Nokia Lumia 1520 Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Nokia-Lumia-1520-front.png

• Ana kamera sensör boyutu: 20 MP, PureView
  • Ekran boyutu: 6''
  • Ekran çözünürlüğü: Tam HD (1920 x 1080)
  • İşlemci adı: Qualcomm Snapdragon™ 800
  • En fazla 3G konuşma süresi: 25,1s
  • Batarya kapasitesi: 3400mAh
  • Kablosuz şarj: Dahili

• Tasarım
    • Boyutlar
      • Yükseklik: 162,8 mm
      • Genişlik: 85,4 mm
      • Kalınlık: 8,7 mm
      • Ağırlık: 209 g
    • Ekran ve Kullanıcı Arayüzü
      • Ekran boyutu: 6 ''
      • Ekran çözünürlüğü: Tam HD (1920 x 1080)
      • Ekran özellikleri: Parlaklık denetimi, Yönlendirme sensörü, Yüksek parlaklık modu, Yenileme hızı 60 Hz, Corning® Gorilla® Cam 2, Kolay temizlenir, Nokia Glance ekranı, Lumia Renk tercihi, Geniş görüntüleme açısı, Gün ışığında okunabilirlik aksesuarları
      • Ekran renkleri: TrueColor (24-bit/16M)
      • En/boy oranı: 16:9
      • Piksel yoğunluğu: 368 ppi
      • Ekran teknolojisi: ClearBlack, IPS LCD
      • Dokunmatik ekran teknolojisi: Süper duyarlı dokunuş
      • Sensörler: Ortam ışığı sensörü, İvmeölçer, Cayroskop, Yakınlık sensörü, Manyetometre
    • Tuşlar ve Giriş Yöntemleri
      • Kullanıcı Girişi: Dokunmatik
      • Çalıştırma tuşları: Ses seviyesi tuşları, Kamera tuşu, Açma/Kilitleme tuşu
    • Biçim
      • Biçim: Monoblok dokunma

• Donanım
    • Bağlantı
      • SIM kart türü: Nano SIM
      • Şarj konnektörleri: Micro-USB
      • AV konnektörleri: 3,5 mm ses konnektörü
      • Sistem konnektörleri: Micro-USB-B
      • USB: USB 2.0
      • Bluetooth: Bluetooth 4.0
      • Bluetooth tercihleri: Nesne Gerçek Zamanlı Aktarım tercihi (OPP) 1.1, Ahizesiz tercih (HFP) 1.5, Gelişmiş Ses Dağıtım Tercihi (A2DP) 1.2, Ses/Video Uzaktan Kumanda Tercihi (AVRCP) 1.4, Rehber Erişim Tercihi (PBAP) 1.1, Genel Ses/Video Dağıtım Tercihi (GAVDP) 1.2
      • Wi-Fi: WLAN IEEE 802.11 a/b/g/n/ac
      • WLAN Güvenliği: WPA2 (AES/TKIP), WPA, WPA-Kişisel, WEP, WPA2-Kişisel, WPA-Kurumsal, WPA2-Kurumsal, PEAP-MSCHAPv2, EAP-SIM, EAP-AKA
      • NFC: Ödeme için güvenli NFC, Paylaşım, Eşleştirme, Etiketleme
      • Diğer kablosuz bağlantı: Wi-Fi Kanal bağı
    • Veri Ağı
      • LTE şebeke bantları: 1, 3, 7, 8, 20
      • LTE maks. veri hızı DL: 150 Mb/s
      • LTE maks. veri hızı UL: 50 Mb/s
      • WCDMA şebekesi: 850 MHz, 900 MHz, 1900 MHz, 2100 MHz
      • WCDMA maks. veri hızı DL: HSDPA - 42,2 Mb/s
      • WCDMA maks. veri hızı UL: HSUPA - 5,76 Mb/s
      • GSM şebekesi: 850 MHz, 900 MHz, 1800 MHz, 1900 MHz
      • GSM maks. veri hızı DL: EGPRS 296,0 kb/s
      • GSM maks. veri hızı UL: EGPRS 236,8 kb/s
    • Güç Yönetimi
      • Batarya: BV-4BW
      • Batarya kapasitesi: 3400 mAh
      • Batarya voltajı: 3,8 V
      • Çıkarılabilir batarya: Hayır
      • En fazla bekleme süresi: 32 gün
      • En fazla 2G konuşma süresi: 27,4 s
      • En fazla 3G konuşma süresi: 25,1 s
      • En fazla müzik çalma süresi: 124 sa
      • En fazla video oynatma süresi: 10,8 s
      • Maksimum Wi-Fi ağı göz atma süresi: 13,6 sa
      • Kablosuz şarj: Dahili
    • İşlemci
      • İşlemci adı: Qualcomm Snapdragon™ 800
      • İşlemci türü: Dört Çekirdekli 2,2 Ghz
    • Hafıza
      • Kullanıcı verileri depolama: Cihaz İçi, Hafıza kartı, SkyDrive bulut depolaması
      • RAM: 2 GB
      • Yığın hafıza: 32 GB
      • Genişletilebilir hafıza kartı türü: MicroSD
      • En fazla hafıza kartı boyutu: 64 GB
      • Ücretsiz bulut depolaması: 7 GB

• Yazılım ve uygulamalar
    • Üretkenlik özellikleri
      • Özellikler (Kişisel Bilgi Yönetimi): Hesap Makinesi, Saat, Takvim, Rehber, Çalar saat, Hatırlatmalar, Yapılacak listesi, Rehberdeki sosyal ağlar, OneNote, M-cüzdan, Aile Odası, Çocuk Köşesi
      • İş uygulamaları: Ücretsiz Adobe Acrobat Reader indirme, Ücretsiz Lync (Kurumsal Sohbet) indirme, Belgeler ve notlar için SkyDrive depolama alanı, Kurumsal uygulamalar için Company Hub, Office uygulamaları: Excel, Word, PowerPoint, OneNote
      • Desteklenen belge biçimleri: Excel, PDF, Word, OneNote, PowerPoint
      • Senkronizasyon: Exchange ActiveSync, Windows eşlik eden uygulaması, Mac için Nokia Photo Transfer
      • İçerik senkronizasyonu: Takvim, Video, Resimler, Müzik, Rehber
    • Diğer Uygulamalar
      • Oyun özellikleri: DirectX 11, Dokunmatik Kullanıcı Arayüzü, XBox-Live Hub
    • Yazılım platformu ve Kullanıcı Arayüzü
      • Software release: Windows Phone 8 içeren Lumia Black

• İletişim
    • E-posta ve Mesajlaşma
      • E-posta istemcileri: Yahoo! Mail, Gmail, Nokia E-posta, Windows Live / Hotmail / Outlook.com, MS Exchange Active Sync
      • E-posta protokolleri: SMTP, IMAP4, POP3
      • E-posta özellikleri: E-posta eklerini görüntüleme ve düzenleme, Her zaman güncel, Mesaj metni sesli okuyucusu, E-posta ekleri, E-postada konuşma görünümü, Gelen kutusu filtreleme, Birden çok e-posta hesabı
      • Anlık mesajlaşma: Twitter, Windows Live Messenger, WhatsApp, Yahoo! Messenger, Skype Sohbeti, Facebook
      • Mesajlaşma özellikleri: Entegre kısa mesaj ve sohbet, Anlık mesajlaşma, Uzun mesajlar için birleştirilmiş SMS, Çoklu SMS silme, Son kullanılan numaralar listesi, Sesli mesajlaşma, Mesaj metni sesli okuyucusu, Kısa mesajlar, Mesajlaşma için numara filtreleme, Tek MMS/SMS düzenleyici, MMS için görüntülerin otomatik yeniden boyutlandırılması, Mesajlaşma için dağıtım listeleri, Multimedya mesajlaşma, Sohbet tarzında SMS, SMS ve MMS için birleşik gelen kutusu
    • Arama yönetimi
      • Özellikler (Arama Yönetimi): Sesli Komutlar, Arama bekletme, Telesekreter, Entegre eller serbest hoparlör, Arama yönlendirme, Arama günlükleri: aranan, arayan ve cevapsız aramalar, Arama geçmişi, Sesli arama, Konferans araması, Skype sesli arama
      • Görüntülü arama özellikleri: Skype görüntülü arama
      • Rehberler: Entegre tek rehber
      • Rehber: Sınırsız
      • Zil sesleri: İndirilebilir zil sesleri, MP3 zil sesleri
      • Gürültü giderme: Çok mikrofonlu gönderme gürültüsü giderme
      • Konuşma kodekleri: AMR-WB, GSM FR, AMR-NB, GSM HR, GSM EFR

• Cihaz güvenliği
    • Güvenlik
      • Kurumsal güvenlik özellikleri: Uzaktan güvenlik politikası uygulama
      • Genel Güvenlik özellikleri: İnternet yoluyla Track and Protect, Ürün yazılımı güncellemesi, Cihaz kilidi, PIN kodu

• Paylaşım ve İnternet
    • Tarama ve İnternet
      • İnternet tarayıcı özellikleri: Internet Explorer 10
      • Sosyal uygulamalar: Facebook, LinkedIn, Twitter
      • Fotoğraf paylaşımı: Bluetooth üzerinden Paylaşma, Facebook, NFC ile dokunun ve görüntüler veya videolar paylaşın, Picasa, Flickr, E-posta eki olarak gönder, SkyDrive, Nokia Beamer
      • Video paylaşımı: NFC ile video paylaşma, YouTube, Flickr, Picasa, Sosyal ağda ve internette video paylaşımı, Facebook, SkyDrive, Joyn görüntülü arama paylaşımı
      • Konum paylaşımı: WP konum paylaşımı, Foursquare
      • Wi-Fi etkin noktası: 8 Wi-Fi özellikli cihaz desteği
      • Nokia Beamer: Nokia Beamer, sadece Nokia Lumia'nızı http://beam.nokia.com web adresini görüntüleyen herhangi bir ekrana doğrultarak ekranınızı ailenizle, meslektaşlarınızla ve arkadaşlarınızla paylaşmanızı sağlar. E-posta, sms ya da sosyal ağlar yoluyla bir bağlantı göndererek de canlı Lumia ekranınızı paylaşabilirsiniz.

• Navigasyon
    • GPS ve navigasyon
      • Navigasyon özellikleri ve servisleri: HERE Haritalar, HERE Drive+
      • Navigasyon özellikleri: Toplu taşıma rota rehberliği, Ücretsiz haritalar, Otomatik gündüz/gece görünüm geçişi, Çevrimdışı haritalar, Hız sınırı uyarıları, Wi-Fi ile en son haritaları indirin, TÜRKİYE İÇİN UYUMLU DEĞİLDİR, LiveSight ile artırılmış gerçeklik
      • Konum teknolojileri: Manyetometre, A-GPS, Cep Telefonu ve Wi-Fi şebekesi konumlandırma, A-GLONASS
    • Konum ve navigasyon uygulamaları
      • HERE Maps: HERE Maps ile tüm semtlerin en iyi yerlerini keşfedin. Yeni LiveSight teknolojisi, ekranınızda ilginç yerleri açığa çıkarır. Mekan haritaları ile alışveriş merkezlerini, istasyonları ve daha fazlasını keşfedin. Favori yerlerinize HERE uygulamasında ve here.com'da erişin.
      • HERE Drive+: Global ücretsiz sokak sokak navigasyon ve gerçek çevrimiçi destek ile güvenli bir şekilde navigasyon yapın. HERE Drive+, sesli hız sınırı uyarıları, özel kumanda tablosu ve şehir içi yolculuk yardımı içerir. Favori yerlerinizi HERE uygulamasında ve here.com'da kaydedin ve erişin.
      • HERE Transit: Kullanımı kolay tek uygulamayla otobüs, tren ve metro yolculuğu yapın. 700'ün üzerinde şehir ve 50 ülkede rota seçeneklerini, geliş ve gidiş saatlerini ve yürüyüş mesafelerini karşılaştırın. Şebeke üzerinden güncellemeler, her zaman en son rotalara ve tarifelere sahip olmanızı sağlar.

• Fotoğraf
    • Ana kamera
      • Ana kamera sensör boyutu: 20 MP, PureView
      • Kamera Odaklama Türü: İki aşamalı çekim tuşu ile otomatik odaklama
      • ZEISS Optik: Evet
      • Sensör boyutu: 1/6,35 cm
      • Ana kamera f numarası/diyafram açıklığı: f/2,4
      • Kamera odak uzaklığı: 26 mm
      • Kamera en az odak aralığı: 10 cm
      • Kamera görüntü formatı: JPEG/Exif
      • Kamera Flaş Türü: Çift LED flaş
      • Flaş çalışma mesafesi: 3.0 m
      • Flaş modları: Kapalı, Otomatik, Açık
    • Ana kamera özellikleri
      • Ana kamera - diğer özellikler: Optik görüntü sabitleme, PureView, Arka aydınlatmalı görüntü sensörü, 6 lensli optikler, Yüksek çözünürlüklü yakınlaştırma 2x
      • Dijital kamera eklentileri: Cinemagraph lensi, Bing vision, PhotoBeamer, Creative Studio, Nokia Kamera
    • Fotoğrafçılık uygulamaları
      • Nokia Kamera[SUP]7[/SUP]: Nokia Kamera, Nokia Pro Cam ve Nokia Smart Cam modlarının özelliklerini tek bir uygulamada birleştiriyor. Uygulama, düzenleme ve paylaşıma hızlı erişim ile eksiksiz özel Nokia kamera deneyimini sunuyor.
      • Creative Studio: Bu hızlı ve kolay fotoğraf düzenleyici ile fotoğraflarınızdan daha çok yararlanın. Yaratıcı Stüdyo’nun düzenleme araçları, hızlı şekilde renk dengesini düzeltmenizi, kırmızı göz kusurunu kaldırmanızı ve filtreler uygulamanızı sağlıyor. Daha sonra, fotoğraflarınızı doğrudan Facebook ve Twitter'da paylaşın.
      • Sinemagraf: Büyülü bir fotoğraf ve film benzeri animasyon karması ile adeta canlı gibi görünen resimler oluşturun. Ekranda görüntülenen yardımcı, fotoğrafınızın hareketli alanını seçmenizi ve kolaylıkla bir sinemagraf oluşturmanızı ve düzenlemenizi sağlar. Sinemagraf'ınızı sosyal medya, e-posta ve mesajlaşma aracılığıyla arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.
      • Panorama: Nokia’nın kullanımı kolay Panorama uygulaması ile büyük resmi görün. Fotoğraflarınızı çekin ve uygulama otomatik olarak bunları mükemmel bir görüntü halinde birleştirsin. İşiniz bittikten sonra panoramanızı doğrudan Twitter ve Facebook'ta paylaşın.
      • Nokia Storyteller: Nokia Storyteller, fotoğraflarınızı etkileşimli bir HERE haritası üzerinde zamana ve yere göre öyküler halinde düzenler. Sinemagraf'lar ve akıllı fotoğraflar otomatik olarak oynatılır. Çekilen fotoğrafların çevresindeki ilgi çekici yerleri görün ve doğrudan Storyteller'dan kartvizit bilgilerini alın, arama yapın veya e-posta gönderin. Bu şekilde, zamanı geldiğinde bütün yolculuğunuzu gerçekçi şekilde yeniden deneyimleyebilirsiniz.
    • Görüntü çekme
      • Çekim modları: Video, Fotoğraf
      • Sahne modları: Otomatik, Spor, Gece
      • Beyaz denge modları: Bulutlu, Akkor lamba, Floresan, Gün ışığı, Otomatik
      • Işık duyarlılığı: Otomatik, ISO 100, ISO 200, ISO 400, ISO 800, ISO 1600, ISO 3200, ISO 4000
      • Fotoğraf görüntüleme: Kamera Rulosu, Ay, Zaman Çizgisi, Fotoğraf düzenleyici, Favoriler, Albüm, sosyal ağlardan fotoğraflar, Nokia Storyteller
    • İkinci kamera
      • İkinci kamera çözünürlüğü: 1280 x 960 pixels piksel
      • İkinci kamera f numarası/diyafram açıklığı: f/2,4
      • İkinci kamera - diğer özellikler: HD 1,2 MP geniş açı, Video kaydetme, Durağan görüntü çekme, Görüntülü arama

• Müzik ve Ses
    • Müzik
      • Müzik uygulamaları: Xbox Music, Nokia MixRadio
      • DRM desteği: PlayReady
      • Ses özellikleri: Müzik çalarda albüm grafik gösterimi, Gerçek Zamanlı Ses Aktarma, Dolby® Kulaklık, Müzik Çalar, Bulutta çevrimdışı müzik çalma, Medya Oynatıcı, Grafik ekolayzer, Podcast'ler, Bulutta müzik çalma
    • Müzik uygulamaları
      • Nokia MixRadio: En sevdiğiniz müzikten keşfetmek istediğiniz müziğe kadar her bir parçanın sizin için seçildiği bir radyo istasyonu hayal edin. Nokia MixRadio ile tanışın – Kişisel zevkinize göre oluşturulan ve sadece tıklayıp çalabildiğiniz, gerçek zamanlı aktarılan ücretsiz müzik akışları sağlıyoruz. Abonelik veya reklam yok. Sadece her gün harika müzik var.
    • Müzik formatı
      • Kodekler: MP3, AMR-NB, WMA 10 Pro, GSM FR, WMA 9, AAC LC, HE-AAC
      • Ses çalma dosya formatları: ASF, MP4, AAC, AMR, MP3, M4A, WMA, 3GP, 3G2
    • Radyo
      • Radyo özellikleri: İnternet Radyosu, FM radyo
    • Ses ve ses kaydetme
      • Kaydetme: MMS'te ses kaydetme, OneNote'ta ses kaydetme
      • Ses kayıt dosyası formatları: AMR
      • Ses kayıt kodekleri: AMR-NB, GSM FR, AAC LC
      • Ses kayıt özellikleri: Dört mikrofon içeren Nokia Zengin Kayıt
      • Video kayıt formatları: MP4/H.264

• Video
    • Ana video kamera
      • Kamera video çözünürlüğü: 1080p (Full HD, 1920 x 1080)
      • Kamera video kare hızı: 30 kare/saniye
      • Kamera video yakınlaştırma: 3 x
      • Video oynatma kare hızı: 30 kare/saniye
      • Video beyaz denge modları: Bulutlu, Floresan, Akkor lamba, Otomatik, Gün ışığı
    • Ana video kamera özellikleri
      • Gerçek zamanlı video aktarma: YouTube tarama ve gerçek zamanlı video aktarma, Kademeli video indirme, Video servislerinden ve internetten akış, Nokia Video Yükleme uygulaması
      • Video kayıt özellikleri: Stereo Ses Kaydetme, Video ışığı, Video yakınlaştırma, Optik görüntü sabitleme, Sürekli otomatik odaklama, Nokia Video Kırpma uygulaması, Dört mikrofon içeren Nokia Zengin Kayıt
    • İkinci video kamera
      • İkinci video kamera çözünürlüğü: 720p (HD, 1280 x 720)

• Çevre
    • Çevresel özellikler
      • Malzemeler[SUP]8[/SUP]: Geri dönüştürülmüş plastikler içerir, PVC içermez, Geri dönüştürülmüş metaller içerir, Ürün yüzeyinde nikel yoktur, Nokia Malzeme Listesi'nde yer alan şekilde BFR ve rFR içermez
      • Enerji verimliliği: Otomatik ekran parlaklığı ayarı, Batarya tasarrufu özelliği, Enerji tasarruflu şarj cihazı
      • Çevre içeriği ve servisleri: Mağaza'da sunulmaktadır, HERE Sürüş: rota optimizasyonu, HERE Haritalar: yaya navigasyonu
      • Ürün geri dönüştürülebilirdir (en fazla): Malzeme ve enerji olarak %100 yeniden kullanılabilir
      • Kullanım kılavuzu: Küçük baskılı tam kılavuz, nokia.com'da, Cihaz içi kullanım kılavuzu
      • Ambalaj: Yenilenebilir malzemelerden üretilmiştir, En küçük boyuta getirilmiş ambalaj, Ambalajlar %100 geri dönüştürülebilirdir, %100'e kadar onaylı kullanılmamış ahşap lifleri, %80 oranına kadar geri dönüştürülmüş malzeme içerir

• Erişilebilirlik
    • Erişilebilirlik özellikleri
      • İşitme: Titreşimli uyarılar, TTY desteği, Görüntülü arama, BT boyun askısıyla uyumlu
      • Görüş: Ekran okuyucu uyumlu, Ses tanıma, Titreşimli uyarılar, Sesli Komutlar, Yazı tipi büyütme, Yüksek kontrast modu, Özelleştirilebilir giriş ekranı
      • Fiziksel yetenekler: Hoparlör, Ses tanıma, Sesli mesajlar, Sesli Komutlar, Özelleştirilebilir giriş ekranı

• Kutu içeriği
    • Kutu
      • Satış Paketi: Nokia Lumia 1520, Nokia AC-60 MicroUSB Şarj Cihazı, Nokia Şarj ve Veri Kablosu CA-190CD, Nokia Kulaklık WH-208, Quick guide, SIM Kapak Tuşu

M@STER

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
5
Forumda ki ilk kullanıcı olarak yazayım :) Lg g pro hayal kırıklığından sonra andriod sisteme veda etme zamanı gelmişti windows işletim sisteminden pek emin değildim açıkçası daha önce kullanmıştım HTC de windows deneyimim var :) şuan yazılım sürümü olarak black versiyonunda ancak bir çok şey ingilizce ve bazı ince ayarları kontrol edemiyorsunuz (Dokunmatik tuşlardaki titreşim, Ekran parlaklığı vs.) gelecek olan 8.1 güncellemesi ile sorunların düzeleceğini düşünüyorum.

Eğer ki performans ve office programlarını kullanmak istiyorsanız Lumia 1520 gerçekten çok iyi

Nemre

Müdavim
Reaksiyon puanı
28
Ben abartı yok, bayağı uzun zamandır Nokiadan böyle bir tlefon bekliyordum, nihayet çıktı, ama maalesef taksit olmadığı için alamıyorum, rüyamda bile lumia1520 gördüm, o kadar yani, imkanım elverdiği ölçüde almaya çalışacağım.İnternetten araştırıyorum şu an peşin 2.016 TL en ucuzu.
Telefonun büyüklüğü kamerası ve işlemcisi+ram tam benim aradığım şekilde. Aktif olarak Yandex disk kullanıyorum, ve şu anki telefonum maalesef yandex disk açık olunca bayağı kasıyor. Lumia 1520 de böyle bir sorun olacağını sanmıyorum 2gb ram oldukça yeterli diye düşünüyorum.
KAmera için söze bile gerek yok.Aradığımdan bile daha güzel.
İşin özü şu an kedinin ciğere baktığı gibi bakıyorum sadece :(

theBUBY

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Kullanan arkadaşların yorumunu-tavsiyesini bekleyerek yazıyorum; arkadaslar 3 senedir iphone 4s kullanıyorum bir sonraki telefonum 5s ya da 6 olur diye düşünüyordum fakat artık ios a veda etmenin zamanı geldi surekli bir ukalalik var apple da yeni telefonumu apple almayacağım android de olabilir wm de note3 ve nokia 1520 arasında kaldım. Telefon gercekten cok buyuk, aldığım zaman taşıma olsun telefonun rahatlığı olsun bir problem yaşayacağımı düşünüyor musunuz? Şimdiden yorumlarınız icin cok tesekkur ederim.

faruksio

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Forumda ki ilk kullanıcı olarak yazayım :) Lg g pro hayal kırıklığından sonra andriod sisteme veda etme zamanı gelmişti windows işletim sisteminden pek emin değildim açıkçası daha önce kullanmıştım HTC de windows deneyimim var :) şuan yazılım sürümü olarak black versiyonunda ancak bir çok şey ingilizce ve bazı ince ayarları kontrol edemiyorsunuz (Dokunmatik tuşlardaki titreşim, Ekran parlaklığı vs.) gelecek olan 8.1 güncellemesi ile sorunların düzeleceğini düşünüyorum.

Eğer ki performans ve office programlarını kullanmak istiyorsanız Lumia 1520 gerçekten çok iyi

Alttaki 3 tuş titreşimini (geri, windows, arama) tuş titreşimini kapatabilirsin ve de nereler ingilizce bende hep Türkçe :)

M@STER

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
5
Nasıl kapatıyoruz mesele orda :) valla az kaldı note 3 alacaktım ama S4 hezimetinden sonra samsunga tovbe ettim Lg kullandım oda android den yana sıkıntılıydı neyse ki lumia 1520 var :) kullanımı kolay cihaz cok hızlı apple ın kucuk ekranlarından sonra 6 inch devasa gelecektir gözüne :)

LittleMonster

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Nasıl kapatıyoruz mesele orda :) valla az kaldı note 3 alacaktım ama S4 hezimetinden sonra samsunga tovbe ettim Lg kullandım oda android den yana sıkıntılıydı neyse ki lumia 1520 var :) kullanımı kolay cihaz cok hızlı apple ın kucuk ekranlarından sonra 6 inch devasa gelecektir gözüne :)
Hocam batarya performansı nasıl ?

M@STER

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
5
Hocaç 3400 mah batarya suan 2. Gun %49 da kartal'dan ikitelli'ye ise gidiyorum yaklasık 3.5 saat yolda net kullanıyorum ve muzik dınlıyorum en fazla %5 dusuyor donuste aynı :) yalnız tel kapalıyken sarj olmuyor :( acık sarj etme durumundayız iphone gibi dun gece markete girdiğimde uygulamaların guncellemesı gelmıstı 21 uygulama ayarlar felan guncellendı Dokunma bolumunda windows tuslarının titreşimini kapatma ozelliği geldi :)

theBUBY

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Hocaç 3400 mah batarya suan 2. Gun %49 da kartal'dan ikitelli'ye ise gidiyorum yaklasık 3.5 saat yolda net kullanıyorum ve muzik dınlıyorum en fazla %5 dusuyor donuste aynı :) yalnız tel kapalıyken sarj olmuyor :( acık sarj etme durumundayız iphone gibi dun gece markete girdiğimde uygulamaların guncellemesı gelmıstı 21 uygulama ayarlar felan guncellendı Dokunma bolumunda windows tuslarının titreşimini kapatma ozelliği geldi :)

Oha dicem ama uygunsuz dil olabilir diye demiyorum... Ama kapalı sarj olmama sacma olmus:s

M@STER

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
5
Pil tasarruf modunun bir özelliği arka planda çalışan uygulama bırakmıyor kapatıyor, senkranizasyonu da kapatıyor manul senkranizasyon yapabiliyorsunuz

faruksio

Doçent
Reaksiyon puanı
0

Tamam ben açıklamadan bulmuşsun :) pil performansı ilerleyen günlerde daha da artar ilk günlerde düşük olur genelde

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Selam arkadaşlar. 1520 benimde dikkatimi çekti uzun zamandır inceleme, video vs takip ediyorum. Şu an htc one kullanıyorum. windows phone beni pişman ettirir mi bir tek ondan çekiniyorum. Güncel oyunları fırsat buldukça takip ediyorum, güncel uygulamalar ile de vakit geçiriyorum. Windowsa geç çıkıyor çoğu o yüzden tek eksi yön bu sanırım. (Lg g pro 2 de güzel telefon bir de o seçenek var.) fakat düşük sistemde bile yüksek performans veren windows phone ler 1520 gibi bir telefonun sistem özellikleriyle hem bir canavar olur hemde çok uzun süre idare eder düşüncesindeyim. Telefonda şık, pili, ekranı, işlemcisi herşeyiyle eksiksiz. Günlük kullanımda yaşadığınız sıkıntı var mı. Özellikle market uygulamaları konusunda ihtiyacınıza tam cevap alabiliyor musunuz?. Teşekkür ederim.

M@STER

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
5
Wp markette android market gibi herşey yok ancak sosyal ağlar gerekli uygulamalar oyunlar var inanmazsın ancak şuan telefonu okadar zorluyorum ki mc4 asphalt 8 fifa 14 oynuyorum nette geziniyorum maşallah pil bitmiyor :)) çok memnunum gerçekten, çok hızlı bir cihaz bugune kadar kullandığım en iyi cihaz diyebilirim :) inan ki gunluk kullanımda sıkıntı yok hatta diğer kullandıgım cihazlarda yaşadıgım hiç bir sorun yok bambaşka bir cihaz :)) düşünürsen al derim dostum

M@STER

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
5
Tuş kilidi yaptığınızda wifi kapanıyor tuş kilidini açtığınızda tekrara açılıyor ayarlardan duzeltiliyor bugun farkettim yazayım dedim :D

faruksio

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Tuş kilidi yaptığınızda wifi kapanıyor tuş kilidini açtığınızda tekrara açılıyor ayarlardan duzeltiliyor bugun farkettim yazayım dedim :D

Aynen ayarlardan wifi zaman aşımına uğradığında açık tutu işaretlerden açık kalır :D

M@STER

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
5
Batarya şarjdan sonra teli kapatıp açınca %95 e duşuyor zaten tel açıkken şarj oluyor bataryayı kalibremi yapmak lazım çözemedim

faruksio

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Batarya şarjdan sonra teli kapatıp açınca %95 e duşuyor zaten tel açıkken şarj oluyor bataryayı kalibremi yapmak lazım çözemedim

Muhtemelen tam şarj olmamıştır şarj tam dolduktan sonra 5 dk daha beklet sorunun çözülür

M@STER

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
5
Yok hocam hep tam şarj edip 1 saat sonra çektim yine aynı

RedDevil

Müdavim
Reaksiyon puanı
19

Teli kapatip açma normal kullanımdan fazla şarj götürecektir. Telefonu kapatma işini genellikle şarja takmadan önce yapın. Şarj %100 dolunca şarj simgesi kaybolmadan çıkarmayın.

M@STER

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
5
Enterasan yahu surekli açık durması da sıkıntı olur diye kapatıyorum bende sağolasın hocam

Nemre

Müdavim
Reaksiyon puanı
28
@M@STER hocam 1520 flash desteklemiyor diye okudum, film izleme işi nasıl oluyor bu cihazda ?

faruksio

Doçent
Reaksiyon puanı
0
@M@STER hocam 1520 flash desteklemiyor diye okudum, film izleme işi nasıl oluyor bu cihazda ?

Sadece 1520 değil şu an piyasadaki hiçbir cihaz Flash Player desteklemiyor zaten iyi siteler genelde html 5 desteği verdiği için sıkıntı olmuyor :)

M@STER

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
5

Sorma valla bende ilk başta dedim İE sıkıntı çıkartıcak ama şuan benim izleyemediğim bişey yok :D hocalar birde iyi bir file manager programı lazım Office belgelerimi attım 1 gb boşuna yatıyor telde, açamıyorum ne office den ne de başka yerden :D

Nemre

Müdavim
Reaksiyon puanı
28
@M@STER @faruksio hocam, Lumia 1520 için ne tür bir kılıf kullanıyorsunuz ? Bir de jelatin kullanıyormusunuz? Bu aralar iyice kafayı bozdum 1520 ile ciddi ciddi almak istiyorum.alırken kılıf ve ekran için jelatinde almayı planlıyorum.

Abdüsselam FCB

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Nokia nın bu huyunu sevmiyorum 6 inch ekrana gorilla glass 2 koymuş.illa bişeyi eksik yapacaklar

faruksio

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Sorma valla bende ilk başta dedim İE sıkıntı çıkartıcak ama şuan benim izleyemediğim bişey yok :D hocalar birde iyi bir file manager programı lazım Office belgelerimi attım 1 gb boşuna yatıyor telde, açamıyorum ne office den ne de başka yerden :D

8.1 güncellemesiyle dosya yöneticisi tarzı bişey gelicek ama o zamana kadar mağazada 1-2 uygulama var onla idare edebilirsin. Office belgelerine gelince bütün Office dosyalarını onedrive'a yükle o zaman hepsini açarsın :D

- - - Mesaj Güncellendi - - -
[MENTION=140027]Nemre[/MENTION] ben 1520 değil 820 kullanıyorum :D

bandem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aldim memnunum gule gule ios ve android

M@STER

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
5
@M@STER @faruksio hocam, Lumia 1520 için ne tür bir kılıf kullanıyorsunuz ? Bir de jelatin kullanıyormusunuz? Bu aralar iyice kafayı bozdum 1520 ile ciddi ciddi almak istiyorum.alırken kılıf ve ekran için jelatinde almayı planlıyorum.

Hocam daha kılıf ve jelatin almadım hoşuma giden bi kılıf bulamadım açıkcası jelatinde kullanmıyorum idare ediyoruz :D

8.1 güncellemesiyle dosya yöneticisi tarzı bişey gelicek ama o zamana kadar mağazada 1-2 uygulama var onla idare edebilirsin. Office belgelerine gelince bütün Office dosyalarını onedrive'a yükle o zaman hepsini açarsın :D

@Nemre ben 1520 değil 820 kullanıyorum :D

:D One drive yüklemek çok uzun sürer 8.1 gelene kadar idare edeyim :D 2 gün önce kuzenim geldi 620 vardı onda dur dedim güncelleme var :) şarj dan ve sürekli cihazın donmasından şikayetçiydi black güncellemesiyle şimdi uçuyor 620, 8.1 güncellemesiyle daha daha süper olur :D

Ekran görüntüsü atalım Nokia Lumia 1520 :D

faruksio

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Hocam daha kılıf ve jelatin almadım hoşuma giden bi kılıf bulamadım açıkcası jelatinde kullanmıyorum idare ediyoruz :D

:D One drive yüklemek çok uzun sürer 8.1 gelene kadar idare edeyim :D 2 gün önce kuzenim geldi 620 vardı onda dur dedim güncelleme var :) şarj dan ve sürekli cihazın donmasından şikayetçiydi black güncellemesiyle şimdi uçuyor 620, 8.1 güncellemesiyle daha daha süper olur :D

Ekran görüntüsü atalım Nokia Lumia 1520 :D

Belgelerini onedrive'a yüklemek emin ol 5 dakikanı almaz :)