Nokia l520 çeşitli sorunlar

Bu konuyu okuyanlar

ARMA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
İyi günler, aylar öncesinde telefonumu düşürüp ekranını çatlatma becerisinde bulunmuştum. Ardından telefoncuya sevk edip tamir işlemini başlattım. Ekran ücreti verdikten sonra telefonumu aldığım ilk gün içerisinde gözlemlediğim şey; batarya-ses sorunuydu. Batarya'nın doluluk oranı %70 gösterirken bi anda %7 olabiliyordu. Bataryayı değiştirdim, fakat şarj etme sorunu gitti denilemez.. şöyle ki ses sorunundan bahsetmiştim az önce.. telefon kendi kendine ses kısıyor. Bazen Zil sesi bazense Medya sesini; değişmeli olarak otomatik kısıyor. Telefonu açtığım bazı zamanlardaysa ya internette sorun çıkıyor ya da güncelleştirmelerinde. Denim sürümüne güncelleştirip, mağazan her uygulamayı güncelleştirdim, bu arada 10 güncelleştirme sonrası hata verip telefonumu yeniden başlatmamı istiyor. Telefonu kapadığım anda ise %90 olan şarjım %0 oluyor, ve açılışta ünlem işaretiyle kala-kalıyorum.

Forumlarda dolandım epeyce, hiçbir sonuç beni tatmin etmedi veyahut böyle sorunları yaşayan arkadaşlarla aramda dağlar var. Bi' telefoncu diyor işlemcisi arızalı, bir telefoncu diyor buna 'rom' atcam ama telefonun şarj etmiyor, bir diğeri... ' O telefon göçmüş ' cümlesini çok duydum, ama böyle dandik bi telefon için harcadığım tamir masrafları 300tlyi buldu ve bi zahmet boşa gitsin istemiyorum. Konuyla alakalı bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim, teşekkürler.

wMwMw

Profesör
Reaksiyon puanı
96
Buradan LSRT ile yazılımı yeniden yükleyin eğer yine sorunlar devam ederse sorun donanımsal demektir ve servisten başkası sorununuza çare olamaz.

ARMA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
O kadar yazdığım yazıyı çok basite indirgeyen bir cevap yazmışsın. Ben gerçek çözümler istiyorum, 'servisten başkası düzeltemez' herkes diyor zaten. Telefonun işlemcisi değişecek kadar hasar almadı; 1metreden yere düştü. Başka çözümler lazım; zira piyasadaki değeri 300tl olan telefon için 200tl işlemci parası verecek halim yok. Garanti deseniz, başta garanti kapsamından çıkıyordu. Ünlem ve Ses-Kısma hatasını düzeltecek cevaplar lazım bana.