Nokia küllerinden yeniden doğdu!

Bu konuyu okuyanlar

Emre Budak

Doçent
Reaksiyon puanı
321
Nokia'nın bir daha pazarda büyük bir yer edineceğini düşünmüyorum. Şahsi fikrim bu yönde.

İyi Forumlar

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Takip ediyorum sürekli umarım başarıyı yakalar bekliyorum ama biraz daha zamanı var Nokia' nın. İlk göz ağırımız ne de olsa adı yeter.

nextman

Müdavim
Reaksiyon puanı
567
sayısız modelini kullandığım Symbian'lı günleri özlemedim değil hani .Bir teması için sabahlara kadar uğraştığımız günlerdi.Bence teknoloji geliştikçe insanoğlu şımardı, en azından o günleri kıyaslayarak ve buna kendimi de dahil ederek her şeyin en hızlısını istediğimizden biliyorum. 5 mp lik kameralara wowww denilen günlerden SD işlemcileri ısınıyor olum bu dediğimiz günlere hey gidi günler hey....

Orhan pala

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hiçbir etkısı olmayacaktır. İPhone ve Samsung karşısında asla tutunamaz. Suyun dibine batmış bir gemiyi tekrar yuzdurmek çok zor

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
bence nokıa nın adı yeter.
ben bile daha düne kadar nokıa nın dokunmatik telefon ürettiğini bilmiyordum.yoksa düşünmeden alırdım.biraz tanıtıma ihityacları var gibi

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
ben nokia telefonları eskiden de kullanmazdım, eskilerim sony ağırlıklıydı, sony seviyorum ve sony nin telefon pazarında liderliğe oynaması gerektiğini, böylece rekabet ve fiyatlar açısından tüketicinin lehine durumlar oluşturacağını düşünüyorum. nokia nın giriş telefonları güzel olmuş olabilir ama sonrası hep kendini tekrar idi , o yüzden piyasadan silindi.

Sx105rRomules

Müdavim
Reaksiyon puanı
177
nokıa 8 le kendini kanıtladı 9 la sağlamlaştıracak fikrindeyim

TBM

Müdavim
Reaksiyon puanı
358
Symbianı da tekrar doğursunlar, android gibi ram delisi olmaz en azından. Yeni programlar gelir falan.

TeknoLee

Doçent
Reaksiyon puanı
135
Symbianı da tekrar doğursunlar, android gibi ram delisi olmaz en azından. Yeni programlar gelir falan.
O benim de hayalimdi ama salak HMD artık hayatta yapmaz öyle şey, telefona saf Android yüklüyorlar oturuyorlar.

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Android Dünya çapında insanların alışık olduğu ve aldığında zorluk çekmeden kullanabilecekleri bir işletim sistemi olduğu için böyle bir düşünce içerisindeler. Symbian sandığınız kadar stabil değil bunu da unutmayın. Windows'a biraz daha değer verilseydi iOS ile aynı desteği alacaktı...

Son düzenleme:

mia.wallace

Doçent
Reaksiyon puanı
230
Android Dünya çapında insanların alışık olduğu ve aldığında zorluk çekmeden kullanabilecekleri bir sürüm olduğu için böyle bir düşünce içerisindeler. Symbian sandığınız kadar stabil değil bunu da unutmayın. Windows'a biraz daha değer verilseydi iOS ile aynı desteği alacaktı...

windows phone cok uygun bir sistemdi. yemin ederim hepsi aptal microsoft un suçu. resmen uğrastilar ya resmen ugrastilar. daha nasil batirabiliriz diye. bana verseler yemin ederim nokia yi bu kadar batiramazdim. allah belasini versin microsoftun. hicbir ayirici ozelligi olmayan nokialar malesef arada kar payi eder ama hic bir zaman liderlige oynayamaz hele saf androidle hic oynayamaz

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
windows phone cok uygun bir sistemdi. yemin ederim hepsi aptal microsoft un suçu. resmen uğrastilar ya resmen ugrastilar. daha nasil batirabiliriz diye. bana verseler yemin ederim nokia yi bu kadar batiramazdim. allah belasini versin microsoftun. hicbir ayirici ozelligi olmayan nokialar malesef arada kar payi eder ama hic bir zaman liderlige oynayamaz hele saf androidle hic oynayamaz
Zamanın Amiral gemisi Lumia 920 kamera ve işletim sisteminin stabilliği açısından Snapdragon S4 2 çekirdekli işlemciyle bile 4 çekirdeklilere fark koymuştu. İşte iOS'un ve işletim sisteminin önemi burda çıkıyor. Ben zamanında hiç bir telefonla Lumia 920 kadar iyi fotoğraf çeken ve uygulamaya tıkladığımda kasma vs olmadan açan telefon görmedim... Tabiri caizse tıkladığını açıyor, açmayacağım diye yalan söylemiyor.

Reaksiyon puanı
2,554
Symbiandan nefret eden bir ben miyim bu forumda symbianlı telefon kullanacağıma standart nokia arayüzü kullanırım.
15dkda sıfırlanan telefon mağazadan 1mblık uygulamanın 3dkda inmesi uygulama açılana kadar kanser etmesi karmaşık arayüz ne nerde belli değil off daral geldi daha anlatırken hemde..

mia.wallace

Doçent
Reaksiyon puanı
230
Zamanın Amiral gemisi Lumia 920 kamera ve işletim sisteminin stabilliği açısından Snapdragon S4 2 çekirdekli işlemciyle bile 4 çekirdeklilere fark koymuştu. İşte iOS'un ve işletim sisteminin önemi burda çıkıyor. Ben zamanında hiç bir telefonla Lumia 920 kadar iyi fotoğraf çeken ve uygulamaya tıkladığımda kasma vs olmadan açan telefon görmedim... Tabiri caizse tıkladığını açıyor, açmayacağım diye yalan söylemiyor.

zamaninda lumia 1020 ile modern combat 5 i kasmadan oynadigimi biliyorum. (sd S4) hic kasmazdi varya ne guzeldi

teknikercnyt

Müdavim
Reaksiyon puanı
250
Nokia stok androidden yana tercih yapmis,cokta guzel yapmis.bugun tesaduf 6’siyla karsilastik bi teknomarkette.donanim olarak girmeye gerek yok ama obje olarak yani premium his olarak cok hos telefon.menu akiciligi filan iyi gene.stok androidde virt zirt hatalari yok.ozellestireyim derken batiriyolar.
Yukarda denilmis.8’le kendini kanitladi,9’la geliyor.nokia’yi az cok biliyorsam bu is burda da kalmaz.10’uda gelir,11ide vsvs.hatta bi yerlerde bu konuyla ilgili yorumda yapmistim(edge ekranli 9).viral denmisti.sisirme denmisti.adamlarin huyu belli suyu belli olacagi buydu.yani isim algisina gelince,95-2000 ustu pek bilmez bunlarin sasaali gunlerini.o bakimdan pek psikolojik etkisi yok.ama iste daha eski nesiller nokia dedinmi bi ifade olusuyor yuzlerde.saygidandir :))

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Symbiandan nefret eden bir ben miyim bu forumda symbianlı telefon kullanacağıma standart nokia arayüzü kullanırım.
15dkda sıfırlanan telefon mağazadan 1mblık uygulamanın 3dkda inmesi uygulama açılana kadar kanser etmesi karmaşık arayüz ne nerde belli değil off daral geldi daha anlatırken hemde..
Yalnız değilsin. Stabil olmadığı için bu sorunlar vardı. Zaten Nokia bunu anlayınca o işletim sisteminin de fişini çekti...

Reaksiyon puanı
2,554
Nokia zamanında rakibi yoktu en güzel ürünleri sunuyordu hemde aşırı pahalı fiyatlara insanlar mecburen alıyordu.Nokianın bu huyundan en çokta ben nefret ederdim ama o günler geride kaldı artık fp ürünü sunan rakipleri var nokiaya muhtaç değiliz.Ayrıca nokianın yapısında var her cihazında illa bariz bir eksik olması eskiden de öyleydi kızılötesi olan cihazda uçuş modu yoktu vs vs gibi.Nokia bence bir daha öyle olamayacak çünkü pazar eskisi gibi değil seçenek çok.Zamanında bu kadar bize kazık atan nokiaya hiçbir sempatim kalmadı açıkçası.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
zamanında nokia telefonlardan uzak dururdum, sony severdim... şimdi ise apple telefonlardan nefret ediyorum, aslında apple dan nefret ediyorum. google dan da nefret ediyorum, o yüzden android tel kullanmıyorum, ilk önceliğim blackberry işletim sistemli telefonlardı ama o da kalktı. sony, lenovo, xiaomi gibi sevdiğim markalar var hatta yanına blackberry işletim sistemli eski blackberry ide eklerim. ben mazlumun telini severim, kızmayın ama patronların aşırı zenginlik göstergesi olan hiç bir telefonu almam.

TeknoLee

Doçent
Reaksiyon puanı
135
zamanında nokia telefonlardan uzak dururdum, sony severdim... şimdi ise apple telefonlardan nefret ediyorum, aslında apple dan nefret ediyorum. google dan da nefret ediyorum, o yüzden android tel kullanmıyorum, ilk önceliğim blackberry işletim sistemli telefonlardı ama o da kalktı. sony, lenovo, xiaomi gibi sevdiğim markalar var hatta yanına blackberry işletim sistemli eski blackberry ide eklerim. ben mazlumun telini severim, kızmayın ama patronların aşırı zenginlik göstergesi olan hiç bir telefonu almam.
Pek çok konuda haklısınız fakat Nokia ile Apple ı aynı kefeye koymanın yanlış olacağını düşünüyorum. Eğer Nokia da Apple gibi sadece çok pahalı telefonlar satsaydı, zenginlere hitap etseydi toplumda bu kadar sevilmez, kucaklanmazdı. Battı mı iyi ki batmış zaten çok pahalıydı derdik, ama öyle olmadı. Bir 3310 125 milyon sattıysa, bir zamanlar herkesin elinde nokia lar olduysa bu Nokia nın sadece zenginleri değil, tüm toplumu hedef alarak telefon ürettiğini gösterir. Nokia nın pahalı telefonları olduğu gibi, ucuz telefonları da vardı, yoksa bu kadar satmazdı.

Coolumsu

Asistan
Reaksiyon puanı
68
Başarılı olmasını çok istiyorum. Nokia çok iyi bir markaydı. Microsoft yüzünden iflasa sürüklendi. Umarım yeniden eski günlerine döner. Samsung'un yerine Android platformunun lideri olur.