Nokia Lumia 1020 mi Huawei Ascend G7 mi?

Bu konuyu okuyanlar

Freddies

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar, iki telefon arasında kaldım. Kafam çok karışık çünkü beklentilerimin yarısı Lumia'da diğer yarısı G7'de. O yüzden gerekçeleriyle birlikte dikkat çekmek istediğiniz olumsuz yanlar da çok önemli benim için.

Kamerası iyi olsun, ekranı büyük olsun, pili iyi dayansın ve sürekli kasma donma olmasın istiyorum.

Kamera ve stabilitede Lumia, ekran büyüklüğü ve pil performansı olarak G7 önde. Ne yapsam bilemedim.

Lumia 1020'de özellikle bazı problemler olduğunu söyleyenler ve şarjın 1 günü anca çıkardığını söyleyenler de var, bu ne kadar doğru, kullanan arkadaşlar yorum yapabilir mi?

Lumia ve G7 kamera performansı arasında çok fark var mıdır? Lumia tabii ki önde ama G7'nin kamerasını da oldukça iyi bulanlar var.

Ayrıca sizce G7 stabilite konusunda ne kadar başarılı olur, Anroid onu da yavaşlatır mı yoksa G7 stabil kalmayı başarabilir mi?

Fikirlerinizi paylaşır mısınız? Ancak özellikle benim gibi uzaktan inceleyenlerden çok tecrübesi olan arkadaşların yorum yapmasını rica ediyorum.

Teşekkürler.

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Lumia 1020 artık eski kalmış bir donanima sahip. Ha dersen ki sadece kamera önemli benim için o zaman alabilirsin. Ama ön kamera olsun, malzeme kalitesi olsun,pil ömrü olsun, güncel donanım olsun, isletim sistemi olsun her konuda huawei ascend g7 önde

Freddies

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki Android'in kronik sorunları? G7 sizce bu konuda nasıl bir performans verir? 1 sene sonra donma ve kasmalarla boğuşur muyum sizce?

Kamera önemli benim için ama diğerleri de önemli, yoksa LG G2'yi de düşünürüm.

Kurt Cobain

Profesör
Reaksiyon puanı
90
1020 artık eskidi. Mutlaka G7 alın. Bizde var biz çok memnunuz süper telefon. :thumbup1:

Kurt Cobain

Profesör
Reaksiyon puanı
90
[MENTION=426431]Freddies[/MENTION] Tabiki.
Şarj konusunda şahane 2 gün çok rahat gidiyor.
Kamera konusunda ön kamerası çok başarılı tambir özçekimlik kamera , arkasıda çok güzel odaklaması falan olsun.
Huaweinin kendi arayüzü olduğu için kasmak tam anlamıyla imkansız gibi. yani İos menüsü gibi sıfır kasma var.
İnternet performansı olsun , oyun performansı olsun , yani herşeyiyle 4 4lük bir telefon. Oyun konusunda tabi üst düzey oyunları 60 fps gibi akıcı şekilde değilde normal bir şekilde oynatıyor yani. Sonuçta 2500 TL lik bir telefon değil :) 950 TL ye aldık yani.

pinterest

Profesör
Reaksiyon puanı
157
G7'deki adreno 306 düşündürüyor beni.

Yoksa güzel cihazdır g7 tavsiye ederim. Ama g2 eskimedi o da alınabilir bir cihaz. Ama l1020 eskidi.

Freddies

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
G7'deki adreno 306 düşündürüyor beni.

Yoksa güzel cihazdır g7 tavsiye ederim. Ama g2 eskimedi o da alınabilir bir cihaz. Ama l1020 eskidi.

G2 çok güzel bir telefon ama özellikle kamera konusunda kötü sanırım, bu yüzden tercih etmek istemiyorum.

G7 kasa ve görünüm olarak benim Iphone ve Sony Z serisini saymazsak, Lumia 925 ile birlikte gördüğüm en albenisi olan tasarıma sahip.

Yakından görünce gerçekten kaliteli bir hissiyat yaratmayı başarıyor.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

@Freddies Tabiki.
Şarj konusunda şahane 2 gün çok rahat gidiyor.
Kamera konusunda ön kamerası çok başarılı tambir özçekimlik kamera , arkasıda çok güzel odaklaması falan olsun.
Huaweinin kendi arayüzü olduğu için kasmak tam anlamıyla imkansız gibi. yani İos menüsü gibi sıfır kasma var.
İnternet performansı olsun , oyun performansı olsun , yani herşeyiyle 4 4lük bir telefon. Oyun konusunda tabi üst düzey oyunları 60 fps gibi akıcı şekilde değilde normal bir şekilde oynatıyor yani. Sonuçta 2500 TL lik bir telefon değil :) 950 TL ye aldık yani.

Yorumlarınız için çok teşekkürler.

pinterest

Profesör
Reaksiyon puanı
157
G2 çok güzel bir telefon ama özellikle kamera konusunda kötü sanırım, bu yüzden tercih etmek istemiyorum.

G7 kasa ve görünüm olarak benim Iphone ve Sony Z serisini saymazsak, Lumia 925 ile birlikte gördüğüm en albenisi olan tasarıma sahip.

Yakından görünce gerçekten kaliteli bir hissiyat yaratmayı başarıyor.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Yorumlarınız için çok teşekkürler.
G2 de ne tür bir kamera sorunu var bilmiyorum.

Snap.. 800'lü cihazlarda adreno 330 varken g7 deki 306 insanı düşündürüyor performans anlamında.

Huawei'da Emotion UI arayüzü bulunur.

Bu arayüz 2014 ile birlikte köklü değişimlere uğradı ve çok stabil.

Favori arayüzlerim Color os, emui, miui ve sense bu arada.

Lg de optimus arayüzü var. Bu arayüz G2 ile birlikte stabil olöaya başladı. Ama G de bulunan optimus arayüzü ve G2 de bulunanda büyük farklılık yok.

En büyük farklılık G FLEX ve G3 de bulunan optimus arayüzü.

G flex de büyük bir değişime uğramamış ama widgetleri ciddi anlamda güzelleşmiş bir optimus arayüzüyken

G3 deki optimus baştan aşağı flat dizayna uygun hale getirilmiş.

Ki g3 deki optimus hantallığı arkasında bırakmış.

G2'ye g3 arayüzü güncellemesi de gelecek(-miş).

Ama beklemek istemezsen Lg g2'ye multihome programıyla aynı zevki yaşatırsın.

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Selam LG G2 iyi cihazdır bende 8 aydır kullanıyorum 9 ay olcak kameradan beklentiniz yüksekse çok önermem bende ama güzel çekiyor gün ışığında süper eğer kameradan sebep g2 yi almıyosanız G7 yide almanız mantıklı gözükmüyo bana (G7 nin tasarımı daha güzel) ille kamerayla alcaksanız 1020 tavsiye ederim birde şunu söyliyim hem tasarım hem kamera hem güncel telefon alcaksanız lumia 930 a da bakın derim bu arada LG G2 android 5 le kesin G3 arayüzü alıyor biraz karışık yazdım ama olsun :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Lumia modellerinin x20 serisi artık eskidi alınmaz ya x30'lu modellere bakacaksın yoksa hiç bulaşma derim ;)

Freddies

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
G7'nin kamerası G2'den daha iyi diye biliyorum ama ben. Yanlış mı biliyorum?

Kafamda kamera, pil performansı, stabilite ve ekran büyüklğü açısından "İKİNCİ EL" dahil en fazla 800 TL'ye en iyi telefonu alabilmek var.

Fotoğraf çekmeyi seviyorum. Oyunlarda grafik çok isteyenleri oynamıyorum, daha basit oyunlar benimkiler. Uygulamaları kullanabilirim belki yoğun olarak.

Bu şartlar altında sizce ne almalıyım peki?

pinterest

Profesör
Reaksiyon puanı
157
G7'nin kamerası G2'den daha iyi diye biliyorum ama ben. Yanlış mı biliyorum?

Kafamda kamera, pil performansı, stabilite ve ekran büyüklğü açısından "İKİNCİ EL" dahil en fazla 800 TL'ye en iyi telefonu alabilmek var.

Fotoğraf çekmeyi seviyorum. Oyunlarda grafik çok isteyenleri oynamıyorum, daha basit oyunlar benimkiler. Uygulamaları kullanabilirim belki yoğun olarak.

Bu şartlar altında sizce ne almalıyım peki?

G2 deki kitkat yazılımındaki tek sorun ısınma diye biliyorum ama onu da düzeltirler umuyorum. Stabilitede bir sorun yok.

Kamerası iyi g2'nin ois özelliği var kamerada.

Pil performansı olarak 3000 mAh değerinde bir batarya var günü çıkarır.

Yüksek grafikli oyunlarla işim yok demişsin. O zaman g7 ile g2'nin senin kullanımın açısından fark yaratacağını düşünmem.

Hangi telefona yakınsan onu satın al.

Huawei,eski Huawei değil ; LG de, eski LG değil.

Yani iki üreticinin de cihazlarını yarı yolda bırakacağını sanmıyorum.

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
G2 deki kitkat yazılımındaki tek sorun ısınma diye biliyorum ama onu da düzeltirler umuyorum. Stabilitede bir sorun yok.

Kamerası iyi g2'nin ois özelliği var kamerada.

Pil performansı olarak 3000 mAh değerinde bir batarya var günü çıkarır.

Yüksek grafikli oyunlarla işim yok demişsin. O zaman g7 ile g2'nin senin kullanımın açısından fark yaratacağını düşünmem.

Hangi telefona yakınsan onu satın al.

Huawei,eski Huawei değil ; LG de, eski LG değil.

Yani iki üreticinin de cihazlarını yarı yolda bırakacağını sanmıyorum.
Bencede haklsn benimde g2 var 8 ay sorun yok rakiplerine gore isinmada yok android 5 ve g3 arayuzude alcak huawei g7 nin tasarimi super bence pil olarak g2 ile ayni ekrani buyuk ama hd ayni gider g2 ile kamerada farketmez hangisini alrsan al kameralari oldukca guzel cekio ama beklentiniz fotograf kamerasi kadar iyiyse beklemeyin zaten 1200 tl ye kamera gibi cekemez 1200 luk tel.

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
1020 kullanıyorum; şarjı 3 gün gidiyor.

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Ben şimdi hepsini toparlıyım
-1020 çok güncel bir cihaz değil ama kamera konusunda G7 de G2 de bunun yanında yetersiz
-Oyun filan çok oynamıyorum diyorsunuz 1020 zaten windowsphone işletim sisteminede sahip her ne kadar g2 ve g7 kadar güncel olmasada performans açısından sıkıntı çekeceğinizi sanmıyorum
-Birde şu varki windowsphone arayüzünü çok seviyormusunuz bu tamamen şahsidir ve kameranın arkasındaki çıkıntı sizi rahatsız edermi vs bunlarıda düşünmeniz gerek
-G7 ye gelirsek donanım olarak G2 den biraz geride olsa bile sorun çıkarmaz yani arayüzde ve oyunlarda çıkarcağını sanmıyorum
-Ekran olarak G2 den büyük bataryası aynı ama hd ekranı var (yani G2 ile şarjı aynı gidecektir)
-Kamera G2 den farkı olcağını sanmıyorum
-LG G2 android 5 ile G3 arayüzünü alacak bu kesin ama G7 nin arayüzüde oldukça güzel ve android 5 alacağa benziyor bence kesin alır
*Bana kalırsa kamerayı çok seviyorum diyosan 1020 al ama o çıkıntısı kötü ve bence tasarımı güzel değil ama takılma olmaz güncel olmasa bile, sony xperia serisininde kamerası iyidir bunlarada bakabilirsin ve hem tasarım hemde kamera güzel olsun güncel bir cihaz olsun diyorsan bana göre en iyi cihaz nokia lumia 930 dur en sevdiğim tasarımlı telefon bence ama fiyatı 1800 lerde bunuda belirtiyim seçim size kalmış
Önemli not: İlkkez bu kadar uzun yazdım ve uzun yazasım geldi ne resmi oldu :D

Freddies

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben şimdi hepsini toparlıyım
-1020 çok güncel bir cihaz değil ama kamera konusunda G7 de G2 de bunun yanında yetersiz
-Oyun filan çok oynamıyorum diyorsunuz 1020 zaten windowsphone işletim sisteminede sahip her ne kadar g2 ve g7 kadar güncel olmasada performans açısından sıkıntı çekeceğinizi sanmıyorum
-Birde şu varki windowsphone arayüzünü çok seviyormusunuz bu tamamen şahsidir ve kameranın arkasındaki çıkıntı sizi rahatsız edermi vs bunlarıda düşünmeniz gerek
-G7 ye gelirsek donanım olarak G2 den biraz geride olsa bile sorun çıkarmaz yani arayüzde ve oyunlarda çıkarcağını sanmıyorum
-Ekran olarak G2 den büyük bataryası aynı ama hd ekranı var (yani G2 ile şarjı aynı gidecektir)
-Kamera G2 den farkı olcağını sanmıyorum
-LG G2 android 5 ile G3 arayüzünü alacak bu kesin ama G7 nin arayüzüde oldukça güzel ve android 5 alacağa benziyor bence kesin alır
*Bana kalırsa kamerayı çok seviyorum diyosan 1020 al ama o çıkıntısı kötü ve bence tasarımı güzel değil ama takılma olmaz güncel olmasa bile, sony xperia serisininde kamerası iyidir bunlarada bakabilirsin ve hem tasarım hemde kamera güzel olsun güncel bir cihaz olsun diyorsan bana göre en iyi cihaz nokia lumia 930 dur en sevdiğim tasarımlı telefon bence ama fiyatı 1800 lerde bunuda belirtiyim seçim size kalmış
Önemli not: İlkkez bu kadar uzun yazdım ve uzun yazasım geldi ne resmi oldu :D

Öncelikle yorumlarınız için çok teşekkürler.

Benim de sıkıntım bütçe işte, maksimum 700-800 TL'ye kadar bir telefon düşünyorum, tabii ikinci el almayı düşünüyorum, yani daha iyi segmentteki bir telefon olacak.

Keşke G2 ve G7'nin kameraları test edilip karşılaştırılabilse.

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Öncelikle yorumlarınız için çok teşekkürler.

Benim de sıkıntım bütçe işte, maksimum 700-800 TL'ye kadar bir telefon düşünyorum, tabii ikinci el almayı düşünüyorum, yani daha iyi segmentteki bir telefon olacak.

Keşke G2 ve G7'nin kameraları test edilip karşılaştırılabilse.
700 800 tl 0 istiyosan zenfone 5 yada 6 dusun derim kardesimde var sarjı haricinde super telefon G2 ile G7 nin kamerasnda cok farklilik olcagini sanmyorum g2 kullaniyorum hersekil guzel cekio aksamda guzel fakat mesela arkanda isik varsa o karanlkta o zaman isigi asiri derecede alıyor ve batırıyor fotoyu [emoji1]