Nokia 8 Kullanıcıları Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,060
Pazara hızlı bir dönüş yapan Nokia'nın modelleri hakkında duyumlar gelmeye devam ediyor. Nokia 8 modeline ait ön siparişli satış ve özellikler ortaya çıktı.

5.7 inç’lik QHD/2K (2560 x 1440 piksel) çözünürlüğündeki Super AMOLED ekranı, Qualcomm Snapdragon 835 çipseti, Adreno 540 grafik işlem birimi, 4GB ya da 6GB RAM, 64GB depolama ve MicroSD kart desteği gibi detayları bulunan cihazda 24MP arka ve 12MP ön kamera da bulunacak.

595541554e0b2ca44b8b686b3ad673600df1765f.jpeg

Nokia Supreme kod adını taşan Nokia 8'in bu yıl Nokia ve HMD Global ikilisinin favori ve en iyi telefonu olacak gibi duruyor.

9c6f002144fdc2dbee18e572b0aa627057fded02.jpeg

Yukarıda görebileceğiniz gibi tamamen çerçevesiz bir ekran ile gelecek cihazda sadece üst ve alt bölümde hoparlör için ince bir kenar bulunacakken teknik özellikler bakımından ise 5.7 inç 2K IPS LCD ekran, 6GB RAM, Qualcomm Snapdragon 835 çipseti, 24MP kamera ve önde ise 12MP kamera yer alacağı konuşuluyor.

Ortaya çıkan bilgiler ve sızıntılara göre Tech Configurations tarafından hazırlanan konsept videosunda daha net bir biçimde görebildiğimiz Nokia 8, Android 7.0 Nougat işletim sistemine sahip olacak.

Nokia’nın muhtemelen MWC 2017 etkinliğinden sonra tanıtacağı Nokia 8 modeli, muhtemelen şirketin bu yıl ki en güçlü amiral gemilerinden bir tanesi olacak. 24 MP arka kamera, Snapdragon 835 işlemci, 6 GB RAM gibi standartların üzerinde özelliklerinin olmasını beklediğimiz cihazın fiyatı, Çin’in en büyük online alışveriş şirketlerinden JD.com’un sitesinde ortaya çıktı.

3188 Yuan (463 dolar, bu da 1.700 TL’ye denk geliyor. Tabii vergiler hariç) fiyat biçilen cihazın sitedeki fotoğraflarının ise konsept olduğu düşünülüyor.

537f3b1acf93e214e99037f758547b4ec9ff75d4.jpeg

nokia-8-tanitimini-canli-takip-edin-1488125581.jpg

mapavrili

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,444
Heyecan verici bir konsept umarım gerçekleşir.

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Ben de bu telefonu bekleyenlerden biriyim.Şu sorularımı cevaplarsanız çok sevinirim:)Teşekkürler
1.Ne zaman satışa çıkar?
2.Türkiye fiyatı ne kadar olur?
3.Yurt dışından getirtmek istesek sorun çıkar mı ?

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Elim ayağım titredi valla...

M

Murat Burç

SDN Okuru
Nokia bir amiral gemisi telefonu 463 dolara çıkarmaz

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Nokia bir amiral gemisi telefonu 463 dolara çıkarmaz
Belki geniş kitleye yayılmak için yaptığı bir satış politikasıdır. Kendini kanıtlayıp fiyatlarını yükseltebilir diye düşünüyorum :/

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Ama fiyatının bir Xiaomi kadar ucuz olacağını sanmıyorum.
Hocam zaten şayomi çok çılgın yahu :D Fena bu çinliler fena
Ama ben Mi6 yı baya merak ediyorum. Sd 835 bide Xz kamesını kullanıcak diyorlar. Fiyatı Türkiyede ne kadar olur merakla beklıyorum

M

Murat Burç

SDN Okuru
Hocam zaten şayomi çok çılgın yahu :D Fena bu çinliler fena
Ama ben Mi6 yı baya merak ediyorum. Sd 835 bide Xz kamesını kullanıcak diyorlar. Fiyatı Türkiyede ne kadar olur merakla beklıyorum
Nereye SONY kamerasını kullanıyor. sony enayimi kendi kamerasını verecek .

Yeşil Okçu

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,810
Nokia almama yeminimi ucuza gelirse bozacak gibi :rolleyes::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops:

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
N ereye SONY kamerasını kullanıyor. sony enayimi kendi kamerasını verecek .
Bir şey söylemek istiyorum size. Neden çoğu şeye karşı çıkıyorsunuz? Lütfen yanlış anlamayın ama neden Sony'nin kamerasını kullanmasın Xiaomi?
Zaten Samsung Galaxy S7'nin bazılarında Sony'nin sensörü yok muydu? Yoksa ben mi yanlış biliyorum.

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Nereye SONY kamerasını kullanıyor. sony enayimi kendi kamerasını verecek .
Hocam benim bir yerde okuduğumda böyle bir şey yazıyordu. Sony enayimi bilmem ama 1 sene önceki kullandığı kamerayı baska bir markaya 1 sene sonra satması mantıksız bişey değil. Sonuçta çoğu markaya yapıyor bazı satışlar. Şayomide nasiplenir belki :D Yalnız eğer böyle bir şey olursa Sd835 + öyle bir kameraya sahip bir telefonu kullanmak isterim. Merak işte insanı ne hale getiriyor :( Zaten hayatım boyunca foto çekmeyi sevmeyen biriydim. Bu lg g5 yüzünden hastalık haline geldi foto çekmek. Namısız güzel fotolar çekiyor

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bir şey söylemek istiyorum size. Neden çoğu şeye karşı çıkıyorsunuz? Lütfen yanlış anlamayın ama neden Sony'nin kamerasını kullanmasın Xiaomi?
Zaten Samsung Galaxy S7'nin bazılarında Sony'nin sensörü yok muydu? Yoksa ben mi yanlış biliyorum.
--- Gönderi Güncellendi ---
Buyrun kanıt:
"Her iki modelde de kullanılan 12 MP’lik kameranın Sony üretimi IMX260 olduğu da ortaya çıktı."
Kaynak: Samsung Galaxy S7 Ailesinde Sony IMX260 Sensör Yer Alıyor
@Murat Burç
xz kamerasını direk alıcak dedin biraz iyi düşün SONY xz kamerasını verip daha güçlü işlemciye sahip Mİ6 İLE XZyi öldüttürür mü ?

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Buyrun kanıt:
"Her iki modelde de kullanılan 12 MP’lik kameranın Sony üretimi IMX260 olduğu da ortaya çıktı."
Kaynak: Samsung Galaxy S7 Ailesinde Sony IMX260 Sensör Yer Alıyor
@Murat Burç
Hocam sanırım @Murat Burç böyle bir rakibin ekmeğine yağ sürmez sony diye düşünmüş olabilir. Çünkü çinliler gümbür gümbür geliyor. Baksana Huawei, Xiaomi diğer markalar. Herifler son 2 3 senede nerden nereye geldi. Yılların markalarını yakalamaya az kaldı :)

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
xz kamerasını direk alıcak dedin biraz iyi düşün SONY xz kamerasını verip daha güçlü işlemciye sahip Mİ6 İLE XZyi öldüttürür mü ?
Ben Sony'nin Xperia XZ Premium'da kullandığı kamerayı Xiaomi'de kullanacak demedim. XZ Premium'daki kamera olmasa bile Sony marka sensör olabilir bence. :)
Baksana Huawei, Xiaomi diğer markalar. Herifler son 2 3 senede nerden nereye geldi.
Doğru. :)
Yılların markalarını yakalamaya az kaldı :)
Çoktan yakalamadılar mı? :)
Örneğin Asus, Lenovo, Xiaomi, Meizu, Huawei...

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ben Sony'nin Xperia XZ Premium'da kullandığı kamerayı Xiaomi'de kullanacak demedim. XZ Premium'daki kamera olmasa bile Sony marka sensör olabilir bence. :)

Xz kamesını kullanıcak diyorlar.
Arkadaş direk XZ kamerası demiş . Öbür türlü SONY den sensör almayan mı var

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882

Hocam bence 1 2 senesi daha var ya :/ Neden biliyormusun ? Çünkü daha insanların beynine kazınmadılar. Mesela çoğu insan bilindik markaları tercih eder. Samsung, Apple gibi. Ama bunlar birden piyasaya bomba etkisi yaptılar. İnsanlar biraz sindirdin bu olayı.... Sen sonra olanları gör. Bak burayada yazıyorum bu Xioami bütün markaları yavaş yavaş dize getircek. Huwaei gereksiz bir pahalılıkta satıyor bence telefonlarını. Mesela p9 çok güzel bir cihazdı ama ilk çıktığı zamanlar pahalıydı baya. Ama xiaomi kamerasınıda yavaş yavaş geliştirip f/p konusunda tek olup diğer markaların müşterilerini elinden alıcak. Otomatikmen diğer markalarda hizaya gelebilir. Apple hariç tabi o sıtabilllll çünkü :D :D