Nokia C3-00 Kullananlar

Bu konuyu okuyanlar

muratteas

Müdavim
Reaksiyon puanı
96
Aklıma gelen tüm soruları sorayım ayrı ayrı yazmaktansa , c300 kullanıcıları cevaplarlarsa memnun olurum :)
1) yukarıda belirttiğim soru video ve kamera çekim kalitesi nasıl ( 2 mp kameradan ne beklenebilir tabi ama, samsung c3353 ün de 2mp olmasına rağmen video çekim kalitesi 1.3 mp miş )
2) araştırmalarıma göre youtube dailymation gibi sitelerden video izlenebilmesine rağmen facebook sitesinden izlenemiyormuş. ( sanırım c300 için uyumlu flashplayer yokmuş ).
3) youtube ve diğer internet üzerinden izlenen videoların ses ve görüntü kaliteleri nasıl?
4) sağlamlığı hakkında ne söyleyebilirsiniz?
5) ücretsiz uyumlu tema ve oyunlar bulabilir miyim, bu uygulamalar telefonu yavaşlatıyor mu?
6) ahize,hoparlör ve kulaklık sesi nasıl?
7) şarjı ne kadar gider ( sürekli mesajlaşan biriyim )
Şimdilik aklıma daha fazla soru gelmiyor , kullanıcılar cevaplarlarsa soruları minnettar olucam :)
Kullanmıyorum ama cevaplayım. :D

1)kameradan iyi performans bekleme :D Nokia hakkını verir kamerada. :D
2)Youtube'de video izlemen için flasha gerek yok.Facede izleyebilmek için Android yüklü telefonun olması lazım ya da MeeGo'lu. :D
3)Youtube'deki videoların görüntüsü sesi tabiki kaliteli.
4)Test etmeden birşey diyemem :D
5)s40 galiba itediğğin kadar bulabilirsin tema
6)Güzeldir :D
7)800 saatlik bekleme süresi var.

hsngrms

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Konuyu açan ve C3-00 kullanan biri olarak yanıtlıyorum:

1. Kamerası 2.0 MP olduğu için çok birşey beklemiyordum, şaşırtmadı.
2. Hiç denemedim facebooktan video izlemeyi çünkü cepten hiç facebooka girmedim, ama youtube'da izlenebiliyor evet.
3. Bilgisayarındaki gibi net değil ama telefonun 320x240 ekranını düşürsek fena değil
4. Gayet sağlam, yere düşürdüğüm oldu ama tık demedi, sadece ekranına dikkat et üstündeki korumayı mümkün olduğu kadar uzun süre sökme, ben normalde sökmezdim birkaç geri.... yüzünden söktüm sen niye çıkarmıyorsun onu ya diyip el attılar ondan sonra silerken hafif bir çizik oldu (fiberli bezle siliyordum çok bastırmışım nasıl oldu anlamadım, yere düşen oraya buraya çarpan telefon çizilmedi ama fiberli bez çizdi)
5. Bulabilirsin ben bir çok tema ve oyun buldum. Ama oyun oynamak çok zor Q klavye ile boşuna uğraşma derim... (Güzel temalar var arkaplana dijital saat ve tarihi getirebiliyorsun Androidlerdeki gibi, HTC benzeri temalarda var ana sayfa epey kullanışlı oluyor.
6. Ahize, hoparlör ve kulaklık sesi görüşme yapmak için çok çok iyi ancak müzik dinlemek için öyle değil. Müzik dinleyecekseniz kaliteli bir kulaklık almanızı öneririm.
7. Günde 200 civarı mesaj atarsan 2 - 2.5 gün gider, başıboş bırakırsan 1 hafta.

Noyan.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkür ederim cevaplarınız için , dün aldım telefonu kendi gözlemlerimi yazcak olursam ;
2.0 MP kamera cok iyi değil ama bir şeyler çekebiliyorsun yine de
Facebook tan video izlemeyi denemedim daha ama youtube den izlenebiliyor, ama kalitenin çok iyi olduğu söylenemez..
Daha düşürmedim ama çıkarmadım korumayı da
Ovide var sanırım baya bir şeyler bir iki tema indirdim güzel
Bence hoparlör ve kulaklıktan gayet iyi ses geliyor , daha görüşme yapmadım ahizeyi bilmiyorum..
Telefon hızlı ama arada beyaz ekran geliyor onu çözemedim.
Bu arada kamerada da koruma var onu çıkarsam fotoğraf kalitesinde bi değişim olur mu netlik olarak?
Sonra, mesaj yazmak kolay gercekten daha dün aldım alıştım diyebilirm hızlı yazmaya :D
Wifiyle modeme sorunsuz bağlandım, gayet hızlı
Başka aklıma gelmiyor 1 günde gözlemlediklerim bunlar, alacak arkadaşlar kamera önemli değilse sizin için alın , hem indirimde, nokia shoptan 315tl ye aldım ama daha sonra 280 tl ye bile buldum tabi iş işten geçtikten sonra :D
edit: şarj konusunda da bataryayı taktığımda 3 çubuk vardı dün öğleden sonra full mesajlastım müzik dinledim ve internette gezindim 1 e indirebildim tüm uğraşmalarıma ramen :D

hsngrms

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Hayırlı olsun. Şimdilik memnunsun sanırım, sevindim. :)

Kameranın koruması ile objektifin camı arasında hava boşluğu yoksa pek etkisi olmaz, 2.0 MP olduğu için öyledir :D

Tema için bir adres vardı ama unuttum istersen elimdeki temaları upload edeyim beğendiğin çıkar elbet bir tane...

Nokia Shop biraz pahalıymış ben uzun zaman önce 299 TL'ye almıştım (Media Markt'da kampanya vardı) Bu Media Markt da hep kampanya yapıyor ben gittiğimde, dizüstü bilgisayarı da aynı şekilde ucuza aldım... :D

Noyan.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
biri temamı dedi ? :D http://gallery.mobile9.com/c/nokia-c3-themes_2994/1/ buyrun hocam burada istediğiniz kadar nokia c3 temaları mevcut.

Teşekkür ederim, memnunun bir iki sorun çıktı ama hallettim , temaları da zedge.com dan indirdim güzel temalar vardı şimdi onlardan bir tanesini kullanıyorum ama bu siteye de bir göz atayım bakalım çıkar bunda da güzel bir şeyler , tek sorun hafıza kartını tak çıkar yapmak, eski telefona takıp atıyorum pc den , kutuda usb bağlantı kablosu yoktu , bluetooth da uzun iş :D neyse bi göz atayım ben teşekkürler tekrardan :)

hsngrms

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Yanında kablo vermemeleri kötü tabi, ama eski telefonunuzun varsa genelde uyuyor. Mesela 5800 XM modelinin kablosu farklı diye lanse ediliyor fakat denedim sorunsuz çalıştı :)

Noyan.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aldığım yerdeki bayan hiç bir kutuda çıkmıyor demişti :| Önceki telefonum prc malı bir telefon oldugu için uymuyor usb kablosu hafıza kartını ona takıp yüklüyorum birşeyler :D Eski telefonumu özledigim tek özelliği 3.2 mp kamerası vardı bundan daha guzel çekiyordu yani :|Bu arada telefondan yazıyorum, çok rahat :cool:

dana

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Forumda arattım ancak C3 ile ilgili konu bulamadım ve yeni konu açmayı uygun gördüm.
Nokia C3 kullanan herkesin burada katılım gerçekleştirmesini bekliyorum :)
Telefonun teknik özellikleri için buradan --> http://www.nokia.com.tr/cep-telefonlari/tum-modeller/nokia-c3/teknik-ozellikleri
Videolu inceleme için(ingilizce) buradan --> [video=youtube;MceJkivUV48]http://www.youtube.com/watch?v=MceJkivUV48[/video]

koskoca SDN'de benden başka C3 kullanan yok mu ? :D

dün itibariyle ben de nokia c3 kullanıyorum.

dana

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Hayırlı olsun :) İlk izlenimlerin nedir? Memnun musun?

şimdilik memnunum. ama bu yaşıma kadar wlan özellikli bir telefon kullanmadığımdan başta biraz bocaladım, ama şimdi sanal alem benden sorulur. bir de q klavyesine alışsam iyi olacak. memnuniyet ve şikayetlerimi kullandıkça belirtirim.

bu arada görüntüsü çok şık. beyaz aldım

Noyan.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ya benim bir sorunum var, 1 hafta filan oldu alalı, sabah düzgün çalışıyordu ne oldu anlamadım postayı açıyorum hesabımı seçip giriş yapıyorum posta kapatılıyor diyor kapanıyor, aç kapa yaptım giriş yapmaya çalışıyorum uygulama hatası diyor hata şu " Null pointer java/lang/NullPointerException " yardım edin :(

edit: hesabı silip tekrar ekledim sorun düzeldi , ama o hatayı neden verdiğini çözemedim, bilgisi olan varsa paylaşırsa memnun olurum..

regelpan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşım bende alıcam media markttan ama antalyada mağaza yok adanada falan var napabilirim bi fikrin varmı...

---------- Post added at 17:29 ---------- Previous post was at 17:25 ----------

arkadaşım bende media markttan almak istiyorum fakat antalyada mağaza yok adanada fln var ne yapabilirim bi fikrin varmı..

hsngrms

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
[MENTION=170584]regelpan[/MENTION] Media Markt yoksa başka mağaza vardır. O da olmadı internetten sipariş verirsin, Vatanbilgisayar, Bimeks gibi mağazaların siteleri internetten alışveriş için de ideal aslında.

[MENTION=166837]Noyan.[/MENTION] Yazılım güncellemelerini yapmış mıydınız?

[MENTION=166612]dana[/MENTION] (Memleketim Adana oldu = [MENTION=166612]dana[/MENTION] :D) Bende beyaz düşünüyordum ama alırken tek rengi vardı mavi siyahlı onu aldım mecburen, neyseki memnunum. wlan çok güzel birşey, bilgisayar açmaya üşendiğimde ilaç gibi geliyor :)

regelpan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
teşekkür ederim.

---------- Post added at 14:56 ---------- Previous post was at 14:54 ----------

[MENTION=166612]dana[/MENTION] c3 nasıl bir telefon yani kullanıren sorun yaşadınmı

regelpan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=83192]hsngrms[/MENTION] cevaplayacak biri yokmu telefonun kötü yanları nelerdir

Fox.

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Telefonun kötü yanı kamerası kamerası çok düşük ve Symbian S40 sistemi var, ayrıca son güncelleştirmeleri kurarsanız mesajlarda 2 adet boş mesaj gözüküyo ve eğer güncelleştirme yapmaktan anlamıyosanız hele bide telefonunuz kapanırsa o sırada uygulamalarınız çalışmaz. Ben uyarıyorum iyi günler dilerim

hsngrms

Müdavim
Reaksiyon puanı
4

akmutlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar size bi sorum olacak nokıa c3 alalı 2 hafta oldu ama orta metal yön tuşu kaplamalrı kendiliğinden hep döküldü acaba nokiaya götürsen tuş takımını değişim yaparlar mı yoksa kvk ya mı götüreyim bide kaç günde verirler ????

muratteas

Müdavim
Reaksiyon puanı
96
Garantiye vereceksin 3 iş günü içinde hallederler.

hsngrms

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
merhaba arkadaşlar size bi sorum olacak nokıa c3 alalı 2 hafta oldu ama orta metal yön tuşu kaplamalrı kendiliğinden hep döküldü acaba nokiaya götürsen tuş takımını değişim yaparlar mı yoksa kvk ya mı götüreyim bide kaç günde verirler ????

Aldığın yer memnun kalmazsanız 30 gün içinde iade/değişim imkanı tanımıyorsa garantiye yani KVK'ya götüreceksin.

Bazı yerler 15 gün veya 2 hafta diyor ama sen sınırda kalmışsın o nedenle ben 30 günü söyledim sadece. Yine de eğer ulaşımı zor bir yer değilse ve zamanın varsa önce aldığın yere gitmen daha iyi olur. Belki 15 gündür ucu ucuna kurtarırsın.

Gökhan Akgöz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende yeni bi telefon alıcam nokia c3ü beğendim ama renk olarak beyaz mı alsam yoksa lacivert mi alsam karar veremedim beyaz alırsam tozlanabileceğinden korkuyorum lacivert veya beyaz kullananlar memnun olup olmadıklarını yazarlarsa sevinirim... :)

hsngrms

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Ben lacivert kullanıyorum (aslında arduvaz (barut rengi) diye geçiyor) memnunum.
Beyaz da güzel bir telefon için.