Nokia Lumia 920 Video İnceleme

Bu konuyu okuyanlar

tolgacem

Profesör
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
46
Nokia Lumia 920 Video İnceleme

Nokia'nın uzun zamandır beklenen Windows Phone 8 tabanlı yeni amiral gemisi Lumia 920'yi test merkezimizde ağırladık. Bakalım Nokia Lumia 920 ve Windows Phone 8 bizlere neler sunuyor?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bu telefon bu özelliklerde bu fiyata android olsaydı piyasada yok satardı.

bLaCkSouL

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Bu telefonu tercih etmemek için 3 sebebim var. Ağır, kalın ve Windows Phone oturmamış bir platform. Windows Phone severlerden biri bu mesajı okuyorsa lütfen alınmasın ama ben 1650 lira verip bir telefon alıyorsam çıkan oyun ve uygulamaları kısa sürede oynayabilmeyi isterim. Android sonunda bu problemi aştı. Zamanla WP da düzelecektir.

1e1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
3 yıldır e72 kullanıcısıyım ve tlf değişme vakti geldi hedefimdeki tlf'da Lumia 920 ve muhtemelende alıcam.

başta yazılım farklı adriod gibi ios'un benzerini almamış,farklı bir soluk katmış.

kullanımı oldukça stabil gözüküyor,android'te root yap şunu yap bunu yap'la uğraşamam mühendis olacak değilim.bence iphone severler bu tlf'nu zamanla çok sevecektir.

şimdiye kadar hayatımda nokia harici samsung kullandım 2 adet toplasan 6 ay kullanmadım,sony kullandım 1 yıl çok dayanıklıydı keyfimden sattım,en az kullandığım nokia ise 1 yıl,o yüzden ağırlığını malzeme kalitesine veriyorum zaten dayanıklılık testleride bunu gösteriyor,kılıf'a da gerek yok.

fiyat konusunda ise haksızlık yapılıyor,samsung ve htc androidi ilk çıkardıklarında aynı politikayı izlediler o zamanlar 1200-300 civarıydı millet yuh alınır mı dedi şimdide nokia'ya aynısı yapılıyor. Samsung S3 ilk çıktığında 2200tl'yid şimdi 1350tl arada 850tl fark var nokia'nın kısa bir süre içersinde en fazla 200tl düşeceğini düşünüyorum.

ben e72'yi 3 yıl önce 1 milyara almıştım çıktığı ilk hafta,şimdi fiyat aralığı 500-600tl arası demekki s3 de ki kadar zarar etmemişim,bu da gösteriyor ki nokia'nın fiyat politikası eskisi gibi değil çok fazla düşüş olmuyor,telefonu alanı 1 ay sonra pişman ettirmiyor.

Bu telefon ülkemizde tam olarak ne zaman piyasaya çıkar bilmiyorum tahminen aralık'ı bulur bende o tarihlerde alırım.windows apple'dan önce HTC ile kullanılan bir işletim sistemi güncelleme,uygulama,satış sonrası hizmet gibi şeyleri keseceğini düşünmüyorum adamlar apple'dan bile eski bu konuda bilgisi olmayanlar HTC'nin ilk telefonlarına baksın lütfen.

incelemeleri izlemeye,dinlemeye,okumaya devam edelim,mağzalarda bi yerini alsın eminim ki ön yargıları çokca kıracaktır zaten "nokia bitmiş" lafı "lost bitmiş" espirisiyle benim için aynı kategoriye girdi.bu tlf ile kendini toparlarlar.şunuda belirtiyim bu telefon serinin başlangıcı o yüzden elinde güzel bir telefonu olan bunu almasın biraz idare etsin dahada gelişecektir ama benim ki gibi yetmiyor ve miyadını doldurmuşsa takipte kalsın.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bence Nokia harika bir telefon yapmış,telefonun incelemesi yeteri kadar detaylı yapılmamış yüzeysel olarak geçilmiş,ya da bir çok özelliğine değinilmemiş.

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
wp8 platformunun güzel yanı belli bir standardın olması... telefon üretecek firmalar belli, kullanılacak donanımlar belli... androiddeki gibi bir karmaşa yok.

telefona gelirsek, bence çok ağır ve hantal bir görünümü var. android telefonlardan alışmaya başladığımız ekran boyutundaki telefon kasalarının yanında çok kaba duruyor. micro sd kart yuvasının olmaması da eksi yönlerden. ekranı ve kamerasına söyleyecek söz yok tabi.

wp8 platformu 1-2 sene içinde çok yol alacaktır ancak şu anda pek cazibesi yok bence. uygun fiyat politikasıyla çıkış yapsalardı yaygınlaşması daha hızlı olurdu ama sizin de belirttiğiniz gibi bu fiyata pek çok kullanıcı ios veya android platformunu tercih edecektir.

nokia ise korkarım ki, wp8 telefonlardan beklediği başarıyı yakalayamayacak. en baştan beri wp8 platformu hep lumia telefonlar ile anlıyordu. ancak htc son anda yaptığı hamleler ile yarışta nokianın önüne geçmiş görünüyor. steve balmer'lı wp8 reklamında bile htc 8x telefonu kullanıldı. samsung da iddialı geliyor. nokianın işi çok zor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bence nokıa bu symbıanı bekletmekle hata yaptı alıcı beklemekten ve nokıa dan soğudu. unutulmaya bile baslandı. ancak yerını alması uzun surecek ama wındows otuurduğunda dığer telefonllara yaklasabılır.

hamza5806

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
bence çok süper bir telefon bazı windows phone telefonlara android yüklneiyor(htc hd 2 mesela) acaba bunada yüklenirmi
gerçi bence wp8 de baya güzel eğer android yükleniyorsa hangsisni istersek onu yükleriz buda süper olur:)

gkcll

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
çok güzel telefon adamlar işini iyi yapıyor nokia yı hep takdir ederim almayıda düşünüyorum

BrainPaid

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Nokia tasarım konusunda ufak hatalar yaparak tasarım kısmını batırmışsın Nokia :( kaplamada HTC 8X'i taklit etseydin keşke, onlar senin tasarımını taklit etmişti, hatırla.

İşlemci ve ekran özellikleri güzel. Ben haber sayfasındaki yorumları da okudum da incelemenin ekranla ilgili olan bölümünü hiç seyretmeyenler var. Onlara kesinlikle prim vermeyin, onlara para mı veriyorlar yoksa Google'ın BOT'ları yorum alanın spama mı tuttu anlayamadım hala.

Ah Nokia ah! Batmak üzeresin, benim gibi vefalı dostların hala Symbian kullanıyorken, E63 kullanıyorken sen hala hata payının olduğunu sanıyorsun...

Nokia; bu senin son şansın. Eğer bu şansı da HTC veya diğer kan emicilere verirsen -ki gidişatın olumsuz yönde- kesinlikle ve kesinlikle batacaksın ve herkesini kaybedeceksin. Finlandiya'nın soğuk sokaklarında bir gün Elop ve ekibini umutsuzca otururken görmek bizi YIKAR...

İncelemedeki eksiklikler:
-Kablosuz şarj özelliğine NEDEN DEĞİNMEDİNİZ?
-Gameloft'un şu an WP8'e TAM DESTEK verdiğini NEDEN GEÇMEDİNİZ?

...ve dahası...

1e1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Nokia tasarım konusunda ufak hatalar yaparak tasarım kısmını batırmışsın Nokia :( kaplamada HTC 8X'i taklit etseydin keşke, onlar senin tasarımını taklit etmişti, hatırla.

İşlemci ve ekran özellikleri güzel. Ben haber sayfasındaki yorumları da okudum da incelemenin ekranla ilgili olan bölümünü hiç seyretmeyenler var. Onlara kesinlikle prim vermeyin, onlara para mı veriyorlar yoksa Google'ın BOT'ları yorum alanın spama mı tuttu anlayamadım hala.

Ah Nokia ah! Batmak üzeresin, benim gibi vefalı dostların hala Symbian kullanıyorken, E63 kullanıyorken sen hala hata payının olduğunu sanıyorsun...

Nokia; bu senin son şansın. Eğer bu şansı da HTC veya diğer kan emicilere verirsen -ki gidişatın olumsuz yönde- kesinlikle ve kesinlikle batacaksın ve herkesini kaybedeceksin. Finlandiya'nın soğuk sokaklarında bir gün Elop ve ekibini umutsuzca otururken görmek bizi YIKAR...

İncelemedeki eksiklikler:
-Kablosuz şarj özelliğine NEDEN DEĞİNMEDİNİZ?
-Gameloft'un şu an WP8'e TAM DESTEK verdiğini NEDEN GEÇMEDİNİZ?

...ve dahası...

yerli ve yabancı forumlarda yüzlerce yazı okudum ilk defa "tasarımı batırmış" diyen birini gördüm.oscar goes to....

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim için en çekici yanı Spen uygulaması olması nedeniyle samsung note II ye bayılıyorum. lumiada bu özellik yok, bana hitap etmiyor. ayrıca tercüman olduğumdan dolayı da ihtiyacımı karışlamıyor.

BrainPaid

Asistan
Reaksiyon puanı
0
yerli ve yabancı forumlarda yüzlerce yazı okudum ilk defa "tasarımı batırmış" diyen birini gördüm.oscar goes to....

Tek elde tutulmayan telefon bi baltaya sap olamaz gibi. bak ben de Lumia alacaktım vazgeçtim bu yüzden. atıv s alıcam.

1e1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tek elde tutulmayan telefon bi baltaya sap olamaz gibi. bak ben de Lumia alacaktım vazgeçtim bu yüzden. atıv s alıcam.

ben lumia alıcam şahsen nokianın dayanıklılığı hoşuma gitti.

tek ele sığmaması s3 ve note2'yide faydasız mı yapar sence? kinaye olsun diye değil meraktan soruyorum fikir alışverişi sadece. :)

BrainPaid

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ben lumia alıcam şahsen nokianın dayanıklılığı hoşuma gitti.

tek ele sığmaması s3 ve note2'yide faydasız mı yapar sence? kinaye olsun diye değil meraktan soruyorum fikir alışverişi sadece. :)

Sen beni yanlış anlamışsın ben android fanı değilim ve asla da google bot olmak istemem :) Yani ben lumia almayıp S3 daha mı iyi dedim?

Gelegelelim soruna, o telefonların daha iyi olduğunu belirtmiyordum arkadaşta S3 var ben tek elimle onu da iyi kavrayamıyorum mesela. Ekran inç boyutu büyüdükçe ergonomi azalıyor işte bu yüzden de üst segmentin şu anlık yüzüne bakmayacağım :) alırsam Nokia N900 alıp linux mobil deneyimi yaşarız :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
telefonu 2 haftadır kullanıyor. WP8 çok hızlı . oyun oynarken . excel dosyasına geçiş hızı bile süper . kişiler olayıda çok başarılı. eksiği var tabi ama hergün yeni program geliyor . sonuçta çok stabil . 2 haftadır benim inanılmaz yoğun kullanımıma ragmen performansı süper. Bence HTC nin telefonları çok kalitesis duruyor . Bu kadar para verip düşünce dağılan bir telefon istemem. varsın azcı ağır olsun . ( bu arada 3 kere düşürdüm telefonu, hiç bişi olmadı ) . Crash testleri izlemiştim almadan . galiba gerçek o testler.

221BSHERLOCK

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Nokia Shop'ta Lumia 920'yi inceledim bugün siyah modelini. Gerçekten çok güzel cihaz ağırlığı fazla diyeceksiniz ama öyle dağılım yapmışlar ki bunu farketmiyorsunuz. Görünüm için şıklık ve kaba tasarım bir arada bence. Onun dışında kamerası dünyadaki en iyi ikinci telefon kamerası. iphone5 şaşırtıcı derecede görüntülemede lumia nın önünde bence. Hızlı bir cihaz. İşletim sistemi ise şu an için beni tatmin etmedi, marketi çok zayıf.

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Cihazın tek el ile kullanımı köşeli yapısı sebebi ile insanı zorluyor.