Note 7 mi HTC 10 mu?

Hangisini satın almalıyım?

• Note 7

Kullanılan: 18 81.8%
  • HTC 10

Kullanılan: 4 18.2%
  • Diğer..

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    22

Bu konuyu okuyanlar

Forum Yolcusu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhabalar, daha öncede telefon önerisi hakkında bir konu açmıştım bütçem maximum 3000 tl idi ve htc 10 satın almaya karar vermiştim. Şuan bütçemi arttırma imkanım var ve kararsız kaldım Note 7 mi almalıyım htc 10 mu?

Matthew Bellamy

Müdavim
Reaksiyon puanı
264
Note 7 daha iyi bir cihaz tercih meselesi birazda ama Note 7 daha iyi bence.(Kişisel olarak büyük ekran sevmediğim için htc10 alırdım o ayrı :D )

Safa ŞAN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Bence note 7 al samsung türkiye desteği arttırıyor daha avantajlı olur senin için telefon zaten baya iyi .Pişman olmazsın .

M

Murat Burç

SDN Okuru
Note 7 hocam ağır arayüz sorunlarıda çözüldü.
Şimdiden hayırlı olsun

Forum Yolcusu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Note 7 600-700 liralık bir para farkını hakediyor mu o da ayrı bir soru işareti. Düşündüğüm zaman Note 7'nin ayrıcalıkları Ip68, S pen, batarya, büyük ekran ve göz tarayıcısı bu farklar 700 lirayı hak ediyor mu kararsızım gerçekten :)

M

Murat Burç

SDN Okuru
Note 7 600-700 liralık bir para farkını hakediyor mu o da ayrı bir soru işareti. Düşündüğüm zaman Note 7'nin ayrıcalıkları Ip68, S pen, batarya, büyük ekran ve göz tarayıcısı bu farklar 700 lirayı hak ediyor mu kararsızım gerçekten :)
Ekran şuan en iyisi s Pen iş görüyor arayüz biraz daha yetenekli ben biraz da samsung taraftarı olarak.yorum yapıyor olabilirim ama hak ediyor ha dahili depolaması da 64 GB haberin olsun

Forum Yolcusu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
64 gb olayını unutmuşum :) Bu arada ekran en iyisi derken ne açıdan en iyisi acaba?

Batu97han

Doçent
Reaksiyon puanı
145
Bence haketmiyor.Eğer samsung bir cihaz istiyorsanız s7 edge alın paranız cebinizde kalsın aynı donanıma sahip küçük farklar için 900 tl para verilmez.Ayrıca benim görüşüm Htc 10 daha şık bu göreceli bir kavram mesela ben metal kasayı daha çok seviyorum.

Speedster

Müdavim
Reaksiyon puanı
319
Eğer müzik delisi değilsen Note 7 alman daha kullanışlı olur.

Forum Yolcusu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Göz taraması yeterince iyi değil. S pen'i ve Ip68 gibi ayrıcalıkları sık kullanacağımı sanmıyorum. Geriye Gear VR hediyesi kalıyor onu da kullanmam herhalde. O kadar para farkını haketmiyor sanırım.

FOM

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
Merhaba.

Htc10 sd820 gibi çok güçlü,uygulamalarla uyumlu aynı zaman da rom çeşitliği fazla olan bir işlemciye sahip uzun vadede bu farkı anlayacaksız tabiki bunla bitmiyor ön kamera başarısı kasa sağlamlığı da önemli farklar (m7 kullandım hala sorunsuz donma kasmadan çalışıyor çıktığı zaman almıştım )Fakat;

Note 7 bence samsungun şuana kadar yaptığı en şık ve başarılı cihaz şimdi 3000 küsür para vericeksiniz htc10 güçlüde note 7 değilmi tabiki note7 de güçlü bir cihaz iki cihazda ortalama aynı güçteler işlemci olarak fakat note 7 dediğim gibi üç bin küsür para vericeksiniz ben paramın karşılığını işlemci gücü olarak pek yoksa almak isterim şahsen ip68 sertifaksına sahip olması,edge ekran olması ve spende çok başarı bir iş çıkartması note7 yi şuanda ön plana çıkartıyor.

Uzun vadede sade ve akıcı bi sense yüzüyle htc10 la hiç sıkıntı yaşamzsanız.

Note7 ise saydığım özellikler doğrultusunda aldığınızda daha tatminkâr gelecektir.

Forum Yolcusu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhaba.

Htc10 sd820 gibi çok güçlü,uygulamalarla uyumlu aynı zaman da rom çeşitliği fazla olan bir işlemciye sahip uzun vadede bu farkı anlayacaksız tabiki bunla bitmiyor ön kamera başarısı kasa sağlamlığı da önemli farklar (m7 kullandım hala sorunsuz donma kasmadan çalışıyor çıktığı zaman almıştım )Fakat;

Note 7 bence samsungun şuana kadar yaptığı en şık ve başarılı cihaz şimdi 3000 küsür para vericeksiniz htc10 güçlüde note 7 değilmi tabiki note7 de güçlü bir cihaz iki cihazda ortalama aynı güçteler işlemci olarak fakat note 7 dediğim gibi üç bin küsür para vericeksiniz ben paramın karşılığını işlemci gücü olarak pek yoksa almak isterim şahsen ip68 sertifaksına sahip olması,edge ekran olması ve spende çok başarı bir iş çıkartması note7 yi şuanda ön plana çıkartıyor.

Uzun vadede sade ve akıcı bi sense yüzüyle htc10 la hiç sıkıntı yaşamzsanız.

Note7 ise saydığım özellikler doğrultusunda aldığınızda daha tatminkâr gelecektir.
Yorumunuz için teşekkürler ama yorumunuz beni daha da kararsız hale getirdi :) Gerçekten çok arada kaldım.

FOM

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
Yorumunuz için teşekkürler ama yorumunuz beni daha da kararsız hale getirdi :) Gerçekten çok arada kaldım.

Sizi anlıyorum kararsız olmanız gayet normal hem ciddi bir para vericeksiniz hemde ikiside başarılı cihazlar. Fakat belirttiğim gibi m7 var hala en ufak donma yok cayır cayır çalışıyor ama s4 de var s4 de kasmalar laglar mevcut performans donanım olarak htc10 sizi hiç üzmeyecektir bu konuda içiniz rahat olsun birde şunu belirtiyim tüm samimiyetimle söylüyorum senelerce kırılmaz ekran jelati olmadan sadece normal jelatinle kullandım ve abartmadan söylüroum en az yirmi kere düşmüştür ekran kırılmadı kasada ezilmeler mevcut ama sağlam hala.

Note 7 ise albenisi çok olan bir cihaz insanı etkliyor açıkcası ve spen de ciddi devrim yapmışlar inceledim kalem çok başarılı ve çok ince tasarım ayrı bir başarı zaten ama tabiki htc10 kadar dayanıklı değil cam bir cihaz çünkü.

Zor karar açıkçası :)

Forum Yolcusu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Sizi anlıyorum kararsız olmanız gayet normal hem ciddi bir para vericeksiniz hemde ikiside başarılı cihazlar. Fakat belirttiğim gibi m7 var hala en ufak donma yok cayır cayır çalışıyor ama s4 de var s4 de kasmalar laglar mevcut performans donanım olarak htc10 sizi hiç üzmeyecektir bu konuda içiniz rahat olsun birde şunu belirtiyim tüm samimiyetimle söylüyorum senelerce kırılmaz ekran jelati olmadan sadece normal jelatinle kullandım ve abartmadan söylüroum en az yirmi kere düşmüştür ekran kırılmadı kasada ezilmeler mevcut ama sağlam hala.

Note 7 ise albenisi çok olan bir cihaz insanı etkliyor açıkcası ve spen de ciddi devrim yapmışlar inceledim kalem çok başarılı ve çok ince tasarım ayrı bir başarı zaten ama tabiki htc10 kadar dayanıklı değil cam bir cihaz çünkü.

Zor karar açıkçası :)
Ekran koruyucu vb. ile note 7 yi koruma imkanım var mı acaba? Garanti bir şekilde yani kesin olarak koruyabilir miyim cam sonuçta :)

Flash161

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Note 7 yi al kafan rahat en az 4 sene güncellme alır her yönüyle üstün bir telefon ama s7 daha iyi ondan istersen bi de ona bak s7Performans acısından daha iyi ama eğer note serisinin kalemi ve ekran büyüklüğü hoşuna gidiyorsa note 7 al ama almadan önce s7 ye bak

Forum Yolcusu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Note 7 yi al kafan rahat en az 4 sene güncellme alır her yönüyle üstün bir telefon ama s7 daha iyi ondan istersen bi de ona bak s7Performans acısından daha iyi ama eğer note serisinin kalemi ve ekran büyüklüğü hoşuna gidiyorsa note 7 al ama almadan önce s7 ye bak
S7 pek düşünmüyorum açıkcası htc 10 ve note 7 arasında kalmış vaziyetteyim :)

FOM

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
Ekran koruyucu vb. ile note 7 yi koruma imkanım var mı acaba? Garanti bir şekilde yani kesin olarak koruyabilir miyim cam sonuçta :)

Youtube de s7 edge için edge ekran şeklinde cam koruyucu yapıldığını görmüştüm ama note7 yeni bir cihaz olduğu için şuan üretilmişmidir veya üretilsede ülkemize gelmiştir bilmiyorum ama istediğiniz kadar koruyun htc10'un en sade şekli kadar bile sağlam olamaz sonuçta cam.

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Merhabalar, daha öncede telefon önerisi hakkında bir konu açmıştım bütçem maximum 3000 tl idi ve htc 10 satın almaya karar vermiştim. Şuan bütçemi arttırma imkanım var ve kararsız kaldım Note 7 mi almalıyım htc 10 mu?
sadece Komple metal kasa ve ses performansı için htc 10 alınır geri kalan her şey de note 7 daha iyi...

Matthew Bellamy

Müdavim
Reaksiyon puanı
264
Açıkçası fiyat farkı az değil biraz fiyatı düşse 3000'e yakın o zaman rahatlıkla alınır ama 3.5 falan çok para.Ve yapıcağınız işlemler klasik olucak.Benim telefonum 800'tl lik ve çok farklı şeyler yapıcağınızı zanetmiyorum.Bizim aramızdaki farklar tasarım(kasa,ekran) dış görünüş ve kamera performansı olur.Şimdi note 8 çıksa performans olarak pek bir fark olucağını düşünmüyorum.Uygulamalar aynı aşırı zorlayan bir uygulama yok şuan için.Yenilikler ekran,kasa ve kamera açısından fark ediyor.Sizin durmunuzda zor aşşağısı sakal yukarısı bıyık :)

M

Murat Burç

SDN Okuru
Açıkçası fiyat farkı az değil biraz fiyatı düşse 3000'e yakın o zaman rahatlıkla alınır ama 3.5 falan çok para.Ve yapıcağınız işlemler klasik olucak.Benim telefonum 800'tl lik ve çok farklı şeyler yapıcağınızı zanetmiyorum.Bizim aramızdaki farklar tasarım(kasa,ekran) dış görünüş ve kamera performansı olur.Şimdi note 8 çıksa performans olarak pek bir fark olucağını düşünmüyorum.Uygulamalar aynı aşırı zorlayan bir uygulama yok şuan için.Yenilikler ekran,kasa ve kamera açısından fark ediyor.Sizin durmunuzda zor aşşağısı sakal yukarısı bıyık :)
S pen için bile alınır

Yeşil Okçu

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,811
İkisi de az çok aynı özelliklere sahip . Bütçe açısından HTC 10

M

Murat Burç

SDN Okuru
Note 7 daha iyi ekran batarya daha yüksek dahili depolama ya sahip note 7 almalısın İris tarayıcı suya dayanıklılık farkı hak ediyor arayüzü de daha işlevsel s Pen desen ayrı bir nimet

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bazı arkadaslari anlamıyorum eski toucwiz ile eski senseyi karşılaştırıyorlar eski toucwiz çok ağırdı şimdiki toucwiz hele note 7 deki toucwiz android 7.0a göre yazılmış şuan belkide androidin en akıcı deneyimini sunan cihaz ve htc 10 kadar uzun ömürlü olur en azından

M

Murat Burç

SDN Okuru
Göz taraması yeterince iyi değil. S pen'i ve Ip68 gibi ayrıcalıkları sık kullanacağımı sanmıyorum. Geriye Gear VR hediyesi kalıyor onu da kullanmam herhalde. O kadar para farkını haketmiyor sanırım.
İris çatır çutur çalışıyor note 7 kullanıcıları kulübüne danışabilirsiniz

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
Işlevsellik açısından note 7 çok iyi ama bence 600 tl fiyat farkını haketmiyor.Telefon eskidiğinde snapdragon olması nedeniyle bir Sürü rom yükleyebileceksiniz.Kasası çok sağlam,hoparlör ve kulaklık şaheser.Eğer spen önemliyse gidin note 7 alın fakat bence böyle farklar için 600 tl para verilmez.

xxmeeminxx

Asistan
Reaksiyon puanı
9
ben bu 2 cihaz arasında kalsaydım sanırım htc10 olurdu. s pen kullanmıyorum. kamera 2side güzel tasarımları bana 2side güzelgeliyor (htc daha güvenliri geliyor cam sonucta note7) ekran konusunda note7 önde tabi ama beni ses performansı vururuyor htc 10 un. acıkcası 2side aynı fiyat olsa düüşüneblirdim ama 600 tl lik fark verilmeyedebilir bana göre