Note 5 Orijinal Hızlı Şarj Aletinden Şarj Olmuyor

Bu konuyu okuyanlar

aetahtali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sorunun başladığı zaman birkaç saat hiçbir sorunu olmayan 2 farklı şarj aletinden denememe rağmen telefonda şarj ibaresi bile çıkmıyordu. Gün sonunda tekrar denedim ve eski telefonumun şarj aleti ile şarj olmaya başladı. Kendi hızlı şarj aletine bağladığımda ise hâlâ tepki yok. Kısacası telefon, adaptörde şarj aletinde sorun olmamasına rağmen (orijinal) kendi hızlı şarj aleti ile şarj olmuyor fakat eski S4'e ait şarj aletini taktığımda çalışıyor. Böyle bir sorunla ne karşılaştım ne de karşılaşanı gördüm. Böyle bir şey yaşayan var mı arkadaşlar garantiye göndereceğim de normal aletle şarj oluyor diye geri verecekler büyük ihtimal veya kullanıcı hatası diye başlarından savacaklar.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Geçmiş olsun. Soket giriş yerinde sıkıntı olabilir mi acaba?

aetahtali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Geçmiş olsun. Soket giriş yerinde sıkıntı olabilir mi acaba?
En başta öyle görünüyordu fakat aradan birkaç saat geçtikten sonra eski kendine ait olmayan bir şarj aleti ile şarj olmaya başladı. Çok tuhaf bir durum sokette bir sorun yok,sadece hızlı şarj aleti ile şarj olmuyor.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
En başta öyle görünüyordu fakat aradan birkaç saat geçtikten sonra eski kendine ait olmayan bir şarj aleti ile şarj olmaya başladı. Çok tuhaf bir durum sokette bir sorun yok,sadece hızlı şarj aleti ile şarj olmuyor.
İlginç gerçekten şimdi bende bilemedim valla orijinal şarj aleti ile şarj olmama durumunu. o_O

aetahtali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İlginç gerçekten şimdi bende bilemedim valla orijinal şarj aleti ile şarj olmama durumunu. o_O
sorun orijinallikle alakalı değil,hızlı şarj aletini algılamıyor sadece. çok saçma sıradan bir aletle şarj olup hızlı şarj aletini algılamama durumu :S sorun ya bataryada ya da işlemcide benim anladığım kadarıyla.

mert-memic

Asistan
Reaksiyon puanı
26
hızlı şarj aleti oksitlenme yapmış olabilir bunu biraz daha telefonda şarj edmiyor diye bırakırsanız telefonn şarj girişide oksitlenme yapabilir

aetahtali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hızlı şarj aleti oksitlenme yapmış olabilir bunu biraz daha telefonda şarj edmiyor diye bırakırsanız telefonn şarj girişide oksitlenme yapabilir
Sorun kesinlikle şarj aletinde değil,başka cihazları sorunsuz şarj ediyor.Telefonu şarjdan çıkarıp dışarı çıkmıştım malum kar yağıyor hava soğuk,1-2 saat dışarıda kaldım,eve gelince telefonda kendi kendine uygulamalar açılıyor,samsung gear uygulaması kapanıp açılıyor ve şarj olmuyordu.Daha sonradan o eski şarj aleti ile şarj olmaya başladı kendi kendine, ama hala hızlı şarj aleti ile çalışmıyor.Yani hızlı şarj aletinde bir sorun çıkması için ortada bir sebep yok.

turknavy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Muhtemelen ana kart gitmiş

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Sorunun başladığı zaman birkaç saat hiçbir sorunu olmayan 2 farklı şarj aletinden denememe rağmen telefonda şarj ibaresi bile çıkmıyordu. Gün sonunda tekrar denedim ve eski telefonumun şarj aleti ile şarj olmaya başladı. Kendi hızlı şarj aletine bağladığımda ise hâlâ tepki yok. Kısacası telefon, adaptörde şarj aletinde sorun olmamasına rağmen (orijinal) kendi hızlı şarj aleti ile şarj olmuyor fakat eski S4'e ait şarj aletini taktığımda çalışıyor. Böyle bir sorunla ne karşılaştım ne de karşılaşanı gördüm. Böyle bir şey yaşayan var mı arkadaşlar garantiye göndereceğim de normal aletle şarj oluyor diye geri verecekler büyük ihtimal veya kullanıcı hatası diye başlarından savacaklar.
Dostum S4'ün usb kablosunu Note5'in hızlı şarj adaptörüne tak ve öyle Note5'i şarj etmeye çalış. Anakartta filan sorun olduğunu hiç sanmam.

aetahtali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dostum S4'ün usb kablosunu Note5'in hızlı şarj adaptörüne tak ve öyle Note5'i şarj etmeye çalış. Anakartta filan sorun olduğunu hiç sanmam.
Denedim hızlı şarj aleti ile hangi kablo olursa olsun hiçbir şekilde şarj etmiyor. Fakat alette hiçbir sorun yok,telefonda var bir sorun belli.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Denedim hızlı şarj aleti ile hangi kablo olursa olsun hiçbir şekilde şarj etmiyor. Fakat alette hiçbir sorun yok,telefonda var bir sorun belli.
Hızlı sarj aletini s4 e taktığında s4 u şarj ediyor mu?

aetahtali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hızlı sarj aletini s4 e taktığında s4 u şarj ediyor mu?
Evet,her cihazı şarj ediyor. Çok saçma bir durum ama durum bu... Telefonun anakartı veya işlemcisi sıkıntılı olabilir belki benim tahminim bu.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Evet,her cihazı şarj ediyor. Çok saçma bir durum ama durum bu... Telefonun anakartı veya işlemcisi sıkıntılı olabilir belki benim tahminim bu.
Hiç sanmıyorum. Şarj aletinin veya cihazları şarj için bir çip var muhtemelen onda sorun vardır. Cihazın yedeğini alıp sıfırlamaya dene wipe ve cache işlemlerini yap sonra şarj yapmayı tekrar dene.

Erhano

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bendede aynı sıkıntı var iki gün farklı şarj aleti kullandım sonra orjinali takınca hızlı şarj etmiyor artık sadece kablo şarjı diyor ve 4 5 saatte anca doluyor telefonu sifirladimda olmadı lütfen bir yardımcı olun .

Ref2112

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende not 5 kullanicisiyim. Son guncellemeyi yapana kadar hersey normaldi. Guncellemeden sonra sarz problemleri olmaya basladi once orjinal sarj aleti sarj etmemeye basladi sonra biraz oynatinca sarj etmeye basladi ve tum gun kullandigim sarj ogleye kadar biter hale geldi. Sifirlama yapmadim arastirmaya basladim ama bakalim nasi bi sonuc cikacak. Ayrica sarja takiyorum sarj olmuyor, hic sokmeden telefonu kapatiyorum sarj olmaya basliyor sonra telefonu aciyorum ve sarj olmaya devam ediyor ama sarjin kisa sure gitmesi devam ediyor. Sanirim son guncellemeyle samsung artik bunlari cekilmez hale getirmeye calisiyor.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bende not 5 kullanicisiyim. Son guncellemeyi yapana kadar hersey normaldi. Guncellemeden sonra sarz problemleri olmaya basladi once orjinal sarj aleti sarj etmemeye basladi sonra biraz oynatinca sarj etmeye basladi ve tum gun kullandigim sarj ogleye kadar biter hale geldi. Sifirlama yapmadim arastirmaya basladim ama bakalim nasi bi sonuc cikacak. Ayrica sarja takiyorum sarj olmuyor, hic sokmeden telefonu kapatiyorum sarj olmaya basliyor sonra telefonu aciyorum ve sarj olmaya devam ediyor ama sarjin kisa sure gitmesi devam ediyor. Sanirim son guncellemeyle samsung artik bunlari cekilmez hale getirmeye calisiyor.
Hatta bu yaziyi yazana kadar %14dustu bile

Son düzenleme:

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,731
Bir dönem sonra li-ion bataryalar öldüğü zaman hızlı şarj özelliğini iptal ediyor. Etmiyor. Geçenlerde müşteriye orijinal samsung hızlı şarj cihazı sattım Note 5'i varmış. 10 dakika sonra adam geri geldi bu şarj etmiyor diye. Korktum orijinal diye yan sanayimi sattım acaba diye, kendi Note 5 telefonuma taktım hızlı şarj çalışıyor. Adamın telefonunu başka aletler şarj edebiliyor, sorun yok. Sadece batarya öldüğü zaman hızlı şarj cihazlarını göremiyor. Ayarlarını da değiştirsen.

Ref2112

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Arkadaslar dun gece tefonu sifirladim sarz sorununu cozmek icin ve su anda sorunsuz kullaniyorum. Ama bunu yapacak arkadaslar benim gibi teknoloji yoksunuysa iyice ogrenmeden yapmasin. Yoksa kayitli butun bilgileriniz gidiyor.

Aldşfgş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar dun gece tefonu sifirladim sarz sorununu cozmek icin ve su anda sorunsuz kullaniyorum. Ama bunu yapacak arkadaslar benim gibi teknoloji yoksunuysa iyice ogrenmeden yapmasin. Yoksa kayitli butun bilgileriniz gidiyor.
Telefonu nasıl sıfırladın peki . Bi de telefoncu ya göstermişmiydin

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,731
Home tuşu + kilit tuşu yetiyor diye biliyorum.

dlee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bendede hızlı şarj sorunu vardı ve bataryam ölmüştü. bataryayı değiştirdim ama hızlı şarj problemim çözülmedi önce soket arızalıdır değiştirelim dediler ellerinde kalmadığı için değişim yapılmadı, başka bir yere getrdiğimde sarj soketi girişinde bir problem yoktur anakart entegresnde bir problemvardır dediler. eğer sarj soketyerinde bir problem olmuş olsa normal şarjda olmazmış. şuan 5 saatte falan şarj oluyor.
Telefonları yaptırırken dikkaet edelim !

hızlı şarj sorunu varmıydı ?

Son düzenleme: