Bu konuyu okuyanlar

general4242

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba, daha önce hiç yama yapmadım. Anlatımınıza uygun olarak sıfırdan Türkçeleştirmeye başladım. Umarım güzel olur.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Nasıl çevirdiğini sorabilir miyim hangi programlarla modluyorsun ona göre ben sen askere gidince çevirmeyi düşünüyorum da oyunu çok seviyorum insanların da sevmesi için bir an önce türkçe yapılması lazım :D
Çalışmalara başladınız mı ? Ben şu an inceliyorum başlayacak gibiyim de ?

Oyunun bende orijinali yok eğer bana güncel dil dosyasini atarsaniz uzerinde çalışabilirim. Boyutu baya düşük ve 1 dosya. Eğer oyununuz son surumse surumunu belirterek atın lütfen.
Oyununuzun kurulu olduğu klasorde GAMEDATA>PCBANKS> burada
NMSARC.86055253.pak adlı dosya. Maksimum 50 mb falandır.
google drive atarsanız memnun olurum

Son düzenleme:

general4242

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Gerçekten Emeğine sağlık şuan senin sayende Anlayabilecek kadar Türkçe oynuyorum... Maddi olarak elimden birşey gelmez ama her türlü desteğe hazarım..
Merhaba ben bu oyunu türkçeye çevirmek istiyorum ama elimde orijinali yok ve çok pahalı. Elinizde son sürüm 1.77 varsa benı .pak dosyasını upload edebilir misiniz ? google drive yüklerseniz ben indirebilirim. Konu ana mesajında belirtildiği yerde istediğim .pak dosyası.

Sırf teşekkür edebilmek adına üye oldum. Yamanın devamı ne zaman gelir. Çünkü oyuna güncelleme geliyor sürekli.
Merhaba ben devam ettirmek ya da sıfırdan başlamak istiyorum ama bana guncel sürümün .pak dosyası lazım ana konu mesajında belirtildiği yerde bulabilirsiniz google drive upload edebilirsiniz. Ben de üzerinde çalışabilirim. Oyunun bende orijinali yok ve çok pahalı, son sürümü de bulamadım. Siz atarsanız çok iyi olur

Son düzenleme:

general4242

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dil dosyasını buldum ancak yeni sürümde baya değişmiş işler :D

GreenSkull

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Beyler kendinizi kasmayın oyun çok güncelleniyor ve sürekli dil soyasında oynama oluyor. Bu işi iyi bilen bile bir yerden sonra sıkılır.Oyunun güncelleme sıklığı yavaş yavaş azalıyor yakında kolaylaşır o zaman en kötü ben el atacağım.

general4242

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Beyler kendinizi kasmayın oyun çok güncelleniyor ve sürekli dil soyasında oynama oluyor. Bu işi iyi bilen bile bir yerden sonra sıkılır.Oyunun güncelleme sıklığı yavaş yavaş azalıyor yakında kolaylaşır o zaman en kötü ben el atacağım.
Hocam bu sene bile 4 büyük guncelleme planlaniyorumus birinden duymustum zor yani :(

hasancebir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Hocam translate olmayacaksa çevirin derim. Düzeltmesi o kadar zor değildir. Bir arkadaş yapıyordu sürekli güncellemesini askere gitti daha yapacağını da zannetmiyorum. Başlayın derim.

hasancebir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
İngilizce cümle olunca bu oyundan hiç zevk alamıyorum. 1 yıldır öylece duruyor kütüphanede.

erdeminoff

Asistan
Reaksiyon puanı
461
Yamayı güncelledim. Yeni Sürüm 2.3.1

ferhan07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
yamayı indirdim ama bütün açıklamalar ingilizce örneğin madenci ışını türkçe yazıyor altındaki bütün açıklamalar ingilizce noman sky beyond

erdeminoff

Asistan
Reaksiyon puanı
461
yamayı indirdim ama bütün açıklamalar ingilizce örneğin madenci ışını türkçe yazıyor altındaki bütün açıklamalar ingilizce noman sky beyond

Türkçe yama, oyunun şu an için %48 lik kısmını kapsıyor. Uzun yazılar dahil birçok şeyin İngilizce olması normal.

Bir önceki sürümü, Google Çeviri kötü sonuçlar verdiğinden dolayı her bir satırı teker teker çevirerek hazırladım. Bu aşamadan sonra da eğer vakit bulabilirsem oyunu çevirmeye bu şekilde devam edeceğim gibi gözüküyor. Ama geriye uzun satırlar kaldığı için çeviri yapmak çok daha zor ve yorucu bir hale büründü.

Ayrıca yama tam olarak tamamlanmadığı ve test edilmediği için hatalar barındırabilir. Bu hatalar, yanlış seçimler yapmanıza veya oyun zevkinizin baltalanmasına neden olabilir. Tüm bunları göze alarak yükleyin.

XtheendX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Hocam yamaya devam ettiğinize sevindim. Türkçe yamayı hak eden bir oyun. Dil dosyaları her güncellemeyle değiştiği için kimse pek çeviriye yanaşmıyoru.Umarım sonunu getirirsiniz. Başarılar takipteyiz

hasancebir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Bu oyunun güncellemeleri ne zaman bitecek yaw. Android telefonlara döndü oyun.

erdeminoff

Asistan
Reaksiyon puanı
461
Yamayı güncelledim. Yeni Sürüm 2.3.2

hasancebir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Yamayı güncelledim. Yeni Sürüm 2.3.2
Helal olsun yavaş olsa da çeviriyorsun. Ben %99 olana kadar bekleyeceğim. Bence hiç moral bozmaya gerek yok. Çevirinin önüne askerlik denk geldi. Yoksa 12 ayda çevirisi çoktan bitmişti. Arada yeni güncellemeler ile yeni çeviriler ekleniyor. Aslında artık şimdiki oyunlarda sürekli olan bişey bu. GTA 5, RDR 2 gibi yapımlar da bunlara bir örnektir. Önemli olan yılmamak. Başarılarının devamını dilerim.

erdeminoff

Asistan
Reaksiyon puanı
461
Yamayı güncelledim. Yeni Sürüm 2.3.3. Bu sürüm ile Türkçe yamayı yeni yayınlanan 2.15 sürümüne uyarladım ve ayrıca oyuna yeni eklenen Hafta Sonu görevlerine ait tüm satırları Türkçe'ye çevirdim. Nexus'ta bu görevler aktif olduğu zaman ve aldığınızda, görevin hikaye kısmını ilgilendiren metinlerin büyük bir kısmı veya tamamı Türkçe olacaktır.

erdeminoff

Asistan
Reaksiyon puanı
461
Yamayı güncelledim. Yeni Sürüm 2.3.4

alii2000

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yamayı güncelledim. Yeni Sürüm 2.3.4
Kolay gelsin hocam size çeviride yardım etmek istiyorum, alt yazıların eksik olduğunu gördüm beraber bunları çevirmek istiyorum.
Biraz İngilizcem var fakat oyunun ağır diline yetmiyor, yıllardır oyunu adam akıllı oynamak istiyorum.
Bu arada ben başka bir oyunun çevirisini yapmaya çalışırken ing. rus. veya farklı dillerini de translate de çeviriyordum çünkü aynı kelime farklı anlamlarda kullanılıyordu böylece Türkçe'ye en uygununu seçmiş oluyordum.

erdeminoff

Asistan
Reaksiyon puanı
461
Yamayı güncelledim. Yeni Sürüm 2.3.5

ferhan07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
nasıl oyunun türkçe yması oynanabılır mı daha once gırdıgımde cok fazla eksık vardı görevler itemler bırcok sey ıngılızce be karman cormandı suan durumu nasıl bende almayı dusunuyorum

neurotoxin1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
nasıl oyunun türkçe yması oynanabılır mı daha once gırdıgımde cok fazla eksık vardı görevler itemler bırcok sey ıngılızce be karman cormandı suan durumu nasıl bende almayı dusunuyorum
yine eksikleri var tabi. ama iş görecek seviyeye gelmiş. önemli olan çevirinin düzenli olarak ilerliyor olması. tam olarak bitmesi çok uzun sürmez bence. oyun indirimde şu anda. ben aldığıma memnun kaldım. güzel oyun.

uugurlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Eline Sağlık Erdem Dostum Çok Teşekkürler. Ana hikaye diyalogları seçilebiliyorsa dil dosyasında o çeviriler iyi olursa diğerleri google translate de olur :D

erdeminoff

Asistan
Reaksiyon puanı
461
Eline Sağlık Erdem Dostum Çok Teşekkürler. Ana hikaye diyalogları seçilebiliyorsa dil dosyasında o çeviriler iyi olursa diğerleri google translate de olur :D

Rica Ederim. Ana hikayedeki birçok satır eksik ve sorunlu. Ama artık son birkaç gündür bu kısma yoğunlaştım. Ana hikayeyi oluşturan diyalogların çevirisini tamamlayarak bir sonraki sürümde yayınlayacağım. Aynı zamanda hem çeviri yaparak hem de hikaye kısmını oynayarak ilerliyorum. Bu yüzden biraz zaman alabilir.

ferhan07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
indirilen dosya acılmıyor farklı programlarla denedım yıne olmadı

erdeminoff

Asistan
Reaksiyon puanı
461
Yamayı güncelledim. Yeni Sürüm 2.4.1. Bu sürümle birlikte oyunun hikaye kısmına ait diyalogların çevirisini tamamladım. Hikaye görevleri boyunca karşılaşacağınız metinlerin en kötü ihtimalle %95'i Türkçe olacaktır. %5'lik kısım ise sabit olmayan ve farklı oyun oturumlarında değişen metinler. Bu kısımların biraz kalabalık olmasından dolayı daha sonra çevireceğim. Ama hikayeyi anlamanızı etkilemeyecektir. Belki de hiç göremeye de bilirsiniz.
%95 lik kısım, sağ alt tarafta kalan görev talimatlarını kapsamıyor. Buraya da el attım ama henüz tam değil ve bazı İngilizce talimatlar görmeniz muhtemel. Bir sonraki sürümde halletmek istiyorum.

neurotoxin1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Yamayı güncelledim. Yeni Sürüm 2.4.1. Bu sürümle birlikte oyunun hikaye kısmına ait diyalogların çevirisini tamamladım. Hikaye görevleri boyunca karşılaşacağınız metinlerin en kötü ihtimalle %95'i Türkçe olacaktır. %5'lik kısım ise sabit olmayan ve farklı oyun oturumlarında değişen metinler. Bu kısımların biraz kalabalık olmasından dolayı daha sonra çevireceğim. Ama hikayeyi anlamanızı etkilemeyecektir. Belki de hiç göremeye de bilirsiniz.
%95 lik kısım, sağ alt tarafta kalan görev talimatlarını kapsamıyor. Buraya da el attım ama henüz tam değil ve bazı İngilizce talimatlar görmeniz muhtemel. Bir sonraki sürümde halletmek istiyorum.
eline sağlık. hemen deniyorum :)