Nokia 8 tanıtıldı! İşte cihazın tüm detayları!

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

F1kan

Profesör
Uzun zamandır yoktun biri demiş öldü, şimdide yazıyor kııral geri döndü asdfasdfasdf

Arka kamerası pek başarılı olamayacak gibi gözüküyor özellikle düşük ışıkta. Pixelleri küçük diyaframı dar. Zeiss bakalım neler yapıcak.

Mehmet Ali Ertunç

mehmetaliertunc.com
Editor
Arka kamerası pek başarılı olamayacak gibi gözüküyor özellikle düşük ışıkta. Pixelleri küçük diyaframı dar. Zeiss bakalım neler yapıcak.
Sadece teknik özellikler üzerinden yorum yapmak, özellikle kamera tarafında maalesef işe yaramıyor. Cihaz kullanıcılar ile buluştuğunda, kamera kalitesini hep birlikte göreceğiz. :)

Hala pek çok soru işareti var kafamda. Umarım 6 GB ram li modeli de yaparlar.
6 GB RAM'e ve 128 GB depolama alanına sahip olan bir versiyonunda olacağını öğrendik, haberde gerekli düzenlemeyi yaptık.

TeknoLee

Doçent
Var zaten 128 GB depolama olan 6GB RAM ( bir teknoloji sitesinde specslerde yazıyordu nerde hatırlamıyorum.)
Bende gördüm, fiyatı ne kadar olur acaba? Ucuz olacak iddiaları hepten asılsız çıktı.
--- Gönderi Güncellendi ---
The Verge de telefonu eline alıp kullanan bir adamın yazdıklarını okudum, ön kameranın süper olduğundan bahsetti, bir kaç fotoğraf örneği de gördüm gündüz fotoğrafçılığı için harika görünüyor. Ama düşük ışık performansını göremedim. Bir de "Bothie" diye bir efektin olduğu söyleniyor.

lgsever

Profesör
türkiyeye yine 64/4 lük modeli gelecek ve diyafram açıklığı fazla olmuş lens kalitesini ise 1020de gördük

|SeYYaH|

Rektör
Ya millet ekran kasa oranını 90'lar üzerine taşıyor, sen 69'larda debelenip duruyorsun. İyi de nasıl yarışacan onlarla? Nostaljik takılan üç-beş Nokia fanı şirketi zor kurtarır vesselam. :)

TeknoLee

Doçent
türkiyeye yine 64/4 lük modeli gelecek ve diyafram açıklığı fazla olmuş lens kalitesini ise 1020de gördük
Kamera konusunda bilip bilmeden yorum yapmayalım lütfen.
Ya millet ekran kasa oranını 90'lar üzerine taşıyor, sen 69'larda debelenip duruyorsun. İyi de nasıl yarışacan onlarla? Nostaljik takılan üç-beş Nokia fanı şirketi zor kurtarır vesselam. :)
Nokia kimseyle yarışmayı düşünmüyor. Asıl herkes Nokia yla yarışmayı düşünsün.

|SeYYaH|

Rektör
Ben o kamera testlerinin gerçek ve gerçekçi olduğuna inanasım gelmiyor her nedense.

lgsever

Profesör
Kamera konusunda bilip bilmeden yorum yapmayalım lütfen.

Nokia kimseyle yarışmayı düşünmüyor. Asıl herkes Nokia yla yarışmayı düşünsün.
ben gördük zaten derken kötü anlamda demedim zeissin iyi olduğunu söyledim türkiyeye hep daha düşük modelinin gelmesinden dert yandım ve diyafram açıklığı 1.8 olabilirdi

TeknoLee

Doçent
Bu videolardan Nokia 8 in düşük ışık ve gündüz fotoğraf çekimlerindeki performansı daha rahat görülebilir. En dikkat çekici olan Nokia 8 in 7 plus ı gündüz çekimlerinde kolayca ezip geçmesi. Ama düşük ışıkta işler değişebiliyor. Yine de Nokia 8 in 7 plus tan genel olarak daha iyi olduğu görülebilir. S8 de ise işler değişiyor. S8 in kamerasının bazen Nokia 8 den çok daha canlı fotoğraflar çektiği görülüyor ama genel olarak başa baş gittiklerini görebiliriz. Düşük ışıkta ise Nokia 8 ve S8 in 7 plus a çoğu zaman ezici üstünlüğü görülüyor.

Bu videolardan Nokia 8 in düşük ışık ve gündüz fotoğraf çekimlerindeki performansı daha rahat görülebilir. En dikkat çekici olan Nokia 8 in 7 plus ı gündüz çekimlerinde kolayca ezip geçmesi. Ama düşük ışıkta işler değişebiliyor. Yine de Nokia 8 in 7 plus tan genel olarak daha iyi olduğu görülebilir. S8 de ise işler değişiyor. S8 in kamerasının bazen Nokia 8 den çok daha canlı fotoğraflar çektiği görülüyor ama genel olarak başa baş gittiklerini görebiliriz. Düşük ışıkta ise Nokia 8 ve S8 in 7 plus a çoğu zaman ezici üstünlüğü görülüyor.
7 Plus şamar oğlanı oldu onu ezmeyen kaldı mı?:D
Supersaf'ın kamera karşılaştırmasını bekliyorum en iyisini o adam yapıyor.
İlk videoda oda çekimlerinin hepsinde detay olarak çok net fark var. Başa başa değiller

stat counter