Nokia N8 mi C6 mı? Kararsızım

Hangisini alayım?

• Kullanılan toplam oy
    19

Bu konuyu okuyanlar

hüzün_

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
500
Pek araştırma fırsatım olmadı kullananlardan yorum alabilir miyim?Benim için önemli olan görüntü kalitesi,yükses ses ve şarjın uzun süre dayanıklı olması.Bunlara yakın bi telefonda olabilir.C6nın fotoğraf çekimi güzel 8megapixsel.Diğeri 12mp ama onun çekimini görmedim.Olumlu olumsuz özellikler neler?Telefonu bu hafta almayı düşünüyorum.Yardımcı olursanız sevinirim

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Açıkcası iki ürün içinde sana birşey diyemiyeceğim, yani symbian işletim sistemi olduğu için :D

Önceden olsa bi tanesini sana sunardım ama şimdi hayır :) Android işletim sistemli telefonlara bakmanı tavsiye ediyorum :)

mesela 950 tl bu n8 e vereceğine, ki daha düşük fiyata getirebiliyorsan al sonra satarsın :)

Onun yerine 1100 Tl ye arc al :) Yada benim kullandığım optimus black alabilirsin.

Yada biraz daha ekleyip S2 alabilirsin :D amma abarttım dimi :D

Ama iki telefon arasında ısrarcı isen sana N8 tavsiye ederim :)

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
N8 ama 5800 terk etme :D

ShadowFix

..........
Reaksiyon puanı
77
Bunu al
[h=1]Sony Ericsson Xperia Pro[/h]http://www.hepsiburada.com/Liste/sony-ericsson-xperia-pro/productDetails.aspx?productId=telceperickxppro&categoryId=371946&SKU=TELCEPERICKXPPRO

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
[MENTION=103562]hüzün_lü[/MENTION] Uzak dur nokia dan Sony Ericsson Xperia Neo almanı öneririm en azından incele :)

Headhunter

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Hiçbiri. Nokia telefon takıntısı olanlara başka telefon söylesinizde pek takmazlar. Bence ikisinide alma Lumia 800 al veya Lumia 900 ü bekle. Nokia hiç sevmem ama win7 ile güzel iş çıkarmış gibi gözüküyor.

Angel_54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
S.a kardeşim bu forumda yeniyim ve hatta bu ilk mesajım.. ben bi c6-01 kullanıcısı olarak çok memnun olduğumu beyan etmek istedim bazı arkadaşlar androide geçmenizi önermişler ben android te kullanım bundan önceki telefonum SonyEric x10i Android 2.3.7 sürümlü modeliydi evet androidten buna geçince bazı eksikler gözüme çarptı fakat artıları eksşklerinden çok oldugundan umursamadım bir symbian kullanıcısı olarak çok memnunum androidi düşünmüyorum aradığım herşey mevcut helede önümüzdeki ay çıkacak olan Belle güncellemesi ile çok daha güzel olacağına eminim.. gelelim N8 mi c6 mı sorusunu iki telefonun herseyi a'dan z'ye aynı sadece 3farkı war bunlar 3.5 inç ekranı olması hdmi çıkışı olması ve 12mp kamerası olması benim aldığımda c6 530tl idi n8 1100 tl tam iki katı sence 2 telefon parası vermeye değecek bi artısı olduğunu düşünüyorsan al ama şukadar söyleyeyim c6 n8 i aratmaz... Saygılar iyi forumlar..

http://www.mobilbekcisi.com/16/mobil-cihazlarda-cpu-hizi-yanilgisi
Şu linkide bi incelemeni tavsiye ederim okuduktan sonra dahada bağlandım telefona...

hüzün_

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
500
Ya aslında bende N8e takıldım ama arkadaşından dedigi gibi aradaki fiyat farkı çok pek artısı yok.
[MENTION=47620]spybot[/MENTION] 5800dan memnunum ama çok hırpaladım haşatı çıktı:(

[MENTION=19667]Headhunter[/MENTION] doğru demis.Nokıadan şaşmam başka tel önermeyin

Bilgili99

Müdavim
Reaksiyon puanı
252
hala nokia için kararsız kalan, olması şaşırtıcı Nokia mı kaldı bu devirde :D

byhackermstf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
illa bu 2 telefon diyorsan tabikide n8 başka telefonda olabilir dersen samsung galaxy s2 almanı öneririm illa nokia olsn dersen bile lumia 800 al veya 900ü beklersen parana yazık olmaz

Angel_54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Son sözü ben söyleyeyim isterseniz size bi görüş sunayım bana n8 in fiyatında telefonları sergileyim ve performanslrını yazın hangisi en altta kalır sizce bence n8 kalır bide c6-01 in fiyatında telefonlara bakın ve test edin sizce hangisi daha avantajlı olur tabikide c6.. şimdiki piyasayı bilmiyorum fakat 600 lira gibi tahmin ediyorumm 600 liraya bana adam akıllı bi telefon çıkartın gösterin bu bunu yener diye telefonu kullanan varmıdır bilemem fakat elinize aldığınızda bu saglam hisii verdiriyor ben sony neo olmayı düşünmüştüm haki elime alıncaya kadar fiyatı 1200 liralık bi telefon ama sanki oyuncak cin malı telefonlarmış gibi geldi hiç güzen vermedi plastiği bile sanki bi gariptii şimdiki çoğu telefonlar oyle ama nokia celik kasa üğretim yapıyo elinize aldığınızda ağırlığını koyuyo resmen.. özelliklerine gelirsek ben bu telefonla yapmadığım işlem yok hatta telefona usb klavye ve mouse bile bağlayarak kullanıyorumm ewet telefonun usb girişi var fakat kablosunu vermiyorlar gidip aldım ve evdeki hardiski bağlayım içersinden mkv filmleri bile hiç programsız şekilde hemde altyazıları ile seyrediyorum en büyük avantajı üzerindeki ekran gpu sudur suanki teknoloji bilmem ama çıktığında daha kalitelisi yok tu 720p h264 leri sorunsuz hiç kasmadan çalıştırıyor.. yok 1080p de oynatsın dersen 700 lü serilere bak kendinden 128 mb ekran kartı remi mevcut ve video yükünü üzerine alarak 1080p videoları bile oynatıyorlar evimde cift çekirdek işlemcili bi nootbok var o bile 1080p video işleyemiyor hesabını siz yapın..

hüzün_

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
500
c6-01'i elime alıp inceleme imkanım oldu.Diğerini pek inceleyemedim.c6-01'in ağırlıgı var evet.Kamerasıda iyi digerinin dış görünümü hoşuma gıtti.Araştırıyorum fazla bir artısı yoksa parama yazık

YAREM

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar c6 vatan bilgisayarda şu an itibariyle 550 tl gayet iyi fiyat

hüzün_

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
500
C6-01 aldım.Gayet memnumum:)

Bilgili99

Müdavim
Reaksiyon puanı
252
Sonuç olarak nokia alacaksın hangisi ucuzsa onu al bence, en azından daha az paran boşa gitmiş olur :)

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
c6 telefonun hayırlı olsun bende c7 almıştım ama şimdi ne alırsın deseler direk gider lumia serisinden bir telefon derdim :)

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
Nokia N8 12 megapixel kameraya sahip
Telefona Mouse bağlayabilme olanağın var.
Dolby Digital ses sistemine sahip
Hdmi çıkışı var.
Kapasitif dokunmatik ekranı var
TAsarım olarak çok hoşuma giden bir telefondur kendileri.
Radyo frekansından müzik çalma var.
var ha var...

ffgul

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
>>Arkadaşlar bence N8'e verilen paraya yazıktır.(Bunu nokia N73 kullanan birisi olarak söylüyorum)
>>Şimdi gelelim olayın aslına yegenimde N8 var bende de samsung PL120 fotoğraf makinası(14mp) aynı anda ve aynı ortamda (yanyanaydık) bir kişinin fotoğrafını çektik ve birde zoomlayarak ve tabiki yakınlaştırarak..
>>Sonuç olarak benim fotoğraf makinası dehşetmiş dedim.Okadar fulü çıktı N8 de, zoomladığımızdada N8 i deki fotoğrafı beğenmedim..Abartmaya gerek yok 12mp olması önemli değil...
>>Şuan param olsa ve (Nokia N73 ü 4 yıldır kullanıyorum) değiştirmek zorunda kalsam ilk tercihim samsung Galaxy s3'ü beklemek olur...

orhande

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende 5800'dan N8'e geçiş yapanlardanım. Arada büyük fark var tabiki de, özellikle yeni işletim sistemiyle açık ara fark var.
Fotoğraf çekimi ihtiyacını da telefon ile karşılıyorsan kesinlikle tercihin N8 olmalı...
Piyasanın şımarık çocuğu iPhone serilerinden kat - kat daha iyi kalitede fotoğraf çekersin.
Sıfır alıpta fazla para vermeni önermem, ikinci el aldım ve memnunum...

-Hewal-

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
C6_01 güzel telefon bizzat şu an kullanıyorum ama uygulama konuşunda biraz sıkıntı var onun haricinde herhangi bir sorunu yok .12 sıfır komisyon 600 liraya aldım.

eksper

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar toptan cep telefonu nerelerde satılmakta internet üzerinden bu işi yapmak istiyorum fikir verebilecek biri varmıdır?

Fearlees

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Açıkcası iki ürün içinde sana birşey diyemiyeceğim, yani symbian işletim sistemi olduğu için :D

Önceden olsa bi tanesini sana sunardım ama şimdi hayır :) Android işletim sistemli telefonlara bakmanı tavsiye ediyorum :)

mesela 950 tl bu n8 e vereceğine, ki daha düşük fiyata getirebiliyorsan al sonra satarsın :)

Onun yerine 1100 Tl ye arc al :) Yada benim kullandığım optimus black alabilirsin.

Yada biraz daha ekleyip S2 alabilirsin :D amma abarttım dimi :D

Ama iki telefon arasında ısrarcı isen sana N8 tavsiye ederim :)

Kendini boşuna yorma, keşke tavsiyeni dinlese ama nokia cılar böyle nasihatlara kapalı :)