NOTE 4 şebeke sorunu nasıl çözülür?

Bu konuyu okuyanlar

heyysanadiyom

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
( SM-N910C 6.0.1 ) sürümlü telefonumda şebeke çekmeme , tam çekmeme , aradıklarında ulaşamama sorunu yaşıyorum , telefon tam çekmiyor çoğu zaman , telefon çekmesine rağmen ulaşılamıyor gibi vs vs can sıkan sorunlar yaşıyorum halbuki telefon her işimi görüyor bu sorunlar hariç.

Kronik bir sorun olduğunu sezdim , tedavisi anakart değişimi veya sürüm düşürmeyMİŞ.

Yardımcı olursanız sevinirim

Teşekkürler

lotusadana

Doçent
Reaksiyon puanı
220
( SM-N910C 6.0.1 ) sürümlü telefonumda şebeke çekmeme , tam çekmeme , aradıklarında ulaşamama sorunu yaşıyorum , telefon tam çekmiyor çoğu zaman , telefon çekmesine rağmen ulaşılamıyor gibi vs vs can sıkan sorunlar yaşıyorum halbuki telefon her işimi görüyor bu sorunlar hariç.

Kronik bir sorun olduğunu sezdim , tedavisi anakart değişimi veya sürüm düşürmeyMİŞ.

Yardımcı olursanız sevinirim

Teşekkürler
Anakart değişimi diyen yanlış biliyor..
Servis 3 kez pil değiştirdi.
1 defada anakart, şarj girişi, şarj modülü, şarj kablosu, adaptör, pil değişti.
Düzelmedi.
THH ile geri verip paramı aldım.
Note4 Türkiye cihazlarında kronik sorun çok.
Note4 tcell ile şebeke çekmeyen yerlere daha sonra asus zf6 ile gittim. Sorunsuz çekiyordu.
Eğer cq anakart değiştireceklerse düzelmeyebilir.

lotusadana

Doçent
Reaksiyon puanı
220
Note4 verince note9 aldım. Note4 mükemmelmiş. Onda olan özellikler note9da yok. En gelişmiş olanı note 3.
Eşim, k.valide note3 kullanıyor. 6 yıl oldu canavar gibi. Kitkat 4.4 mükemmel. Note4 de kk4.4 iken çok iyiydi. Servis 5.1 yaptı. Sonra iflah olmadı.

heyysanadiyom

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Anakart değişimi diyen yanlış biliyor..
Servis 3 kez pil değiştirdi.
1 defada anakart, şarj girişi, şarj modülü, şarj kablosu, adaptör, pil değişti.
Düzelmedi.
THH ile geri verip paramı aldım.
Note4 Türkiye cihazlarında kronik sorun çok.
Note4 tcell ile şebeke çekmeyen yerlere daha sonra asus zf6 ile gittim. Sorunsuz çekiyordu.
Eğer cq anakart değiştireceklerse düzelmeyebilir.
Garantisi bittiği için ne yapabilirim? Şuan türkcell kullanıyorum yanılmıyorsam wodafone'da böyle problemler olmuyordu , kendim kullanmaya başladığım zaman telefonu hattımı türkcell yaptım öncesinde başkası kullanıyordu.

zuzu347

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Ben de note 4 kullanıcısıyım ve aynı bu sorunlar yüzünden turkcellden vodafone a geçiş yaptım ancak sorunlar aynı :) Bir fark olmadı çünkü sorun telefondan kaynaklı operatörden değil.

heyysanadiyom

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3

zuzu347

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9

tanner1973

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Arkadaşlar sorunun çözümü çok basit tabiki bulana kadar çok zaman geçti *#0011# menü açılıyor yukarıdaki menü tuşundan back daha sonra key memü büyük harfle Q0(ku sıfır) yazıngelen menüde 2. yi seçin daha sonra 1 sonra 1 ve karşınızdaki menüden NAS olanı seçin gene menü 1 ve sonraki band selction tıkladıktan sonra wcdma ya girin sadece wcdma 2100 olana tıklayın. ve çıkın daha sonra ag bağlantılarından wcdma gprs otomatik seçin göreceksinizki makina şebeke geçişleri çok hızlı olacaktır denenmiştir.kopma olmayacak.cihazımda root vardır ayrıca rusya romu kullanıyorum.bana dua etseniz yeter. ayrıca lte wcdma gprs otomatik moddada denenmiştir.sorun yoktur.saygılar

heyysanadiyom

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar sorunun çözümü çok basit tabiki bulana kadar çok zaman geçti *#0011# menü açılıyor yukarıdaki menü tuşundan back daha sonra key memü büyük harfle Q0(ku sıfır) yazıngelen menüde 2. yi seçin daha sonra 1 sonra 1 ve karşınızdaki menüden NAS olanı seçin gene menü 1 ve sonraki band selction tıkladıktan sonra wcdma ya girin sadece wcdma 2100 olana tıklayın. ve çıkın daha sonra ag bağlantılarından wcdma gprs otomatik seçin göreceksinizki makina şebeke geçişleri çok hızlı olacaktır denenmiştir.kopma olmayacak.cihazımda root vardır ayrıca rusya romu kullanıyorum.bana dua etseniz yeter. ayrıca lte wcdma gprs otomatik moddada denenmiştir.sorun yoktur.saygılar

denemedim ama daha sade yazabilir misiniz?

madde madde mesela ?

kesin çözüm oluyor değil mi?

Yankii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5

telefonu alalı 4 yıl oldu bu problem yüzünden bir çok arkadaşım gönül koydu arıyoruz açmıyorsun. geri dönüşte yapmıyorsun diyerek
ama kimseye bu olayı anlatamadım başına gelmediği için inanmıyorlar şebeke yok ama arayan kişi çalıyor diyordu ama telde ses yok 2 defa servise verdim anakart problemi var dedim kabul etmediler yazılım yükleyip verdiler en son servisle kavga edip çıktım bi çözüm bulamamıştım telide çok seviyorum değiştirmeye kıyamıyorum
tesadüf sizin bu yaptığınız çözümü yaptım deneyeceğim bakalım çözüm olacakmı

affınıza istinaden arkadaşım madde madde yazarmısın demiş
cevaben yardımcı olmak adına ben yazayım

ilk olarak arama ekrabına *#0011# yazın service mode yazan bi ekran geliyor
şimdi sağ üstteki üç nokta üst üste olan yeri tıklayın
açılan menüde back yazısını tıklıyoruz
tekrar üç noktalı menüyü tıklayıp bu sefer key input yazısına tıklıyoruz
açılan input value sayfasına büyük harflerle Q0 ( ku sıfır ) yazıyoruz ve ok diyoruz
services mode yazısının altındaki main menüden 2 sırayı tıklıyoruz UE yazan yeri
sonra 1 setting yazan yeri tıklıyoruz
sonra yine 1 protochol yazısını tıklıyoruz
açılan menüde 2 nas yazısını tıklıyoruz
açılan menüden 1 network control yazısını tıklıyoruz
açılan menüde 4 band selection u tıklıyoruz
açılan menüde 3 wcdma band tıklıyoruz
açılan menüden 2 wcdma 2100 yazısını tıklıyoruz
açılan yerdede select wcdma w2100 only tıklayıp
telefonun altındaki menü tuşunun yanındaki geri tuşuna basarak çıkıyoruz
ben yaptım deneyeceğim umarım sizede faydası olur taner 1973 arkadaşım allah senden razı olsun emek harcamış yazmışsın inşallah bizim cihazlarada çözüm olur
tekrardan çok teşekkürler

heyysanadiyom

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
telefonu alalı 4 yıl oldu bu problem yüzünden bir çok arkadaşım gönül koydu arıyoruz açmıyorsun. geri dönüşte yapmıyorsun diyerek
ama kimseye bu olayı anlatamadım başına gelmediği için inanmıyorlar şebeke yok ama arayan kişi çalıyor diyordu ama telde ses yok 2 defa servise verdim anakart problemi var dedim kabul etmediler yazılım yükleyip verdiler en son servisle kavga edip çıktım bi çözüm bulamamıştım telide çok seviyorum değiştirmeye kıyamıyorum

açılan input value sayfasına büyük harflerle Q0 ( ku sıfır ) yazıyoruz ve ok diyoruz
services mode yazısının altındaki main menüden 2 sırayı tıklıyoruz UE yazan yeri
ben yaptım deneyeceğim umarım sizede faydası olur taner 1973 arkadaşım allah senden razı olsun emek harcamış yazmışsın inşallah bizim cihazlarada çözüm olur

adım adım yazdığınız için eyw

uyguladım , haberdar edelim birbirimizi

Reaksiyon puanı
5,172
Bu sorunun sadece kısa vadeli çözümleri mevcut. Uzun vadede ne yazılım düşürme(ki bu pek mümkün değil bootloader farklı) nede anakart değişiöi çözüm vermiyor.

Anlık çözüm için ise bu uygulama fazlası ile çözüm oluyor.

Yankii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
adım adım yazdığınız için eyw

uyguladım , haberdar edelim birbirimizi

3 gündür deniyorum şimdilik sorun yok
ben şehir merkezine biraz uzağım burada türktelekom biraz zayıf çekiyor özelliklede kapalı mekanlara girip çıktımı şebeke gidiyordu bir daha bağlanmıyordu uçak moduna alıp tekrar kapatıyordum anca şebeke öyle geliyordu 3 gündür deniyorum sıkıntı yok emeği geçen ve paylaşan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum allah razı olsun
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu sorunun sadece kısa vadeli çözümleri mevcut. Uzun vadede ne yazılım düşürme(ki bu pek mümkün değil bootloader farklı) nede anakart değişiöi çözüm vermiyor.

Anlık çözüm için ise bu uygulama fazlası ile çözüm oluyor.

evet neler denemedim telin içini açıp anten olması için kablolar bile lehimledim bir çok ülkenin romunu yükledim değişen bişey olmadı şu anda not 10 ların fiyatlarına bi baksanıza 11 bin tl bizim aldığımız dönemdede en son buydu ve öderken bayağı zorlamıştı aslında samsungun bu hatayı kabullenip telefonları geri toplamalıydı sonuçta herkez buna para verdi aldı bi öpücüğe almadık illa not 7 ler gibi milletin suratındamı patlamalı geri toplamak için ayıplı ürün sattılar ben şahsen bundan sonra alırsam samsung tercih etmem bu zamana
kadar hep samsung kullandım eşime oğluma ve kızımada samsung almıştım ama şimdi teli bozulanınkini hep farklı marka aldım oğlanın apple hanımın huavei oldu bi kızla benimki kaldı bunlarda bozulursa başka markaya yönelirim

Son düzenleme:

Yankii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
yok arkadaşlar buda çözüm olmadı yine aynı avm ye girdim çıktım yine şebeke gitmiş bakmamıştım eve gelince gördüm kimseler yok sinyal göstergesi bomboş arayan olduysa yine ulaşamamıştır bu tel değiştirmekten başkası yalan

Reaksiyon puanı
5,172
yok arkadaşlar buda çözüm olmadı yine aynı avm ye girdim çıktım yine şebeke gitmiş bakmamıştım eve gelince gördüm kimseler yok sinyal göstergesi bomboş arayan olduysa yine ulaşamamıştır bu tel değiştirmekten başkası yalan
Yukarıda paylaştığım uygulamayı deneyin.

heyysanadiyom

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
3 gündür deniyorum şimdilik sorun yok
ben şehir merkezine biraz uzağım burada türktelekom biraz zayıf çekiyor özelliklede kapalı mekanlara girip çıktımı şebeke gidiyordu bir daha bağlanmıyordu uçak moduna alıp tekrar kapatıyordum anca şebeke öyle geliyordu 3 gündür deniyorum sıkıntı yok emeği geçen ve paylaşan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum allah razı olsun

evet neler denemedim telin içini açıp anten olması için kablolar bile lehimledim bir çok ülkenin romunu yükledim değişen bişey olmadı şu anda not 10 ların fiyatlarına bi baksanıza 11 bin tl bizim aldığımız dönemdede en son buydu ve öderken bayağı zorlamıştı aslında samsungun bu hatayı kabullenip telefonları geri toplamalıydı sonuçta herkez buna para verdi aldı bi öpücüğe almadık illa not 7 ler gibi milletin suratındamı patlamalı geri toplamak için ayıplı ürün sattılar ben şahsen bundan sonra alırsam samsung tercih etmem bu zamana
kadar hep samsung kullandım eşime oğluma ve kızımada samsung almıştım ama şimdi teli bozulanınkini hep farklı marka aldım oğlanın apple hanımın huavei oldu bi kızla benimki kaldı bunlarda bozulursa başka markaya yönelirim

Bende de düzeldi , telefon tam çekiyor inş sonralarında bozmaz ...

Konuyu canlı tutup haberleşelim gidişatı

tanner1973

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9

Allah sizdende razı olsun ben teşekkür ederim

artı sorunu devam edenler anten ayarı var onuda fograflı olarak konusunu açmıştım Note 4 Şebeke Sorunu » Sayfa 48 - 49 muhakkaki sorun çozulecektır

Son düzenleme:

Yankii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
bu ayarıda yaptım birde böyle deniyeceğim inşallah çözülür ağ ayarlarından sadece gsm i seçtiğim zaman daha az sıkıntı yaşıyorum bu seferde internet lazım olunca girilmiyor tekrar 3 g ye geçmek zorunda kalıyorum

tanner1973

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
bu ayarıda yaptım birde böyle deniyeceğim inşallah çözülür ağ ayarlarından sadece gsm i seçtiğim zaman daha az sıkıntı yaşıyorum bu seferde internet lazım olunca girilmiyor tekrar 3 g ye geçmek zorunda kalıyorum
gerek yok ag ayarlarından wcdma gsm otomatik seç zaten cihaz 3g yoksa çabucak edgeye geçer

Yankii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
tanner 1973 arkadaşım anten ayarını yaptıktan sonrada telefon telefon olalı böyle bişey görmedi 4 yıldır ne çekmişim allah senden razı olsun
yaklaşık bir hafta on gündür test ediyorum sinyalin düşük olduğu bölgelerde kapalı mekana girip çıktımı şebeke gidiyor ve gelmiyordu şimdi yine gitsede çıkınca hemen bağlanıyor emeğinden ve bilgini paylaştığından dolayı tekrar tekrar çok teşekkür ederim
diğer sitede paylaştığın fotoğrafları bu problemi yaşayan arkadaşlarda faydalansın diye buradada paylaşmak istiyorum

Ekli dosyalar

• 2019-09-02 11.22.31.png
    2019-09-02 11.22.31.png
    35.8 KB · Görüntüleme: 1,294
  • 2019-09-02 11.23.20.png
    2019-09-02 11.23.20.png
    49.3 KB · Görüntüleme: 1,251
  • 2019-09-02 11.24.04.png
    2019-09-02 11.24.04.png
    81 KB · Görüntüleme: 1,555
  • 2019-09-02 11.21.17.png
    2019-09-02 11.21.17.png
    84 KB · Görüntüleme: 1,175

tanner1973

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
tanner 1973 arkadaşım anten ayarını yaptıktan sonrada telefon telefon olalı böyle bişey görmedi 4 yıldır ne çekmişim allah senden razı olsun
yaklaşık bir hafta on gündür test ediyorum sinyalin düşük olduğu bölgelerde kapalı mekana girip çıktımı şebeke gidiyor ve gelmiyordu şimdi yine gitsede çıkınca hemen bağlanıyor emeğinden ve bilgini paylaştığından dolayı tekrar tekrar çok teşekkür ederim
diğer sitede paylaştığın fotoğrafları bu problemi yaşayan arkadaşlarda faydalansın diye buradada paylaşmak istiyorum
ALLAH sendende razı olsun faydalı oldumsa ne mutlu bana ayrıca bizim telefonların üzerine yok hala yağ gibi maşallah

ayrıca telefona hard format atıktan sonra bu ayarlar tekrar yapılmalı TÜRKİYE romuna geçtim ondada sorunsuz

Son düzenleme:

Yankii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
evet katılıyorum gerçekten çok sevdiğim bir telefon ayarları harici hdd yedekledim birgün format atınca gerekebilir diye uyarın içinde çok teşekkür ederim

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459
ALLAH sendende razı olsun faydalı oldumsa ne mutlu bana ayrıca bizim telefonların üzerine yok hala yağ gibi maşallah

ayrıca telefona hard format atıktan sonra bu ayarlar tekrar yapılmalı TÜRKİYE romuna geçtim ondada sorunsuz
Telefon yeniden başlatılınca ayarlar kalır mı?

mehmet1363

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba konuyu inceledim denilenleri uyguladım ama emin olamadım uyguladıktan sonra şu an da sorunu hala devam eden var mı? veya başka bir şekilde çözebildiniz mi?

memomavitag

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
selam Yankii

Note 4 telefonumda ayni sorunlar yaşıyorum. 1. sayfadakı burda ki dediklerinizi yaptım. 1 . sayfadakiler oldu fakat burada yazdıklarında olmadı. çünkü foto üzerindeki menülere ulaşamadım. rica etsem: çözümü tek seferde buraya son 1 kez yazabilir misin?

hayat kurtarırsın... çok teşekkür ederim.