Nokia cihazınızın enerji sarfiyatı hakkında bilgi almak ister misiniz? [Symbian]

Bu konuyu okuyanlar

alabula

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Mobil olunan her alanda cihazlar için hayati önem taşıyan şarj, hızla gelişen mobil teknolojiler ile artık daha da önemli bir hal aldı. Olmadık zamanda biten şarj belki de tüm günü mahvetmeye ya da dolu bir batarya tüm olumsuzlukları kurtarmaya yetebiliyor.

screenshot0034.jpg
screenshot0035.jpg

Nokia tarafından Symbian cihazlar için geliştirilen bu uygulama da mobil cihazların anlık olarak tükettiği enerji miktarını birim olarak ekranda görmenizi sağlıyor. Grafiksel sunumlar sağlayan program Nokia tarafından geliştirilmiş olmanın verdiği avantajla Symbian cihazlarda tam olarak uyumlu çalışıyor.

screenshot0036.jpg
screenshot0037.jpg

Cihazınızda hangi uygulama ne kadar sistem kaynağı kullanıyor ve buna bağlı olarak da ne kadar şarj tüketimi gerçekleştiriyor ya da bluetooth açık kalsa şarjım çabuk mu biter gibi soruların yanıtlarını bulmanıza olanak tanıyan program, mobil cihazlar için uygulama hazırlayan geliştiriciler de daha stabil, temiz ve cihazları yormayan uygulamalar hazırlamak için piyasaya sürmeden önce programlarını grafiksel bir arayüzle test etme imkanına da kavuşmuş oluyor.

Symbian S60 v5 destekli dokunmatik ekranlı mobil cihazlar (Nokia 5800XM ya da N97 gibi) için de tam destek sağlanan programda CSV olarak kayıt imkanı gibi ek özellikler de mevcut.

indexphpsgr.jpg

NOT: Nokia tarafından yapılan açıklamada programın s60 5.sürüm, s60 3. sürüm FP1 ve FP2 Symbian sürümlerinde çalıştığı belirtilmiştir. s60 3.sürüm Pre FP1 sürümde program çalışmamaktadır. Nokia N82 ile denenmiştir.

http://rapidshare.com/files/207451073/Nokia_Energy_Profiler_v1_2_en.sisx

screenshot0039p.jpg

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
abi bu değilde bataryayı yüzde olarak gösteren bi program lazım bana ya celltrack yükledim işe yaramadı göremedim istediğim şeyi