Asistan
Yine de ben bu çözünürlük kısmanın çok verimli olacağına inanmıyorum.

stat counter