No botable device sorunu.

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
1
Bilgisayarı aldıktan 2 ay sonra dvd writer yerine SSD taktım aparatımda iyi SSD de iyi ama olmıcak yerde donuyor ve hazin son .. -No Bootable Device- Bilgisayarın Garantisi devam ediyor harddisk yerine takmıyorum taksam bi sorun olurmu acaba.? yardım lütfen

Toshiba L70 Windows 10
İntel i7-5500u CPU @ 2.40Ghz
64 bit
8,00 GB RAM
240 GB HyperX SSD - 1 TB HDD
2 GB Nvidia GeForce 930M

Son düzenleyen moderatör:

okinkurt

Profesör
Reaksiyon puanı
1,233
Bios da ssd görünmüyorsa muhtemelen ssd bozulmuş olabilir hdd yi takıp bir deniyebilirsiniz çok şüpheniz varsa servise verin.

darkshdw

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Öncelik olarak ssd ile hdd'nizi yer değiştirerek ssd'nizi cihazınızın doğrudan sata yuvasından güç almasını sağlayın.Sorununuza gelecek olursak windows 10 işletim sisteminin var olan bir hatalı bir güncellemesinde ssd üzerine kurulu olan işletim sistemleri kilitleme problemi var, yapmanız gereken microsoftun bu sorunu ortadan kaldırmak için yayınlamış olduğu güncellemesini indirip kurmak.Eğer bunları yapmanıza rağmen sorununuz çözülmezse ssd'nizin arızalı olup olmadığını tespit ederek servise gönderin veya garantisi var ise garantiye gönderin.

Reaksiyon puanı
1
öncelikle teşekkür ederim bu güncelleme konusuna bakcam ssd çalışıyor biostada gözüküyor bunu ara sıra yapıyor