Bu konuyu okuyanlar

DenizAslannnn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Nokia 9 Amerika onayı aldı!

Nokia 9 ile ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Cihazın Amerika'daki satışının önünü açan FCC sertifikasını almasıyla birlikte piyasaya çıkış tarihi oldukça yaklaşmış görünüyor.

Nokia 9'u satın almayı düşünüyor musunuz ?

treelock

Asistan
Reaksiyon puanı
59
Lumia serisi ile milyonları dolandıran Nokia, satış yapamaz bence. Eğer insanlar mazoşist değillerse Nokia tutunamaz.

Zamanında Lumia satarken; ''Dünya'nın en hızlı telefonları, en çok uygulama alan işletim sistemli cihazlar'' vs... diyerek kandırdırıp dolandırdılar herkes. 2017 yarısında hala Instagram beta, Swarm hatalı, Snapchat hala gelmedi vs... vs...

Nokia ve Microsoft önce dolandırdığı milyonlarca insanlardan özür dileyip cihazları iade alsınlar.

Dediğim gibi hala Nokia alan varsa o kişi mazoşisttir.

Sx105rRomules

Profesör
Reaksiyon puanı
177
Lumıa Serisinde Nokıanın suçunun Mıcrosofta kıyasla %30 oldugu görüşündeyim , Nokıa da bilemezdi Mıcrosoftun Nokıa yı ilerletmek yerine daha da gerileteceğini . .

Nokıa satılırken büyük umutlarla satıldı Burada güncelleme vermemenın Ekossitemde çoğu uygulama çıkmamasının ana sebebi Mıcrosoft a bağlı çalışan Nokıa Mühendisleridir , dolayısıyla başı Mıcrosoft çekıyor

Nokıa 9 ile yeni başarılar bence gelicek Tahtını geri alabilecekmi sorusunun cevabını alabileceğiz

treelock

Asistan
Reaksiyon puanı
59
Lumıa Serisinde Nokıanın suçunun Mıcrosofta kıyasla %30 oldugu görüşündeyim , Nokıa da bilemezdi Mıcrosoftun Nokıa yı ilerletmek yerine daha da gerileteceğini . .

Nokıa satılırken büyük umutlarla satıldı Burada güncelleme vermemenın Ekossitemde çoğu uygulama çıkmamasının ana sebebi Mıcrosoft a bağlı çalışan Nokıa Mühendisleridir , dolayısıyla başı Mıcrosoft çekıyor

Nokıa 9 ile yeni başarılar bence gelicek Tahtını geri alabilecekmi sorusunun cevabını alabileceğiz

Düzgün bir firma olsalardı, mağdur ettikleri müşterilerine, yardım edebilirlerdi cihaz iadesi veya aynı fiyat oranında hediye çeki vs... gibi. Nokia hiç birini yapmadı.

Zamanında 500TL'den başlayıp 2000TL'ye kadar satılan Lumia'ların hepsi şuan çöp konumunda ancak o dönem Samsung S3-S3 mini-İphone 5 alan birisi hala kullanıyor.

Nokia kalas gibi cihazlarıyla artık tutunamaz piyasada. Sony ve HTC zor tutunuyor Nokia'nın android tecrübesi sıfır. Kaldı ki yeni fiyat politikalarını da görüyoruz ki, eskisi gibi hala kazık atmanın ve fahiş fiyat çekmenin gerisine hiç gitmemişler aynı zihniyetle devam ediyorlar.

Reaksiyon puanı
16,118
kalasmış nesi kalas?
nokia-9-konsept-1-1280x728.jpg

çok ince ki...

TeknoLee

Doçent
Reaksiyon puanı
135
Düzgün bir firma olsalardı, mağdur ettikleri müşterilerine, yardım edebilirlerdi cihaz iadesi veya aynı fiyat oranında hediye çeki vs... gibi. Nokia hiç birini yapmadı.

Zamanında 500TL'den başlayıp 2000TL'ye kadar satılan Lumia'ların hepsi şuan çöp konumunda ancak o dönem Samsung S3-S3 mini-İphone 5 alan birisi hala kullanıyor.

Nokia kalas gibi cihazlarıyla artık tutunamaz piyasada. Sony ve HTC zor tutunuyor Nokia'nın android tecrübesi sıfır. Kaldı ki yeni fiyat politikalarını da görüyoruz ki, eskisi gibi hala kazık atmanın ve fahiş fiyat çekmenin gerisine hiç gitmemişler aynı zihniyetle devam ediyorlar.
Yoo nereden çıktı bu saçmalıklar? Nokia bir zamanların kralıydı samsung saçma sapan telefonlar üretirken o etrafı kasıp kavuruyordu. Bir zamanların N serisinin ne kadar kaliteli olduğunu herkes biliyor. Ben bir yıl önceye kadar n96 kullanıyordum tuşlu bir telefona göre kamerası harikaydı hem 16 GB hafızası vardı. 2009 dan 2016 ya kadar bana mısın demedi, hala da çalışıyor. Benim babamda lumia kullanıyor hala süper sadece bataryası çok çabuk bitiyor. Bir de s3 mini yle nokia yı karşılaştırmak ne ya:D Allah kimseyi o kanser cihazın eline düşürmesin. Hadi Iphone 5s e diyeceğim yok ama Samsung Nokia ile asla karşılaştırılamaz. Microsoft tan kurtulan Nokia gümbür gümbür gelicek ve Samsung muş HTC ymiş Huawei ymiş bilmem ne zıkkımmış hepsi çöp olacak. Onunla bir tek Apple boy ölçülebilir. Bir de belki s8 falan. Ama Nokia gerçek bir kral ve tüm yeni yetmelere günlerini gösterecek.

treelock

Asistan
Reaksiyon puanı
59
Yoo nereden çıktı bu saçmalıklar? Nokia bir zamanların kralıydı samsung saçma sapan telefonlar üretirken o etrafı kasıp kavuruyordu. Bir zamanların N serisinin ne kadar kaliteli olduğunu herkes biliyor. Ben bir yıl önceye kadar n96 kullanıyordum tuşlu bir telefona göre kamerası harikaydı hem 16 GB hafızası vardı. 2009 dan 2016 ya kadar bana mısın demedi, hala da çalışıyor. Benim babamda lumia kullanıyor hala süper sadece bataryası çok çabuk bitiyor. Bir de s3 mini yle nokia yı karşılaştırmak ne ya:D Allah kimseyi o kanser cihazın eline düşürmesin. Hadi Iphone 5s e diyeceğim yok ama Samsung Nokia ile asla karşılaştırılamaz. Microsoft tan kurtulan Nokia gümbür gümbür gelicek ve Samsung muş HTC ymiş Huawei ymiş bilmem ne zıkkımmış hepsi çöp olacak. Onunla bir tek Apple boy ölçülebilir. Bir de belki s8 falan. Ama Nokia gerçek bir kral ve tüm yeni yetmelere günlerini gösterecek.

Hıhı

Nokia lekeli bir firma artık, alanlar da anlamayan ve sorgulamayan kesim olur Dünya'da.

Nokia Lumia serisini öven biriyle zaten daha fazla konuşamam.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Yahu Nokia , samsungu çöp edecek demişler .
Güldüm :D

Reaksiyon puanı
16,118
şimdi inadına Lumia640,630 alıcam belki alanlar var ...

TeknoLee

Doçent
Reaksiyon puanı
135
Evet, Nokia tuşlu telefonlarda Samsungu çöp eder. Lumialar android olmamaları dışında kalite ve uzun ömür konusunda da s3 ve s4 ü çöp eder. Hadi eskileri unutalım, Yeni çıkacak Nokia 9 performans konusunda samsung un s8 i ile aynı performansı gösterir, ama kalite konusunda evet, SAMSUNGU DA ÇÖP EDER. Samsunglar ne kadar çekici ve güzel olsalar da kısa ömürlü telefonlar. Hem güncellik bakımından, hem de kalite bakımından. Git s4 ü bir kaç yıl kullan, gör bakalım hali ne olur. S7 de 3 4 yıl sonra aynı olacak s8 de. Gidip onlar için yeni Romlar arayacaksın, kasma donmalardan şikayet edeceksin. S5 ler, Note 4 ler, Note 5 ler, S6 lar, hepsi söndü, unutuldu. İşte Nokia bu konuda Samsung u çöp eder. Bir nokia telefonu 8 yıl falan kullanırsın. Ama gelde bunu Samsung fan boyuna anlat... Bir kaç yıl sonra şimdi gülebildiğin gibi gülebilir misin acaba?:cool:

Son düzenleme:
M

Murat Burç

SDN Okuru
Evet, Nokia tuşlu telefonlarda Samsungu çöp eder. Lumialar android olmamaları dışında kalite ve uzun ömür konusunda da s3 ve s4 ü çöp eder. Hadi eskileri unutalım, Yeni çıkacak Nokia 9 performans konusunda samsung un s8 i ile aynı performansı gösterir, ama kalite konusunda evet, SAMSUNGU DA ÇÖP EDER. Samsunglar ne kadar çekici ve güzel olsalar da kısa ömürlü telefonlar. Hem güncellik bakımından, hem de kalite bakımından. Git s4 ü bir kaç yıl kullan, gör bakalım hali ne olur. S7 de 3 4 yıl sonra aynı olacak s8 de. Gidip onlar için yeni Romlar arayacaksın, kasma donmalardan şikayet edeceksin. S5 ler, Note 4 ler, Note 5 ler, S6 lar, hepsi söndü, unutuldu. İşte Nokia bu konuda Samsung u çöp eder. Bir nokia telefonu 8 yıl falan kullanırsın. Ama gelde bunu Samsung fan boyuna anlat... Bir kaç yıl sonra şimdi gidebildiğin gibi gülebilir misin acaba?:cool:
Yav he he :D

M

Murat Burç

SDN Okuru
Evet, Nokia tuşlu telefonlarda Samsungu çöp eder. Lumialar android olmamaları dışında kalite ve uzun ömür konusunda da s3 ve s4 ü çöp eder. Hadi eskileri unutalım, Yeni çıkacak Nokia 9 performans konusunda samsung un s8 i ile aynı performansı gösterir, ama kalite konusunda evet, SAMSUNGU DA ÇÖP EDER. Samsunglar ne kadar çekici ve güzel olsalar da kısa ömürlü telefonlar. Hem güncellik bakımından, hem de kalite bakımından. Git s4 ü bir kaç yıl kullan, gör bakalım hali ne olur. S7 de 3 4 yıl sonra aynı olacak s8 de. Gidip onlar için yeni Romlar arayacaksın, kasma donmalardan şikayet edeceksin. S5 ler, Note 4 ler, Note 5 ler, S6 lar, hepsi söndü, unutuldu. İşte Nokia bu konuda Samsung u çöp eder. Bir nokia telefonu 8 yıl falan kullanırsın. Ama gelde bunu Samsung fan boyuna anlat... Bir kaç yıl sonra şimdi gidebildiğin gibi gülebilir misin acaba?:cool:
Yav he he :D

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
4 sene Lumia 820 kullandım o telefondan aldığım zevki hiç bir telefon veremez. Halen ikinci telefon olarak kullanıyorum. Bu telefonumdaki özellikler şu an kullandığım ıphone 6S plus ta yok. Nokia piyasanın nabzını ölçüyor şu an umarım başarırlar ve android olarak birinci sıraya geçer. İleride alacağım ben Nokia' dan. Mİcrosoft' un hataları ile maalesef Nokia ismi geriye düştü. Nokia' nın mühendisleri kimsede yok piyasaya yeniden hakim olursa tek rakibi tabiki ıphone olur. İkisi de çok kaliteli.

treelock

Asistan
Reaksiyon puanı
59
Nokia yaşlı amca ve yaşlı teyze telefonu olmadan öteye gidemez.

Nokia 2012-2014 arası müşterilerini dolandırmış ahlaksız bir firmadır bunun tartışması bile olamaz.

Hala 2013'de düzelecek diye söz verilen Instagram hala günümüzde Beta kullanan bir cihaz serisinden bahsediyoruz. Nokia ve Microsoft'u firmalar bile sallamıyor çoğu uygulama yok, 549TL'ye sattıkları 3310'dan farkı yok Lumia serisinin.

Android'de de yok olur giderler 1-2 seneye. Yine aşırı tipsiz Lumia vâri tasarımlar ve yazılım temalar.

Türkiye'de yine anlamayan bilinçsiz kesim ancak Evkur'dan fln alır, parası peşin olan adam gidip bu cihazları almaz.

TeknoLee

Doçent
Reaksiyon puanı
135
nokıa 8 i direk atlayacaklar heralde
One Plus ta böyle yaptı One Plus 3 ten One Plus 5 e geçti. One Plus 4 ü geçtiler. Ama Nokia 8 olsa daha iyi olurdu bence. S8 ve Iphone 8 in rakibi olduğu daha iyi anlaşılırdı.
--- Gönderi Güncellendi ---
Nokia yaşlı amca ve yaşlı teyze telefonu olmadan öteye gidemez.

Nokia 2012-2014 arası müşterilerini dolandırmış ahlaksız bir firmadır bunun tartışması bile olamaz.

Hala 2013'de düzelecek diye söz verilen Instagram hala günümüzde Beta kullanan bir cihaz serisinden bahsediyoruz. Nokia ve Microsoft'u firmalar bile sallamıyor çoğu uygulama yok, 549TL'ye sattıkları 3310'dan farkı yok Lumia serisinin.

Android'de de yok olur giderler 1-2 seneye. Yine aşırı tipsiz Lumia vâri tasarımlar ve yazılım temalar.

Türkiye'de yine anlamayan bilinçsiz kesim ancak Evkur'dan fln alır, parası peşin olan adam gidip bu cihazları almaz.
Bilinçsiz kesim kimlerden oluşur biliyor musun? Bir telefonu kullanmadan sadece önyargıyla, inatla kötü yorum yapanlara denir. 100 kişi gelse Lumia lardan çok memnun olduğunu söylese sen yine reddedersin. Konuşmaya gerek yok... Merak etme Nokia 9 ları evkurdan alırız:D:D Birde Nokia nın tasarımına nasıl laf atabildiğini merak ediyorum yeni telefonlar Samsung tasarımıyla geldi:D

Snickers

Profesör
Reaksiyon puanı
272
Valla o değil de benim merakım One Plus 5 Türkiye'de olsada bir kontrol edip elimize alma imkanımız bulunsa incelemeler çok iyi bir telefon gibi göstermekteler.

GRODD

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Lumia serisi ile milyonları dolandıran Nokia, satış yapamaz bence. Eğer insanlar mazoşist değillerse Nokia tutunamaz.

Zamanında Lumia satarken; ''Dünya'nın en hızlı telefonları, en çok uygulama alan işletim sistemli cihazlar'' vs... diyerek kandırdırıp dolandırdılar herkes. 2017 yarısında hala Instagram beta, Swarm hatalı, Snapchat hala gelmedi vs... vs...

Nokia ve Microsoft önce dolandırdığı milyonlarca insanlardan özür dileyip cihazları iade alsınlar.

Dediğim gibi hala Nokia alan varsa o kişi mazoşisttir.

tipik sheeple iftirası... NOKIA kimseyi dolandırmadı... asıl dolandırıcı apple denen köleci şirkettir.
SAMSUNG trollünden saçma cevap. kısa ömürlü çöpleri şişirmek sadece SAMBOY'lara özgü bir davranış.

TeknoLee

Doçent
Reaksiyon puanı
135
Bekleyin beyler, efsaneler geri dönünce kim çöp olacak göreceğiz.:cool:
Valla o değil de benim merakım One Plus 5 Türkiye'de olsada bir kontrol edip elimize alma imkanımız bulunsa incelemeler çok iyi bir telefon gibi göstermekteler.
Bence çok iyi değil ama idare eder. 8 GB ram le gelmesi çok dikkat çekici. Keşke onlarda çerçevesiz ekran gibi bir şey yapsalardı. O zaman daha iyi olurdu. Birde kamerasının çok iyi olmadığı söyleniyor, en azından bir amiral gemisine göre...

GRODD

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
NOKIA ürünlerine çöp diyen troller var ya... yuh size.

treelock

Asistan
Reaksiyon puanı
59
Nokia yıllarca Lumia serisi ile dolandırdı müşterilerini, vaad ettikleri hiç bir şeyi yapmadılar. İnsanlara pahalı pahalı cihaz aldırdılar.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Nokia candır gerisi heyecandır. Piyasaları sallayacak gibi sanki ağır ama emin adımlarla geliyor efsane.

_FAUST_

Dekan
Reaksiyon puanı
1,612
Vodafone'a geldi zaten,Beyazıt öztürk oynadı reklamda acayip güldüm ya.:D

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Piyasanın nabzını ölçüyorlar tutacak mı diye Nokia. İnşallah tutacak bir tutarsa piyasaya hükmedecek telefon geliyor demektir. Efsane Nokia ilk göz ağırımız bekliyoruz bizde bir hayranı olarak.

Son mesajlar