Nokia'nın Yeni Android Telefonu Sızdı!

Bu konuyu okuyanlar

WoZ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Microsoft ile yaptığı anlaşma yüzünden birkaç yıldır telefon üretemeyen ancak teknoloji dünyasında 2016 yılında tekrar piyasaya döneceği söylentileri dolaşan Nokia hakkında yeni bir iddia ortaya atıldı, üstelik bu kez net resimlerle birlikte.

Geçtiğimiz aylarda Nokia CEO'su yaptığı bir açıklamada; "Gelecek yıl Nokia markaları bazı ürünleri piyasada görmeyi umuyoruz." demişti ve bu açıklamayla birlikte Nokia'nın geri döneceğine dair umutlar bir hayli artmıştı. Yeni gelen ve Android işletim sistemli Nokia C1 isimli telefona ait olduğu iddia edilen bu resimler, eski efsane Nokia hayranlarının umutlarını bir kat daha artırdı.

gsmarena_002.jpg

Çin kaynaklı bir teknoloji blogunda yayınlanan bu resmin henüz sadece bir iddia olduğunu tekrar belirtmek istiyorum. Ancak sızdırılan bu resim geçtiğimiz Aralık ayında yine Nokia C1'e ait olduğu iddia edilen başka bir resimle oldukça benziyor. Bu da Nokia'nın 2016 yılında akıllı telefon pazarına geri dönecek olma ihtimallerini fazlasıyla kuvvetlendiriyor.

gsmarena_001.jpg

Hatırlayacak olursanız Nokia, geçtiğimiz aylarda Android işletim sistemli N1 tableti, ondan önce de Android cihazlar için Z Launcher'ı duyurmuştu. Nokia'nın Android alanındaki bu atılımları, yine bu iki iddiayı destekler nitelikte.

Aralık ayında sızan C1 modelinin özellikleri arasında 5-inç 720p ekran, 8mp ön, 5mp arka kamera, Intel işlemci ve 2GB RAM bulunuyor.

Bu iddiaların doğruluğunun kanıtlanması uzun sürebilir ve belki de 2016 yılında Nokia tarafından yapılacak bir açıklamayı dahi beklemek zorunda kalabiliriz. Ancak doğruluğu kanıtlanmamış da olsa, Nokia C1, muhtemel plastik veya metal kasasıyla bir hayli şık ve sevimli bir telefona benziyor.

WoZ
Yazar-çizer. Tam bir teknoloji tutkunu ve bir iBoy. ShiftDelete'in bir köşede tek başına yazanı, adı duyulmamış bazı yerlerin acemi teknoloji editörü.