Nissan Qashqai 1.6 Dizel 130hp İncelemem

Bu konuyu okuyanlar

Bekçi

Doçent
Reaksiyon puanı
3
İlk olarak +2 denilen bir modeli vardı ona baktım. Lakin 3. sıraya attıkları 2 koltuk bebekler içinmiş :) Büyük birinin binmesi imkansız. Dolayısıyla hemen normal versiyona dönüş yaptım. İncelediğim model 1.6 dizel 130 beygir manuel platinum full paketti. Açılır kapanır üst tavan, deri koltuklar, geri görüş kamerası, spor pedallar, mükemmel bir ses sistemi,navigasyon.... diye devam ediyor. Navigasyon çalışmıyor diye düşünüyordum lakin bildiğin navigasyonmuş. Radyo ile entegreli çalışıyor. Radyoda bass ı sona getirip sesi sona verince aklım hayalim durdu. Mükemmel bir ses sistemi mevcut. Kullanımı çok hoş. 100 km hıza 10 saniyede çıkıyor ki max hız ise 190 . Tek eksisi bagaj gibi geldi bana. Sanki malzeme kalitesi pek hoş değildi. Bir de arka yolcu ayak mesafesi biraz dar gibiydi. 82000 fiyat verdiler.

Ne diyorsunuz alınabilir mi ? Tecrübelerinizi yazarsanız sevinirim. Bu ay içerisinde almayı planlıyorum.

Bekçi

Doçent
Reaksiyon puanı
3
S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadasımda var cok dık yokusu cıkamıyor (misal bizim ordaki hacı yokusunu ) nissandan yetkili arkadaslar olmaz ole sey dediler götürdük onlarda cıkamadı. geri vitesle cıkılabilir galiba simdi aklıma geldi en kuvvetlı vıtes cunku

S

SDN Okuru

SDN Okuru
YAni senin dizel motor benzinliden sessiz ve seninkine özel ses yalıtım yapmışlar araca yani :D

uygar2580

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşım bende 1.5dci tekna pack versiyonu var. 1 Yıldır kullanıyorum kesinlikle fiyatının karşılığını veren bir araç. 1.5dci bile piyasadaki çoğu araçtan daha atak ve yakıt tüketimi çok makul. 1.6 dci çok beklenen bir motordu. 320nm tork var oldukça güzel bir değer. Kısacası motor olarak çok güzel. Araca gelecek olursak baktığınız model platinium. Ses sistemi BOSE olup oldukça iyi bir sistemdir. Ayrıca anahtarsız giriş ve deri koltuklar da platinium modele özgüdür. Biraz daha beklemeyi tercih ederseniz 4x4 modelleri de gelecektir. 2.0dci motorlar kalkacak çünkü. İnternette qashqai club diye ararsanız türkçe site var orada kullanıcıların yorumlarını görebilirsiniz.

RocKhan

Doçent
Reaksiyon puanı
15
İyi de bu testlerde kullanılan araç benzinli otomatik 115 hp versiyon.
Ben videoyu motoru karşılaştırın diye vermedim, aracın dışı ne kadar güzel olsa da içi rezalet, çok basit bir konsolu var, videoda da ona deyiniyorlar zaten, 15-20 binlik basit araçların konsolo var resmen, 33 binlik Dacia Duster ile aynı, zaten o aracın da kasa ve içi Nissana ait, motoru Renault, Dacia Duster'i alırım, içine de 15-20 extra masraf yaparım, aracım Nissan Qashqai'den daha güzel olur. Ki bu resimlere bakarsak Dacia Duster bile daha güzel görünüyor.

Dacia Duster.
tuning-dacia-duster-f2d8294f17c0f7cf5-0-0-0-0-0.jpg

Dacia_Duster_1.jpg

Nissan Qashqai.
nissan_qashqai1.jpg

nissan-qashqai-otomatik-vites.JPG

ulash

Doçent
Reaksiyon puanı
10
Ben videoyu motoru karşılaştırın diye vermedim, aracın dışı ne kadar güzel olsa da içi rezalet, çok basit bir konsolu var, videoda da ona deyiniyorlar zaten, 15-20 binlik basit araçların konsolo var resmen, 33 binlik Dacia Duster ile aynı, zaten o aracın da kasa ve içi Nissana ait, motoru Renault, Dacia Duster'i alırım, içine de 15-20 extra masraf yaparım, aracım Nissan Qashqai'den daha güzel olur. Ki bu resimlere bakarsak Dacia Duster bile daha güzel görünüyor.

Dacia Duster.
tuning-dacia-duster-f2d8294f17c0f7cf5-0-0-0-0-0.jpg

Dacia_Duster_1.jpg

Nissan Qashqai.
nissan_qashqai1.jpg

nissan-qashqai-otomatik-vites.JPG
Evet dacia'nın özel yapımını ancak Nissan'ın stok versiyonuyla karşılaştırabilirsin zaten. Başka türlü pek mümkün olmazdı bu zaten

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Dacia ile Nissan'ımı kıyaslıyosunuz Allah aşkına...

kowalskii

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
Alabiliyorsan otomatiğini al. Yoksa her şekilde kaçırma :) Ben bir ara kullandım 1,5 dci Tekna 2010 model. Hiç bu kadar zevk almamıştım :)

İleride almak istediğim bir araba. Ayrıca bir sorunu da olduğunu düşünmüyorum üretimi ile ilgili.

mustang

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
Dacia ile Nissan karşılaştırması,biraz alakaya maydonoz olmuş.:)

RocKhan

Doçent
Reaksiyon puanı
15
Dacia ile Nissan'ı karşılaştırmayalım da neyle karşılaştıralım? Dacia bu kasayı Nissandan alıyor, motoru da Renault daha ne ile karşılaştıracağız.

Alın stok modelleri karşılaştırın, Dacianın dış görünüşünden tutun iç görünüşe kadar büyük bir farkı yok, Nissanın malzeme kalitesi daha iyidir en büyük fark o.

Stok model Dacia

dacia-duster-2-promotor-1.jpg

Stok model Nissan.
Nissan-Qashqai-Asi-%C5%9Eehirli.jpg

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
233
[MENTION=2]Troy[/MENTION] hocam da qashqai var :) çok düşünüp, ince elemiş - sık dokumuştu diye hatırlıyorum. :)

RocKhan

Doçent
Reaksiyon puanı
15
Burada beğenmediğiniz Dacia konsolu.
p16lth1s9p12113phdgg1s2bruvd.jpg

Bu da beğendiğiniz Nissan konsolu ki %70 Dacia ile aynı. Bence al birini vur ötekine ikisi de 5 para etmez.
Nissanın direksiyon bölmesi az daha iyi olmuş, ama biri 33 biri 80 binlik araç olunca farkın daha büyük olmasını beklerdim.
2010-Nissan-Qashqai-4.jpg

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
233
Şu iki konsola bakınca kayda değer bir fark görmüyorsan sen zaten dacia'dn başka marka alma :)

thekillingroad

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Duster çok eğlenceli duran ufak keyifli bir araç da, kasayı Nissan'dan alıyor gibi saçma bir mantıklı Qashqai'nin karşısına çıkacak değil.

Range Rover da yıllarca BMW'den motor aldı, X1 ile Vogue'u karşılaştıralım o zaman :D
Parayla konsol almak zorunda değilsin. Şase kalitesi, aktarma kalitesi sürüş kalitesi, her şey dağlar kadar farklı bu araçlarda.

yaaa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Qashqai ile Duster ın içi aynı farklı olan neresi malzeme bile aynı, motorlar aynı neredeyse, geriye dış şase ve alttaki yürüyen aksamamı 50 bin fazla vereceksiniz, paranız çoksa verin ama bana göre degmez. Qashqai dış şasesi tek kelimeyle berbat, motor 10 sene önceki megane arabamın çalışmasında verdiği sesle aynı hiç bir fark yok benim ki 1.9du bu 1.6 yada 1.5 tek fark bu.

kowalskii

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
Dacia ile Nissan'ı karşılaştırmayalım da neyle karşılaştıralım? Dacia bu kasayı Nissandan alıyor, motoru da Renault daha ne ile karşılaştıracağız.

Alın stok modelleri karşılaştırın, Dacianın dış görünüşünden tutun iç görünüşe kadar büyük bir farkı yok, Nissanın malzeme kalitesi daha iyidir en büyük fark o.

Stok model Dacia

dacia-duster-2-promotor-1.jpg

Stok model Nissan.
Nissan-Qashqai-Asi-%C5%9Eehirli.jpg

Karşılaştırdığın Nissan eski kasa.. Yenilerine açıl derim ben :)

uygar2580

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Rockhan yaptığın haksızlık ayrıca gösterdiğin qashqailer hem eski kasa hemde baz modeli, gösterdiğin duster full olan modeli. Ayrıca motorun tamamı renault değil sadece blok renaulta ait. Ayrıca 130hp lik dacia yok. Motoru renault motoru diye aşağılaman da yanlış. Nissan yılların japon markası ve araçları taş gibi olarak bilinir, öyledir de. Nissanın bakkal bir motor alıp araçlarına takması beklenilen bir hareket değildir. Dci motorlar kendisini kanıtlamış hem az yakıtlı hem de performanslı motorlardır. Infiniti FX30d de bile dci 3.0 motor kullanılmaktadır.

Bahsedilen Qashqaide deri koltuk anahtarsız giriş ve çalıştırma, BOSE ses sistemi (sonradan takılamayan bir sistem) Navigasyonlu multimedia, 18" jantlar, far sensörü, yağmur sensörü, geri görüş kamerası, karartma camlar, alüminyum tavan rayı gibi bir çok ekstra orjinal olarak var.

new+Nissan-Qashqai_2012-2013-photos-2.jpg

daciacity.jpg

Bu iki resime bakarak da yorumları alabiliriz.

Ayrıca 50.000TL fark yok.

Duster baz versiyonu 32.900tl
Qashqai baz versiyonu 45.730tl

Duster Full 48.600tl
Qashqai Full 81.081tl

Dusterin full olanı herhalde qashqainin orta seviyesi gibi birşeydir

Qashqai 1.6i tekna 51.400tl

Bu mantıkla arada 3000tl fark var aynı donanım seviyesinde.

Bekçi

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Rockhan yaptığın haksızlık ayrıca gösterdiğin qashqailer hem eski kasa hemde baz modeli, gösterdiğin duster full olan modeli. Ayrıca motorun tamamı renault değil sadece blok renaulta ait. Ayrıca 130hp lik dacia yok. Motoru renault motoru diye aşağılaman da yanlış. Nissan yılların japon markası ve araçları taş gibi olarak bilinir, öyledir de. Nissanın bakkal bir motor alıp araçlarına takması beklenilen bir hareket değildir. Dci motorlar kendisini kanıtlamış hem az yakıtlı hem de performanslı motorlardır. Infiniti FX30d de bile dci 3.0 motor kullanılmaktadır.

Bahsedilen Qashqaide deri koltuk anahtarsız giriş ve çalıştırma, BOSE ses sistemi (sonradan takılamayan bir sistem) Navigasyonlu multimedia, 18" jantlar, far sensörü, yağmur sensörü, geri görüş kamerası, karartma camlar, alüminyum tavan rayı gibi bir çok ekstra orjinal olarak var.

new+Nissan-Qashqai_2012-2013-photos-2.jpg

daciacity.jpg

Bu iki resime bakarak da yorumları alabiliriz.

Ayrıca 50.000TL fark yok.

Duster baz versiyonu 32.900tl
Qashqai baz versiyonu 45.730tl

Duster Full 48.600tl
Qashqai Full 81.081tl

Dusterin full olanı herhalde qashqainin orta seviyesi gibi birşeydir

Qashqai 1.6i tekna 51.400tl

Bu mantıkla arada 3000tl fark var aynı donanım seviyesinde.
Yorumlarınıza katılıyorum :)

kowalskii

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
Ayrıca sordum. Eğer motor japonyadan gelirse ekstra vergiye tabii tutulduğu için, renault fabrikasında parça üretimi yaptırıyormuş. Yani avrupa pazarında kendi teknolojilerini getiriyor ve vergiden kazanmak için üretimini avrupada tutuyorlarmış. Renault motoru denmesinin nedeni buymuş. Motorun patent ve dizaynı nissan a aitmiş.

RocKhan

Doçent
Reaksiyon puanı
15
Tamam yorumlarınıza ben de katılıyorum da, benim en baştan söylemek istediğim şey zaten 30binlik Dusterı alıp 20bin masraf yapsam 80binlik Nissan gibi gözükebilir demek istememdi. Duster bu hali ile Nissandan daha iyi demedim, hatta Dacianın malzeme kalitesinin de kötü olduğunu mesajımda zaten belirtmiştim. Pimp My Ride programlarını izleyenler 15, 20bin dolarlarla ne harikalar yaratıyorlar çok iyi bilirler, benim Duster üzerinde durmamın nedeni daha ucuza gayet güzel bir şey meydana getirilebilir demek istememdi.

En baştan beri o nedenle özel Dacia resimleri ile eski model ve düz kasa Nissanları karşılaştırdım, yani bilerek yapılmış bir hareket, neden o şekilde resim verdiğim anlaşılmamış sanırım o nedenle bu mesajın ilk paragrafında aynı şeyden tekrar bahsettim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aynı aractan bende almayı düşünüyorum fiyat aldığınız bayi yi öğrenebilirmiyim ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
duster 4x4 nissan ın x-trail ile aynı platforma sahip. yani platform açısından duster 4x4 Qashqai den daha iyidir.

uygar2580

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Benim aracın motor yazılımını modifiye ettik. Aracın yeni değerleri 1.5dci 135hp ve 300nm tork. Değerler yazılım firmasının verdiği değerler. Birde hızlanma videosu ekledim. Araçta ciddi şekilde performans farkı var şu anda. Yakıt tüketimi aynı sürme şekline göre değişmedi. Sakin kullanımda daha az yakacaktır.

​http://www.youtube.com/watch?v=Vii-ZNx9nR8