Nokia N8 İphone 3GS 8 gB

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

izmirli.ocyy

Üyecik
işletim sistemi kötü olunca telefon kötü olmaz. ama cep bilgisayarı kötü olur. zaten benim ısrarla iphone iyi bir cep bilgisayarıdır. nokia iyi bir cep telefonudur dememin sebebi bu.

üzerinde mac yada linux bulunan bir bilgisayar kötü diyemezsin çünkü bilgisayarlarda işletim sistemi değiştirilebilir. eğer işletim sistemi değiştirilemez olsaydı ubuntu kurulu bilgisayarlar berbat olurdu ve kimse almak istemezdi.
symbian'ın geldiği nokta ve gelişme hızı ile ios'un gelişme hızı göz önüne alınınca symbian cihazların . böyle bir durumda n8'in daha iyi bir bilgisayar olması mümkün mü ?

bir cep bilgisayarından bekleyebileceklerinin en başında uygulama çeşitliliği gelir. sonra bu uygulamaları kaldırabilecek güçte işlemci gücü gerekir. sonra kullanım kolaylığı sağlayacak giriş aygıtları gerekir(kapasitif dokunmatik ekran gibi)
uygulama sayısı avantajı iphone'da olması daha önemlisi gelecektede böyle olacak olması n8'i daha iyi bir cep bilgisayarı olmaktan alıkoyan şeyler.

n8'i iphone 4 ile karşılaştırmak ise daha enteresan. iphone 4 her açıdan üstün n8'e göre.

benim baktığım açı başlığı açanın eline alıp kullandığında nasıl mutlu olabilir fikri üzerine. eğer mobil uygulamalarla ilgileniyorsa n8 hatalı bir seçim olur. ama mobil uygulamaları önemsemiyorsa n8 diğer açılardan üstün olduğundan n8'i seçmeli.
öncelikle belirteyim bi n8 kullanıcısıyım ve yakın bir arkadaşım 3gs kullanıcısı... İphonu işletim sistemi ve uygulama desteğinden dolayı takdir etsem de ne yazık ki oldukça pasif kaldiğı noktalar var bir cep bilgisayarına göre... Bence veri aktarımı yapmak için 50 tane prosedüre ihtiyaç duyan ve her zaman veri aktaramayan bir bilgisayar ölsün daha ii. İphone tam olarak böyle bi bilgisayar işte... Bluethtu bile iphone arasında veri aktarımı konusunda kendine dışarı kapatmış tam bir zavallı.... Oysa ben n8 ile her türlü web sitesine girebiliyorum video resim word excel ppt pdf indirebiliyorum istediğim zaman herzaman cebimde taşıdığım küçücük bir kablo ile usb hard disk bağlayabiliyorum aynı bilgisayara bağlamış gibi oluyo biçimlendirme yapabiliyorum istediğim zaman uyumlu yazıcılardan çıktı alabiliyorum excel dasyalarında formüller ve tablolar hazırlayıp ppt sunumları hazırlayabiliyoru ve en önemlisi bu değişikleri yaptığım dosyaları ister web siteme ister başkalarını e maillerine ve istersem de bir usbye aktarabiliyorum... Bir iphone kullanıcısının bu kadar veri aktarım seçeneği var mı bilmiyorum ama kocaman bir kablo ve i tunes ve benzeri programlar olmadan bir pc den müzik bile alamıyor. Koskoca iphonu programsız pc ye bağladığınızda sadece resimleri gösteren bir zavallıya dönüyor... Uygulama desteği ve işletim sistemi mükemmel ama biraz sabrederseniz n8 çok daha fazla şey yapabilir... Neyse n8den ders çalışmam lazım mailden şuan indirmeyi bitirmiş uyarı verdi...:)

orcnd

Dekan
öncelikle belirteyim bi n8 kullanıcısıyım ve yakın bir arkadaşım 3gs kullanıcısı... İphonu işletim sistemi ve uygulama desteğinden dolayı takdir etsem de ne yazık ki oldukça pasif kaldiğı noktalar var bir cep bilgisayarına göre... Bence veri aktarımı yapmak için 50 tane prosedüre ihtiyaç duyan ve her zaman veri aktaramayan bir bilgisayar ölsün daha ii. İphone tam olarak böyle bi bilgisayar işte... Bluethtu bile iphone arasında veri aktarımı konusunda kendine dışarı kapatmış tam bir zavallı.... Oysa ben n8 ile her türlü web sitesine girebiliyorum video resim word excel ppt pdf indirebiliyorum istediğim zaman herzaman cebimde taşıdığım küçücük bir kablo ile usb hard disk bağlayabiliyorum aynı bilgisayara bağlamış gibi oluyo biçimlendirme yapabiliyorum istediğim zaman uyumlu yazıcılardan çıktı alabiliyorum excel dasyalarında formüller ve tablolar hazırlayıp ppt sunumları hazırlayabiliyoru ve en önemlisi bu değişikleri yaptığım dosyaları ister web siteme ister başkalarını e maillerine ve istersem de bir usbye aktarabiliyorum... Bir iphone kullanıcısının bu kadar veri aktarım seçeneği var mı bilmiyorum ama kocaman bir kablo ve i tunes ve benzeri programlar olmadan bir pc den müzik bile alamıyor. Koskoca iphonu programsız pc ye bağladığınızda sadece resimleri gösteren bir zavallıya dönüyor... Uygulama desteği ve işletim sistemi mükemmel ama biraz sabrederseniz n8 çok daha fazla şey yapabilir... Neyse n8den ders çalışmam lazım mailden şuan indirmeyi bitirmiş uyarı verdi...:)
Buraya uzun uzun ios ve android'in symbian'a karşı teknik üstünlükleri ve pratik hayattaki etkilerini anlatacak değilim. Gereği yok bunu yapan bir çok makale var internette.

Sadece şunu söyliyeyim bir çok insan usb'den taşınabilir diske format atmak yerine, yüzbinlerce oyundan birini oynamayı tercih edicektir. Diğer saydıklarının hepsinin daha iyisi zaten ios ve android'de var.

Sende bir N8 kullanıcısı olarak zamanla ios ve android için yazılan ama symbian için yazılmayan uygulamaları gördükçe anlayacaksın.

stat counter