Niye diğer ülkelere göre fiber hızları çok düşük

Bu konuyu okuyanlar

Efecanarar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Avrupa da fiber altyapı da alabileceğiniz en ucuz net 1 yıl önce 100 megabits di (Fransa) şimdi onu da kaldırmışlar 300 mgbts den başlatıyorlar. Kaan terzioğlu da açıklama yapıyor: ortak altyapı falan.... Sdn ve diğer haber siteleri de o CEO’ları sıkıştıran tek bir soru dahil sormuyorlar. Şaka gibi kota getirdiler. Hakkı Alkan, sorsanıza CEO ları sıkıştırsan sorular.. Birileri eli taşın altına atmazsa böyle kalır bu. Gerekirse kar marjından kıssınlar. Devlet soğan fabrikalarını basmayı biliyor, telekomcuları bassınlar. Bi de 100 megabits çok iyi gibi akn yi kaldırdık diye Heryerde Turknet reklamları.... Sen kimsin elin altyapısını kullanıp şunu bunu veriyorum diyorsun sonra Ping neden yavaş. bi Vodafone var 200 mgbts veren o da çok sınırlı yerlere. Acaba yazdığım yazıyı kimler okuyacak acaba bir faydası olacak mı? 100 megabits limitini ne zaman geçeceğiz ? Ne zaman VDSL ile fiber arasında farkı göreceğiz?

Ben 100 megabits alıyorum upload 4 megabits ama hiç memnun değilim maalesef:( gönül isterdi ki 350 liraya 1000 megabits ftth almak, upload da 200 megabits olsun alttaki kutudan yukarı fiber kablo çeksinler..... Nolur bir şey yapın ey yetkililer

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

AMC

Müdavim
Reaksiyon puanı
762
Yakında 100 mbitte kaldırılır :)

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Amerika'da 40-50 dolara 1 gbps download ve upload almak mümkün bakın mbps değil gbps yani 1000 mbps. Bizim ülkemizin yönetimi daha teknolojiden bir haber. Millet uzaydan internet getiriyor, balonla internet dağıtıyor burada 60 TL gibi bir fiyata 4 mbps internet veriyorlar şaka gibi. Rant sistemi yerine halk ne zaman düşünülürse o zaman bu işler düzelir bununda kısa zaman içerisinde olacağını hiç sanmam.

DarKeN

Müdavim
Reaksiyon puanı
88
Cevabı Basit. Türk Telekom tekel olduğu ve karşısında rekabet edeceği hiçbir firma olmadığı için (diğer firmaların hepsi Türk Telekom'un altyapısını kullanıyor ve ona para ödüyorlar kira bedeli ) bu sorunun net cevabı budur