Note 4- Şarj Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

QueenDS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,

2.5 yıldır Note 4 kullanıyorum. Şarj aletim orjinal fakat usb kablosu başka marka. Bu şekilde başka bir telefonda sorunsuz çalışıyor. Önceden bende de şarj ediyordu, şimdi telefon şarj aletini görmüyor.

Dün batarya şarj edici aldım. Onu da çok yavaş şarj ediyor ama s5'in bataryasını hızlı dolduruyor. Batarya şarj edicinin usb portu üzerinden şarja taktığımda telefon görüyor, şarj ediyor ama sürekli gidip geliyor.

Fabrika ayarlarına sıfırladım değişiklik olmadı.

Sizce sorun ne olabilir? Önce şarj soketinde olduğunu düşündüm ama öyle olsa batarya şarj ediciyi de usb üzerinden görmezdi diye düşündüm. Batarya bitmiş olabilir mi? Teşekkürler.

Rint

Profesör
Reaksiyon puanı
360
Cihazın şarj giriş kısmına pislikler dolmuş olabilir, gözle görülür bir şeyler var mı? Varsa kürdan gibi sert olmayan bir cisim ile ufak dokunuşlar ile temizleyin bir de öyle deneyin...

QueenDS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cihazın şarj giriş kısmına pislikler dolmuş olabilir, gözle görülür bir şeyler var mı? Varsa kürdan gibi sert olmayan bir cisim ile ufak dokunuşlar ile temizleyin bir de öyle deneyin...

Teşekkür ederim. Onu da denedim. Biriken tozlar varmış ama çözüm olmadı.

Rint

Profesör
Reaksiyon puanı
360
Teşekkür ederim. Onu da denedim. Biriken tozlar varmış ama çözüm olmadı.

Teknik bir sorun gibi duruyor, birde tamamen farklı bir şarj aleti ve deneme imkanınız var mı? Yani bildiğim böyle durumlarda genelde toz birikmesi veya telefonun şarj giriş yerinin bozulmasından kaynaklı oluyor. Şarja takılı iken telefonu sık kullanıyorsanız buda sebep olmuş olabilir. Girişe zarar veriyor bu durumda...

QueenDS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teknik bir sorun gibi duruyor, birde tamamen farklı bir şarj aleti ve deneme imkanınız var mı? Yani bildiğim böyle durumlarda genelde toz birikmesi veya telefonun şarj giriş yerinin bozulmasından kaynaklı oluyor. Şarja takılı iken telefonu sık kullanıyorsanız buda sebep olmuş olabilir. Girişe zarar veriyor bu durumda...

2 şarj aleti var elimde. ikisinde de aynı sonuç. Şarjdayken çok kullanıyorum telefonu, bozulmuş olabilir dediğiniz gibi. Fakat batarya şarj edicinin usb portuna taktığımda telefon görüyor ama 10 saniyede bir gidip geliyor. Adaptörde hiç görmezken bu alette görmesi kafamı karıştırdı.

Rint

Profesör
Reaksiyon puanı
360
2 şarj aleti var elimde. ikisinde de aynı sonuç. Şarjdayken çok kullanıyorum telefonu, bozulmuş olabilir dediğiniz gibi. Fakat batarya şarj edicinin usb portuna taktığımda telefon görüyor ama 10 saniyede bir gidip geliyor. Adaptörde hiç görmezken bu alette görmesi kafamı karıştırdı.

Şarja takılı şekilde kullanım, soketleri bozuyor maalesef... Yerinde oynatınca muhtemelen şarj olur ama tekrar oynatınca tekrar eski haline döner yani sizin her halükarda bunu bir teknik servise vermeniz gerekecek.

kunkami

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
sıkıntı şarj aletinde dğil kabloyla şarj aletinin olayı sadece hızlı şarj edebilmesi için tasarlanır 20 tl lik şarj kablosuyla 50tl arasında dağlar kadar fark var ama bu sarj adaptöründe çok bi etkisi olmaz muhtemelen sarja adaptörünün ucu bozuktur yada volatj dengesizliği oluşmuştur buda bataryayı bozmuştur ya batarya değişcek yada usb giriş portu bence 2 sinide yap kendini sağlama al ama ben ayrı ayrı yapcam diosan usb prtundan baila olmassa bataryayı sonra değiştitirsin
--- Gönderi Güncellendi ---
eğerki buna rağmen olmuyosa anakart sıkıntılıdır voltaj gidişatı anakarta hasar verme ihtimali var eğerki kötü bir adaptör kullanılmıssa

Reaksiyon puanı
5,171
Bu konularda n4 nedense sıkıntılı

Kiminin tel %30 a gelince direk %0a düşüp kapanır.

Kimininkisi sarja bağlayınca %0 ekraninda takilir ve sarj olmaz.

Kimisininki hizli sarj olmaz

Kimininkisi sarj aletini algilamaz

N4 icin bu sorunlarin hepsi var ama ben bu sorunlari kalici yasayani görmedim o yüzden çok sıkınti yaratmiyor

kunkami

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
benim s3 mini vardı 4 sene önce ondada bataryası patates kalıyodu yani samsung tipi cihazlarda böyle oluyo bakımını senelik yaptırmak gerek bence
hızlı şarj olmamasının sebebide sadece adaptorden olabilir ya hızlı şarj olur yada hiç olmaz öyle bir dırım varsada bilemem artık