Note 7 mi İphone 7 plus mı ?

Siz hangisini tercih edersiniz ?

• Kullanılan toplam oy
    11
  • Anket kapatılmış .

Bu konuyu okuyanlar

YED

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Merhaba 4 yıldır iphone 4 kullanıyorum ve artık ihtiyaçlarımı karşılamıyor yeni bir telefon almak istiyorum iphone'dan da vazgeçmek istemiyorum bunun içinde iphone 7'nin ve 7 plus'ın çıkmasını bekliyorum ama çıkan sızıntılar kafamı biraz karıştırdı iphone 7 ve 7 plus'ın tasarımı özellikle kamera tasarımı görünüş itibariyle beni biraz düşündürüyor sanki iphone o eski şıklığı ve zarifliğinden çıkmış gibi ve İOS 10 ile gelecek olan yeni arayüz sanki biraz Android özentiliği yapılmış gibi yani orada da bir iphone klasiğinden çıkılmış gibi görülüyor. Android özentiliği demişken tam bu noktada Samsung'un Note serisinin yeni cihazı Note 7 dikkatimi çekiyor tasarım yönünden şıklığı ,bazı yenilikleri ve kamerası beni biraz etkilemiyor değil ama bir tarafta da iphone yani 4 senedir kullanıyorum ve ilk telefonum bunun için sizlerden yardım isteyeceğim benim için tasarım, pil gücü ve kamera önemli kriterler bunları dikkate alarak bana yardımcı olabilir misiniz ? İphone 7 plus'ı tercih etmeliyim neden Samsung Note7'yi tercih etmeliyim neden şimdiden teşekkürler.

Türe

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Çıkmasını bekle daha sonra daha güzel bir şekilde karşılaştırıp karar verirsin.

Uber

Profesör
Reaksiyon puanı
798
arkadaşın dediği gibi olmayan telefona iyi yada kötü diyemez kimse

dopeboy

Asistan
Reaksiyon puanı
66
Şuan samsung'un amiral yani en iyi telefon modeli olarak Note 5 gösterildiğini hatırlıyorum. Şuan bende iphone 5 kullanıyorum ve memnun durumdayım. Sadece bi eksik yönü olduğunu düşünüyorum o da hafıza sorunu. Bence iphone'dan vazgeçme pişman olma :)

FOM

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
İphone tasarım özellikleri tamamen belli olsa bile performans özellikleri kamera özellikle yani tasarım haricinde neredeyse hiç birşey kesin belli değil bu yüzden telefon çıkmadan bir karşılaştırma yapmak doğru olmaz. Telefon bi tanıtılsın bütün özellikleriyle belli olsun o zaman sorunuzun cevabını bulmanızda yardımcı oluruz. Zaten az bi zaman kaldı iphone 7 tanıtılmasına.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Valla note 5 çıktığında 6s plus ezicek deniliyordu çok atıp tutuldu.Note 5 bazı konularda öne geçti bazı konularda geride kaldı iphone 7den beklenti 6s plus a göre daha az ben yine nötr 7nin daha iyi olacağını düşünüyorum ama.beklemekte fayda var

Tubicaliskan

Asistan
Reaksiyon puanı
127
Bir çıksın da. Aslen ben ne kadar kötü gözle bakılsa da iPhone fanboyu olmaya başladım. Çevredekilerin tepkisi gerçekten anormal derecede fazla bu markaya. Onun dışında Samsung un fiyatı hemen düşerken iPhone 5s hala 1.400 lerde. Performansı desen şahane zaten, güncelleme, stabillik harika. Evet bir eksiği var ama 4K çekim veya iris tarayıcı olmayıversin. Özelliksiz Mercedes ile özellikli Opel i karşılaştırmak gibi bir şey.

MuhammedSC

Profesör
Reaksiyon puanı
484
Bir çıksın da. Aslen ben ne kadar kötü gözle bakılsa da iPhone fanboyu olmaya başladım. Çevredekilerin tepkisi gerçekten anormal derecede fazla bu markaya. Onun dışında Samsung un fiyatı hemen düşerken iPhone 5s hala 1.400 lerde. Performansı desen şahane zaten, güncelleme, stabillik harika. Evet bir eksiği var ama 4K çekim veya iris tarayıcı olmayıversin. Özelliksiz Mercedes ile özellikli Opel i karşılaştırmak gibi bir şey.
İphone 5S'in rakibi olan Galaxy S5'te şu anda 1300-1500 TL arasında ?

Yeşil Okçu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,811
Ya olaylara objektif bakmalısınız artık . Şu samsung fanboyluğunu bırakın. Ben ne apple fanboyuyum ne de samsung. Ama telefon dunyasında Apple gerçeği var . Daha telefon çıkmadı bre . Evet iPhone'un özellikleri diğer telefonlara göre düşük olabilir ama düşük hali ile böyleyse daha güçlü halini siz düşünün. Bende WP telefonumu aldığımda sizin gibi fanboyluk yapıyordum ama şimdi kurtulmak için elimden geleni yapıyorum. İleride sizi pişman ederse Samsung görürsünüz . Elbette senin olan mal daha iyidir ama objektif bakman gereken yerler de var . Bir tek sen akıllısın da insanlar bu kadar fazla iphone alıyor ? Samsung fanboyluğunu bırakın . Note 4 ile P9 kıyasladınız dün . !

Tubicaliskan

Asistan
Reaksiyon puanı
127
Ya olaylara objektif bakmalısınız artık . Şu samsung fanboyluğunu bırakın. Ben ne apple fanboyuyum ne de samsung. Ama telefon dunyasında Apple gerçeği var . Daha telefon çıkmadı bre . Evet iPhone'un özellikleri diğer telefonlara göre düşük olabilir ama düşük hali ile böyleyse daha güçlü halini siz düşünün. Bende WP telefonumu aldığımda sizin gibi fanboyluk yapıyordum ama şimdi kurtulmak için elimden geleni yapıyorum. İleride sizi pişman ederse Samsung görürsünüz . Elbette senin olan mal daha iyidir ama objektif bakman gereken yerler de var . Bir tek sen akıllısın da insanlar bu kadar fazla iphone alıyor ? Samsung fanboyluğunu bırakın . Note 4 ile P9 kıyasladınız dün . !

Daha dün objektif bir şekilde iPhone'yi eleştirdim ve babam bana bildiğin mal gibi bakıp şu sözleri söyledi:
"Özelliksiz Mercedes ' e binmeyi full özellikli Opel ' e binmeye yeğlerim"
Evet note 7 iyi bir telefon ama insanların görüşü apple de çok farklı. Aynı kalitede bir saat rolex olunca binlerce lira vermek bu yüzden. Kalite ve marka algısı.

Ha şimdi sözden sonra IQ um 300 e vurdu. Harvard in kelime bulmacasını çözüyorum.

MR.Anonymous

Dekan
Reaksiyon puanı
498
Çıkmayan telefonu neden bu kadar tartışıyorsunuz. Note 7 > Tanıtılmayan cihaz. Ancak bu şekilde böyle olabilir zaten. Satış rakamları söyleyecek kimin büyük olduğunu sakin olun.

MR.Anonymous

Dekan
Reaksiyon puanı
498
Telefonun değeri fiyatının düşmesinde anlaşılıyor neyi uzatıyoruz. Ön siparişle alanlara hayret ediyorum.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Sadece bir uygulamayı yarım saniye erken açıcak diye gidipte ekrandan kameradan bataryadan işlevsellikten tasarımdan kısacaksanız kendi bileciğiniz iş.
Adam diyorki ünlünün elinde iphone var o zaman iyi telefon bak sen teknoloji sitesindeyiz telefonun iyi mi kötü mü olduğuna gidip ünlünün ne kullandığına bakıyoruz boş işler bunlar.
bu telefonlar belli bir performasnı sunuyor zaten diğer özelliklerde hep note 4 den beri hep samsung önde zaten bunu anlamıyorsunuz

MuhammedSC

Profesör
Reaksiyon puanı
484
Tamam diyelim ki iphone daha performanslı kaldı ki daha performasnlı inkar edicek değilim ama nasıl performasnlı uygulamayı yarım saniye erken açıyor :) oyunuda 1-2 saniye.Şimdi performansı seçtim neler kaybedicem
İşlevsellik.
Kamera kalitesi
Ekran deneyimi
Suya dayanıklılık
Hafıza kartı desteği
iris tarayıcı
bunlar aklıma gelenler.
Bana burda iphone alınca note 7 den uygulamayı yarım saniye daha hızlı açmaktan başka ne kazandıracak söyler misiniz beyler.
Stabillik konusunda note 4 paşalar gibi çalışıyor o kategori bitti.
Güncelleme konusunda evet apple daha iyi açık ara.
Bende "Özgürlük" kavramını ekliyorum.

Yeşil Okçu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,811
Değer farkı eskide kaldı. Yok artık öyle şeyler.

Applecılar konuşsun. Samsungcular sussun. Özgür bir platformdayız. Ayrıca dediğim şeylere kimse cevap veremedi. Apple zaten alacaklar kafasıyla telefon üretirken Samsung birşeyleri geliştirmeye çalışıyor. iPhone Samsung'un gerisinde aksini kimse idda edemez herşey ortada.

Ben Applecı değilim ki :D . Ben olaylara objektif bakan bir WP kullanıcısıyım .

Bende "Özgürlük" kavramını ekliyorum.

Özgürlük?

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Mesajlarimiz konu ile alakali olsun. Bos tartismalarin konuyu acan kisiye hicbir faydasi yok.

YED

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Tüm mesajlarınızı okudum teşekkür ederim belkide haklısınız çıkmayan bir telefon üzerine konuşmak yanlış fakat İphone'u sadece popüler olduğu için veya ünlü kesimin daha çok kullandığı için tercih etmek yanlış bu her telefon için geçerli bence önemli olan alacağınız telefonun sizin ihtiyaçlarınızı karşılaması tasarım yönünden sizin tarzınıza uyması yani sırf popülerliği için İphone'u tercih edemem önemli olan benim kriterlerime göre telefonun beni tatmin etmesi zaten Eylül ayına az kaldı çıktığı zaman bu konuyu tekrar tartışmakta yarar vardır diye düşünüyorum inşallah iphone 7 çıktığı zaman bu soru işaretleri halâ kafamı kurcalamaz tekrar teşekkür ederim.