Note 4 N910-C İmei Cert Problemi

Bu konuyu okuyanlar

muammersefa42

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba. N910c kullanıcısıyım.Başlıkta da okudğunuz gibi cihaz da İmei cert: fail hatası var. Bunun neden olduğunu bilmiyorum telefonu problemsiz bir şekilde kullanırken gece yarısı hücresel şebeke gitti. İmei kontrol ettim. Philps ın eski bir telefonunun imei var cihazda. Şaşkınım zira ben Note 4 e imei atılamıyor diye biliyordum. Onuda geçtim bu cihaza herhangi bir imei işlemi yapılmadı çünkü Tr kayıtlı cihaz. Ve bir şey daha fark ettim İmei cert: fail yazıyor. Stock roma geri döndüm ama maalesef hala aynı. Ankara'da ikamet ediyorum. Tamir yaptırabileceğim bir yer veya çözümü var mı? İnternette bulamadım ama birçok kişinin başına aynı İmei problemi gelmiş. Ve gelenlerin çoğunda aynı imei var. Fotoğraflarda görebilirsiniz.
Screenshot_20170617-010614.png
Screenshot_20170617-010608.png

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
Arkadaşlar merhaba. N910c kullanıcısıyım.Başlıkta da okudğunuz gibi cihaz da İmei cert: fail hatası var. Bunun neden olduğunu bilmiyorum telefonu problemsiz bir şekilde kullanırken gece yarısı hücresel şebeke gitti. İmei kontrol ettim. Philps ın eski bir telefonunun imei var cihazda. Şaşkınım zira ben Note 4 e imei atılamıyor diye biliyordum. Onuda geçtim bu cihaza herhangi bir imei işlemi yapılmadı çünkü Tr kayıtlı cihaz. Ve bir şey daha fark ettim İmei cert: fail yazıyor. Stock roma geri döndüm ama maalesef hala aynı. Ankara'da ikamet ediyorum. Tamir yaptırabileceğim bir yer veya çözümü var mı? İnternette bulamadım ama birçok kişinin başına aynı İmei problemi gelmiş. Ve gelenlerin çoğunda aynı imei var. Fotoğraflarda görebilirsiniz.Ekli dosyayı görüntüle 24388 Ekli dosyayı görüntüle 24389
Öncelikle çok büyük geçmiş olsun kardeşim. Sanırım telefonun yurt dışı telefonu yani bir şekilde kapanmasın diye imailini değiştirmişler olabilir. Tek çözümü senin de başka Yen'i bir imail attırman rom yükleyerek imail değiştiremezsin aynı hataya yine düşer. Bende şimdiki androidlere imail atıl madığını duydum ama bir markanın onlarca seride modelli var belki bu cihazda onların arasın da farklı bir modelidir. Cihazı 2.el aldıysan çok geçmediyse aldığın yere götür faturası varsa işin daha çok kolay. *#06# yaparak cihazın arkasın da yer alan imail ile çıkan mail karşılaştırma bilirsin.