Nokia ve Windows Live Messenger

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


T-rex

Doçent
Katılım
22 Şub 2007
Mesajlar
524
Puanları
0
Nokia ve Microsoft Milyonlarca Kullanıcıya Windows Live Hizmetleri Sunmak İçin El Ele Veriyor.


Kullanıcılar Nokia'nın Microsoft ile işbirliği sayesinde Windows Live Hotmail, Windows Live Messenger, Windows Live Contacts ve Windows Live Spaces'e erişim olanağı sunan Windows Live hizmetlerinin yeni sürümüne, uyumlu Nokia S60 cihazları üzerinden ulaşabilecek. Uyumlu Nokia Series 40 cihazı satın alan kullanıcılar ise Windows Live hizmetlerine gelecek yıl itibariyle erişebilecek.

Finlandiyalı mobil iletişim devi Nokia, kullanıcılara Nokia cihazları için özel olarak tasarlanan Windows Live hizmetlerinin yeni sürümünü sunmak için çevrimiçi iletişimde ve topluluklarda dünya lideri Microsoft ile işbirliği yaptı. Bugün itibariyle on bir ülkede, uyumlu Nokia S60 cihazına sahip olan kullanıcılar Windows Live Hotmail, Windows Live Messenger, Windows Live Contacts ve Windows Live Spaces'e erişim olanağı sunan yeni sürümü yükleyebilecek. Uyumlu Nokia Series 40 cihazı satın alan kullanıcılar ise bu popüler Windows Live hizmetlerine gelecek yıl itibariyle erişebilecek.

Nokia ve Microsoft, mobil kullanıcılara çevrimiçi iletişim, bilgi ve ilgi alanları dünyasına kolaylıkla erişme olanağı sunarak "mobil yaşam tarzını" güçlendiriyor. Windows Live hizmetlerine, standart web hizmetleri protokollerinden yararlanan Nokia S60 ve Nokia Series 40 platformları üzerinden erişebilecek olan kullanıcılar, adres defteri, e-posta, messenger, telefon görüşmeleri, mesajlaşma, browsing, kamera ve galeri işlevleri arasında bütünleşik ve kusursuz geçiş olanağı bulacak.

Nokia yetkilileri bu işbirliği hakkında şunları ifade ediyor: "Sahip olduğumuz kapsamlı ve çevik dağıtım ağı sayesinde Windows Live hizmetlerinin gücünü, Nokia cihazları ile bir araya getirerek kullanıcılarımızın en fazla önem verdikleri çevrimiçi bilgilerini her yere yanlarında taşımalarına olanak veriyoruz."

Microsoft yetkilileri de görüşlerini şöyle açıklıyor: "Windows Live hizmetlerine kişisel bilgisayarların yanı sıra Nokia cihazlar üzerinden de erişilebilmesi, kullanıcıların mobil yaşam deneyimlerini artırmaya verdiğimiz önceliğin bir göstergesidir. Nokia ile yaptığımız işbirliği sayesinde daha fazla sayıda kullanıcı, kendileri için önemli olan bilgi ve kişilere Windows Live hizmetleriyle her yerde kolaylıkla ulaşabilecek."

Bu işbirliği, Nokia'nın Microsoft ile daha önce yapmış olduğu, Nokia Mobil Arama uygulamasını Microsoft'un Mobile Live Search hizmeti ile bir araya getiren işbirliğine dayanıyor. Nokia, arama deneyimlerini kullanıcılara daha fazla cihaz üzerinden sunmak amacıyla bu hizmetini, Series 40 platformunu da kapsayacak şekilde geliştirmeyi planlıyor.

Nokia N73, N76, N80 İnternet Sürümü, N93i ve N95 multimedya bilgisayarlarına sahip olan Nokia kullanıcıları, Windows Live hizmetlerine Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, Hollanda, Norveç, İspanya, İngiltere, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri'nde "Download!" uygulaması yoluyla ulaşabiliyorlar. Daha fazla bilgi almak isteyen kullanıcılar, http://www.nokia.com/windowslive adresinden kendi ülkelerinin bu hizmet kapsamında olup olmadığını öğrenebiliyorlar. Kullanıcılar, başlangıçta ücretsiz deneme sürümünden yararlanabilecek; daha sonra hizmetin devam edeceği seçilmiş pazarlarda kullanıcılardan aylık bir ücret talep edilebilecek.

Alıntı
 
Üst
stat counter