Nokia, Alcatel'i Satın Aldı

• Konuyu başlatan shiftdelete.net
  • Başlangıç tarihi

Bu konuyu okuyanlar

S

shiftdelete.net

SDN Okuru
Nokia, Alcatel'i Satın Aldı

Nokia, Fransız firma Alcatel-Lucent'i 15.6 milyar avroya satın aldığını duyurdu. Satın alma işleminin tüm detaylarını haberimizde bulabilirsiniz.

Nokia'nın Alcatel'i satın alma konusunda ne düşünüyorsunuz?

Buğra Y.

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
Ooooooo Nokia geliyoooo, oooooo efsane dönüyooooo :clap:

mraliaras

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Fiyatlar ucuzluyacak desene :D rekabet oluşması için cazip fiyatlar gerek :)

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332
Nokia eski günlerine döner umarım.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Nokia akilli telefon defterini kapatti. Burada bahsedilen Alcatel-Lucent zaten akilli telefon isini satali yillar oluyor. Alcatel-Lucent akilli telefon uretmiyor. Iki firmada telekom operatorlerinin kullandigi altyapi sistemlerini sagliyor.
Alcatel Amerika marketinde wireless urunlerde guclu, onun disinda fixed networks(dsl, gpon vs.) konusunda cok iyi bir durumda (Nokia bu alandan cekilmisti). Nokia da avrupada ve asyada wireless(LTE vs.) fena olmayan bi durumda.
Endustriyel anlamda bakildiginda, Nokia nin wireless ve Alcatelin fixed networks pazari birbirini tamamliyor. Iki firma birlestiginde uctan uca telekom operatorlerine her turlu hizmeti saglayabilecek ve hatiri sayilir bir market payina sahip bir firma haline gelecek.

mraliaras

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Nokia akilli telefon defterini kapatti. Burada bahsedilen Alcatel-Lucent zaten akilli telefon isini satali yillar oluyor. Alcatel-Lucent akilli telefon uretmiyor. Iki firmada telekom operatorlerinin kullandigi altyapi sistemlerini sagliyor.
Alcatel Amerika marketinde wireless urunlerde guclu, onun disinda fixed networks(dsl, gpon vs.) konusunda cok iyi bir durumda (Nokia bu alandan cekilmisti). Nokia da avrupada ve asyada wireless(LTE vs.) fena olmayan bi durumda.
Endustriyel anlamda bakildiginda, Nokia nin wireless ve Alcatelin fixed networks pazari birbirini tamamliyor. Iki firma birlestiginde uctan uca telekom operatorlerine her turlu hizmeti saglayabilecek ve hatiri sayilir bir market payina sahip bir firma haline gelecek.
Tamam sen simdi git biraz daha araştır Alcatel akilli telefon uretiyormuymus uretmiyormuymus

bölge34

Doçent
Reaksiyon puanı
12
Bence Nokia ile Asus ortak telefon üretsin, Samsung'u telefon piyasasından silerler.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
windows nokiayı satın almamışmıydı nasıl bir çelişki buya anlayamadım ??:glare:

mraliaras

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Düz mantık Windows Alcateli mi satın almış oluyor :) windows lumia ya geçti ya Nokia ayrılmıştır yani ole bisi olmuştur :)

pinterest

Müdavim
Reaksiyon puanı
157
Düz mantık Windows Alcateli mi satın almış oluyor :) windows lumia ya geçti ya Nokia ayrılmıştır yani ole bisi olmuştur :)
Nokia şu an harita 4G 5G alanlarında çalışma yapan ve eskiden mobil birimine (LUMIA) sahip bir firma.

Mobil birimini Microsoft'a sattı. Kalan birimi de mobil birim olmadan Nokia bir hiçtir deyip Alcatel'i bünyedine kattı.

Açıkçası işin komik yanı Alcatel'in kendisini batıran Microsoft'un WP cihazlarını üreten bir firma olması.

Nokia'da hala akıl kalmışsa bir iki tane gösteri amaçlı Firefox OS cihazı dışında bütün odağını Android/ Z Launcher/ Here üzerind çekmeli.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
neyin kafası bu? alcatel androidli telefonlar var:
http://www.teknosa.com/urunler/125071124/alcatel-ot-6010x-one-touch-star-gun-grey-akilli-te
125071124-1-alcatel_ot_6010x_one_touch_star_gun_grey_akilli_te.jpg

mraliaras

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Ben burada mantık göremedim.
[MENTION=126564]mstfanar[/MENTION] dostum bi sdn okuru arkadasimiz windows nokiayi satin almamismiydi demis soyle oluyor size biraz detayli aciklama yapmak gerek herhalde windows>nokia>alcatel bole gidiyor Nokia alcateli satin almis windows da nokiayi satin almissa Nokia windows oluyor ve windows alcateli
satin almis gibi gorunuyor isin sakası bole haa detaya indigimizde daha karisik burayi anladiysaniz yeter, anladiniz mi ?

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
nokia mobile'ı microsoft aldı nokia'nın elinde mobile kalmadı oda gitti alcatel'i aldı yeniden başlayan bebek nokia var sonuç olarak.

mraliaras

Asistan
Reaksiyon puanı
12
nokia mobile'ı microsoft aldı nokia'nın elinde mobile kalmadı oda gitti alcatel'i aldı yeniden başlayan bebek nokia var sonuç olarak.
dostum senim türkçen yok galiba benim yorumlarda Nokia yok felan yaziyor mu "nokia ayrılmıstir felan ole bisi olmustur" yazmisim bak o cumlenin ne anlama geldigini biliyormusun, bu arada mesaj sayisi ile yeni baslayip baslamanin bir alakası yok ha kavakta ki boy ha sende ki mesaj fark eden birşey yok ikinizde de bir işe yaramıyor. ;)

mraliaras

Asistan
Reaksiyon puanı
12
[MENTION=183989]ConfickerBelasi[/MENTION] birde nokia nin vâr olduğunu herkes biliyor, nokia olmasaydı Alcateli nasıl satın alacaktı ? ;)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
ben ne dedim? microsoft nokiayı nokia alcateli almış bu kadar ...

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
ne derdin var? paralar bize gelmiyor ki üründe vermiyorlar...

uye_ol

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cıvığı çıkmış konunun :) sdn tamamen farklı bi boyutta anlatmış konuyu siz ne anlamışsınız

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332
Microsoft, Nokia'nın akıllı telefon bölümünü satın aldı. Microsoft, Lumia'yı aldı diyebiliriz. Nokia kendi adıyla devam ediyor. Alcatel de altyapı işleri ile uğraşan bir firmaymış. (Telefon da üretiyor olabilir belki.) Yani Nokia altyapı işine girmiş oluyor. Bunda anlaşılmayacak bir şey yok.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Tavsiyen icin sagol, 8 senedir calistigim firmanin ne uretip ne uretmedigini biliyorum ;)
Yazdigim yaziyi tekrar okumani tavsiye ediyorum. Nokia Alcatel-Lucent i satin aldi. Alcatel-Lucent telefon uretmiyor.
Daha once telefon uzerinde ki isim hakkini (Alcatel olarak bak iyi oku Alcatel-Lucent degil) baska bir firmaya satmisti.
Yani Nokia nin satin aldigi Alcatel-Lucent telefon falan uretmiyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Neyin kafasi bende cok merak ediyorum, yazdigim aciklamayi okumamissin.
Nokia Alcatel-Lucent i satin aldi. Alcatel-Lucent telefon isini baska bir firmaya (Alcatel) isim hakkiyla beraber satali uzuuun yillar oluyor. Dolayisiyla Nokia'nin aldigi Alcatel-Lucent in telefonla bi alakasi yok.
Yazdigim yaziyi dikkatlice okursan farkedersin.
Nokia nin satin aldigi sirket Alcatel-Lucent
Telefon ureten Alcatel Onetouch